Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 24 ] 

Páči sa vám design?
 áno 25% 25% [ 5 ]
 nie 45% 45% [ 9 ]
 neviem 30% 30% [ 6 ]


Celkom hlasov : 20

AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.04.13
Prihlásený: 28.04.13
Príspevky: 1
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 28.04.2013 16:32

Chcel by som sa na vás obrátiť s prosbou o kritiku webových stránok:
http://www.peoplelovepeople.com

Prečo chceme kritiku webových stránok:
Ponaučenie s kritických odpovedí zlepšia chod webu a priláka ďalších návštevníkov

Prečo web PeopleLovePeople.com spravujeme:
Web je pre na mladých ľudí a my sa snažíme v nich podnecovať v nich chuť na písanie vlastných textov.

Čo web PeopleLovePeople.com obsahuje:
Web obsahuje poviedky, citáty, vtipy a nechýba ani zoznamka. Zoznamka má veľa kategórií, takže sa tam každý nájde. Poviedky sú tiež členené do mnohých kategórií a

nechýba ani erotické poviedky. Viac uvidíte sami na webe

Zaujímavé časti webu sú:
http://zoznamka.peoplelovepeople.com/ - zoznamka pre chlapca a dievčatá bez ohľadu na vek
http://vtipy-humor.peoplelovepeople.com/ - vtipy triedené do mnohých kategórií pre dobou náladu
http://citaty-vyroky.peoplelovepeople.com/ - citáty o živote, citáty o láske a mnohé ďalšie pre inšpiráciu v živote
http://spovednica.peoplelovepeople.com/ - tu je možné napísať o svojich problémoch a čakať na odpoveď od ostatných

Vopred vďaka za odoslané komentáre


Offline

Užívateľ
Užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 06.05.13
Prihlásený: 26.01.22
Príspevky: 41
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.05.2013 19:49

Zdravím, najprv pár hintov ku kódu a k seo. Zdrojový kód je zbytočne veľký, najlepšie, ak bude mať do 100 Kb. Treba poodelovať zbytočné javascripty a cssko do externých súborov. Na webe máte malý počet nadpisov. Zmenil by som názov nadpisu najvyššej úrovne H1 a pridal aj druhej úrovne, tam kde máte básničky, vtipy atď. V hlavnom menu je zbytočne veľa položiek. Na hlavnej stránke máte toho zbytočne velmi veľa. Bolo by troška to celé zminimalizovať , rovnako po obsahovej stránke. Tiež tam máte obrovský počet reklám. Vidím, že Vás to živí, ale dá sa to riešiť rôznymi spôsobmi. Rovnako po prepnutí na inú jazykovú sadu sa niektoré položky nepreložia ako pridať a pod. Potom detaily ako nesprávne orezané tlačidlá či ikony.







_________________
S pozdravom

IT Academy
Offline

Čestný člen
Čestný člen
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.05.2013 23:41

IT-Academy - nie je potrebné sa podpisovať, si na fóre, všetci vidia, kto príspevok napísal.
A teraz k obsahu tvojho príspevku - ak by som to chcel zhrnúť do jednej vety, tak napíšem iba "dúfam, že to IT academy je len prezývka a že neučíš ľudí rovnaké nezmysly, aké si radil mrgorovi".

Zdroják do 100kB? To kde si vyčítal taký nezmysel? Dúfam, že nie seo-servis a podobné hlúposti.
Pooddeľovať zbytočné javascripty? Čo si pod tým máme predstaviť?
Na webe je malý počet nadpisov? Mám to chápať rovnako, ako - čím viac pásikov, tým viac adidas?







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 06.05.13
Prihlásený: 26.01.22
Príspevky: 41
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.05.2013 0:37

Vážený pán moderátor. Podpis je podľa pravidiel fóra v poriadku nevidím na ňom nič zlé. Poprosím Vás v rámci slušnosti sme si nepotykali. Tak budem rád keď to zatiaľ aj tak ostane. Fórum je na riešenie problémov, vy ste ho neposkytli... Miesto toho robíte flame, čím v podstate porušujete pravidlá.

Odpoviem Vám, ale na vaše otázky. Jedným zo SEO faktoroch je rýchlosť načítavania webu. K nadpisom som sa vyjadril. Na hlavnej stránke je len nadpis prvej úrovne. Opäť z seo hľadiska je fajn využiť naplno potenciál nadpisov a vytvoriť, tak lepšiu logickú štruktúru a doplniť aj nadpisy druhej úrovne. Takže nabudúce Vás poprosím reagovať pokojne a v klude. Na Vaše otázky rád odpoviem. Príjemný zvyšok večera.







_________________
S pozdravom

IT Academy
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 08.05.2013 0:58

Ach jaj.. možno by bolo na úvod na mieste zoznámiť sa s nejakými zabehnutými konvenciami, ktoré fungujú na fórach - všetci sme si rovní, tykáme si. Funguje to rovnako nielen na slovenských fórach, diskusiách, ale aj na každom zahraničnom portáli. Na tom nie je nič neúctivé či urážlivé. Naopak tváriť sa, že "aha, ja som niečo viac, vykaj mi", je trochu na zamyslenie... Chodia sem ľudia od 15 do 60 rokov, nikto s tým nemal jakživ problém.
Druhá vec, ešte som nevidel jediného robota, ktorý by zohľadňoval veľkosť súboru a podľa toho zvýhodňoval či penalizoval webstránku. Smiem vedieť, odkiaľ konkrétne pochádza informácia, že veľkosť ovplyvňuje umiestnenie vo vyhľadávačoch? Poprosím odkaz na vierohodný zdroj :)


shaggy, nie, nie je to len prezývka....







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 06.05.13
Prihlásený: 26.01.22
Príspevky: 41
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.05.2013 1:24

Dobrý večer,

Tykanie je vec dohody. Každému človeku som zatial vykal bez výnimky v rámci slušnosti. Tykanie s rovnosťou nemá nič spoločné. V zamestnaní/škole/úrade tiež vykáme. Je mi jasné, že mi poviete, že sme na fóre a pod. Každopádne vy ste si teraz zadefinovali túto konvenciu. Mne príde naopak normálne vykaním vyjadrovať úctu k človeku. Nechajme, ale moralizovanie tak.

Nikto nevravel nič o penalizovaní...

Zdroje ohladom rýchlosti:

http://googlewebmastercentral.blogspot. ... nking.html
http://www.seomoz.org/blog/site-speed-a ... -it-matter
http://www.visibility.sk/blog/rychlost-stranky/







_________________
S pozdravom

IT Academy
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 08.05.2013 2:38

Začnem odspodu
- visibility - ťažko povedať, či sa to dá brať za vierohodný zdroj, ale dobre. SEO je spomenuté jednou vetou, aj to veľmi hmlisto, keďže odkaz SEO smeruje na ich vlastnú reklamu, kde sa snažia ľuďom povedať, prečo si vybrať práve ich služby...
- seomoz blog - paradoxne je to dôkaz práve proti takémuto tvrdeniu. Urobili testy, podľa ktorých sa bežne v TOP20 nachádzajú stránky, ktoré sa načítavajú cez 50 sekúnd. Sami nižšie uvádzajú
Citácia:
I would suggest building a link instead of focusing on speed (unless your site is currently extremely slow)


No a posledný bod - oficiálna stránka Googla - tu uvediem len jednu vetu:
Citácia:
Currently, fewer than 1% of search queries are affected by the site speed signal in our implementation and the signal for site speed only applies for visitors searching in English on Google.com at this point.


Aby som to zhrnul, nevravím, že kašľať na rýchlosť webstránky. Určite nie, sám robím xyz optimalizácií, aby sa web načítaval čo najrýchlejšie, ale určite by som to neuvádzal ako faktor SEO, na ktorom reálne záleží. Maximálne ako takú pikošku niekde pod čiarou, že také snahy existujú a možno jedného dňa... :)

---------------------------------------

No a posledná poznámka ohľadom vykania, keďže to s témou vôbec nesúvisí - nejde o výmysel tohto fóra, nedajbože nejakých jednotlivcov... Funguje to xx rokov, nie len tu, pravdepodobne na každom normálnom fóre či diskusii v ľubovoľnom jazyku. Ešte som nevidel asi jediné miesto na internete, kde by sa snažili presadiť vykanie ako defaultnú formu konverzácie. Vykanie na internete v prostredí, kde každý silne preferuje tykanie, pôsobí všelijako ale paradoxne určite nie ako slušnosť.
Dám príklad, možno sa pochopíme lepšie:
- Človek x príde do zamestnania, kde si všetci tykajú. Zamestnávateľ mu povie, aby tykal aj on, a jeho odpoveď na to bude "nie, ja som slušný a som takto zvyknutý"..
Kvízová otázka: ako to bude vyznievať?

Citácia:
V zamestnaní/škole/úrade tiež vykáme

- zamestnanie - to by som dnes už nedával ako pravidlo. Tendencie v mnohých firmách (ak nepočítame štátne podniky) sú práve opačné. Osobne mám skúsenosti skôr také, že tykanie na cca rovnakej pozícii je nutnosť, voči nadriadenému je to rôzne. Zažil som oba prípady, s ani jedným som problém nemal. Treba si hlavne vedieť vybrať firmu, kde panuje normálna atmosféra...
- v škole - pravdepodobne hovoríme o vzťahu študent vs učiteľ... Je pravda, že do istého veku je to klasika (predsalen starší človek + iná pozícia), keďže "tak nás to učili", ale od istého momentu to ani tu nie je také jednofarebné. S niektorými učiteľmi sme si tykali už na strednej, lebo to sami navrhli, a o vysokej ani nehovorím

Treba si hlavne pozrieť, do akého prostredia človek ide a aké sú tam zvyklosti. Internet má trochu iné pravidlá ako to, čo človek zažíva každý deň mimo pc. To, čo sa na jednom mieste považuje za slušné správanie môže byť niekde vnímané ako prejavy povýšenectva, nech to už myslel básnik akokoľvek ;) Ako som povedal, chodia sem viacmenej všetky vekové/rasové/náboženské/... kategórie a nikto sa zatiaľ nesťažoval. Prečo aj, keď si sem ľudia chodia podiskutovať v normálnej "kamarátskej" atmosfére o tom, čo ich zaujíma...

Prejavy úcty nebudem teraz už komentovať, keďže o tom by som tu napísal esej a už je to vážne offtopic. Keďtak založiť na to extra tému alebo potom PM.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.05.2013 10:21

Ach, prosím, visibility ako seriózny zdroj naozaj nedávajte. Mal som tú česť robiť na pár projektoch, ktorým sa venovali aj oni a naozaj sme sa párkrát s kolegami/spolupracovníkmi na tom zasmiali.
Tykanie - sme na fóre, tu sa tyká. Mňa uráža vykanie, neviem o tom, že by sme si niekedy začali vykať, tak prosím, oslovuj ma tak, aby ma to neurážalo. Rovnako som si tykal v každej firme, kde som pracoval (dokonca aj s nadriadenými).

Veľkosť stránky - nikde na tých odkazoch som nevidel, že by stránka mala mať do 100kB. Ok, je tam napísané, že by sa stránka mala načítať rýchlo. Ako ja viem, ako rýchlo sa načíta google botovi? Vôbec sa tam nespomína veľkosť (ja rovnako môžem tvrdiť, že čokoľvek nad 1 byte je pomalé), aj zdrojákom malé stránky sa môžu načítať pomaly (pomalý server atď.). Čiže je to argument, ktorý používaš bez pochopenia súvislosti a používaš ho zle.

Pooddeľovať zbytočné javascripty - stále čakám na vysvetlenie tejto časti, nie je mi celkom jasná. Ktoré sú zbytočné a čo znamená pooddeľovať?

A že fórum je na riešenie problémov a ja som ho neposkytol? Ale poskytol, snažím sa ochrániť ľudí, ktorí sa až tak nevyznajú, pred zlými (a miestami až nebezpečnými) radami.
+ podpis samozrejme nie je proti pravidlám, len na fóre vyznieva celkom vtipne, ak sa pod každým príspevkom objaví "s pozdravom ....". Toto nie je formálna korešpondencia, preto sa správame tak, aby nikto nemal pocit, že sa niekto nad neho povyšuje (či už vykaním, alebo formálnymi podpismi).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 06.05.13
Prihlásený: 26.01.22
Príspevky: 41
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.05.2013 10:24

Dobrý deň

Je celkom paradox, že sústreďujete všetku svoje energiu do týchto príspevkov, miesto toho, aby ste napr. pomohli ďalším užívateľom tohto fóra. Samozrejme je to váš čas. Napísali ste, že robíte optimalizácie webu, potom skutočne nerozumiem prečo sa výslovne dožadovať dôkazov, ale ok. Ste zrejme typ človeka, ktorý sa snaží za každých okolností byť skeptický a pokladať protiargumenty. Zdravá skepsa je fajn, ale všetkého veľa škodí viď. váš posledný príspevok. Nech by Vám bol poskytnutý zrejme akýchkoľvek dôkaz, tak by ste sa ho snažili poprieť. K optimalizácii len posledné slová:
Visibility je jedna z top SEO agentúr na spoločnosť, tvrdiť že nie je spoľahlivý zdroj. Je ako keby ste povedali pánovi Saskovi a jeho ľudom, že sú amatéri ...
Rýchlosť je jedným zo SEO faktorov, proste to je fakt. Nikto opäť netvrdil, že je jeden z najdôležitejších faktorov... Google by, len tak nezaviedol službu: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights

V zhrnutí ste mi dal v podstate za pravdu. Takže v podstate neviem o čom diskutujeme, o správaní...
Keďže to vôbec nesúvisí s témou, nemalo by sa to riešiť, nakoľko porušujeme pravidlá. Na Slovensku máme mnoho závodov, fabrík myslíte si, že na týchto pracoviskách sa týka? Na vačšine pracovných miestach sa výka, opäť je to fakt. To, že pracujete v nejakej IT firme, kde je taká atmosféra, že si tykajú ok, ale vo väčšine prípadov sa vyká. Na strednej/vysokej škole predpokladám, že ste tykali podstatne menšiemu počtu učiteľov ako vykali. Odpoviem aj k vašej kvízovej otázke z osobných skúseností. V tejto situácii som sa ocitol už veľakrát a predstavte si, že moja odpoveď, bola nasledovná: Ak Vám to zatiaľ nebude prekážať, budeme si vykať, nakoľko sa ešte dobre nepoznáme. Nikto s tým nemal nikdy problém, všetko je len vecou argumentácie.

Našou úlohou nie je si "honiť" ego, ale pomáhať čitateľom tohto blogu.
Žiaľ na Slovensku/Česku to ešte stále často vyzerá, tak že ľudia sú plní nenávisti a hnevu.
Pričom je to zbytočné, nakoľko škodia sami sebe aj okoliu. Všetko sa dá riešiť s kludom avšak v prípade pána moderátora, ktorý by mal ísť príkladom to tak, žiaľ nebolo, čo je škoda.
Náš úmysel bol a je vždy dobrý, stačí sa pozrieť na príspevky... Väčšinou komentujeme príspevky, ktoré sa akosi nikomu komentovať nechce. Takže, ak by sme boli povýšeneckí ako tvrdíte, zrejme by sme nepomáhali... Ja Vám dnes prajem pekný deň bez zbytočného stresu. Treba sa úžívať tento svet a robiť ho lepším, nie naopak.







_________________
S pozdravom

IT Academy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 06.05.13
Prihlásený: 26.01.22
Príspevky: 41
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.05.2013 10:58

Dobrý deň pán Špička

Predsa Vám ešte odpoviem, aj keď ste zbytočne nenávistný.
V prvom príspevku bolo napísané, aby mal kód najlepšie do 100 Kb. Samozrejme čím menšia veľkosť súboru, tým sa stránky rýchlejšie načítavajú. Naša rada bola zameraná na optimalizáciu veľkosti.

Tvrdíte, že ste poskytli riešenie problému, čo nie je pravda. V tomto vlákne ste neposkytli žiadne... Skúste mi ukázať v tomto vlákne kde? My rovno v prvom príspevku. Lepšie smerovať svoju energiu, keď chcete pomáhať do riešení k príspevkom a nie znevažovať. Môžete mi, ale napísať, čo bolo na našich radách zlé resp. nebezpečné?

K rýchlosti webu, už fakt naposledy:

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights

Optimalizácia javascriptu:

https://developers.google.com/speed/doc ... d#MinifyJS

To je všetko, čo som Vám chcel napísať, aby ste mi nenapísali, že som Vám nechcel odpovedať.
Ak Vás uráža vykanie, tak potom je zbytočné pokračovať v konverzácii.
V prípade ďalších otázok, ak Vám nebude prekážať vykanie, prosím smerujte svoje otázky cez poštu.
Prajem Vám príjemný deň bez zbytočné stresu.







_________________
S pozdravom

IT Academy
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 08.05.2013 13:40

Ten prvý príspevok z dvojice bol naozaj pre mňa?
1.) to, ako trávim svoj voľný čas po polnoci je hádam len môj problém. Na toto v podstate odpovedal už shaggy, prečo vôbec reagovať v tejto téme...
2.) nedožadoval som sa dôkazov dôležitosti rýchlosti načítania, dožadoval som sa dôležitosti v kontexte SEO. Dostal som presne takú reakciu, akú som čakal - celé je to maximálne tak v podobe odporúčaní bez reálnych čísiel či údajov, pričom všetky údaje svedčia práve o tom, že ak by sme sa bavili striktne len o SEO, rýchlosť načítavania je oproti zvyšku optimalizácií bezvýznamný faktor. Možno jedného dňa, ale určite nie dnes.
3.) Visibility už okomentoval shaggy. TOP agentúr tu na Slovensku máme v poslednej dobe naozaj nespočet :)
4.) Google tú službu zaviedol nie preto, že by malo zmysel o rýchlosti v kontexte SEO hovoriť, ale preto, aby dal webdeveloperom ďalší nástroj pre vylepšenie UX
5.) dal som za pravdu len tomu tvrdeniu, že nekašľať na rýchlosť načítania (opäť, kvôli UX), ale nie konkrétnym údajom, ktoré tu boli poskytnuté, to je veľmi podstatný rozdiel

Zareagujem už len na poslednú vec, lebo ako bolo povedané, je to už mimo tému...
Citácia:
Našou úlohou nie je si "honiť" ego, ale pomáhať čitateľom tohto blogu.

Pokiaľ človek (alebo ľudia? Očividne sa jedná o skupinu ľudí vystupujúcich pod jediným nickom), ktorý reprezentuje IT firmu nepozná xx rokov zabehnuté konvencie správania sa na internete, a nepozná rozdiel medzi blogom a fórom, je to minimálne na zamyslenie. Skôr toto by som považoval za spoločný menovateľ slovenského "profesionálneho" prostredia, nie stres alebo nenávisť :) Ja som úplne pokojný. Nemám len rád, pokiaľ tu padajú takéto všelijaké čísla bez reálneho podloženia skutočnými relevantnými referenciami.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 06.05.13
Prihlásený: 26.01.22
Príspevky: 41
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.05.2013 14:09

Dobrý deň

Prvý príspevok bol určený pre Vás Walther.
1. V podstate zbytočné. To, že Shaggy nejako reagoval, neznamená, že preto, tak reagujete vy. Proste ad absurdum.
2. Položili ste nasledovnú otázku:
Citácia:
Smiem vedieť, odkiaľ konkrétne pochádza informácia, že veľkosť ovplyvňuje umiestnenie vo vyhľadávačoch?
. Na ňu dostali odpovede. Samozrejme môžete písať špagetový kód, výsledky sa dostavia.
3. Je najjednoduchšie znevažovať prácu iných. My si prácu Visibility vážime, vypracovali sa a sú tam kde sú. Je fajn možno troška sebareflexie a porovnať sa s nimi, kým začnete niekoho posudzovať a ich prácu.

Ďalej tu píšete o zabehnutých konvenciách správania sa na internete. My sa jednoducho riadime a správame, tak ako by sme sa správali aj naživo, nielen na internete a dodržujeme netiketu. Jedno z jej pravidiel tvrdí: Dodržiavajte všetky pravidlá slušnosti z normálneho života. V podstate ste začal riešiť úplne veci mimo témy, čím ste porušili pravidlá.

Vám sa nepáči, že vykáme a prirovnali ste to, že sa nadraďujeme... V každom príspevku sme slušne pozdravili, každému vykali bez rozdielu. Takže skutočne tam nevidíme, priestor, kde by sme sa nadraďovali... To, že teraz nás chytíte za jedno slovíčko konkrétne slovo blog, aj keď vieme kontexte čoho sa rozprávame a z toho krásne vydedukujete profesionalitu, to je na zamyslenie. Prajeme Vám, aby ste boli stále rovnako spokojný a príjemný zvyšok dňa







_________________
S pozdravom

IT Academy
Offline

Čestný člen
Čestný člen
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.05.2013 15:32

Citácia:
Visibility je jedna z top SEO agentúr na spoločnosť, tvrdiť že nie je spoľahlivý zdroj. Je ako keby ste povedali pánovi Saskovi a jeho ľudom, že sú amatéri

To si napísal ty, ja proste niektoré veci nepíšem, len si ich myslím, pretože je lepšie ich nepísať a nechať tých ľudí, nech to o sebe povedia sami ;-)
K detailom sa vyjadrovať nebudem, ale rovnako by som zo seba vedel urobiť aj ja top agentúru (zhodou okolností by som mal plno podobných klientov ako Visiblity).

Citácia:
Rýchlosť je jedným zo SEO faktorov

Opäť nechápem súvis so 100kB zdrojovým kódom. Argument vycucaný z prsta. Prečo 100? Prečo nie 50? Prečo nie 1MB? A ak hovoríš o rýchlosti, uvedomuješ si, že 150kB stránka sa môže načítať rýchlejšie, ako 20kB iná stránka?

Citácia:
Tvrdíte, že ste poskytli riešenie problému, čo nie je pravda.

Ja som poskytol riešenie - poradil som prípadným návštevníkom tejto témy, aby si dali pozor na neoverené/zavádzajúce rady. Takže rovnako môžem napísať, že si do tejto témy nenapísal žiadnu radu, žiadne riešenie.

Citácia:
Optimalizácia javascriptu:

Odhliadnuc od toho, že minifikácia nie je optimalizácia, stále mi nie je jasné, čo znamená "Treba poodelovať zbytočné javascripty". To nie je optimalizácia. To nie je minifikácia. Neviem, čo znamená pooddelovať javascripty a neviem, čo znamená zbytočný javascript. To sme mu mohli všetci rovno napísať "optimalizuj stránku a bude to ok" a tvárili by sme sa ako najväčší machri.

Citácia:
V prípade ďalších otázok, ak Vám nebude prekážať vykanie, prosím smerujte svoje otázky cez poštu.

Opäť je tu vidieť nedostatku skúsenosti s online prostredím. Toto je fórum, je neslušné niekoho vykázať z témy len preto, že má iné názory, ako ty. Je neslušné žiadať o iný druh komunikácie, ku ktorému sa ostatní účastníci diskusie nedostanú. A rovnako je neslušné oslovovať ľudí ich priezviskom, ak v diskusii používajú prezývku. Okrem už spomínanej nulovej znalosti online prostredia tým ukazuješ, že slušné správanie ti nič nehovorí a argument s vykaním používaš len ako posledný záchytný bod, aby si odviedol pozornosť od faktov a od toho, že som tvoje tvrdenia vyvrátil.

Keby som používal rovnaké argumenty, ako ty, tak by som napísal:
Nepoužívaš knižnice hostované u Google, pre SEO je nutné, aby si používal všetko hostované na google cdn!
A priložil by som odkaz:
https://developers.google.com/speed/libraries/
Síce by sa na tom odkaze nič také nehovorilo, ale vyzeralo by to dobre.

Citácia:
Samozrejme môžete písať špagetový kód, výsledky sa dostavia.

Opäť zavádzanie. Ako ovplyvni špagety kód vyhľadateľnosť stránok, ich pozíciu, atď.?
Aj ja môžem napísať "používajte iba HTML 3.2, inak vás google bude penalizovať!", lenže potom sa nesmiem čudovať, ak ma ľudia obvinia zo zavádzania a strašenia používateľov (a budú mať na to právo).

Mimochodom - jedna rada pre prispievanie na fóra (nie blogy, toto je fórum) - nepíš viac príspevkov po sebe. Chápem, že ten druhý príspevok bol napísaný v návale zlosti a že si chcel ukázať, ako vieš googliť a že poznáš moje meno. Ale pre diskusie platí, že si najprv premysli, čo chceš napísať a potom reaguj (pomôže to aj tvojim odpovediam, nebudeš ich písať v tom najväčšom hneve).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 06.05.13
Prihlásený: 26.01.22
Príspevky: 41
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.05.2013 23:58

Dobrý večer

My sme poskytli konkrétne rady, pričom každá z nich by bola prínosom. Vaša rada spočívala v tom, že pozor na neoverené rady, čo nie zrovna rada, pre človeka, ktorý chcel počuť konkrétne pripomienky.

Nikto Vás nevykázal z témy. Navrhovali sme od začiatku, pokojnú diskusiu, len žiaľ vaša povaha sa nezaprela a bezhlavo píšete v zápale hnevu. Preto keď vidíme, že žiaľ nie je možné pokračovať v pokojnej diskusii navrhli sme riešenie cez správy. Potom tvrdíte, že je to náš posledný záchytný bod... Naše tvrdenie ste vyvrátili? Kde a ako? Takže tvrdíte, že optimalizovať rýchlosť webu, nemá zmysel? Rovnako zvoliť bohatšiu štruktúru s viac nadpismi. Vystačíme si s krátkou odpoveďou. Verím, že toto užívateľov bude skutočne zaujímať, a nie vaše poznámky.

Rovnako tvrdíte o nedostatku skúsenosti s online prostredím. Ako moderátor ste pritom porušili hneď dve pravidlá tohto fóra. Zbytočný flame a osočovanie a rovnako témy bez vecného obsahu, mimo toho, čo položil užívateľ mrgoro.

Sťažovať sa nato, že je Vám nepríjemné ak Vám cudzí ľudia vykajú. K tomu skutočne nemáme slov. Každý užívateľ si spraví o tom svoju vlastnú mienku.

Samozrejme môžete písať špagetový kód, výsledky sa dostavia.

Citácia:
Opäť zavádzanie. Ako ovplyvni špagety kód vyhľadateľnosť stránok, ich pozíciu, atď.?
Toto opäť dúfame, že nemyslíte vážne... My sme nič o penalizácii nepísali...

Ďakujeme za rady, avšak opäť sa mýlite. Naše príspevky sú písané s rozvahou, tie vaše však od začiatku sú len plné hnevu.
Sme z vášho prístupu akurát sklamaní, čakali by sme od Vás profesionálnejší prístup. Všetko zlé je na niečo dobré a naša kolegyňa Vás srdečne pozdravuje a odkazuje, že rada využije vaše príspevky pre školenie stres manažmentu.
Týmto sa Vám chceme zároveň poďakovať a prajeme všetko dobré.







_________________
S pozdravom

IT Academy
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 09.05.2013 1:19

Shaggy, nevyznáš sa. Mal by si si miesto tohto frflania urobiť nejaký 2-dňový kurz, potom by si sa isto-iste dozvedel odpovede na tvoje otázky.

No dobre, toto nemá zmysel...
mrgoro, skúsim to rozdeliť na dve časti:

1.) vzhľad - farby sú v pohode, rozvhrhnutie tiež, rýchlosť načítania bez problému. Išlo by o vcelku príjemnú stránku, keby... Keby každá jedna podstránka neobsahovala TONY balastu, ktoré ti garantujem, väčšina ľudí okamžite prehliada.
Vezmime si pár príkladov:
- úvodná stránka: "Rýchle správy". Čo tým chcel básnik povedať? Aký prínos má pre užívateľov správa typu: "Uživatel jiricek8567 se přihlásil na portál.."? KTO to reálne číta?
- pri každej stránke je vysvetlenie pojmov ako pre mentálne slabších. Ja neviem, ale naozaj si myslíte, že ľudia potrebujú pokec o básničkách? Alebo vysvetlenie vtipov?
- vtipy (pravdepodobne platí aj pre ďalšie)
---- kategórie - paráda, je to poruke, tak to má byť
---- výpis - jeden vtip, potom TOP, a ďalšie 4 vtipy. Pod tým všetkým stránkovanie 1-600. Neviem, či je vhodné stránkovať 3000 položiek po 5tich. Stránkovanie by som buď úplne vyhodil (a zobrazil povedzme len najnovších 10), alebo zvýšil počet zobrazovaných položiek, aspoň na 20-30. Takto vtipy končia niekde v prvej tretine celej podstránky a potom pokračujú nižšie už len nezmysly po stranách.
---- klik na vtip a.. ehm... Vtip je jednoriadkový, pohoda. Problém je v tom, že 90% vtipu je už obsiahnutý v nadpise (WHY oh WHY?) a samotný vtip je utopený vo zvyšku stránky. Prakticky každý prvok podstránky je výraznejší ako samotný obsah, na ktorom by malo záležať najviac. Pozriem na stránku a prvé vidím tri obrovské hviezdy, aby som mohol hodnotiť...

Mohol by som pokračovať a podobne zhodnotiť každú podstránku, ale hádam netreba...
Množstvo balastu zbytočne odvádza pozornosť návštevníkov od skutočného obsahu. O nejakej intuitívnosti nemôže byť ani reč. Dizajn by mal pomáhať čitateľovi sa rýchlo zorientovať, naviesť jeho oko na správne miesta. Moje oči pri tvojej stránke pozerajú všade len nie na obsah.

2.) technická časť - ono jedna vec je to, že to "funguje", druhá vec je ale to, čo je reálne v kóde. Osobne by som takto urobený projekt preberať nikdy nechcel. Poviem hneď prečo...
- miešanie externých a inline štýlov, a k tomu všetkému ešte html atribúty
- javascript priamo v html zdrojáku, to tam naozaj nemá čo robiť
- nezmyselné názvy css tried (b1, b2, t11, st100.....)
- zakomentované časti, ktoré nemajú najmenší význam a sú len pozostatkom starších verzií webstránky
- nezmysly ako style=""
- 15  
- veľkosti písma definované v px!
...

Normálne som rád, že server-side zdrojáky nie sú len tak jednoducho prístupné. Na prvý pohľad to vyzerá ako v pohodičke stránka, problémy sa začnú objavovať v momente, kedy sa človek pozrie trošku lepšie.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.05.2013 2:10

Citácia:
Samozrejme môžete písať špagetový kód, výsledky sa dostavia.

Ešte raz sa pýtam, aké výsledky sa dostavia. Keďže sa tu píše hlavne o veciach súvisiacich so SEO, tak som predpokladal, že to nejak súvisí.

Neviem, kde vyvolávam flame a píšem príspevky bez vecného obsahu. Prečítaj si svoj posledný príspevok a povedz mi, čo je na ňom k téme?
Verím, že na školeniach ľudia bez znalostí hltajú každé slovo, ktoré im niekto povie, ale tu nie sme partička sekretárok. Ak niekto píše nezmysly je mojou povinnosťou ich vyvrátiť. Ty nezmysly píšeš.

To, že nemáš skúsenosti s online prostredím je jasné všetkým, ktorí čítajú túto tému. Ja som to len konštatoval a snažil sa vysvetliť, ako to funguje. Nemusíš ma počúvať, prežijem to.
A ešte ti dám dve rady - odpusti si príspevky, ako tento posledný (absolútne od veci) a keď už ma pozdravuje tá kolegyňa, tak by som na tvojom mieste ten jej kurz rovno aj navštívil. Možno ťa naučí, ako prijať kritiku od skúsenejších ;-)

+ stále som sa nedozvedel, čo to znamená Pooddeľovať zbytočné javascripty. Keďže nechceš odpovedať ani na tretíkrát, beriem to tak, že buď ti to poradil niekto z kolegov a teraz neviete, čo myslel, alebo si prišiel na to, že je to nezmysel.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Správca fóra
Správca fóra
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 09.05.2013 3:04

IT-Academy:

Dobry den prajem,

prosim Vas urychlene o zmenu avataru a podpisu, kedze porusuju pravidla fora, ktore citujem nizsie. V pripade neuposluchnutia vyzvy vyvodime dosledky. Taktiez mozete zacat uvazovat nad zmenou nicku, kedze vedenie fora Vas v nasledujucich dnoch moze poziadat o jeho zmenu z dovodu reklamy.

Citácia:
Propagácia webových stránok s podobným, ale aj iným zameraním je zakázaná okrem profilu v kolónke WWW stránka. Toto sa netýka uvádzania odkazov v bežnej diskusii, kde má daný odkaz informačnú hodnotu. Ak sa bude jednať o evidentné zviditeľnenie vašich, alebo cudzích stránok, bude to brané ako reklama a vyhradzujeme si právo takéto príspevky zmazať.

Citácia:
Zakazuje sa používať avatar s reklamným, rasistickým alebo sexuálnym motívom.

Citácia:
V podpise nie sú povolené žiadne formy reklamy (ani textová, ani grafická reklama). Reklamou sa rozumie akýkoľvek odkaz na inú stránku ako PCforum.sk, taktiež aj textová adresa, alebo obrázok obsahujúci inú reklamu ako PCforum.sk.


Dakujem, s pozdravom a ucotu jtbs.

(na tuto spravou nereagujte, za odpoved budem povazovat napravu vymenovanych problemov)







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 24.10.23
Príspevky: 2201
Témy: 125
Bydlisko: Harlow England
Príspevok NapísalOffline : 09.05.2013 4:15

Poviem to laicky, na uvodnej stranke je vela vecí, je veľmi veľká, ako už bolo spomenuté. Farby sú v pohode, samotná stránka, koncepcia je fajn, niečo ako zoosk :) Mohol by si sa inšpirovať doingsomething.co.uk, také niečo na slovensku ešte nie je a s tým by si asi prerazil ...

Mimochodom, do ankety nikdy nedávaj neviem, lebo anketa slúži na to, aby si zistil názor ľudí a s odpovedou neviem nič nezískaš, nezistíš. Ano - Nie bohato postačuje.







_________________
Laptop Asus TUF A15
Ryzen 5 4600
1650 Ti 4GB
8GB RAM
512gb ssd
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 09.05.2013 20:59

mne sa nepaci design , clanky som len preskroloval nic zaujmave ...
kritik niesom, tak to je vsetko , pisem len kvoli burlivej diskusii co tu prebieha :lol:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.12.12
Prihlásený: 03.02.14
Príspevky: 268
Témy: 20
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 09.05.2013 21:13

Tak :DDD mne sa ta stránka páči... Desing pekný a ten text trochu nudný neviem aký normálny uživateľ sa bude hrabať v "špagetovom kóde" :-D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 06.05.13
Prihlásený: 26.01.22
Príspevky: 41
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.05.2013 22:42

Dobrý večer

Náš príspevok sa venoval konkrétnym radám a to ku zdrojovému kódu a k seo. Nebol venovaný čisto SEO problematike...

Citácia:
Ako špagetový kód dokáže ovplyvniť SEO?


V prípade, že užívateľ používa rôzne nástroje na tvorbu webu (Wysiwyg editory, niektoré CMS atď.) vám generujú neoptimalizovaný kód. Pri obrázkoch často nevytvárajú alt či title, nevytvárajú vhodnú štruktúru nadpisov... Okrem iného je zdrojový kód zbytočne rozsiahly a často plný zbytočného odpadu.

Krásne ukážky takých kódov (často aj s nevhodným SEO) môžete nájsť:

http://www.hovnokod.cz/html

Pooddeľovať css a javascript je určite prínosom. Prehľadnosť kódu je jednoznačne plusom rovnako sú časté duplicity kódu. Kódu javascriptu zapisujeme tam, kde ho potrebujeme volať. Ak máme zložitejší skript a nie je ho nutné volať na začiatku, či uprostred stránky umiestnime ho nakoniec, nakoľko náš kód neovplyvní rýchlosť načítania stránky, čiže poodeľujeme javascript.

Na školeniach XHTML nám teda zatiaľ žiadna sekretárka neprišla (kiež by)... Lektor sa vždy pýta na oblasť pôsobnosti.

Citácia:
Možno ťa naučí, ako prijať kritiku od skúsenejších ;-)


Naša kolegynka sa pekne pobavila a odkazuje, že skúsi vybaviť pre Vás školenie zdarma. Verí, že Vám môže pomôcť. Zatiaľ odporúča relaxačné cvičenia na dýchanie a nasledovný článok:

https://www.mindset.cz/vybrana-temata/stress-management

Varuje, že skutočne dlhodobý stres môže viesť k zdravotným problémom ako sú kardiovaskulárne choroby, depresia či obezita a praje Vám všetko dobré a my s k nej pripájame.







_________________
S pozdravom

IT Academy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 13.05.2013 8:59

IT-Academy js sa nedava na koniec stranky iba koli rychlosti nacitania.
Co tak dalsie dopyty na server(preco mat kopu js ked mozes mat 1 iba o malo vacsi).
Co tak nenacitanie js v hlavicke, popripade chyba v js?







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 06.05.13
Prihlásený: 26.01.22
Príspevky: 41
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.05.2013 12:05

Dobrý deň

Ak si pozriete náš posledný príspevok, píšeme tam, o prehladnosti kódu...
Nikde netvrdíme, že to je jediný dôvod (uviedli sme 3, samozrejme je ich viac).







_________________
S pozdravom

IT Academy
Offline

Čestný člen
Čestný člen
PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.05.2013 18:48

IT-Academy, zamotávaš sa. Najprv si písal ku konkrétnemu projektu (peoplelovepeople) a teraz hovoríš teoreticky (a aj tak zle).
Ale poďme pekne poporiadku.
Napísal si:
Citácia:
Treba poodelovať zbytočné javascripty

Písal si, že sa "najprv vyjadríš k SEO" a tam si zaradil aj toto. Preto sa pýtam, ako to súvisí so SEO. A tiež neviem, čo je to to pooddeľovať zbytočné javascripty. Chceš povedať, že má dať javascripty do externého súbory? Lebo ak áno, tak podľa teba by tam mal dať len zbytočné javascripty. Ja si myslím, že zbytočné javascripty by na stránke nemali byť vôbec.

Citácia:
Ak máme zložitejší skript a nie je ho nutné volať na začiatku, či uprostred stránky umiestnime ho nakoniec

Nenapadá mi zložitejší javascript, ktorý by bolo potrebné volať na začiatku kódu. Ak robí s elementami na stránke (čo väčšinou JS na bežných weboch zvykne robiť), tak ho na začiatku budeš volať zbytočne. A či ho dám priamo za element, alebo na koniec celého dokumentu, to už naozaj nehrá úlohu.

Citácia:
V prípade, že užívateľ používa rôzne nástroje na tvorbu webu (Wysiwyg editory, niektoré CMS atď.) vám generujú neoptimalizovaný kód.

Neoptimalizovaný != špagety kód, to by si mohol vedieť. Sám predsa píšeš, že stránka má mať pod 100kB, špagety kód mi môže ušetriť pekných pár desiatok (stoviek) bajtov. Takže stále neviem, ako súvisí špagety kód so SEO.
A čo sa týka napr. tých wysiwyg editorov, ich výstup je mnohokrát lepší, ako od niektorých "optimalizátorov". Že tam nie je title pri elementoch? Ani ja ho nepoužívam, je zbytočný. A že nevytvárajú optimálnu štruktúru nadpisov? No ak to tak používateľ nechce, wysiwyg si nemôže niečo sám domyslieť. A som si istý, že stránka s jedným/žiadnym nadpisom, ale s dobrým obsahom dopadne vo vyhľadávačoch lepšie, ako stránka plná nadpisov s nezmyselnými textami.

Citácia:
Na školeniach XHTML nám teda zatiaľ žiadna sekretárka neprišla

Konečne už aj sekretárky vedia, že XHTML je mŕtve a nechodia na zbytočné školenia.

Citácia:
Krásne ukážky takých kódov (často aj s nevhodným SEO) môžete nájsť

Mám dve otázky - čo je nevhodné SEO? A ako ho v tých kódoch nájdem (nič také som tam nevidel, daj nám nejaký príklad z tej stránky)?

+ máš posledné varovanie za tie detinské invektívy s tvojou imaginárnou kolegyňou. Ak ti nevadí, že prezentuješ svoju firmu vo veľmi zlom svetle, to je tvoj problém. Ale tu nie si medzi rovesníkmi, správaj sa slušne a osobné útoky si nechaj do školy (prepáč, do firmy).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 24 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Blokovanie webových stránok

v Sieťové a internetové programy

3

831

17.03.2014 19:48

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. tworba webových stránok

v Sieťové a internetové programy

4

566

28.05.2010 19:56

Nanosonda Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zablokovanie webových stránok

v Ostatné programy

4

1322

05.03.2011 18:53

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tvorba webovych stranok

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ostatné

39

1688

31.01.2010 20:38

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zlé usporiadanie webových stránok - Google Chrome

v Sieťové a internetové programy

3

519

21.10.2011 17:25

Enermax Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kreatívni študenti ponúkaju tvorbu webových stránok

v Dopyt práce

0

476

25.09.2014 10:29

Snipo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kvalitny soft na tvorbu profesionalnych webovych stranok

v Ostatné

4

937

20.04.2007 18:56

janoxis Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Iba 4.13% webových stránok je HTML/XHTML validných

v Novinky

1

528

17.10.2008 9:01

Mir Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika stránok

v Webdesign

21

1315

27.07.2010 22:31

kmsa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadáme programátora webových aplikácií

v Ponuka práce

0

697

22.01.2018 15:15

artexe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Test: Změřili jsme nenažranost webových prohlížečů

v Novinky

1

388

08.02.2013 20:56

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. K: knihu PHP a MySQL: Rozvoj webových aplikací

v Kúpim

7

571

05.02.2010 14:52

skill3r Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chyba v tisícoch webových obchodov umožňovala nákup zad

v Novinky

5

434

28.02.2008 12:30

viktorcech Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: Kúpim knihu: PHP a MySQL: Rozvoj webových aplikací 3.

v Kúpim

5

551

30.09.2011 19:06

camo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. KRITIKA

v Webdesign

10

774

15.05.2008 20:23

2HAL5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika :)

v Webdesign

6

734

18.09.2011 21:46

pa3ick Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra