Stránka: 1 z 2
| [ Príspevkov: 39 ] | 1, 2 |
| Autor | Správa |
|---|
Registrovaný: 29.07.11 Prihlásený: 15.12.11 Príspevky: 26 Témy: 5 | 5 |
Zdravým potreboval by som pomôcť pri vylepšení PC je na kancelárske účely ale je strašne spomalený že či by som mal vymeniť niake časti alebo čo by ste mi poradili?? Parametre: Procesor:Intel celeron 1000MHz, Pamäť:640 MB, Grafická:NVidia Geforce2MX/MX400 Hard disk:Maxtor 82100E3(2GB), Wester digitalWD400EB-00CPF0(40GB) Operačný systém:Windows XP profesional
|
|
Registrovaný: 18.10.09 Príspevky: 8416 Témy: 110 | 110 Bydlisko: Žilina |
Ten pocitac je uz davno za zenitom, je na case kupit novy, do totho by som uz peniaze nevrazal, potrebne zrychlenie by to neprinieslo.
_________________ "To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa
Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6 |
|
Registrovaný: 27.02.11 Prihlásený: 27.06.13 Príspevky: 108 Témy: 8 | 8 Bydlisko: Michalovce |
tak ako pisal jtbs jedine od ruky nejaky silnejši procak čo pochybujem že ešte dakto ma a 1gb ram ale su to vyhodene peniaze radšej kupiť novy PC 
_________________ Disk Western Digital Caviar Blue 3200AAKS 320GB 16MB cache 7200RPM SATA2/CPU AMD AthlonXP 2500+ 1,83GHz 512Kb cache /Chadič CPU Silent Breeze 3 Glacialtech/Pamäťe 2x256mb 400Mhz Legend 1x 512mb 400Mhz Adata/Grafická karta Sapphire ATI Radeon HD 3650 GDDR3 512Mb 128-bit AGP8/M. doska EPOX EP-8RDA3I PRO nForce2 Ultra 400/Zdroj Fortron 350W/Windows XP Profesional SP3/ NB HP Compaq nc4000 |
|
Registrovaný: 29.07.11 Prihlásený: 15.12.11 Príspevky: 26 Témy: 5 | 5 |
a kde by sa dal kupit taky lepsi pc na kancelarske ucely za dobru cenu vedeli by ste mi poradit?
|
|
Registrovaný: 27.02.11 Prihlásený: 27.06.13 Príspevky: 108 Témy: 8 | 8 Bydlisko: Michalovce |
V nejakom špecializovanom obchode na Počitače  čo mate v meste
_________________ Disk Western Digital Caviar Blue 3200AAKS 320GB 16MB cache 7200RPM SATA2/CPU AMD AthlonXP 2500+ 1,83GHz 512Kb cache /Chadič CPU Silent Breeze 3 Glacialtech/Pamäťe 2x256mb 400Mhz Legend 1x 512mb 400Mhz Adata/Grafická karta Sapphire ATI Radeon HD 3650 GDDR3 512Mb 128-bit AGP8/M. doska EPOX EP-8RDA3I PRO nForce2 Ultra 400/Zdroj Fortron 350W/Windows XP Profesional SP3/ NB HP Compaq nc4000 |
|
Registrovaný: 18.10.09 Príspevky: 8416 Témy: 110 | 110 Bydlisko: Žilina |
zalezi co je pre teba dobra cena a odkial pochadzas. Najlepsie je nekupovat pc komplet, ale nechat si ho poskladat z komponentov, ktore poradime.
_________________ "To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa
Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6 |
|
Registrovaný: 29.07.11 Prihlásený: 15.12.11 Príspevky: 26 Témy: 5 | 5 | |
Registrovaný: 19.03.11 Prihlásený: 17.01.20 Príspevky: 995 Témy: 106 | 106 Bydlisko: Martin, Slo... | |
Registrovaný: 29.07.11 Prihlásený: 15.12.11 Príspevky: 26 Témy: 5 | 5 |
HDD by som dal tak do 60GB lebo aj tak vacsinu budem hadzat na externy disk ale bolo by lepsie ked mi takto vypisete a zostavim vende to lacnejsie a bude kvalitnejsi lacnejsi a este mi zostane na antivirusovu ochranu a windows aj to by ste vedeli kde by sa dalo lacno kupit? zatial dakujem vsetkym ktori sa zapajaju..
|
|
Registrovaný: 19.03.11 Prihlásený: 17.01.20 Príspevky: 995 Témy: 106 | 106 Bydlisko: Martin, Slo... |
windows aký? xp alebo 7 určite by som zobral 7 je to zostava ktorá to zvládne
a antivírus najlepšie eset kupovať licencie priamo od nich ak máte v PC dôležité veci
HDD http://www.alza.sk/western-digital-caviar-se-d69755.htm sice 160 ale tak menší nemajú s pripojením sata2
_________________ uz nemam pocitadlo |
|
Registrovaný: 29.07.11 Prihlásený: 15.12.11 Príspevky: 26 Témy: 5 | 5 |
no pozeral som to KeNNi a vyslo by to do 290e to je priatelna suma ale este tam neni CD ROM a myslis ze by som to dokazal zlozit aj ja ked som pc este neskladal?a myslis ze ta bedna bude vhodna pre tu zakladnu dosku?lebo tie vystupy su inak roztriedene ako je vzadu na bedni..
|
|
Registrovaný: 19.03.11 Prihlásený: 17.01.20 Príspevky: 995 Témy: 106 | 106 Bydlisko: Martin, Slo... |
mechanika je záležitosť do 20€ max. zložiť dnes som akurát našiel skvelý článok aj z odkazmi na viedá pre začiatočnikov čo sa týka skladania PC: http://www.pcforum.sk/skladame-pc-vt107428.html a čo sa týka tej základky je formátu micro ATX a skrinka podporuje ATX aj mATX takže ano pôjde tam. ale čo sa týka skrine môžeš vybrať aj inú pretože to som vybral len takú orientačnú.
_________________ uz nemam pocitadlo |
|
Registrovaný: 29.07.11 Prihlásený: 15.12.11 Príspevky: 26 Témy: 5 | 5 |
no tu zakladku som myslel tak ze vystupy su rozmiestnene inak ako su otvory vzadu na bedni.. q vdaka za clanok precitam a toto by uz mala byt komplet zostava ktora by bola najlepsia?uz tam nic nebude treba? a tie prepojovacie kable sa musia tiez kupi samostatne ci to bude uz tam?
|
|
Registrovaný: 19.03.11 Prihlásený: 17.01.20 Príspevky: 995 Témy: 106 | 106 Bydlisko: Martin, Slo... |
ak myslíš vnútorné, sata sa dávaju väčšinou k doske, niekedy aj k disku, k mecanike tiež. zdrojové máš pri zdroji.
_________________ uz nemam pocitadlo |
|
Registrovaný: 29.07.11 Prihlásený: 15.12.11 Príspevky: 26 Témy: 5 | 5 |
a ta grafika ktora je tam integrovana na zakladovke bude stacit? cize tato zostava je kompletna a mala by postacovat na kancelarske ucely ze? tak skusim pozriet tieto komponenty este ci nenajdem niekde lacnejsie a pojdem nato podla navodu zatial vdaka..
// pridané po 4 minútach od posledného príspevku
a nebude tam treba este niaky pridavny chladic?
|
|
Registrovaný: 19.03.11 Prihlásený: 17.01.20 Príspevky: 995 Témy: 106 | 106 Bydlisko: Martin, Slo... |
chladic ani tak nie ale k tej skrini by som dal aspon jeden ventak nakolko nema ziaden
_________________ uz nemam pocitadlo |
|
Registrovaný: 09.02.09 Prihlásený: 21.06.26 Príspevky: 1777 Témy: 31 | 31 Bydlisko: Hriňová |
Na kancelarske ucely bude stacit ale ak na tom budes hrat hry tak starsie alebo novsie na LOW (Crysis 2 na tom nepustis).
Chladic sa kupuje aby to lepsie chladilo ale boch chladic to zvladne.
Iba ak by si chcel taktovat alebo ti vadil hluk  .
Btw chadic myslis na procesor alebo ventilator?
_________________ [SPSJM][STU FEI nomore] CPU:Intel Core i5 3570K CPU Cooler:Zalman CNPS10X Quiet GPU:VTX3D Radeon HD7950 X-Edition MB:MSI Z77A GD45 RAM:Adata Gaming series 2x4 GB HDD:SAMSUNG 320 GB SDD:Samsung 840 EVO 120GB PSU:Seasonic X-560 Case:Xigmatek Utgard Slúchadlá:Beyerdynamic DT 990 PRO + NuForce uDAC v2 + DIY TPA6120 Mouse:GIGABYTE M8000X Podložka:Steelseries QcK Keyboard: Microsoft SideWinder X4 Mobile: Xiaomi Redmi 3C |
|
Registrovaný: 18.10.09 Príspevky: 8416 Témy: 110 | 110 Bydlisko: Žilina |
ram tam rozhodne nedavaj 2x1GB, hlavne ak chces ist do dosky len s dvoma slotmi na pamate. ber teda jeden modul, napr. 1x2GB alebo 1x4GB. Co su tie kancelarske ucely? len office, net a podobne hovadiny?
Za 100-105€ sa uz da kupit 21,5-22 monitor, ktory je na kancelarske ucely lepsi, pri rozliseni 1920x1080 dokazes vedla seba dat dve okna a obe budu dobre pouzitelne. Aj ked do kanclu si niektori kupuju monitor s mensim rozlisenim.
Ten 160GB disk za 32€ je absolutna blbost, ked v rovnakej cene mas 500GB disky, viem, ze si vravel, ze to nevyuzijes, ale ovela vyssia kapacita za rovnaku cenu? No nekup to. Ber seagate 7200.12 alebo samsung f3
pokial chces setrit, tak v pccko.sk by ta to malo vyst menej.
Namiesto tej skrine by som bral niektoru cm elite, vacsinou maju aj jeden ventilator a su rozhodne pevnejsie nez papierovy eurocase
_________________ "To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa
Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6 |
|
Registrovaný: 29.07.11 Prihlásený: 15.12.11 Príspevky: 26 Témy: 5 | 5 |
DAKUJEM VSETKYM KTORI SA ZAPAJAJU..  IDE IBA O KANCELARSKE UCELY TJ OFFICE, INTERNET, OBRAZKY A NIAKY PROGRAM..DISK NECHCEM VELKY LEBO TO CHCEM DAVAT NA EXTERNY DISK VZDY LEPSIE KEBY NAHODOU SA S PC NIECO STALO..TAK STACIL BY AJ MENSI ALE KED SA DA ZA TU CENU KUPIT VACSI VZDY SA HODI // pridané po 24 minútach od posledného príspevkua este som sa chcel spytat ze aky externy disk by ste mi poradili?
|
|
Registrovaný: 18.10.09 Príspevky: 8416 Témy: 110 | 110 Bydlisko: Žilina |
Aku kapacitu? Aka cena? Rozhranie? Pre nejake male subory staci USB2, pre vacsie je vhodne napr. USB3, ale k tomu treba aj dosku s podporou (co v tejto cene dosiek nie je)
A dostavas domacu ulohu: Naucis sa pisat s vypnutym Caps Lockom 
_________________ "To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa
Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6 |
|
Registrovaný: 29.07.11 Prihlásený: 15.12.11 Príspevky: 26 Témy: 5 | 5 |
No potreboval by som kolo 500GB aby som nemusel zatazovat PC tam pojdu iba dokumenty aby to nemuse byvat na disketach a do toho PC budem potrebovat este aj disketovu jednotku internu bude sa to tam moct pripojit?
|
|
Registrovaný: 19.03.11 Prihlásený: 17.01.20 Príspevky: 995 Témy: 106 | 106 Bydlisko: Martin, Slo... |
 chceš ho prenášať z práce aj domov alebo chceš ho proste aj ako prenosný alebo ti stačí aj väčší ktorý sa tažšie prenáša pretoze ma dátovký kábel (USB) a aj napájací kábel, ale je lacnejši. Najlepšie by bolo keby si dal aj nejaký cenový strop
_________________ uz nemam pocitadlo |
|
Registrovaný: 29.07.11 Prihlásený: 15.12.11 Príspevky: 26 Témy: 5 | 5 |
no ja mam pc doma,moja praca je totizto doma  a strop tych 60e
|
|
Registrovaný: 19.03.11 Prihlásený: 17.01.20 Príspevky: 995 Témy: 106 | 106 Bydlisko: Martin, Slo... |
takze to nepotrebujes prenasat, postaci 3,5ka. a aku kapacitu si predstavuješ?
_________________ uz nemam pocitadlo |
|
Registrovaný: 29.07.11 Prihlásený: 15.12.11 Príspevky: 26 Témy: 5 | 5 | |
Registrovaný: 08.08.09 Príspevky: 12446 Témy: 38 | 38 |
prva a posledna v tvojom zozname, su rovnake dosky
msi a asus (tretia a stvrta) maju rovnaky cipset, jediny rozdiel co som si zatial vsimol, msi ma 7.1 zvukovku zatial co asus iba 2.1 
_________________ always is always wrong |
|
Registrovaný: 19.03.11 Prihlásený: 17.01.20 Príspevky: 995 Témy: 106 | 106 Bydlisko: Martin, Slo... |
_________________ uz nemam pocitadlo |
|
Registrovaný: 29.07.11 Prihlásený: 15.12.11 Príspevky: 26 Témy: 5 | 5 |
prosim vas este o pomoc pri zakladnej doske na stranke pccko.sk lebo tie co som mal su tam neni a ci je lepsie kupit samotnu bednu a plus knej zdroj alebo bednu so zdrojom? // pridané po 2 minútach od posledného príspevkua ak by sa niekomu chcelo tak napisal supis komponentov odtial dakujem  tam to vyzera najlacnejsie..
|
|
Registrovaný: 09.02.09 Prihlásený: 21.06.26 Príspevky: 1777 Témy: 31 | 31 Bydlisko: Hriňová |
Kup bednu + zdroj samostarne lebo vacsinou bedne so zdrojom su  .
_________________ [SPSJM][STU FEI nomore] CPU:Intel Core i5 3570K CPU Cooler:Zalman CNPS10X Quiet GPU:VTX3D Radeon HD7950 X-Edition MB:MSI Z77A GD45 RAM:Adata Gaming series 2x4 GB HDD:SAMSUNG 320 GB SDD:Samsung 840 EVO 120GB PSU:Seasonic X-560 Case:Xigmatek Utgard Slúchadlá:Beyerdynamic DT 990 PRO + NuForce uDAC v2 + DIY TPA6120 Mouse:GIGABYTE M8000X Podložka:Steelseries QcK Keyboard: Microsoft SideWinder X4 Mobile: Xiaomi Redmi 3C |
|
Registrovaný: 18.10.09 Príspevky: 8416 Témy: 110 | 110 Bydlisko: Žilina |
KeNNi píše: +10€ a mas aj mensi, 2,5''. Cize tu mas dalsiu moznost: http://www.alza.sk/western-digital-2-5- ... 182546.htm
_________________ "To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa
Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6 |
|
Stránka: 1 z 2
| [ Príspevkov: 39 ] | 1, 2 |
|