[ Príspevkov: 6 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.13
Prihlásený: 12.11.14
Príspevky: 7
Témy: 2 | 2
Bydlisko: Košice
NapísalOffline : 05.09.2013 20:49 | Preclenie

Ahojte, potrebujem poradit. Kupoval som vec z ciny, dorucena mi ma byt prostrednictvom DHL. Vacsina cechov v recenziach uvadzalo, ze ak oznacia balik ako darcek a daju tam malu sumu, colnici to potom pustaju dalej bez kontroly. Tak mi to predajca z ciny aj takto oznacil a dal tam malu sumu, no pri tracking baliku som zistil, ze je balik na colnici a budu ho otvarat, kontrolovat a preclievat. Urcite budu odmna potrebovat aj vypis z uctu, kolko dana vec stala. Samozrejme som za balik platit ovela viac ako bolo uvedene na baliku. Nerad by som platil clo zo skutocnej ceny, preto by som chcel vediet, ze ak by som vypis z paypalu trosku poupravil, ci by na to prisli, ci to nejako este preveruju, aby som nebol este nedajboze obvineni z kratenia dani. Bol uz niekto v takejto situacii ? Ako ste si poradili ?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Preclenie

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 05.09.2013 21:16 | Preclenie

Počkaj, ty naozaj čakáš, že ti tu poradíme, aby si sfalšoval faktúry? :)
Mimochodom, keď to otvoria, veríš tomu, že by uverili nejakej smiešnej sumičke?


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.13
Prihlásený: 12.11.14
Príspevky: 7
Témy: 2 | 2
Bydlisko: Košice
Napísal autor témyOffline : 05.09.2013 21:23 | Preclenie

Nie, ja sa pytam, ci to nejako overuju, resp ci sa to da zriesit nejako inak. Je to oznacene ako darcek, takze by tomu mohli aj uverit.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 05.09.2013 22:01 | Preclenie

Musis im zrejme ukazat fakturu na inu cenu, ak to nemas, tak ti to neprejde. Take finty s darcekmi uz davno nefunguju, neviem odkial mas take info.

Inak, neviem ci ti tych par € (snad si nekupoval tovar za tisicky €), stoji ha pokus o danovy podvod, falsovanie dokadov, atd. Mal si na to mysliet dopredu, ja som nad tym minule rozmyslal, ze ako by sa to dalo obist a napadlo ma, ze:
1. Predajca ma casto na paypale ine meno ako v skutocnosti, ako colnici zistia, ci je ten vypis ktory im dam k tomuto produktu?
2. Ak by som sa dohodol s predajcom na falosnej fakture a rozdelenej platbe, ako by zistili pravdu?
3. Co ak poviem, ze tovar ma naozaj taku malu hodnotu, lebo je pokazeny?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.13
Prihlásený: 12.11.14
Príspevky: 7
Témy: 2 | 2
Bydlisko: Košice
Napísal autor témyOffline : 05.09.2013 22:15 | Preclenie

Dakujem Daron, nejako takto som si predstavoval uzitocnu odpoved.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.09.10
Prihlásený: 16.01.24
Príspevky: 644
Témy: 95 | 95
Bydlisko: Košice
NapísalOffline : 06.09.2013 21:58 | Preclenie

Ak objednavas z Ciny, tak si to na Slovensko nechaj posielat hongkongskou, popripade nejakou inou postou, ale nie DHL. Zatial co v Cesku vacsina balikov prejde cez DHL bez toho, aby si musel platit resp. bez toho, aby si musel zaplatit cele DPH, tak u nas to je presne naopak. Skor ti otvoria balik z DHL-ky ako ked si to poslel tymito postami.


 [ Príspevkov: 6 ] 


Preclenie



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Preclenie cez DHL vs osobne

v Obchody, reklamácie a právo

1

823

24.05.2017 13:31

cinematik

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

tovar z ciny preclenie DHL vs osobne

v Obchody, reklamácie a právo

2

3139

21.04.2016 8:18

kemperik



© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF