Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 41 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PP z NR SR

Registrovaný: 05.01.06
Prihlásený: 19.10.07
Príspevky: 138
Témy: 4
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2006 14:12

Carnage píše:
no tak to by ma uz fakt jeb*o :shock: sak nechapem co robia s tymi peniazmi ved normalny clovek ktory si kupi iba to co potrebuje + nejake blbosti to ani neminie :( a este boh vie ake maju oni vyhody cim im stat neplati byt a pod..... :shoot:

Ze neminie?? Vobec to nie je problem minut... Zalezi na zivotnom style a potrebach. Napr. urcite poslanec vynalozi ovela viac penazi na oblecenie ako nejaky robotnik v tovarni ;) Ten, kto zaraba 10 litrov a teraz by dostal 50, tak by asi bol z toho chvilu vedla :rolleyes: Ale nemysli si, ze ten co zaraba 50 litrov, nevie co s peniazmi... Tak isto si musi robit rozpocet a pocitat peniaze ako ten, co zaraba desat... Rozdiel je len v tom, ze si moze viac dovolit a nemusi kazdu tisicku otacat dvakrat, kym sa rozhodne do coho ju vrazi... :)
Btw: Aj tak vacsina poslancov ma poslanecky plat iba na prilepsenie, respektive je to iba jeden z viacerich prijmov :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
PP z NR SR

Registrovaný: 05.07.06
Prihlásený: 03.07.23
Príspevky: 182
Témy: 9
Bydlisko: 127.0.0.1
Príspevok NapísalOffline : 04.08.2006 15:51

vsimnite si ten rozdiel medzi ludmi co pracuju a medzi poslancami co stlacaju gombiky + ich vyhody :shoot:
http://www.bleskovky.sk/cl/10/113465/Ta ... u-Slovaci- :shock:







_________________
msi kt880 delta//amd barton 1909@2403(30hr prime95)//maxtor diamondmax plus9 80GB (ata133)// cd-rom msi 52max (ms-8152)//a-data 400 256MB,pqi 400 256MB@354mhz ddr 2ns// s3 virge dx 375 4MB 55/55@62/62// 400W ms industrial// kubuntu 6.06.1 lts dapper, windows xp
_____________________________________
JanoF: Lenivosť je najväčší BUG človeka.
Einstein: Štát je tu pre ľudí, a nie ľudia pre štát.
Einstein: Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PP z NR SR

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.08.2006 20:09

chlopci, to chce zalozit novu politicku stranu, vyhrat volby a ide sa. :lol: Z parlamentu by sa stala miestost na Lan Party.







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PP z NR SR

Registrovaný: 07.05.06
Prihlásený: 07.02.19
Príspevky: 107
Témy: 20
Bydlisko: Spisske Bystre
Príspevok NapísalOffline : 07.08.2006 23:07

mesacny plat rakuskeho poslanca je 20 000eur!!!







_________________
PSU: Enermax Pro 82+ 385W, MB: epox 4PDA3-III, CPU: Intel Pentium 4 3.0GHz HT, RAM: DDR: 2x256MB OCZ + 2x256MB A-DATA, GK: Sapphire ATI x1950 Pro 512MB 256bit, ZK: Sound Blaster Live 24bit, HD:ST380817AS (80,0GB), optika: Asus DRW 1608P2S

Notebook: Dell Inspiron 1720 CPU>Intel Core2Duo T7200 RAM>DDR2 Kingston HyperX 2x2GB 667MHz GK>nVidia 8600M GT 256MB HDD>Seagate Momentus 7200.4 500GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.07.06
Prihlásený: 26.03.09
Príspevky: 203
Témy: 88
Príspevok NapísalOffline : 07.08.2006 23:22

mne to nevadi ze poslanci zarabaju viacej ale ked sa zamyslil je na nich ovela viacej ako na nas, ked vypukne vojna alebo pri dolezitych veciach rozhoduje poslanec o celom narode a vies ake je zlozite udrzat celosvetovy mier no az na tie male vojny. Poslanci musia sakramentsky rozmyslat aby svet ekzistoval vsak by si uvidel ako by sa drzal svet keby mali poslanci take platy ako zdravotnici - kazdy by na vsetko sral a nikto by sa nezaoberal tym ci zvisit pridavky atd.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
PP z NR SR

Registrovaný: 07.05.06
Prihlásený: 07.02.19
Príspevky: 107
Témy: 20
Bydlisko: Spisske Bystre
Príspevok NapísalOffline : 08.08.2006 0:10

ano aaggii, mas üravdu. Üroblem je v tom, ze to nerobia tak, ako by mali. V ustave je, ze kazdy poslanec ma hlasovat podla svojho svedomia. Ak je 98% poslancov strany "A" za, a 98% poslancov strany "B" proti, tak to asi podla svedomia nie je.

Poslanci su tu na to, aby schvylovali zakony, ktore su dobre pre obcanov, a nie zakony, ktorymi ucelove provokuje kokurencnu stranu.
Viem, existuje mnoho ciest do Rima, a ze ziadna nie je najspravnejsia. Ak ja chcem vojst z vychodnej strany a kamos zo zapadnej, tak sa dohodneme, ze pojdeme zo severu. Ale v parlamente by som zbil kamosa a dal mu na vyber, alebo pojdes mojou cestou, alebo nepojdeme nikam. a potom zbije on mna... = koalicia+opozicia+volby

Uvedomme si, ze politici sa navzajom roky poznaju a ze nikdy nejde len o politiku, ci dobro pre obcanov, ale aj o osobne spory. Je to smutne, ale je to tak.

Ale za vojnu spravidla nesie niekto zodpovednost. V parlamentnej demokracii je to vlada. Dakujem pekne za taku vladu ktora a) vyvola vojnu, b)necha si skakat po hlave.







_________________
PSU: Enermax Pro 82+ 385W, MB: epox 4PDA3-III, CPU: Intel Pentium 4 3.0GHz HT, RAM: DDR: 2x256MB OCZ + 2x256MB A-DATA, GK: Sapphire ATI x1950 Pro 512MB 256bit, ZK: Sound Blaster Live 24bit, HD:ST380817AS (80,0GB), optika: Asus DRW 1608P2S

Notebook: Dell Inspiron 1720 CPU>Intel Core2Duo T7200 RAM>DDR2 Kingston HyperX 2x2GB 667MHz GK>nVidia 8600M GT 256MB HDD>Seagate Momentus 7200.4 500GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PP z NR SR

Registrovaný: 05.01.06
Prihlásený: 19.10.07
Príspevky: 138
Témy: 4
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 08.08.2006 12:11

Slovensky parlament realne riadi tak 10-15 ludi... Ostatni su tam len na stlacanie gombikov a dostavanie poslaneckeho platu... Takze nie je co riesit ;)


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
PP z NR SR

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.08.2006 12:15

murciano píše:
Ostatni su tam len na stlacanie gombikov a dostavanie poslaneckeho platu... Takze nie je co riesit ;)
pekne povedane :lol: :lol: :lol:







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PP z NR SR

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 15:08

Citácia:
napr. SPP, dnes to bolo tusim aj spominane v tom PP. Vlada predala sice minoritny podiel (49%) tohto podniku a 51% ostalo v rukach statu, ALE rozhodove pravo maju aj tak prave drzitelia minoritneho podielu, co znamena ze si samy stanovuju co a ako. Z toho dovodu SPP plati akurat tak 19% dan a tot vse. Ziadne dane z dividendov ako to je v inych podobnych podnikoch.

dane z dividendov na slovensku neplati NIKTO
Citácia:
ja sa nehadam, ze dava pracu ludom, nech dava. Ale som mal na mysli bocne machinacie, ktore vacsi podnikatelia spravidla robievaju. Napr. kupy si auto a napise ho na firmu cili si ho moze odpisat z dani a o to na konci roky plati dan mesniu, procim to auto vyuziva na sukromne ucely. Alebo, kupy si nabytok do "kancelarie" za niekolko 100000 korun a takisto napise na firmu a pekne si odpisuje zdani, pricom nabytok sup hned do domu, do vily, etc... Pricom keby si to ma kupit nie na firmu, tak to pekne musi zaplatit aj s danou. Ja viem, niesu to nako extra velke polozky, ale ked si toto povie sto, dvesto, tristo podnikatelov zaroven, uz to istu ciastku nadobudne.

no dobre dobre, za prve nechapem co to ma z novou vladou, sak SMER je zlepenec podnikatelov ktori sa akurat chcu dostat k moci
a za druhe ty este stale nechapes ze ten podnikatel aj tak v konecnom dosledku zaplati väcsiu dan ako 99% ludi v tomto state
podla mna by sa mali dane zrusit respektive zaviest pausalna dan systemom ze kazdy clovek kazdy mesiac zaplati presne taku istu ciastku do statnej kasy
Citácia:
tym ze tie dane platim, prispievam do statnej kasy, cili prispievam istym sposobom spolocnosti

to je sice pekne, ale ked si vezmes do uvahy ze z tej statnej kasy aj neico poberas a vezmes si rozdiel, tak dospejes ku zaveru ze akurat parazytujes na spolocnosti a este sa stazujes na podnikatelov ktori ti plati skolu
Citácia:
nevies ci si zhodou okolnosti vcera neplatil v obchode 100 korunackou, s ktorou som ja predvcerom platil niekde inde

kedze nepoberam socialne davky tak asi tazko
Citácia:
Sa opytaj kolko ti ludia u toho najvydrbanejsieho podnikatela zarobia...a za akych podmienok...a o tomto je.

pokial nekradnu, nezabijaju ludia a nemaju v ich podniku otrokov je vsetko v absolutnom poriadku
Citácia:
asi tolko ze vzhladom k moje situacii, tym ze platim dane pripseivam tak sito ako naky podnikatel. Ale k VZHLADOM k mojej situacii!

nechcem byt vulgarny, ale tvoja situacia je ma absolutne nezaujima
Citácia:
to je tiez pravda ale zamysly sa nad tym kolko tam su celkovo za rok ? minule som pozeral spravy a tam tusim hovorili ze cca 3 mesiace su tam zelkovo za rok to znamena ze su plateni prakticky za nic

BRAVO, vidim ze jeden z mala ktori chape o com je politika
Citácia:
cize za nic bola platena vlada minula, ako aj vlada prednou. Ja by som im vsetkym dal tak cez 30-35tis/mesacne.

ja by som nedal ani cent a poslal ich zivit sa poctivou pracou
Citácia:
mne to nevadi ze poslanci zarabaju viacej ale ked sa zamyslil je na nich ovela viacej ako na nas, ked vypukne vojna alebo pri dolezitych veciach rozhoduje poslanec o celom narode a vies ake je zlozite udrzat celosvetovy mier no az na tie male vojny. Poslanci musia sakramentsky rozmyslat aby svet ekzistoval

politika je o dvoch veciach, o odrbavani ludi a o presviedcani ich aki su politici dolezity a ze bez nich sa tento svet asi rozpadol
vidim ze teba statna propagana zmagorila uplne
Citácia:
kazdy by na vsetko sral a nikto by sa nezaoberal tym ci zvisit pridavky

:lol: NO COMMENT!!! - hlavne tie pridavky







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PP z NR SR

Registrovaný: 04.01.06
Prihlásený: 02.05.22
Príspevky: 935
Témy: 80
Bydlisko: NZ/NR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.08.2006 10:59

Tak Tommy podla tvojich slov s ami zda, ze ty by si bol najradsej zato, aby bola vlada a parlament rozpusteny a vladli si ludia samy. V tom pripade by ma ale strasne zaujimnalo ako by to este LEN vtedy vyzeralo.







_________________
MB - GB - GA-965P DQ6, CPU - E6600, RAM - 2x1GB A-ADATA 800MHZ, HDD - WD 320GB p-ATA 7200rpm, WD 500GB SATA, VGA - ATI Sapphire X1950XTX DDR4, DVD-RW - LG, PSU - 420W Enermax NoiseTaker, Monitor - LCD 17" Prestigio, Keyb&Mouse - Labtec Wiralless
Auto: Alfa Romeo 75 2.0TS Limited Edition 148hp@...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PP z NR SR

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 19:11

rasputin píše:
Tak Tommy podla tvojich slov s ami zda, ze ty by si bol najradsej zato, aby bola vlada a parlament rozpusteny a vladli si ludia samy. V tom pripade by ma ale strasne zaujimnalo ako by to este LEN vtedy vyzeralo.

no nebudem ti to tu rozpisovat ale ked to chces vskratke tak tu mas take jedno strucne interview z Robertom Higgsom
http://www.ct24.cz/vysilani/?id=105225& ... -13&porad= - 13:40 to zacina
keby si si libertarianizmus chcel prestudovat podrobnejsie tak odporucam www.libinst.cz popripade ich diskusne forum [url]forum.libinst.cz[/url]







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 41 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra