Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 03.04.10
Prihlásený: 21.06.13
Príspevky: 13
Témy: 1
Bydlisko: Slovensko
Príspevok NapísalOffline : 17.07.2010 19:56

Ahojte. Síce tu nie som úplne nový a čítam to tu už dlho, až teraz došlo na môj prvý príspevok.

Zaujímal by ma váš názor na grafiku, no najmä na rozloženie a prehľadnosť webu gamewizard.sk. Zaujímalo by ma, ako sa človek dokáže zorientovať po tej chvíli, čo web vidí, či vie, kde sa vlastne dostal. Ja to pochopiteľne viem posúdiť len veľmi ťažko, keďže na to čumím každý deň. Vďaka za každú kritiku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok NapísalOffline : 17.07.2010 23:50

Posobi to velmi prijemne a paci sa mi to. Moznoze ten vesmir nieje zrovna najvistiznejsi ale budis. Potom trosku zvlastne je, ze v menu su polozky gamewizard, novinky a databaza hier pricom ked som napriklad v novinkach, mam k nim urcite podmenu ale ak chcem prejst do podmenu polozky gamewizard, musim stranku znova nacitavat (pri kliknuti na gamewizard aby sa zobrazilo podmenu) co je zbytocne kedze obsah je rovnaky ako pri novinkach, len podmenu je ine. Hodil by sa tam JS.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 0:21

Neviem, osobne mi tá stránka vôbec nesedí, ani po farebnej stránke, ani po obsahovej... tej modrej je tam príliš, veľmi veľa informácii na kope (od shopu, cez fórum, recenzie...). na prvú návštevu človeku trvá, kým sa zorientuje. A nemôžem si pomôcť, strašne mi to pripomína rozvrhnutím rôzne teen klanové stránky...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.01.10
Prihlásený: 16.12.15
Príspevky: 86
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 1:19

všetko sa to zlučuje vďaka tej farbe.. hlavný panel by som dal inej farby, pravý panel inej farby, ostatné inej lebo takto to vyzerá ako jedna stránka v celosti (zvláštne že dizajn druhých viem posúdiť a nájsť tam chyby ale na svojom nie.. )


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 03.04.10
Prihlásený: 21.06.13
Príspevky: 13
Témy: 1
Bydlisko: Slovensko
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.07.2010 8:57

1daemon1: Nad tým som sa už zamýšľal, len netuším, ktorú stránku dať do tej sekcie "GameWizard" ako hlavnú. Možno zoznam fanstránok, alebo informácie o webe samotnom? JS tam určite dať nechcem, je ním síce prepchaný celý web a viem, že vyše 90% ľudí ma JS povolený, ale aspoň v takej základnej vecii ako pohyb po stránkach, by som ho veľmi mať nechcel.

walther: Nuž, veľa informácii tam aj má byť, je to vlastne informačný web, ale súhlasím, že to môže byť neprehľadné. Síce sa nechcem porovnávať, ale keď sa mrkneš na taký hrej.cz, či sector.sk, tak tam na teba tiež "vybafne" kopa textu. Aj keď dizajnom sa s nimi porovnávať nemôžem, to je fakt. Pár mesiacov späť to bolo ešte horšie, neboli tam obrázky pri novinkách, pri tom download centre, ani pri novinkách fanstránok, to som pridal až nedávno. Ale skúsim sa s tým ešte trochu pohrať, ďakujem.

PhYs0c: Je to možné, ako som spomenul vyššie, skúsim sa s tým ešte trochu pohrať. A s tým posúdením dizajnu to je normálne, práve preto som vás požiadal o zhodnotenie, pretože ja to sám na svojom "diele" nedokážem :).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 11:15

Odstran tie tooltip v menu. Pretoze je na nich napisane presne to iste ako na polozke menu, nic neupresnia.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 11.05.09
Prihlásený: 20.08.12
Príspevky: 227
Témy: 19
Bydlisko: nespomeniem si
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 12:40

povedal by som te odflaknuty header :D a moc modrej :D


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 13:31

Citácia:
ale keď sa mrkneš na taký hrej.cz, či sector.sk, tak tam na teba tiež "vybafne" kopa textu

znamená to ale, že je to tak správne? ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 03.04.10
Prihlásený: 21.06.13
Príspevky: 13
Témy: 1
Bydlisko: Slovensko
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.07.2010 15:50

Forty-: Ten tooltip odstrániť nemôžem, aj keď by som rád, no v Stricte to je povinné.

walther: To netuším... A ako by som to mohol zmeniť? Neviem si predstaviť, ako môžem zameniť text za grafiku :rolleyes: .


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 16:13

Dark archer píše:
JS tam určite dať nechcem, je ním síce prepchaný celý web a viem, že vyše 90% ľudí ma JS povolený, ale aspoň v takej základnej vecii ako pohyb po stránkach, by som ho veľmi mať nechcel.


Pozry. Vela ludi tlcie do hlavy kazdemu ze web musi fungovat aj bez JS. Jednoducho priznajme si to, clovek s vypnutym JS na webe nema sancu. Potrebujes ho takmer vsade. A este maximalne vtedy, ak robis stranku o hrach tam ti mozno ani nepojde ziadna lama ktora ma vypnuty JS a ani o tom nevie. Jednoducho netreba sa zamyslat nat tym, kto ma zapnuty JS a kto nie ( minimalne v takychto zalezitostiach ).

A ak ten JS teda ozaj nechces, tak myslim ze menu je celkovo zle premyslene pretoze toto mi pride ako dobre riesenie jedine s JS.

Moznoze nieco taketo:
Defaultne by bola vybrana polozka GameWizard a v podmenu GameWizard. V podmenu noviniek ostranit polozku novinky a defaultne urcit polozku archiv pricom by sa defaultne zobrazovali z archivu novinky v aktualnom mesiaci.

Mozno je to blbost ale ked si tak vezmes, dava to zmysel aspon z toho hladiska, ze polozka v menu gamewizard->gamewizard (nazov stranky) by bola home page a niesu na nej len novinky tak preco by sa mala zobrazovat pri kliknuti na Novinky->Novinky ? ked niekto klikne na Novinky chce vidiet iba tie a moze vybrat z archivu pricom sa mu ukazuju defaultne tie najnovsie. To je moj nazor. Takto mi to nedava ziadny zmysel ako to je teraz.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 16:21

Dark archer píše:
no v Stricte to je povinné. .


Toto klienta nezaujijma :P


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kritika stránok

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 16:27

Dark archer píše:
Ten tooltip odstrániť nemôžem, aj keď by som rád, no v Stricte to je povinné.

Neviem síce, či je to v Strict povinné, alebo nie, ale preboha - prečo robíš niečo nasilu? Ak to tam nechceš, tak to tam nedávaj. V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s ľuďmi, ktorí používajú Strict a robia tam prasačiny "lebo sa to musí".
Vysvetli mi jednu vec - prečo si dávaš hodnotiť web nám, ľuďom, keď ho očividne robíš iba pre validátor?







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 16:46

Tooltip je title pri odkazoch vsak ? :-) .

shaggy píše:
V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s ľuďmi, ktorí používajú Strict a robia tam prasačiny "lebo sa to musí".


Skor by som povedal ze chcu web urobit co najlepsie preto idu podla strictu. Nieje to pre validator ale preto, ze ludia to povazuju za dobry standard ktory treba dodrziavat a asi to tam bude preto lebo je to overene, pouzivane... Celkovo ale co som si precital clanky na internete niekde bolo pisane ze to pomaha pri SEO ale v tomto pripade mi to pride zbytocne. Ja to pouzijem skor ak sa to naozaj pyta (nieco mi to napovie) alebo pri linkoch ktore su moc dlhe a skratim ich. Kazdopadne nepride mi to ako otravne, zbytocne ani dvolezite cize to je jedno ak to tam je. Naco to bude ostranovat teraz :roll: .


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kritika stránok

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 17:06

1daemon1 píše:
Skor by som povedal ze chcu web urobit co najlepsie preto idu podla strictu.

Blbosť. Strict nezaručí dobrý web.

1daemon1 píše:
Nieje to pre validator ale preto, ze ludia to povazuju za dobry standard ktory treba dodrziavat a asi to tam bude preto lebo je to overene

Nezmysel. HTML Strict je overený ako "štandard s pár nezmyslami naviac". Nie je dobrý, nie je nič. Je to HTML ako každé iné.

1daemon1 píše:
Celkovo ale co som si precital clanky na internete niekde bolo pisane ze to pomaha pri SEO

Bludy.

Ale diskusiu o HTML, (ne)používaní strictu atď. sme tu už viedli, preto to bola otázka iba na zakladateľa témy, aby sa k tomu vyjadril on, nebolo to zamýšľané ako diskusia.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 03.04.10
Prihlásený: 21.06.13
Príspevky: 13
Témy: 1
Bydlisko: Slovensko
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.07.2010 17:09

1daemon1: Asi sme sa zle pochopili. Keď som písal, že javascriptom je prepchaný celý web, myslel som tým môj web, nie celý internet :D. Ja proti javascriptu tiež nič nemám a súhlasím aj s tým, že dnes už človek na internete s vypnutým javascriptom veľmi nemá šancu, ale predsa len v tom menu sú odkazy na všetky hlavné časti webu, tak preto. A "tooltip" som aj ja pochopil, že to je title.

shaggy: Prečo by som tým išiel proti ľuďom? Komu už len môže vadiť titulok pri odkaze? Veď práve tým, že sa držím štandardov, by som mal vychádzať ľuďom v ústrety, pretože je väčšia pravdepodobnosť, že sa im to bude zobrazovať správne (teraz nemyslím samozrejme ten titulok, ale všeobecne). V Stricte robím už dlho a neviem konkrétne, aké prasačiny máš na mysli. Je tam všetko, čo je pri tvorbe webu potrebné a nie je tam nič navyše.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 17:20

Shaggy ja nezastavam strict. Mas pravdu. len som chcel poukazat nato, ze podla mna to tak nejak ludia beru ako som to opisal a nie takto:
shaggy píše:
...keď ho očividne robíš iba pre validátor?


Dark archer, jj zle som ta pochopil prepac. Ale preco tam potom nechces dat ten JS ? Noa, sak nech je nim prepchany cely web JS to vadi ? Ked ho treba tak...

Ok nechcem byt OT. Aby som to zhrnul, "tooltip" je mozno zbytocny ale myslim ze nezavadny nie ? :) .


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kritika stránok

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 17:52

Citácia:
Veď práve tým, že sa držím štandardov, by som mal vychádzať ľuďom v ústrety, pretože je väčšia pravdepodobnosť, že sa im to bude zobrazovať správne

Ako som už veľakrát písal - dodržiavanie štandardov ti nezaručí správne zobrazenie. Skús vypustiť ten tooltip, rozbije sa niečo? Uškodí to ľuďom. Viem, že ide o drobnosť, ale opakovanie textu odkazu v jeho title je podľa mňa zbytočné.

A to, či máš v "stricte" všetko potrebné... prečítaj si napr. túto tému:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vt ... 659&page=0







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 19:43

Strict neriesi to co ma. To vyriesi az semanticky web.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 03.04.10
Prihlásený: 21.06.13
Príspevky: 13
Témy: 1
Bydlisko: Slovensko
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.07.2010 20:34

Takto to beriem aj ja. Stále nechápem, prečo by to malo niekomu vadiť. Ak by bolo v tom Stricte niečo vyložene blbé, tak jasne, že kašlem na štandard, ale konkrétne v tom title nevidím problém. Dodržiavanie štandardov mi nezaručí správne zobrazenie. To je fakt. Ale nedodržiavanie mi ho nezaručí už vôbec.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kritika stránok

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2010 21:16

Tak mi to nedalo (lebo sa mi to fakt nezdalo) a atribút title pri odkazoch nie je povinný. Neviem, či a akú chybu ti to vyhadzovalo, ale s validitou to moc spoločného nemalo.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 03.04.10
Prihlásený: 21.06.13
Príspevky: 13
Témy: 1
Bydlisko: Slovensko
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.07.2010 7:58

Hm, no nedalo mi to, pohrabal som sa trochu na internete, a predsa ste len mali pravdu. Title nie je povinný, pomýlil som si to s alt pri obrázkoch. Tak teda prepáčte :oops: .


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kritika stránok

Registrovaný: 26.07.06
Prihlásený: 20.03.16
Príspevky: 1378
Témy: 90
Bydlisko: Slovakia-Ko...
Príspevok NapísalOffline : 27.07.2010 22:31

novinky fanstránok by som hodil nad Krátke správy
a najnovšie články som natiahol na 2nasobnu sirku a polovicnu visku
a o čom sa diskutuje dal dvojstlpcovo aby toho tam bolo viac







_________________
CPU: Intel E7200 momentalne default + freezer 7 pro | MB: Gigabyte GA-P35-DS3 rev. 2.0 F14 | RAM: A-DATA 4x1GB EE Vitesta | VGA: ATI Radeon HD4850 Sapphire Dual Slot | Monitor: BenQ E2200HD+17CTX | HDD: WD 3200AAKS + Maxtor 6Y080M0 80GB SATAII + 120GB ATA Barracuda | PSU: Corsair VX450W | Windows 7 Ultimate Sk | REPRO: Logitech X-210
+
IPhone 3GS JB 3.1.3 (new BR)
múdry sa postara o seba ale ešte múdrejši sa postara aj o druhých
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PeopleLovePeople.com - kritika webových stránok

v Webdesign

23

925

13.05.2013 18:48

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. KRITIKA

v Webdesign

10

769

15.05.2008 20:23

2HAL5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kritika

v Webdesign

4

843

05.07.2007 15:50

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika

v Webdesign

17

1243

27.05.2008 17:46

jablko05 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. KRITIKA

v Webdesign

8

728

20.05.2008 20:04

marco_polo2 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika :)

v Webdesign

6

729

18.09.2011 21:46

pa3ick Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika webu

v Webdesign

8

920

08.05.2010 12:29

Flety Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kritika desingu

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Webdesign

58

1855

07.01.2008 7:18

tomasko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kritika webu

v Webdesign

8

886

25.07.2010 19:44

Dzin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kritika stranky

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Webdesign

38

1856

21.04.2008 14:35

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kritika web

v Webdesign

7

708

08.06.2008 22:32

jaji Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika navrhu

v Webdesign

15

1310

27.02.2007 10:06

jord Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika webstránky

v Webdesign

4

755

11.08.2011 19:15

Bajzik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kritika webu

v Webdesign

6

723

27.07.2011 12:13

jakubkk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika stránky

v Webdesign

17

1279

13.02.2009 22:29

Svolo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika webu

v Webdesign

4

778

14.07.2011 17:12

LeaR Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra