Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Registrovaný: 14.02.10
Príspevky: 1392
Témy: 277
Bydlisko: Kolárovo
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2011 20:37

NZXT LeXa S recenzia (dokončená)

Skúsim byť čo najstručnejší, ale bude to ťažké :D Som spokojný užívateľ tejto skrine, pre prípadné rady a názory prosím komentujte, ďakujem :)



Krabica a balenie
Predok krabice je s krásnym obrázkom skrine

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Zadná strana je zaplnená rôznymi informáciami o skrini, inováciách atď.

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Príslušenstvo je priemerné. Obsahuje šróby, koľajnice na pripevnenie HDD + 2,5" zásuvka (viac v sekcií HDD) a kolíky na prichytenie MB.



Skiňa
Povrch skrine okrem prednej strany je z ocele, predok je z dostatočne tvrdej umelej hmoty. Boky skrine ako aj vnútrajšok je farbený matnou čiernou farbou, ktorá nezanecháva otlačky. Predné dvere z umelej hmoty sú lesklé, rovné ako zrkadlo (aj sa tak správajú). Otlačky slabo vidieť pri pohľade z blízka na dvere.

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Bok skrine bez bočnice je tiež matnej farby, ako aj celé vnútro. Zdroj sa nachádza dole, kôš na HDD je otočený smerom k ľavej strane, ale sa nedá vybrať. Naopak vkladanie HDD je zaujímavo ľahké, pomocou umelohmotných koľajníc, ktoré sa len jednoducho nasadia na HDD, zasunú do koša a zacvaknú. Držia pevne, HDD nevibruje a ani nevytvára žiaden hluk ani trasenie. V balení bol aj šuflík na 2x 2.5" SSD, ktorého montovanie je také isté ako klasického HDD. Kôš na HDD obsahuje 5x 3.5" pozíciu smerom k bočnici, 2x 3.5" pozíciu smerom na MB (jedna sa dá použiť na čítačku kariet. Skriňa ďalej obsahuje 4 pozície pre 5.25" mechaniky. Śróbenie mechaník a pevných diskov je možná aj bez šrobováka, keďže šróby sú veľké a bez problémov sa dajú zatiahnuť aj rukou.

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Výhodou umiestnenia zdroja je to, že nemusí nasávať teplý vzduch z PC ale aj spod skrine. Tu sa nachádza aj prachový filter. Zdroj môžete otočiť tak, aby nasával vzduch zo skrine alebo spod skrine, šróbenie to dovolí. Po nasadení bočnice s plexisklom to vyzerá nasledovne. (osádzanie komponentov neskôr) Bočný 12cm ventilátor s modrým posvietením v tme neskutočne pekne vyzerá. Konektory ako 2x USB, 2x AUDIO a E-Sata sú na ľavej strane.

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Pravá strana je spravená na skrytie káblov kvôli výzoru a cirkulácií vzduchu. Osobne by som sem uvítal viac miesta, keďže sa mi káble zauzlujú a bočnica sa "nadúva".

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Na zadnej strane je jeden 12cm ventilátor, výstupy dosky, zdroj.

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Predná strana má pre mňa veľmi pekný design. Dvere sa zatvárajú za pomoci dvoch magnetov, pod dverami za mriežkovaním je skrytý 12cm ventilátor na chladenie pevných diskov.

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Vrchná strana skrine je pripravená na osadenie ďalšieho 14cm alebo 12cm ventilátora. jeden tam už bez osvietenia osadený je.

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)



Osádzanie HDD a ostatných komponentov
Osádzanie 2.5" HDD alebo SSD diskov (maximálne 2 ks) je možné do 3.5" šuflíka.

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Osádzanie klasických 3.5" HDD je možné pomocou tzv. "koľajničiek",

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

ktoré sa len jednoducho "nacvaknú" na HDD

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

a výsledný efekt vyzerá nasledovne:

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Ostatné komponenty sa osádzajú rovnako ako pri iných klasických doskách. Je len jeden menší problém, ak sa do najvyššej 5.25" pozície osadí DVD mechanika, nezmestí sa 14cm ventilátor do hornej priečky bližšie ku dvierkam skrine.
Káblovanie skrine je jednoduché, len sa s tým treba pohrať. Káble sa môžu "prevliekať" cez dané gumené otvory, ktoré sú síce široké na dĺžku, ale úzke na výšku a slabo prichytené. Pri takmer každom osádzaní kábla sa mi stalo, že gumená časť vykĺzla z jej pôvodného miesta alebo dokonca sa vyšmykla celá, a to hlavne pri zdroji. Červeným sú vyznačené miesta na káble.

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)



Ventilátory a regulovanie otáčok

V skrinke sú osadené 4 ventilátory značky NZXT. Bočný 12cm ventilátor na plexiskle s modrým posvietením nastavený na nasávanie, horný 14cm ventilátor bez posvietenia na výfuk takisto ako zadný 12cm ventilátor a posledný 12cm ventilátor na nasávanie, ktorý chladí pevné disky a je umiestnený pod dvierkami skrine. Regulátor otáčok ventilátorov je vyriešený geniálne. Obsahuje síce len 2 potenciometre, ale na každý jeden sa dá umiestniť 2 ventilátory. Najlepší spôsob je na jeden potenciometer ventilátory slúžiace na nasávanie, na druhý potenciometer ventilátory na výfuk. Akurát jednu vec výrobcu nechápem, prečo označil potenciometre naopak? (II je na ľavej strane, I na pravej a dvierka sa otvárajú na pravú stranu)

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)



Celkové hondotenie

Dnešná cena skrine sa pohybuje niekde na rozmedzí 70-80€ Nanešťastie, niektoré internetové veľkoobchody (ako aj Alza) túto skriňu nemajú v ponuke. Osobne túto skriňu odporúčam každému, kto si potrpí na kvalitný materiál, spracovanie, vnútorný vzhľad a airflow. Zhrniem ešte v skratkách klady a zápory.

Klady
Cena
Materiál a spracovanie
Vzhľad
Umiestnenie konektorov USB a pod.
Jednoduchosť vkladania pevných diskov
Pevné disky nevibrujú, skriňa je celkovo pevná, nič sa neprehýba a ani nevibruje
Osadenie ventilátorov a ich regulácia
Bočnica a jej tvar
Umiestnenie zdroja a možnosť otáčať ho

Zápory
Málo miesta pre káble na ľavej strane
Vyčnievanie dverí nad skriňou
Nemožnosť osadiť hore 14cm ventilátor pri osadení mechaniky do horného slotu

Diskutabilné hodnotenie
Dvierka: pre niekoho by bola otrava vždy otvárať, osobne ich považujem za kladnú vec na skrini, jednoducho sa dá na ne zvyknúť a majú hráčsky design.

Dúfam, že sa Vám to zatiaľ páči :) Prípadné otázky, návrhy alebo nápady smerujte do témy, ak sa dá, rád Vám vyhoviem.




NZXT LeXa S modding (návrhy)

Fotky prezradia všetko. (ak máte aj iné návrhy, sem s nimi)

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

T :nodhead:

(nenechajte sa zmasť nickom z iného fóra, som to ja a je tom moja recenzia a aj skriňa :) )


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.10.10
Prihlásený: 13.04.14
Príspevky: 304
Témy: 44
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2011 20:48

kolko ta stala ta skinka







_________________
cpu:amd phenom quad core 9600 X 2.4ghz mb: asrock alive nf7g hd ready ddr2:hynix 2x2gb hdd:sagate baracuda 500gb gpu:onboard geforce 7050pv zatial!! zdroj:forton 500w cpu cooler:Thermaltake frio ock case:Thermaltake Amor A90 Black speakers: acoustic solutions as
Offline

Užívateľ
Užívateľ
NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Registrovaný: 14.02.10
Príspevky: 1392
Témy: 277
Bydlisko: Kolárovo
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.01.2011 20:50

77€, je to na konci napísané :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Registrovaný: 14.07.09
Prihlásený: 07.09.23
Príspevky: 2130
Témy: 61
Bydlisko: Šaľa
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2011 22:54

pekna skrina, len sa mi osobne nepaci umiestnenie i/o portov vpredu uplne dole. a celkom good recka







_________________
pc::cpu:AMD Ryzen 5 4600Gmb:ASUS PRIME B450M-A II ram:8 GB Kingston gpu:MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2G OChdd:Seagate Momentus XT 500GB + Seagate Green 1TB case:Corsair Obsidian 550D psu:GIGABYTE P450B fans: Corsair stock dvd:2xLG GH22NS mouse:Cougar Mouse Minos XC kb: Cherry Stream 3.0 lcd: HP 24m os: Nobara Linux 38 sound: Scythe Kama Bay AMP mini blk + repro zo starej veže
nb::HP ProBook 4330s cpu: i3 SB 2.1 GHz gpu: Intel hd3000 ram: 1 x 4 GB Kingston ssd: Samsung 850 EVO 500GB os: Linux Mint
Offline

Užívateľ
Užívateľ
NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Registrovaný: 14.02.10
Príspevky: 1392
Témy: 277
Bydlisko: Kolárovo
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.01.2011 0:52

Nie sú vpredu dole, ale na ľavej strane približne v strede :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Registrovaný: 25.08.07
Prihlásený: 14.03.24
Príspevky: 4006
Témy: 398
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.01.2011 14:06

len ma trochu sklamala kvalita fotiek...







_________________
-PC: Intel® Core™ i9 14900K +Fractal Design Lumen S28 RGB V2, Gigabyte AORUS Z690 Elite AX,G.SKILL DDR5 6000MHz CL.40 RGB,GPU:Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, SSD1 M.2 NVMe Samsung 980 PRO 1TB ,SSD2 M.2 NVMe Samsung MZVKV512HAJH 512GB,SSD3 SATA Samsung MZ7LN512HAJQ 512GB ,SSD4: Samsung 860 EVO 500GB (mSATA -> SATA) , HDD: WesternDigital Purple 3,5" 4TB, PSU: Corsair RM850i,Phanteks Eclipse P400S Tempered+High AirFlow front panel, LCD: 27" Samsung S27R750 QuadHD 144Hz +22" Dell P2212H +22" Lenovo ThinkVision E2224 ,Keyboard: Logitech G PRO (GX BLUE) ,Mouse: Logitech G PRO Wireless,Mouse pad: DEV1S ULTRA Slim XL ,Headphones: Beyerdynamics DT990 pro 250Ω , Sound card: Asus Xonar Essence STX ,Microsoft life cinema webcam,Samson Meteorite MIC, OS: Windows 11 PRO
-NB: Lenovo YOGA 910-13IKB Intel i7 7500U, 8GB RAM,512 NVMe SSD,Touchscreen LCD, Windows 11 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
NZXT LeXa S recenzia (dokončená) + tuning (návrhy)

Registrovaný: 14.02.10
Príspevky: 1392
Témy: 277
Bydlisko: Kolárovo
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.02.2011 0:54

Takže máme tu upgrade:
Menil sa HW, skriňa dostane toto:
DFI LanParty P55-T3eH9
Intel Core i5 650
Noctua NH-U12P
CoolerMaster SilentPro 600W
DVD-RW SATA
Asus 9600GT 512MB
regulátor otáčok AKASA do 3,5" pozície (3 vetráky + 2 USB porty)

ešte príde:
RAM: buď 2x2GB alebo 2x4GB 1333MHz CL7 alebo 1600MHz CL8
HDD: WD 640Gb Blue SATA II + postupom času Green na dáta (Blue mám na ceste (dúfam))
4x katódy (budú použité, preto 4ks)

Rozmyslel som si ten nákres na plexi, keď mi maliar povedal, čo to bude stáť.

Zatiaľ, s čím som sa babral:
Grafika: I/O + DVi/VGA redukcia dostali čiernu farbu + som pridal jeden pasív vedľa napájania (mal som z 9800GT) + prerobené chladenie na jadre grafiky s originálnym chladičom a CoolerMaster vetrákom (ešte chcem dať VRM pasívy a hor sa do overclocku a BIOS flashu)
DVD-RW dostala všade čiernu, coolery skrine sú rovnako full čierne ba dokonca aj Noctua vetráky vyzerajú krásne v čiernom prevedení.
http://www.hojko.com/download/file.php? ... w&id=89028
http://www.hojko.com/download/file.php? ... w&id=89029
Všetky káble skrine + ATA/SATA káble sú čierne, niektoré flexnuté (kde ich bolo viac a nedalo sa ich spliesť), dokonca aj USB panel do zadného I/O dostal full čiernu. Milo ma prekvapili káble k DFI doske, majú oranžový flex, asi použijem tie.
http://www.hojko.com/download/file.php? ... w&id=89025
http://www.hojko.com/download/file.php? ... w&id=89026
http://www.hojko.com/download/file.php? ... w&id=89027
Modding predných dvierok za mnou, namiesto pásky dostala neonka čiernu farbu, čo vyzerá krajšie a svetlo vez ňu nevniká dnu.


/re viac info pridávam foto a informácie:

http://www.hojko.com/download/file.php? ... w&id=89023
dosku s ostatnými komponentami mám na stole z niekoľkých dôvodov:
- montážny kit na Noctuu zatiaľ nemám, keďže som kúpil nejakú Special Edition na 1366 tak si musím počkať
- ešte nemám vybraté RAMky
- HDD mi ešte nedorazil, fičím na požičanom, ako aj z RAM mám gigovku požičanú


ZOPÁR INFO:

Teploty grafiky s pôvodným chladením a tým malým bzučiakom som mal 45 idle / 65 burn. Akonáhle som to spravil na terajší modding, teploty mám 34 idle / 45 burn + sa mi chladia aj VRMky, kde chcem dokúpiť VRM pasívy + nejaké drobné OC + flashnúť BIOS.
http://www.hojko.com/download/file.php? ... w&id=89024
Keď mi prišiel chlapík s doskou a ja som ju chcel vyskúšať, zabudli sme dať hore cooler. BIOS v poho nabehol, chlapovi som zaplatil, odišiel a ja keď som sa vrátil MB vypnutá. Zapnem, všimnem si, že CPU je bez coolera a som sledoval teploty, ako sa zohrieva. Po 15min chladení bola teplota jadier 21 stupňov, po 4 min bez chladiča bola okolo 45 stupňov a po 10 min asi 65, kde sa doska vypla. Takže v pohode sa dá skontrolovať funkčnosť dosky aj bez chladiča.
Noctua drží perfekte aj tak, ako ju mám teraz. Pre istotu dostala aj nejakú tú hmotnosť z hora (5x floppy :lol: ) Po installe W7 64 bit som mal teplotu jadier okolo 25-30 stupňov, takže ako krátkodobé riešenie je aj takéto použitie dostatočné aj na menší OC (i keď ja s tým veľmi nerizikujem)


Otázky, nápady alebo kritiku pokojne píšte do témy :)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NZXT Lexa

v Modifikácie, návody a projekty

9

1320

24.11.2007 20:08

spawn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P:NZXT Lexa

v Predám

9

674

20.10.2010 10:36

olsojin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC SKRINA NZXT LEXA SILVER

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

0

387

31.08.2008 22:56

bruno192 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NZXT s340 elite red/black + nzxt kraken x62 + nzxt hue+

v Predám

3

612

22.11.2017 20:42

janci11 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ..:: Tsunami Life ::.. Tuning By RoFliXuS Made Tuning

v Modifikácie, návody a projekty

8

3379

25.05.2009 19:16

EndersoN Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tuning car,Chip tuning a vsetko okolo

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Automobily, motorky

64

8700

02.08.2007 0:06

misokgb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: NZXT Grid+ V2 fan controller+ Rozširovač USB NZXT IU01

v Predám

0

476

21.04.2018 14:08

John Markinson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Quake Wars dokončená

v Novinky

1

343

31.08.2007 10:00

POM4R4NC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NZXT Kraken X31 & NZXT Kraken G10

v Predám

1

693

31.10.2017 18:15

diemkej Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mečiar: Lexa by mal byť politicky a občiansky rehabilitov

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

12

1257

20.11.2006 18:26

lister Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Instalacia cez USB dokoncena, ale windows spusta iba s usb k

v Operačné systémy Microsoft

4

723

08.12.2009 16:31

saurus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Navrhy na zlepsenie.

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Správy pre vedenie fóra

69

9935

26.01.2012 19:13

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Návrhy na casemoddinng

v Modifikácie, návody a projekty

1

1061

07.06.2010 17:50

erikoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pc, navrhy postrehy.

v PC zostavy

15

2052

05.10.2008 20:57

Andre Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Návrhy na články

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Články

36

8802

05.07.2012 16:24

sqbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC konfigurátor - návrhy

v Webdesign

6

1883

04.04.2009 23:18

Flety Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra