Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 79 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 30.03.2011 21:31

Co si myslite o situacii pre rozvoj maleho a stredneho podnikania na Slovensku? Ako to vidite do buducnosti?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 30.03.2011 22:21

Vidim to velmi biedne. System odvodov je velmi zly, potom su tam take veci, že podnikatel plati zdravotné poistenie za zamestnanca, a prvých 10 dní PN mu musí aj tak zaplatiť a vela iných blbostí. Celkovo namiesto toho, aby vláda riešila situáciu malých a stredných podnikateľov, ktorí dávajú prácu najväčšej časti ľudí, sa stará o to aby sme sa stali čo najlepšou montážnou linkou pre zahraničné automobilky atd... takže tak.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 1:10

situacia je velmi zla a po zvyseni odvodoveho a danoveho zatazenia zivnostnikov bude este horsia.. tato vlada (ktorej som bol do minuleho tyzdna priaznivcom) sa nesnazi riesit problemy od ich zakladov, ale "riesi" len dosledok.. ak mi niekto zdvyhne dane a odvody, tak je logicke, ze budem hladat sposob ako priznat co najmensie zarobky. samozrejme nebudem jediny a miesto toho aby sa statna kasa naplnila, bude kazdym rokom prazdnejsia. Ak si Miklos ci Sulik myslia opak, mali by vratit svoje vysokoskolske tituly, lebo zjavne nevedia ratat do 5.

Takze suma sumarum, ked priatelka skonci vysku, tak budem tlacit na to aby sme sa odstahovali do zahranicia, kde sice budem platit vacsie dane, ale budem mat aj vacsie istoty.







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 7:42

Situacia v poctivom podnikaní je tak povediac na zaplakanie a na psychiku, vladne tu korupcia a z poctivostou daleko nezajdeš, zober si len to že dajme tomu budeš dodavat čokoladu do teska, mosíš si zaplatit regale, davat akcie a oko prve dat zopar ton zadarmo ako pozornost, aby si tam mohol čo dodat tak za pozornost že aby si ta všimly a zapametali tak tučný baliče € do vačku, ked si už do takej veci investoval z velkou stratov tak aby si to dohnal tak mosíš šidit, potom aj tak vypada ekonomika štatu, stačí len vidiet v TV že zamestnanci nemali pol. roka vyplatu a už si môžeš domisliet prečo to tak je, takito je holý fakt o podnikaní na slovensku, potrebuješ na to velke štastie a šikovnost


Offline

Čestný člen
Čestný člen
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 13.04.18
Príspevky: 7744
Témy: 127
Bydlisko: BA/TT
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 8:48

tak postupne...

Spartan.Ex Tento system tu nieje prvy den a funguje. A kto by mal podla teba platit zdravorne poistenie, stat? A ake blbosti mas na mysli, odvody do soc. poistovne...?

TommyHot Z drvivej vacsiny su to dosledky hosp. krizy, ktore treba nejako riesit. Ty si myslis, ze pred tym sa dane nekratili? Nebud naivny, spekulanti tu boli, su aj budu, bez ohladu na zvysovanie, ci znizovanie danoveho zatazenia.

A ak si myslis, ze v zahranici na teba cakaju s otvorenou narucou, tak sa velmi mylis. pokial nemas v niektorej kraine ake take zazemie (kamarati, rodina...etc, ktori ti najdu pracu, byvanie), tak sa priprav na tvrdu realitu. Budes makat 6/7 a priprav sa aj na to, ze vzdy budes pre domacych auslander/foreigner a tak sa budu k tebe aj spravat. nechcem ta tymto odhovarat, len sa treba pozerat na vec trosku realnejsie. pokial si najdes tu dve zamestnania, tiez budes v robote mozno 6/7 a mozno sa dostanes na ten isty plat. Ale budes zit v nasich cenach, t.j. nizsie vydavky, takze na ucet mozno odlozis v konecnom dosledku to iste.

hornak Ak by som sa ja ako maly podnikatel dostal do takeho obch. retazca ako je Tesco, tak skacem od radosti. Sice ceny stlacene na minimum, ale dlhodobo garantovany odber v obrovskych mnozstvach. Co viac si podnikatel moze priat. A k poctivosti podnikatelov, Tak napr. ja zamestnavam 10 ludi a nikdy som neoklamal ci uz stat, alebo zamestnancov ani o halier. Nieje to o vlade, alebo o ekon. situacii na slovensku. Cele je to o ludoch. Aj keby sme mali minimalne dane, vzdy sa najde clovek, ktoremu je stale malo a bude okradat vsetkych okolo. Vies kolko je nezaplatenych faktur? Kolko je bielych koni a podvodnych firiem, ktore naberu tovar a papa? To, ze teba to polozi nikoho nezaujima, ale nema to nic spolocne so situaciou na SK. Ako som napisal, cele je to o ludoch a ich podvodnom jednani a hamiznosti.







_________________
CPU: AMD Ryzen5 1600 @ 3,9GHz, Hyper 212, MB: Fatal1ty AB350 Gaming K4, RAM: 2x8GB DDR4 Kingston 3000MHz, GPU: MSI RX 580 GAMING+ X 8G, SSD: Samsung EVO 500GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 2TB,
LCD: AOL Q3279VWF, Key/M: A4Tech Bloody B318, A4Tech Bloody P93, Seasonic 520W, Antec 300, OS: Win10 x64 , NAS: Synology DS115(2TB)
CP: Honor 9, PlayStation4 NB: Lenovo IdeaPad 110, Galaxy Tab
Inteligencia je to, čo používaš keď nevieš čo máš robiť Jean Piaget
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 11:08

Súhlasím v tomto s f4r0m, ani ja nemám dojem, že by to tu bolo také katastrofálne ako mnohí (paradoxne hlavne klasický zamestnanci) vyhlasujú do sveta...

Netvrdím, že mám ideálne podmienky, ale zas sa nebudem okamžite sťahovať do iného štátu. TommyHot a ty kam pôjdeš? Do slobodnej Ameriky? Alebo do Nemecka kde sa akurát deje menší prevrat v rozložení síl? Česko, kde sú problémy úplne identické ako na Slovensku (odporúčam pozrieť niekedy prenos z ich vlády)?

hornak píše:
potrebuješ na to velke štastie a šikovnost

hornak, podnikal si niekedy/podnikáš? Šťastie a šikovnosť totiž vždy pri podnikaní bolo treba a je nutné v hociktorej krajine v hocijakom odbore. Ak sa človek nevie obracať, môže mať aj nulové odvody a aj tak zbankrotuje....







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.03.2011 11:45

f4r0 mozem sa spytat v com podnikas?

Za co sa davaju najviac uplatky?







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.01.11
Prihlásený: 31.03.11
Príspevky: 151
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 11:49

Podľa mňa globálne sa dávajú najviac úplatky v zdravotníctve:) Pretože ľudia keď v 40tke dostanú rakovinu alebo niečo podobné, čo týmto štýlom určite dostanú:) sú ochotní potom dať lekárovi aj modré z neba. To máš tak. Keď nič nebolí, všetko je ok. Keď zabolí, tak aj tí najväčší frajeri sa z toho idú pokakať a zrazu dávajú lekárom milióny len aby ich z toho dostali. Pričom tí pracháči ani len netušia, že tie peniaze vyhadzujú zbytočne :) Takže v globále určite v zdravotníctve sú úplatky najvyššie. Ale samozrejme úplatky sú takmer všade.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.03.2011 12:00

ale ja sa pytam na uplatky v podnikani. Korupciu a nevymozitelnost prava povazuju podnikatelia za najvacsi problem, dokonca vacsi ako samotne odvody. A ked tu je korupcia vacsi problem ako prudko rastuce dane tak to uz kde sme...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.01.11
Prihlásený: 31.03.11
Príspevky: 151
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 12:06

Pýtal si sa že začo sa dávajú najviac úplatky. Podľa mňa v zdravotníctve. Stravotníctvo nie je biznis ? Veď oni podnikajú z tvojím telom. Pekne do teba systém napchá jedy cez naše skvelé a zdravé potraviny hlavne mäsko ( však walther ? ) , potom keď sa ti objavia choroby tak už ťa len sypú tabletkami ktoré im samozrejme platíš a najhoršie na tom je to, že tie tabletky ti len navonok utlmujú chorobu. Čiže ich tabletky a lieky sú len prostriedok ako zaistiť aby si bol chorý, ale aby si neumrel pretože z teba potrebujú ešte zopár rokov ťahať peniaze. Ten kto nie je slepý to vidí, a ten kto je tak...čo ja viem ? V štátnej správe je najväčšia korupcia ? Žeby ? :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 12:38

este trochu pokracuj s tym masom a svojimi nazormi o zdravotnictve a dam ti moznost sirit svoje odborne nazory a robit osvetu na inych forach, kde sa mozno stretnes s vacsim pochopenim.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.01.11
Prihlásený: 31.03.11
Príspevky: 151
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 12:56

Daron si veľmi vtipný, to treba uznať. To, aký ja mám názor na mäso nepatrilo tebe. Je zrejmé, že tebe podľa výzoru na fotke mäso prospieva. Naozaj, len tak ďalej. Si čávo. Niesomcvok sa pýtal kde sa najviac dávajú úplatky. Som povedal kde a aj prečo. Takže s tou tvojou chytrosťou to nepreháňaj ok ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 13:22

f4r0 ale prosim ta, dosledky hospodarskej krizy :) nebyt minulej vlady, ktora v case krizy miesto toho aby znizovala vydavky, alebo ich aspon udrziavala na minime ich rapidne zvysovala, cez vianocne prispevky, prispevky na deti, srotovne, predrazenu vystavbu dialnic a podobne nezmysly.. my sme mala krajina, ktora mala krizu prespat.. terajsia situacia nie je dosledok krizy, ale dosledok zlej politiky byvalej vlady.

To ale nic nemeni na veci, ze odvodvove zatazenie je uz aj tak dost vysoke a este vacsie zatazenie kasu nenaplni, lebo sa podnikanie ktore nie je uplne koser este viac rozsiri. Neviem preco si Miklos a Sulik myslia opak. Druha vec je, ze mozno im ide zamerne o znicenie konkurencie velkym podnikatelom a tym padom v takejto krajine naozaj nechcem zit.

Ano mas pravdu, ze je to o ludoch, ale cudujes sa? Nie je vola zo strany tych co udavaju pravidla vykonavat hlbkove kontroly a k tomu vymozitelnost prava, ktora je nulova a potom, ze sa podnikatelia snazia uzivit ako sa len da, ked je to tu samy zlodej, ktory nakupy tovar, nezaplati faktury a je za vodou, kedze ho nikto nebude nahanat.

a aj s waltherom zahranicie nechajte na mna, zazemie mam na troch kontinentoch a nebavime sa o ludoch co na letisku umyvaju hrnce :)

Daron s tym zdravotnictvom topgun nie je uplne mimo. Moj rodinny znamy je menezerko v Londyne v stvrtej najvacsej farmaceutickej spolocnosti na svete (GlaxoSmithKline), takze mam info viacmenej z prvej ruky a take svinstva co sa robia na pozadi ohladne liekov nerobia ani banky so svojimi uzernickymi uvermi. Farmaceutika je biznis, ktori riadia ludia bez chrbtovej kosti, ci sa to niekomu paci alebo nie.







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.03.2011 13:31

topgun1234 píše:
Daron si veľmi vtipný, to treba uznať. To, aký ja mám názor na mäso nepatrilo tebe. Je zrejmé, že tebe podľa výzoru na fotke mäso prospieva. Naozaj, len tak ďalej. Si čávo. Niesomcvok sa pýtal kde sa najviac dávajú úplatky. Som povedal kde a aj prečo. Takže s tou tvojou chytrosťou to nepreháňaj ok ?


A ty si zasa velmi bystri ked mi tu vypisujes o liekoch. Dozvedel som a presne to co som potreboval. Vidno ze jes iba biopotraviny...

TommyHot - to co vravis sa omiela do nekonecna na kazdom fore. Lenze by ma zaujimalo nakolko sa do toho vyznas ked mas iba 22 rokov a v takomto veku sa malo kto zaujima o podnikanie a hlavne vidi do veci. Take informacie ze ako je vsetko posrane mi nic nedaju. Potrebujem si spravit realny prehlad o veci, aj ked nebude optimisticky, ale realny a nie len same nadavky a staznosti ake je to vsetko pobabrane.


Naposledy upravil incredible dňa 31.03.2011 13:43, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.01.11
Prihlásený: 31.03.11
Príspevky: 151
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 13:39

Vysvetlím ti to ešte raz. Pýtal si sa kde sa dávajú najviac úplatky ! Som ti povedal kde a aj prečo ! Tým, že sa budeš pchať do zadku adminom si zrejme chceš dokázať že nie si cvok . Skôr by si si to dokázal, keby si sa silou mocou nechcel zapáčiť ostatným. Si sa spýtal, ja som odpovedal aj svoju odpoveď vysvetlil. Si nemysli, že keď tu budete tárať dve na tri ako to bolo napríklad aj o tom mäse, že sa nenájde niekto kto si povie iný a v tomto prípade správnejší názor.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.03.2011 13:45

Netrep. Zasa mi tu chce niekto ako ty daco vysvetlovat este raz ked rozprava uplne odveci. Dajte mu BAN







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 13:55

NieSomCvok píše:
TommyHot - to co vravis sa omiela do nekonecna na kazdom fore. Lenze by ma zaujimalo nakolko sa do toho vyznas ked mas iba 22 rokov a v takomto veku sa malo kto zaujima o podnikanie a hlavne vidi do veci. Take informacie ze ako je vsetko posrane mi nic nedaju. Potrebujem si spravit realny prehlad o veci, aj ked nebude optimisticky, ale realny a nie len same nadavky a staznosti ake je to vsetko pobabrane.


A 22 rocny clovek nemoze podnikat ci ako? A co vlastne chces vediet? preco si myslim, ze byvala vlada zlyhala? ci co?







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.01.11
Prihlásený: 31.03.11
Príspevky: 151
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 13:58

Tvoj slovosled je naozaj ukážkový. Takže ty chceš začať podnikať ? No zbohom. Prvé čo ho zaujíma je, že v akom odvetví sa dávajú najväčšie úplatky. To zdravotníctvo je ako šité na teba. Dávajú sa tam najväčšie úplatky, stačí vedieť klamať a zavádzať ľudí a dookola si opakovať že nie som cvok. Nakoniec tomu aj sám uveríš. S tým banom si sa chcel asi vytiahnuť pred obecenstvom však ? Nakoľko sa tu pravda na rovinu hovoriť nesmie, všetko je možné.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 14:07

neboj NieSomCvok, topguna proste ignoruj, admini sa o to už postarajú ;) Nemá zmysel na neho reagovať, očividne si rieši nejaké psychické problémy tým, že teraz musí rýpať do každej kraviny a snažiť sa ma donútiť k reakcii na jeho provokácie.

no ale čo sa týka témy...

TommyHot píše:
Daron s tym zdravotnictvom topgun nie je uplne mimo. Moj rodinny znamy je menezerko v Londyne v stvrtej najvacsej farmaceutickej spolocnosti na svete (GlaxoSmithKline), takze mam info viacmenej z prvej ruky a take svinstva co sa robia na pozadi ohladne liekov nerobia ani banky so svojimi uzernickymi uvermi. Farmaceutika je biznis, ktori riadia ludia bez chrbtovej kosti, ci sa to niekomu paci alebo nie.

je mimo, pretože toto sa vôbec netýka NieSomCvok-ovej otázky. Ako to prosím ťa súvisí s malým a stredným podnikaním na Slovensku? Nijako.. Nikto nespochybňuje to, že tam korupcia len prekvitá, ale ako to pomôže NieSomCvok-ovi?

TommyHot píše:
Nie je vola zo strany tych co udavaju pravidla

Očividne nie je vôľa ani zo strany obyvateľov, keď to ľudia riešia tak, že sa proste odsťahujú :) Pokiaľ viem, MY sme tí, kto chodí voliť, bez nás sa politici môžu hrať na piesočku chvíľu, ale my rozhodneme o tom, koľko tam ostanú... Kým si toto ľudia neuvedomia, tak sa nezmení nič, pretože politici potom nemajú dôvod niečo meniť, keď ovečky budú stále poslúchať.

TommyHot píše:
terajsia situacia nie je dosledok krizy, ale dosledok zlej politiky byvalej vlady.

na Slovensku funguje jeden mechanizmus.. Keď sa dostane k moci nová vláda, za všetky chyby je okamžite môže tá predchádzajúca :) Urobil to Fico keď sa dostal k moci, urobil to dnešný zlepenec. Nech musia urobiť akokoľvek nepopulárne opatrenie, VŽDY za to mohla predošlá vláda a tam končia všetky racionálne argumenty... "proste musíme". A ovečka len prikyvkáva a o pár rokov pôjde opäť hodiť svoj lístok do urničky s tým, že hádam už bude lepšie.

NieSomCvok píše:
Potrebujem si spravit realny prehlad o veci, aj ked nebude optimisticky, ale realny a nie len same nadavky a staznosti ake je to vsetko pobabrane.

momentálne nie je situácia ružová, ale ak sa človek vie obracať, cestu nájde (nie, nehovorím o daňových únikoch). Polemizovať o tom, aká bude situácia za rok je momentálne príliš skoro, keďže zatiaľ nebolo schválené nič... (to čo sa dostalo na verejnosť sú len zdrapy a nekompletné info)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.03.2011 14:08

TommyHot nemyslim to v zlom, mozno ze sa v tom vyznas. Len by ma zaujimalo ake mas skusenosti.

topgun, ja som nemyslel v akom odvetvi sa davaju najvacsie uplatky. Ale myslim to vseobecne. Dajme tomu ze je nejaky zivnostnik, ci uz elektrikar alebo stolar alebo grafik, alebo ked si niekto zalozi sro, tak kto od neho bude chciet uplatky. Urady alebo kto? Ake? Co bude mat za uplatok? Chapes to ked uz ti to musim takto polopate vysvetlit? .... Stavim sa ze nemas viac ako 18, si presne ten typ pubertiakov co sa snazia si dokazovat recami aki dokazu byt dominantni samci a neuvedomuju si ake je to ocividne, ze o co im vlastne ide.







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Čestný člen
Čestný člen
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 13.04.18
Príspevky: 7744
Témy: 127
Bydlisko: BA/TT
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 14:18

poviem ti to jednoducho. pokial budes veci robit tak ako mas, tak nebudes nuteny uplacat. Neviem v com by si rad podnikal, ale s oblubou sa uplacaju institucie, ktore zadavaju zakazky ci uz statne, mestske, obecne... Samozrejme ak mas v agende bordel, tak uplacas vsetkych. Danovu kontrolu, SOI, hygienu... len aby si sa vyhol pokute.







_________________
CPU: AMD Ryzen5 1600 @ 3,9GHz, Hyper 212, MB: Fatal1ty AB350 Gaming K4, RAM: 2x8GB DDR4 Kingston 3000MHz, GPU: MSI RX 580 GAMING+ X 8G, SSD: Samsung EVO 500GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 2TB,
LCD: AOL Q3279VWF, Key/M: A4Tech Bloody B318, A4Tech Bloody P93, Seasonic 520W, Antec 300, OS: Win10 x64 , NAS: Synology DS115(2TB)
CP: Honor 9, PlayStation4 NB: Lenovo IdeaPad 110, Galaxy Tab
Inteligencia je to, čo používaš keď nevieš čo máš robiť Jean Piaget
Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.03.2011 14:32

Najskor v niecom na co nebude treba drahu techniku stroje material a velke priestory. Skor dake pocitace a kancelarske priestory, ale ktovie. Robim si prehlad o moznostiach. Napriklad ma napadlo nieco ako poskytovanie, sirenie, optimalizacia a zefektivnovanie reklamy pre mensie firmy s ohladom na sucasny stav trhu a poziadaviek.







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 14:47

NieSomCvok, uživíš sa aj predajom paradajok ak si nájdeš klientov... :lol: Vôbec nejde o to, čo ponúkaš, ale ako to ponúkaš a ako sa vyznáš v obore ;) Treba si proste len veriť a ísť za svojim cieľom a nepočúvať ostatných, keď ťa budú od toho odrádzať kvôli "zlej situácii v SR". Ak dakto zlyhá v podnikaní, je to len a len kvôli svojej neschopnosti. (tým nechcem nikoho uraziť, ale tak to proste je... ak si dakto nevie nájsť zákazky, tak to znamená toľko, že nevie speňažiť svoje schopnosti. Výška odvodov s tým nemá nič.)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.03.2011 15:08

no podla mna to nie je len o schopnosti ale aj o vybere cinnosti. Napriklad tu v Liptovskom Mikulasi je aspon 10 firiem co ponukaju montaz okien a zaluzii, ale ked sa zvysuju odvody a je kriza cize sa im zmensuje pocet zakaznikov, tak sa pri takej konkurencii vsetci neuzivia aj keby boli neviem ako sikovny







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 15:13

No tak podme na to pekne po poriadku..

walther píše:
Očividne nie je vôľa ani zo strany obyvateľov, keď to ľudia riešia tak, že sa proste odsťahujú :) Pokiaľ viem, MY sme tí, kto chodí voliť, bez nás sa politici môžu hrať na piesočku chvíľu, ale my rozhodneme o tom, koľko tam ostanú... Kým si toto ľudia neuvedomia, tak sa nezmení nič, pretože politici potom nemajú dôvod niečo meniť, keď ovečky budú stále poslúchať.


Tak navrhni riesenie. Pojdeme traja kamarati pred urad vlady protestovat? Alebo pojdeme davat hromadne trestne oznamenia na neznameho pachatela? Alebo pojdeme defenestrovat politikov?


walther píše:
na Slovensku funguje jeden mechanizmus.. Keď sa dostane k moci nová vláda, za všetky chyby je okamžite môže tá predchádzajúca :) Urobil to Fico keď sa dostal k moci, urobil to dnešný zlepenec. Nech musia urobiť akokoľvek nepopulárne opatrenie, VŽDY za to mohla predošlá vláda a tam končia všetky racionálne argumenty... "proste musíme". A ovečka len prikyvkáva a o pár rokov pôjde opäť hodiť svoj lístok do urničky s tým, že hádam už bude lepšie.


Ano kazdy hadze spinu na toho predchadzajuceho, ale podme si to teda rozobrat podrobnejsie, preco je opravnene pripisovat vinu byvalej vlade.

Vianocne prispevky. Davali sa v rozsahu cca 50-60 eur pre dochodcov, ktorych dochodok nepresiahol 40% priemernej mesacnej mzdy. 50-60 eur raz do roka (posledne vianoce to bolo este menej) z biedy nevytrhne, ale stat to stalo skoro 2 miliardy SK.

Srotovne. Podla najsocialnejsej vlady bolo treba obnovit dopyt v najvacsom slovenskom priemysle, tym, ze stat prispel na nove auto vymenou za stare. Co sa ale stalo? Nove auto stoji povedzme od 10 000 eur (nejake tie Dacie), stat mi da do 2000 eur a zvysok co? :) kto vie pocitat si lahko zrata ze, 10000-2000 = 8000 eur v podobe UVERU (ibaze by sme boli taki bohati, ze mame bezne minimalne 8000 eur schovanych pod vankusom). To znamena, ze srotovnym stat svojich obcanov este viac ochudobnuje a robi z nich otrokov sukromnych spolocnosti. Protikrizove opatrenie? I don't think so. Jedine ak by to bolo protikrizove opatrenie smerom k bankam.
Ok, takze stat na tom nic nezarobil, obcania su chudobnejsi este viac (ved co, hlavne ze sa vyvazaju na novom fare), banky sa nakrmili a ekonomike to tiez nepomohlo, pretoze co je principom trhovej ekonomiky? Vztah ponuka s dopyt. Situacia bola taka, ze bola vysoka ponuka a takmer ziaden dopyt. Stat zavedenim srotovneho a teda UMELYM zvysenim obehu penazi v ekonomike nachvilu UMELO zdvihol dopyt, co ale malo len jediny efekt, a to ten, ze sa znova UMELO predlzila kriza.
Suma sumarum, jediny kto z toho vysiel dobre su banky a cele nas to stalo 1,7 miliardy SK (mozno aj viac, potom som prestal sledovat pokusy o zavedenie dalsieho srotovneho). Btw ked to bolo take vyhodne, preco sa nerobi srotovne aj teraz? :) kazdy nech si odpovie sam

Podpora zamestnanosti. Ma to dva aspekty, jeden je socialny, druhy ekonomicky. Mna zaujima ten druhy, kedze slabou ekonomikou sa neda robit silna socialna politika, jedine formou navysujuceho sa uveru. Takze fico UMELO podporoval zamestnanost takym sposobom, ze aj ked firma nic nepredavala, zamestnanec chodil do prace a vyrabal aj ked nebol ziaden dopyt. Neviem sice presne cislo kolko nas to stalo (ak ma niekto budemr ad), ale vysledok je ten, ze trh je PRESYTENY umelo pri zivote udrziavanymi firmami a tu je kamen urazu. Myslienka skutocneho kapitalizmu (ktory podla mna neexistuje nikde na svete a je rovnaka utopia ako komunizmus) spociva v samoozdravovani sa trhu, to znamena, ze ak je na trhu firma, ktora sice dokaze vyrabat, ale nedokaze predat, tak z tohto trhu zmizne (skrachuje) a pride ina firma, ktora dokaze vyrobit aj predat a tak zamestnat ludi z predchadzajucej skrachovanej firmy. Ak by sa hocikde na svete dodrziavali tieto principy, tak ziadna kriza NIKDY nevznikne. Stat vsak samozrejme uplne bezhlavo naleje do sukromneho vlastnictva peniaze aj za cenu obrovskeho rastu inflacie mysliac ci, ze krizu zazehna. No nie, krizu treba prespat a trh sa ocisti aj sam (vidime masivne krachovanie firiem), v opacnom pripade to znova vedie k UMELEMU predlzovaniu krizy.

Zvyseny prispevok na novonarodene dieta. Ano z kratkodobeho hladiska je 3x25 000sk (pre prve 3 deti) celkom slusny peniaz, s ktorym sa da zabezpecit vychova deti povedzme pol roka, ale sudruh fico nemyslel na to, ze jedine co tymto dosiahne je premnozenie sa ciganov a zdlhodobehlo hladiska zhorsenie ciganskej situacie a teda aj statneho rozpoctu, ktory do nich nalieva nemale peniaze. Ludia co si dokazali spocitat, ze sice pol roka budu mat 75 000sk, no potom ostanu z holou ritou a nebudu mat za co krmit deti, si 2x rozmysleli, ci tie deti naozaj chcu teraz pocas krizy. Ono principialne by bol ten prispevok dobre riesenie na podporu demografickej situacie, to by vsak museli byt inak nastavene podmienky tykajuce sa neprisposobivej skupiny, ktora vyziera system.

A samozrejme tych "opatreni" proti krize bolo viacej, no neviem o ziadnom, ktory by pomohol zmiernit dopady krizy.


walther píše:
momentálne nie je situácia ružová, ale ak sa človek vie obracať, cestu nájde (nie, nehovorím o daňových únikoch). Polemizovať o tom, aká bude situácia za rok je momentálne príliš skoro, keďže zatiaľ nebolo schválené nič... (to čo sa dostalo na verejnosť sú len zdrapy a nekompletné info)

Ak mi vzniknu o 12% vyssie vydavky (podla Miklosovho navrhu), tak aku si najdem cestu? Bud zrusim zivnost a pojdem robit na panske, alebo zdvihnem ceny aby som nebol v straten no riskujem tym, ze mi konkurencia ukradne zakaznikov. Ak by zdvihli ceny vsetci nic sa nedeje, ale budme idealisti, je to nerealne.







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Správca fóra
Správca fóra
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 15:17

f4r0 píše:
Samozrejme ak mas v agende bordel, tak uplacas vsetkych. Danovu kontrolu, SOI, hygienu... len aby si sa vyhol pokute.

hehe, toto mi pripomenulo, ako moja kamoska z hygieny sla prvykrat na kontrolu do jednej nemenovanej nemocnice - samozrejme, nasla tam plno nedostatkov, za ktore mala byt mastna pokuta. Automaticky, akoby to bola samozrejmost, sa jej spytali, co to bude stat, aby prizmurila oci... Kedze je vsak zasadova, navysila im pokutu za pokus o podplacanie :D







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 16:12

TommyHot,

nechcem sa moc baviť o politikoch, nie som zástancom ani jednej strany pretože vidím, ako sa obe strany správajú. Ty si uviedol to, čo sa dialo za Fica, ja môžem uviesť čo sa deje teraz a príde tretí, ten začne rozprávať o Mečiarovi.. Načo je to dobré, my sme ich tam dostali a len my máme rozhodnúť, kto si tam sadne nabudúce.
Pozri sa povedzme na Francúzov, tí majú štrajk každú chvíľu. Nehovorím, že si z nich berme neviem aký príklad, ale ani by sme si nemali nechať srať na hlavu, pretože to je presne to, čo teraz robíme.. Akonáhle sa búria odbory, bežní ľudia sa len smejú, na čo je to dobré...

Ako to teda zmeniť? K dispozícii máme tieto dva nástroje - voľby a protestné akcie. V krajnom prípade zvrhnutie vlády, ale do takých extrémov hádam zachádzať netreba. Lenže, na to by sa tie naše ovečky museli zobudiť, keďže na zmenu situácie nestačí aby sa pre to rozhodla skupinka (nieto ešte jednotlivci), ale musia to pochopiť aj "bežní" ľudia. Momentálne sa dá urobiť jediné a to to, že sa buď prispôsobíš alebo odídeš...

Citácia:
Ak mi vzniknu o 12% vyssie vydavky (podla Miklosovho navrhu), tak aku si najdem cestu? Bud zrusim zivnost a pojdem robit na panske, alebo zdvihnem ceny aby som nebol v straten no riskujem tym, ze mi konkurencia ukradne zakaznikov. Ak by zdvihli ceny vsetci nic sa nedeje, ale budme idealisti, je to nerealne.

tento dlho diskutovaný návrh je v obehu medzi ľuďmi už dlho, ale stále je to len návrh. Ako poznám politikov, ešte 10x ho poprekrúcajú že ho ani vlastná matka nespozná. Ak ho schvália, tak áno, budeme musieť všetci zdvihnúť ceny, bohužiaľ... Či je to reálne alebo nie je diskutabilné, pretože aj teraz je situácia rôzna - dakto ti urobí stránku za 10 euro a dakto za niekoľko tisíc eur. Neviem ako ty, ale ja mám napr variabilné ceny šité každému zákazníkovi na mieru...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 16:26

walther ani ja som to nechcel tahat do politickej roviny, ale vyhovarat sa na krizu je alibizmus, kedze kriza vznikla a je udrziavana prave zlymi politickymi rozhodnutiami (v USA nariadenie vlady bankam, davat pozicky komukolvek). My sme sice zavisli od zahranicneho trhu, ale statny rozpocet na tom mohol byt dobre, keby sa byvala vlada nesnazila robit opatrenia ktore nikam neviedli..

Myslim ze vcerajsi prieskum ukazal, ze fico by mohol sam zostavit vladu s ustavnou vacsinou. Ludia chcu mat fasizmus podobny v madarsku, takze protesty tu nehrozia. Sme evidentne hlupy narod a kedze jedna lastovicka leto nerobi, ti co by aj chceli nieco zmenit nemaju moznost, ked tej menej inteligentnejsej casti naroda je tu podstatne viac.,

No ja dufam, ze tento navrh neprejde cez OKS, inak budem nuteny ojebabrat stat kde sa len bude dat.. Ved na co aj odvadzat do statnej kasy viac, ked clovek tu nema ziadne istoty a dochodku sa najskor aj tak nedozijeme?







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2011 17:05

ah, až teraz som si všimol tento príspevok
NieSomCvok píše:
no podla mna to nie je len o schopnosti ale aj o vybere cinnosti. Napriklad tu v Liptovskom Mikulasi je aspon 10 firiem co ponukaju montaz okien a zaluzii, ale ked sa zvysuju odvody a je kriza cize sa im zmensuje pocet zakaznikov, tak sa pri takej konkurencii vsetci neuzivia aj keby boli neviem ako sikovny

zmenšuje, ale práve tu prichádza na rad internet. Pevne verím, že o internetových obchodoch si už dačo počul ;) Ak je problém nájsť zákazníka klasickým spôsobom, kde je problém rozšíriť reklamu aj na ďalšie regióny? Nikde, to len ľudia podceňujú silu internetu. Ani netušíš s koľkými "záujemcami" o webstránku som sa rozprával a keď prišla na rad cena, ako híkali "to nemôže byť také drahé!!"...

TommyHot píše:
keby sa byvala vlada nesnazila robit opatrenia ktore nikam neviedli

táto vláda v tomto trende očividne chce pokračovať, ale svojským spôsobom.. :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
podnikanie na Slovensku

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.03.2011 17:24

Citácia:
zmenšuje, ale práve tu prichádza na rad internet. Pevne verím, že o internetových obchodoch si už dačo počul Ak je problém nájsť zákazníka klasickým spôsobom, kde je problém rozšíriť reklamu aj na ďalšie regióny? Nikde, to len ľudia podceňujú silu internetu. Ani netušíš s koľkými "záujemcami" o webstránku som sa rozprával a keď prišla na rad cena, ako híkali "to nemôže byť také drahé!!"...


Lenze v dalsich regionoch budu mat tiez svoje firmy co ponukaju to iste.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 79 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. podnikanie

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

25

1075

06.06.2012 22:24

Vlad Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Podnikanie v poľsku

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

24

742

12.01.2015 15:32

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Podnikanie prostredníctvom internetu

v Obchody, reklamácie a právo

0

462

20.04.2010 20:56

piko99 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tlaciren na podnikanie

v Externé zariadenia

2

423

01.10.2010 17:06

SimonAth Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mobil na podnikanie do 250€

v Mobilné zariadenia

17

773

14.04.2014 15:15

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PSN na Slovensku ?

v Ostatné

3

880

25.09.2011 22:00

Bajzik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. TMC na Slovensku

v Mobilné zariadenia

2

1313

01.07.2009 19:33

Ivuso Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prodigy na Slovensku

v Akcie, zrazy, festivaly, koncerty

11

2068

16.03.2009 21:08

x_xxRICKxx_x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Netflix na Slovensku

v Novinky

26

1518

09.01.2016 11:14

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Caterham na Slovensku

v Webdesign

12

1138

09.03.2011 12:14

TommyHot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spotify na Slovensku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

33

1601

13.02.2014 17:01

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dialnice na slovensku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

54

4362

15.10.2007 14:19

Lub0$ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Starbucks na Slovensku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Jedlo, pitie a varenie

30

3961

10.06.2016 9:37

martino9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pixmania konci na Slovensku

v Novinky

9

841

30.04.2013 9:40

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Web developeri na Slovensku

v Ostatné

2

718

17.02.2011 19:19

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC Herne na Slovensku

v Krčma

19

2893

27.05.2010 19:24

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra