Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 30 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.07.08
Prihlásený: 26.12.18
Príspevky: 224
Témy: 57
Príspevok NapísalOffline : 30.06.2010 13:20

Jeden z týchto jazykov si mám vybrať ako povinný predmet na VŠ (TUKE) len sa neviem rozhodnúť krorý. Jediné, v čom som doteraz programoval je C. Vraj sa v budúcnosti na škole viac učí Java.... Čo by ste mi poradili a prečo?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 03.07.2010 14:29

BMW vs Mercedes?
Nokia vs Sony Ericsson?
nVidia vs ATI ?

Su to velmi podobne a velmi pouzivane veci. Vygooglis o tom TONY veci.
Alebo inak povedane, ani jeden nie je lepsi. Zalezi od konkretneho problemu. Na skole sa nenaucis ani 5% moznosti najpopularnejsich frameworkov postavenych na Jave alebo samotnom .NET.

Jedina rada, ak si Linuxak tak sa s .NETom rozluc (existuje port Mono ale je dost otrasny).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.07.08
Prihlásený: 26.12.18
Príspevky: 224
Témy: 57
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.07.2010 14:51

kde sa vyuziva .net a kde java?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 03.07.2010 15:08

webove sluzby, webove aplikacie, mobilne aplikacie, desktopove aplikacie ... skoro vsetko co ta napadne, dokonca take veci ako rozne elektronicke karty ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.07.08
Prihlásený: 26.12.18
Príspevky: 224
Témy: 57
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.07.2010 15:10

myslel som, že kde konkrétne sa používa .net a java nie a naopak... Alebo je to úplne jedno? to, čo naprogramujem v jave naprogramujem aj v .net?







_________________
Desktop: MB: GIGABYTE MA78LMT-US2H | CPU: AMD Phenom II X4 945 Quad-Core (AM3) BOX | HDD: 500GB Samsung SpinPoint F3 16MB SATAII/300 3RZ | GPU: ATI Sapphire HD5770 512MB | PSU: Corsair VX450W | RAM: A-DATA 2x2GB DDR3-1333 | CASE: Cooler Master Elite 334 RC | Windows 10 Professional x64
Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 03.07.2010 15:32

konkretne vsade kde som napisal
nie je to jedno, priklad :
chces robit zakazku pre firmu ktora chce MS SharePoint tak musis siahnut po .NETe.
Dostanes inu zakazku, povedzme na Lotus Notes a mas API v Jave, tak robis v Jave. No a vacsinou su to kolosy na dlho takze sa firmy casto specializuju na jedno alebo na druhe.

Dovolim si tvrdit, ze najblizsich 10 rokov tu bude obidve a mozno aj malo vravim ...
Za .NETom stoji super silny Microsoft, Javu zasa podporuju firmy ako Oracle, IBM, Google ...
Vediet C#.NET neznamena vediet ASP.NET, vediet Javu neznamena vediet Spring ...
Ak ta to zaujima detailne, googli rozdieli najdes toho vela ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 25.12.09
Prihlásený: 03.07.11
Príspevky: 133
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 11:07

Ak nemas presny zamer tak to je uplne fuk. Aj tak ta tam nic nenaucia. Nezalezi na programovacom jazyku ale aby si bol dostatocne zbehly v algoritmizacii a chapal a vedel pouzivat OOP.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
.net vs Java

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 12:43

Ja som php-čkar, doma si programujem v php.
Robím vo firme, ktorá sa zameriava na .NET projekty. Som "iba" html koder, ktorý musí ovládať pár základných ASP.NET controlov (ale keďže som odrastený na php, tak mi ani C# nerob problém). Ale práve preto, že robím s .NETom a nie napr. s php (alebo čisto iba s html) mi zaručuje, že mám vyšší plat ako niektorí php programátori.

A to isté platí aj o Jave - teraz spolupracujem s pár Javistami a sami mi potvrdili, že zohnať Java programátora je problém. Nemusí byť ani dobrý, je problém zohnať aj trochu lepší priemer. Ale platí to aj o .NET vývojároch.
Takže, či už sa rozhodneš pre Javu alebo .NET, ak v tom budeš aspoň trochu dobrý, máš veľkú šancu že budeš robiť ako freelancer, budú ťa najímať veľké firmy a budeš mať skutočne dobrý plat.

Možno by si mohol napísať, čo ťa viac zaujíma - či si viac na webové stránky, alebo interné/intranetové aplikácie. Alebo či chceš viac programovať desktopové aplikácie. A tiež, či sa chceš zamerať na framework určený prakticky len pre jednu platformu (.NET), alebo ti ide o multiplatformovosť (Java).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.07.08
Prihlásený: 26.12.18
Príspevky: 224
Témy: 57
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 13:24

shaggy píše:
Možno by si mohol napísať, čo ťa viac zaujíma - či si viac na webové stránky, alebo interné/intranetové aplikácie. Alebo či chceš viac programovať desktopové aplikácie. A tiež, či sa chceš zamerať na framework určený prakticky len pre jednu platformu (.NET), alebo ti ide o multiplatformovosť (Java).
tak to je momentálne vo hviezdach...

freelancer - čo to presne znamená?

ktorý jazyk je náročnejší / zložitejší?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
.net vs Java

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 14:08

Freelancer - že robíš sám na seba, nechávaš sa najímať na projekty jednotlivými firmami. Resp. že máš s nejakou firmou dlhodobejší pracovný vzťah, ale buď tá firma, alebo aj ty sám sa môžeš "predávať" iným firmám.

Ak si programoval v C, tak ti bude asi C# (súčasť .NETu) blízke. Ale nedá sa povedať, čo je ľahšie. Skús popozerať po webe nejaké ukážky kódov a možno ti to pomôže rozhodnúť.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 31.03.10
Prihlásený: 31.12.20
Príspevky: 1014
Témy: 83
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 17:24

neviem ale podla mna ma s Javou vecsie uplatnenie.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
.net vs Java

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 20:12

Nanosonda - vychádzaš z vlastných skúseností, že si to dovolíš tak jednoznačne tvrdiť? Ako vravím - robím v súčasnosti s oboma platformami a ľuďmi, ktorí sa tomu dlho venujú a nedovolil by som si tvrdiť, že jedno alebo druhé má lepšie uplatnenie.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 06.07.2010 10:16

Java je jednoznacne krajsi jazyk. Ma to strukturu, vsetko pekne do seba zapada a ja sa aj tomu rozumiet do hlbky.

C# mi pride otrasny. Spravil to Microsoft a silne to citit. Je jedno, ako to je spravene v skutocnosti len aby to mal co najjednoduchsie zacinajuci programator... Ale ak clovek vie, ako to funguje principialne v skutocnosti tak sa chyta za hlavu, ze ako sa to tak moze pisat. V C# sa da skoro kazda vec napisat viacerymi sposobmi. Potom aj citanie kodu po druhych.... Sice prinpialne vies co by to asi malo robit ale co to robi v skutocnosti, nemas ani sajnu. A aby som nezabudol, pokial fakt nie si C# guru a vies ako prasacky to je spravene, tak je takmer nemozne nieco optimalizovat. A ten novy, co teraz niekedy vysiel, aj C#isti mi vravia, ze niektore veci sa fakt pisu na hlavu.

Java je pekna, ma strukturu chova a ako celok. Sice .net ma skor ambicie na net ale chce aj nejaku multiplatformovost cez mono no Java v multiplatformovosti asi nema konkurenciu. Aspon o ziadnej neviem. Resp. co je multiplatformovnost. Aj v C++ sa da pisat multiplatformovo...

A inac strasne sa mi paci dokumentacia Javy, kdez to k C# mi pride otrasna...

Aj ludi co poznam. Niektori su cisti Ceckari a C is best language ever. To mi pride trochu hlupe ale budiz. Potom su cisty C/C++ alebo cisty C++. Celkom normalne mi pride, a takych ludi vela, vratane mne, ktori maju radi C++ a Javu. C# nemam rad. No a co poznam nejakych C#istov, tak oni uznavaju iba C#. To mi pride tiez zaryte. Ako niekto iba linux alebo iba windows. Ale ludi, ktorych povazujem za otvorenych a maju radi programovacie jazyky (aj neprocedularne) tak C# nemaju radi.

A zas na druhej strane, ak by som ja mal robit nieco iba cisto pre Windows, tak by C# by asi bola najlepsia volba... Pokial by netrebalo nieco optimalizovat, co by som siahol po C++ alebo Jave, ak by to zvladala... A fakt podla toho co. Mozno by som siahol aj po Haskell :-)

Este som neskusil Python a vela ludi je nim nadsenych. Teda uz sa tesim, ako budem mat v lete na neho trochu cas :)







_________________
Učet je neaktívny.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 06.07.2010 11:21

Celkom som sa pousmial Ado. Ja som sice Javista, ale C# mi vobec nepride otrasny. Dam ti par bodov, preco mi dnes pride modernejsi :

1. Aktualizacie - Microsoft sa o to stara omnoho viac ako sa stara Oracle(Sun) o Javu. Ved JDK7 nam slubuju bezmala 2 roky, zatial co C# chrli verzie .NETu vkuse plne roznych features
2. Mne strasne v Jave chybaju property - C# ich ma a je to pohodlne. Sice su setters a getters pekne citatelne, property ulahcia krkolomny kod
3. LINQ to SQL. Microsoft s tym prisiel a ludia to pouzivaju, lebo je to pohodlne. Zatial co v Jave zuri vojna JPA/Hibernate a ine ORM, v C# (aj VB.NET) je to proste LINQ to SQL a NHibernate je len taka minortiak
4. Co spravi microsoft, to ludia pouzivaju. Spravi napr. MVC framework - ASP.NET MVC, tak ludia pisu v tom lebo to ma masivnu podporu. Zatial co Javisti sa mozme aj pos*at z toho mnozstva web frameworkov co mame my. A Oracle(Sun) si stoji akurat tak za JSF a na ten ludia casto kaslu, lebo maju napr. Spring


Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 04.12.08
Prihlásený: 16.12.10
Príspevky: 59
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 06.07.2010 11:28

ado21 je u teba vidieť to zatemnenie proti C# :-)

"V C# sa da skoro kazda vec napisat viacerymi sposobmi."

toto by som skorej povedal na C++, ale budiš...

"Potom aj citanie kodu po druhych.... Sice prinpialne vies co by to asi malo robit ale co to robi v skutocnosti, nemas ani sajnu."

Mylis si pojmy s dojmami...C# nemoze za to, že developeri si pisu kod hocjako, bez riadkovania, komentov, a dalsich konvencii.

Pracujem popri skole (brigadujem) v jednej firme, ktora sa venuje hlavne medicinskym projektom a su tu starsi ludia, ktori pred rokmi ked prechadzali z C++ na C#...tak krutili hlavou ze preco musia, ze vec C++ rulezz...

A opytaj sa ich teraz...k C++ by sa nevratili (ale zas keby bol projekt na to a za to by im platili tak urcite)

Pisem Utesty a ostry kod vidim stale, a podla mna je pisany velmi precizne a pekne.

Priklonim sa k fortymu ze to sa neda porovnavat...resp. by sa dalo takto o tom blabosit do rana :)

Podla mna je najlepsie sa naucit oba, urcite vie clovek jedno viac, ja napr. C#, ale keby som nemal pracu a nebolo by miesto pre C# cloveka, tak by som kludne siel aj javistu robit, ved skusenosti a prax sa vzdy zide...

A dokumentacia k C# je otrasna???to asi mame rozdielne MSDN :P







_________________
Robím, čo možem. Keď nerobím, nemožem.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 04.12.08
Prihlásený: 16.12.10
Príspevky: 59
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 06.07.2010 11:37

A ukaz mi v JAVE nieco take ako WPF/Silverlight...kde uplne oddelis vrstvy aplikacie...a este UI od toho, deklarativne xaml, skvely property databinding...

Viem ze aj java uz ma nejake frameworky ( na nazvy si nespomeniem, tusim napr eFace ci ako ), ale stale to nebude mat taku podporu aku dava microsoft.







_________________
Robím, čo možem. Keď nerobím, nemožem.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 06.07.2010 11:55

nj Java sa na WPF/Silverlight ani trocha nechyta. Swing je totalne preplacany a neodddeleny. Len obycajny Swingovy gombik JButton ma vdaka preplacanemu konceptu dedicnosti neuveritelnych 387 metod. Tolko metod si viem predstavit pre vesmirnu lod a nie obycajny gombik :))

Na druhu stranu, Java je Java a na mobilnej platforme je kral, RIA na AJAXe je genialne(GWT nepotrebuje ziaden Flash/Silverlight) a hlavne ma aplikacne servere na mnohe giga riesenia.

Proste su to ine platformy, ale jazyky C# a Java mam rad obidva.

Edit :
Este dodam, ze Java ma zbran aj pre konkurenciu Silverlightu - JavaFX. Medzi nami - je to pekna blbost, v podstate Java Applety v novom obale so vsetkymi starymi muchami. Tam kde sa da dnes pouzit AJAX sa treba vykaslat na Flash/Silverlight/JavaFX. Ale aby som Siliverlightu neukrivdil, treba uznat, ze je jednoznacne najpokrocilejsi (ale aj najviac narocny).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 06.07.2010 16:47

ach jaj.

Je pravda, ze so bol do C# hodeny a tu mas, rob.

Ale dalsia vec, pre Widnows je C# asi dobra volba, ale vzdy zalezi od roznych faktorov... Co clovek robi, ake to musi byt, kolko ma casu...

A imho, neprogramuje sa iba pod Windows ;)

Kamos programuje Mainframy, cisty Assembler, kopec ludi programuje neprocedularne atd... Haskell, Mercury, Scheme

Keby som musel robit pod Widnows, zaoberal by so sa C#, lebo asi by to bolo rozumne. Ale nerobim pod Windows, staci mi co mam, teda...

Ak sa chcete hadat, ze univerzalne je nieco najlepsie, tak ste hlupaci :) Programovaci jazyk je nastroj. A je sakra efektivne a nie jednoduche vybrat na na danu vec ten spravny ;)

Ja sa rad ucim algoritmy, principy a ako veci funguju. Ak vie clovek C++, Haskell, Prolog, Scheme, bash... Tak je podla mna dost flexibilny a nauci sa rychlo cokolvek, podla mna :)

A o C# viem, ze nie je lahke vediet ako funguje. Kamos v nom programoval, potreboval zrychlit vypocet, tak spravil optimalizaciu, a pomimo pole intov nahradil pole booleanov a ked mu to odrazu vypocet este spomalilo, tak vychodil cely C# a odmietal sa ucit, ako funguje...

Odmietam sa dalej o tom bavit, ked si niekto mysli, ze najaky nejaky jazyk je najlepsi, tak u mna hlupak :) Ak si to tu nahodu nikto nemysli, tak sa proim neurazte, Vas sa to netyka :P

A stale si myslim, ze pokial clovek nerobi pod Windowsom, tak ak si ma vybrat C# a Java, ja Java je vhodnejsia.

Prajem pekny den :)







_________________
Učet je neaktívny.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
.net vs Java

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 06.07.2010 17:59

Ja pridám pohľad aj z toho dizajnérskeho hľadiska (teda myslím html kodera) - Silverlight je fajn, nemusíte sa učiť prakticky odlišný jazyk (ako je to pri Actionscripte a Flashi), ale... robiť v tom riadne aplikácie, kým nie je podpora u používateľov, je zbytočné. Ale to hovorím z pohľadu webu (keďže sa webu venujem).
To isté Java - na začiatku bolo všade veľké haló, aký je to skvelý multiplatformový jazyk a akú má úžasnú budúcnosť. U mňa doma sa nepustí žiadna Java aplikácia, žiaden applet, pretože nemám JRE. A nemá ho veľa ľudí.
Ale podobné to je aj s .NET frameworkom, na starom Win XP som ho dlhú dobu nemal.

Proste - či už Java, albo .NET obe technológie majú svoje pre aj proti. Mne osobne páči, že Microsoft sa celkom stará, napr. nové Visual Studio je fakt pekný (a drahý) kus softvéru... keby malo podporu PHP, hneď si ho kúpim :lol: Tým som chcel povedať - skús si prečítať niečo o obidvoch platformách/technológiách, nech sa rozhodneš pre ktorýkoľvek, neurobíš chybu.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 04.12.08
Prihlásený: 16.12.10
Príspevky: 59
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 06.07.2010 19:36

ado21 prave z teba som mal taky pocit ze je pre teba JAVA to najuniverzalnejsie aj najlepsie.

My sme povedali, ze tato debata nema zmysel.

A ten tvoj prispevok, mozem sa len pousmiat lebo nechapem na co si nadvazoval resp. co si nim chcel povedat :)







_________________
Robím, čo možem. Keď nerobím, nemožem.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 06.07.2010 21:47

shaggy - hej tak UI sa v Jave malicko robi ... tiez by mi JRE nebolo treba keby v tom nekodim
dEVIANT - 100% suhlasim


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.01.10
Prihlásený: 16.12.15
Príspevky: 86
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 09.07.2010 20:11

Microsoft .NET vs Java :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.07.08
Prihlásený: 26.12.18
Príspevky: 224
Témy: 57
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.07.2010 22:20

len tak naokraj... v čom sa robia app pre mobily? To je zas pre každý OS iné?







_________________
Desktop: MB: GIGABYTE MA78LMT-US2H | CPU: AMD Phenom II X4 945 Quad-Core (AM3) BOX | HDD: 500GB Samsung SpinPoint F3 16MB SATAII/300 3RZ | GPU: ATI Sapphire HD5770 512MB | PSU: Corsair VX450W | RAM: A-DATA 2x2GB DDR3-1333 | CASE: Cooler Master Elite 334 RC | Windows 10 Professional x64
Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 25.12.09
Prihlásený: 03.07.11
Príspevky: 133
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 14.07.2010 22:36

Aplikacie na mobil mozes robit v tom, co dany typ telefonu podporuje. Niekedy pouzijes C#, niekedy Javu, niekedy sa nejake widgety a miniaplikacie robia v JS a niekedy sa hodi to urobit vo Flashi atd.
Horsie je to s vytvorenim niecoho univerzalneho lebo kezdy mobil podporuje nieco ine, kazdy ma ine rozlisenie a pod.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.07.08
Prihlásený: 26.12.18
Príspevky: 224
Témy: 57
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.07.2010 22:52

to mi je jasné, že sa nedá spraviť jedna app, ktorá pôjde na všetkých mobiloch. Ja som chel vedieť, či sa app napr. pre android robia iba v jednom jazyku a app napr. je iPhone iba v druhom jazyku.







_________________
Desktop: MB: GIGABYTE MA78LMT-US2H | CPU: AMD Phenom II X4 945 Quad-Core (AM3) BOX | HDD: 500GB Samsung SpinPoint F3 16MB SATAII/300 3RZ | GPU: ATI Sapphire HD5770 512MB | PSU: Corsair VX450W | RAM: A-DATA 2x2GB DDR3-1333 | CASE: Cooler Master Elite 334 RC | Windows 10 Professional x64
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.07.2010 23:47

shaggy píše:
Ja pridám pohľad aj z toho dizajnérskeho hľadiska (teda myslím html kodera) - Silverlight je fajn, nemusíte sa učiť prakticky odlišný jazyk (ako je to pri Actionscripte a Flashi), ale... robiť v tom riadne aplikácie, kým nie je podpora u používateľov, je zbytočné. Ale to hovorím z pohľadu webu (keďže sa webu venujem).
To isté Java - na začiatku bolo všade veľké haló, aký je to skvelý multiplatformový jazyk a akú má úžasnú budúcnosť. U mňa doma sa nepustí žiadna Java aplikácia, žiaden applet, pretože nemám JRE. A nemá ho veľa ľudí.
Ale podobné to je aj s .NET frameworkom, na starom Win XP som ho dlhú dobu nemal.

Proste - či už Java, albo .NET obe technológie majú svoje pre aj proti. Mne osobne páči, že Microsoft sa celkom stará, napr. nové Visual Studio je fakt pekný (a drahý) kus softvéru... keby malo podporu PHP, hneď si ho kúpim :lol: Tým som chcel povedať - skús si prečítať niečo o obidvoch platformách/technológiách, nech sa rozhodneš pre ktorýkoľvek, neurobíš chybu.

Čo takto express edície? Komerčné využitie, plne zadarmo. Čo viac chceš? Áno, niektoré funkcie si budeš musieť nahrádzať inak, ale to máš tak, že každému to, čo mu vyhovuje a čo potrebuje...
Čo sa týka php vo VS.. dá sa, ale natívne nie. Robí sa to pomocou externých add-inov, napr VS.PHP
No a na záver ohľadom zbytočnosti silverlightu a flashu - vždy záleží na tom, pre koho robíš web, kto je cieľová skupina. Ak potrebuješ osloviť ľudí, ktorí pravdepodobne tieto pluginy nemajú, máš na výber buď sa na tie efekty úplne vykašľať alebo urobiť dve verzie stránky, ale to už záleží od objednávateľa, či je ochotný priplatiť atď. Treba si uvedomiť, že pokiaľ nebude buď flash alebo silverlight priamo súčasťou OS (alebo všetkých browserov), tak 100% podporu nebudeš mať nikdy.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 01.04.10
Prihlásený: 08.10.11
Príspevky: 339
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 15.07.2010 10:13

Mobily, briefly :
Takmer vsade funkcna - Java ME
Symbian - C++
Android - Java
iPhone - Objective-C (plus jablkovy notebook)
Win Mobile - C++/C#/VB
BlackBerry - Java

Ja tu mam vitaza jasneho ;)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
.net vs Java

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.07.2010 18:34

walther - VS2010 Express edition používam doma, tam mi to úplne stačí, ale na serióznu prácu v tíme to je málo.

Flash nepovažujem za zbytočný, Silverlight bohužiaľ áno, myslím si, že sa nepresadí - ale to je môj osobný názor.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
.net vs Java

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.07.2010 21:23

V čom považuješ silverlight zbytočnejší oproti flashu? Sám si písal, že má viacero výhod, napr. to, že sa nemusíš učiť nový programovací jazyk...
Ale súhlasím, že by bolo fajn, keby VS stálo menej :) Tých 5400 dolárov za premium je dosť.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
.net vs Java

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.07.2010 22:07

Zbytočnejší ani nie, ale ide o jeho rozšírenosť. Flash je nainštalovaný na viac ako 90% všetkých počítačov. Keď som pozeral rôzne štatistiky podpory Silverlightu, tak sa to vždy pohybovalo maximálne okolo 50-60%. A celkovo pre bežného developera nepriniesol extra výhody oproti flashu.
A práve v tej rozšírenosti je na tom podobne ako Java, ani tú nemá každý. Preto sa nedá jednoznačne povedať, že nejaká platforma je vyslovene lepšia.

+ nemyslel som to tak, že VS je predražené - je to normálna cena za profesionálny nástroj. Ak robíš v malom, stačí ti express verzia a inak si vystačíš aj s Pro.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 30 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: Knihy C#, .NET, Java...

v Kúpim

0

216

07.09.2014 20:30

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadame JAVA, .NET, PHP programátorov

v Ponuka práce

0

1391

03.01.2007 10:48

tomko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. .NET, C/C++, JAVA Programatori

v Ponuka práce

0

1145

24.08.2006 10:35

IO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dobre java navody a nova tema JAVA

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

35

5416

09.03.2009 17:14

tlacitko Enter Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozdiel medzi Java Standard a Java EE

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

832

02.04.2014 12:41

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ked uploadujem nieco na net vypne sa mi net :D

v Sieťové a internetové programy

2

456

22.03.2012 10:02

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. JAVA - java.lang.NullPointerException

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

1079

04.01.2010 17:05

emigrate Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. java

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

598

07.06.2012 21:52

lukac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Java

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

10

662

31.10.2011 17:29

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. JAVA

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

405

25.11.2012 20:24

nisanick Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. JAVA

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

6

1237

14.08.2007 23:52

etki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Java

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

8

513

12.03.2013 21:43

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Java

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

481

17.02.2012 13:14

jarrro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Java

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

324

15.04.2013 16:23

p4tooo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. JAVA

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

778

13.02.2018 1:08

raketar Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. java

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

532

26.10.2010 0:17

TommyHot Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra