Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2009 13:01

Rad by som sa vas spytal do akej miery sa stotoznujete so sucasnym svetonazorom na profesionalny design. Viete ako to chodi: flashove headery co menia obrazky, ziariace farby, mramorove tlacitka, prechody, odlesky. (ale mam na mysly tie stranky co su povazovane za vydarene a nie prehnane) Vid stranky samotnych designerskych studii. Moj subjektivny dojem z nich je ze su to uplne priemerne nicim nezaujimave stranky. Nemam rad lesknuce sa roznofarebne plochy. To je dnes dost trend. Vyzera to pekne ale treba si uvedomit ze spracovat taky rozmanity vizualny vnem stoji dost psychickej energie a namahy aj ked si to nie kazdy uvedomi. Okrem toho odlesky a prechody v pocitacovej grafike na mna osobne posobia az prilis "cisto" a umelo, je to take neprirodzene a som toho presyteny ako keby som jedol cely rok dennodenne na obed palacinky s cokoladovou polevou :filth: . Potrebujem prirodzenost prirody. Mne sa napr. paci stranka http://www.etherdesign.sk/.

Dalsia vec, reklama. Vsetci sme uz poculi nejake tie dristy o uspesnej reklame a ako ma vyzerat. Samozrejme do studia reklamy sa uz investovalo mnoho financii a snahy odbornikov takze to asi nebudu nezmysly, ale ja sa nemozem zbavit pocitu agresivnej vlezlosti. Poznate tie osvedcene vyrazi posobiace na podvedomie: unikátny, inovatívny, jedinecný, pokrokový, my vam ponukame dokonale riesenie, atd atd... Alebo tie headery firiem a personálnych agentúr: vysmiate a stastne ksichty zamestnancov s vybielenymi zubami a dokonalim ucesom. Toto vsetko mi lezie neskutocne na nervy. Mam s toho pocit ako keby vravely tak týmto chceme zakrit nasu neserioznost a tahat z vas prachy. Zo vsetkeho najviac neznasam komplet vsetky reklamy poprve na mobilnych operatorov fuuuj a po druhe na automobilky, okrem ineho. :shock: Reklama na axe - s pociatku ma pobavila, teraz mi lezie na nervy aj ked ju obmienaju. Ako keby som bol nejake teľa čo im zozerie vsetko co my predhodia. A just si to nekupim.

Vraj uspesny experiment s reklamou je na stranke stavebnej firmy www.iske.sk. Pouzili znameho herca vo flash animacii ako vtipne nabada uzivatelov k polozkam menu a recituje text. Je to zabavne ale mna to nijak netaha alebo nemotivuje vyuzit sluzby tej firmy. Pozriem si to pobavim sa a firmu mam aj tak viete kde. :P Co by ma malo presvedcit o tom ze je vyhodne vyuzit prave tu firmu?

Mam taku myslienku vytvorit webdesign len z jednej dvoch farieb nie prilis kontrastnych na bielom pozadi a ozdobil by som ju nejakymy peknymi vzormi okolo textu ake byvaju na kobercoch, obrusoch ci zaclonach :D nic viac, ziadne odlesky. Len ci by to potom siroka laicka verejnost s predsudkom nepovazovala za amaterstinu. Ja milujem takuto jednoduchost, je to ako psychoterapia po tom vsetkom coho som uz presiteny.

Uff hadam to nietkto docita do konca :loony:. Ja viem ze poviete ked bude vsetko vyvazene tak to bude v poradku. Ale mne sa moc nepaci prave to co je dnes povazovane za vyvazene a "profesionalne". Takze ako som v uvode povedal, ako sa vy stotoznujete s touto modou? Myslite si ze je cas pre radikalnejsiu zmenu? Verim ze prichadza nova doba, a to z velkej casti aj v dosledku svetovej krizy (alebo je kriza len dosledok??) a v mnohom sa ludia zmenia, ziskaju nove nematerialne hodnoty a "uzdravia" sa. Mozno budeme viacej tlacit na moralku politikov a mierove hnutia. Mozno to bude dalsi skok k dobru, ako ked sa trebars zrusilo otroctvo. Toto vsetko sa urcite musi prejavit aj v tvorbe a designe. :) Rad by som keby ste nepisali frazi o dobrom designe a reklame ktore uz vsetci pozname ale skor konkretnejsie a k veci.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2009 15:31

No tak ako sa to vezme. Sú stránky kde sa mi to nesmierne páči. Sú stránky ktoré v mojích očiach vyzerajú trápne. Myslím však, že sa mi súčastnosť páči :)

Celkom by ma zaujímal tvoj názor na mojú stránku: www.comper.sk


Offline

Užívateľ
Užívateľ
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.05.2009 16:23

podla mojho gusta je to fakt dobra praca, hned mam o vsetkom prehlad a behom par sekund vsetko najdem, nic ma tam neotravuje a nerozptyluje pozornost


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.02.07
Prihlásený: 16.02.16
Príspevky: 876
Témy: 144
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2009 14:32

mne sa paci reklama na interstore na jednom portaly. Je to typu: pohraj sa somou a je to reklama na eshop :) a take podobne myslim ze nato ludia kliknu


Offline

Čestný člen
Čestný člen
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2009 15:43

Citácia:
nazor designerov na sucasne trendy


NieSomCvok píše:
Viete ako to chodi: flashove headery co menia obrazky, ziariace farby, mramorove tlacitka, prechody, odlesky. (ale mam na mysly tie stranky co su povazovane za vydarene a nie prehnane) Vid stranky samotnych designerskych studii.

Nemýliť si stránky rádoby-dizajnérskych štúdií s profesionálnymi stránkami. To čo si ty vymenoval sú možno súčasné trendy, ale súčasné trendy u začiatočníkov/detí, ktoré si prečítajú tutorial na to ako vytvoriť firemnú stránku a už idú ponúkať webdizajn.

NieSomCvok píše:
Vraj uspesny experiment s reklamou je na stranke stavebnej firmy www.iske.sk. Pouzili znameho herca vo flash animacii ako vtipne nabada uzivatelov k polozkam menu a recituje text. Je to zabavne ale mna to nijak netaha alebo nemotivuje vyuzit sluzby tej firmy.

Ty nie si ich cieľová skupina, alebo si chceš pred domom nechať postaviť diaľnicu?

NieSomCvok píše:
Mam taku myslienku vytvorit webdesign len z jednej dvoch farieb nie prilis kontrastnych na bielom pozadi a ozdobil by som ju nejakymy peknymi vzormi okolo textu ake byvaju na kobercoch, obrusoch ci zaclonach :D nic viac, ziadne odlesky. Len ci by to potom siroka laicka verejnost s predsudkom nepovazovala za amaterstinu.

Takých ľudí tu už bolo. A väčšina pohorela (aj tu na fóre sa občas objavia stránky, ktoré ich tvorca považuje za jednoduché a pekné, ale sú podpriemerné). Chceš použiť dve nie príliš kontrastné farby na bielom pozadí? Inak povedané, budeš mať nudnú stránku, ktorá na seba neupozorní ani nebude vynikať, hej? Ja ti nehovorím, že to nemáš robiť, ani si nemyslím, že sú krajšie extra-farebné stránky. Ale urobiť to, čo píšeš nie je také jednoduché (ak teda nechceš, aby to bolo nevýrazné).

Tominator píše:
Celkom by ma zaujímal tvoj názor na mojú stránku: www.comper.sk

Aj keď môj názor ťa určite nezaujíma, je tam pár vecí ktoré sa mi prekvapivo páčia (napr. logo - má chybičky, ale ako celok je to fajn), ale prevládajú veci, ktoré nie sú dobré. Narozdiel od NieSomCvok si myslím, že stránka je dosť neprehľadná, ale za to môže hlavne obsah.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.05.2009 20:50

Citácia:
Ty nie si ich cieľová skupina, alebo si chceš pred domom nechať postaviť diaľnicu?
ale aj tak, prave ze ked ide o taku velku vec ako stavby tak cloveka by mala zaujimat skor serioznost firmy a nie vtipky v reklame. Nevravim ze to nefunguje len tomu nechapem, preco vobec nieco take presvedci ludi???

Citácia:
Chceš použiť dve nie príliš kontrastné farby na bielom pozadí? Inak povedané, budeš mať nudnú stránku, ktorá na seba neupozorní ani nebude vynikať, hej?
skor som to myslel tak ze by zaujala tvarmi tych vzorov ako farbami, lebo aj napr ciernobiele fotografie su niekedy lepsie ako farebne. Ci sa mi to podari to je uz ina vec.

Citácia:
Aj keď môj názor ťa určite nezaujíma, je tam pár vecí ktoré sa mi prekvapivo páčia (napr. logo - má chybičky, ale ako celok je to fajn), ale prevládajú veci, ktoré nie sú dobré. Narozdiel od NieSomCvok si myslím, že stránka je dosť neprehľadná, ale za to môže hlavne obsah.
praveze mne sa zda obsah ako laikovy dobrý, skor by som pouzil vyraznejsiu modru farbu pre to menu. A osobne by som nedaval tam dole do odkazov to iste co je v menu ale by som to nejak zakomponoval do uvodneho textu o firme


Offline

Užívateľ
Užívateľ
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 03.03.09
Prihlásený: 29.03.10
Príspevky: 65
Témy: 10
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2009 10:49

Ahojte, pripojim sa k tejto problematike aj ja. No čo už dnesnym trendom su naozaj vycackane stranky , blikajuce bannery, flash animacie, tlacitka, trebars zvuky na stranke. Poznam dost skvelych dizajnov stranok, ako napriklad na http://www.templatemonster.com/, aj ked urcite nie vsetky su idealne, v tomto pripade autori zakladaju na vizualnom efekte pre uzivatela, cize zakaznika. Dnesna doba je otom ze (vacsina) zakaznikov chce naozaj skvely dizajn a nie 2 farebnu skicu ktora na prvy dojem velmi nezaujme. Nevravim ze z 2 dobre vybranych farieb sa neda spravit uzasna stranka !

Podlamna ked sa robi dizajn clovek by do toho mal dat aspon nejaku myslienku aby mala ta stranka aj nejaky vizualny efekt a nie nevyrazne farby, zle usporiadanie elementov a pod. Zakladom je myslienka ktora stranku reprezentuje a takisto aj jej dizajn. Toto si vela neskusenych dizajnerov neuvedomuje. Cize co sa tyka trendov a dizajnu web stranok povedal by som ze je to otom ze kolko ludi tolko chuti.

Tiez by som chcel poznamenat na kodovanie, tym myslim (X)HTML a CSS, vela koderov si povie sak co mam optimalizovanu stranku pre kazdy browser nemam sice validny kod ale mam cele W3C v prdeli. TOTO ma dokaze rozhodit!! Ak su raz pravidla Strict ci Transitional mali by sa dodrziavat a nie ignorovat. Trebalo by nejako sprisnit tieto pravidla. No a samozrejme beriem do uvahy ze sa niekedy musia pouzit rozne hacky co sa tyka CSS konkretne pre IE6 ci IE7. Podmienky alebo ine hacky v HTML kode, tam je to sice pochopitelne no spravny koder ktory pozna standardy a ma uz svoj cieleny postup to dokaze nakodit s validnym kodom. Chce to len prax.

Co sa tyka reklam, ja osobne vacsinu ignorujem, dokonca ani neklikam na Adsense ci Etarget ked ma oto prosia kamarati. Jednoducho to vsetko ignorujem ako aj vacsie komercne reklamy. Ale pri vacsej stranke ako napriklad socialne siete typu Facebook, buduci Azet :D tak to je uz ina kava.

Tolko moj nazor :)))


Offline

Čestný člen
Čestný člen
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2009 17:33

kubki píše:
...vela koderov si povie sak co mam optimalizovanu stranku pre kazdy browser nemam sice validny kod ale mam cele W3C v prdeli. TOTO ma dokaze rozhodit!

Ja mám svoje stránky valídne, ale celé W3C mám tiež v prdeli :lol: (občas zaspia dobu a potom vzniká iba bordel).
Ale o tom som nechcel... možno máš pravdu, lenže ani slepé naháňanie sa za validitou nie je dobré. Často sa validite dáva prednosť pred správnym fungovaním stránok. Koder sa zameria na to, že má stránku valídnu, ale už ho nezaujíma, že je nepoužiteľná, nezobrazuje sa všade rovnako, alebo že je kód otrasný.
Naozaj to treba vnímať zo širšieho uhla. Stačí len spomenúť dosť rozšírený, pomýlený názor, že stránky urobené v STRICTnej verzii jazyka sú lepšie ako tie TRANSITIONAL. A tí čo robia také stránky sú lepší. Na tom sa vždy len pousmejem a idem ďalej...







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2009 18:01

ja by som skor povedal, ze keby nemali ludia cele w3c v prdeli, hlavne vyrobcovia prehliadacov, tak pochybujem, ze by sme museli riesit take problemy, ake obcas riesime.







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2009 19:28

Napríklad aké problémy? Väčšina z nich vznikla práve kvôli W3C, ale to už je na inú debatu (a veeeeľmi dlhú debatu, do ktorej sa mi nechce púšťať), preto uzavrime túto časť.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2009 19:49

napriklad box model







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2009 20:48

Hej, presne. Za problémy okolo box modelu je zodpovedné hlavne konzorcium. Ale ako som povedal, debata na dlhšie, venujme sa súčasnému webdizajnu :-)







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 03.03.09
Prihlásený: 29.03.10
Príspevky: 65
Témy: 10
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2009 21:42

Uz len dodam k tomu kodovaniu. Robil som nedavno jeden dizajn a nasledne som ho kodil neslo o ktovie aky velky web ale zas ani moc maly. Mal som vnom dost textu a pomerne dost obrazkov. Nemam este celkom rozvinuty taky svoj standard a tak som po (takmer) kazdom kroku aj optimalozoval. Mam Mac aj Windows a tak som si sledoval stranku na FF (Win/mac) Opera Safari 4, IE 6,7,8.

Podarilo sa mi stranku optimalizovat avsak vo validite som mal take banalne chyby ako je border="0" ktory sa nema vyskytovat v Stricte dalej som sa nejako pozabudol a vnodil som <div> do <p> . V stranke som pouzil Flash buttony, Xhtml Strict samozrejme CSS. Jediny vacsi problem som videl v CSS kde som mal cez 18 errorov a to z dovodu ze som pouzil _margin alebo .margin pre IE 6 alebo 7. Nato mi profesor (php programator) odvetil ze Css nieje az tak vo validite dolezity.

Preto sa pytam , je vobec potrebne nejake W3C ? osobne si myslim ze ano inak by tu bola este vacsia rebelia ako keby nebolo. Viete si to predstavit bez W3c ???


Offline

Čestný člen
Čestný člen
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2009 22:19

Rada 1 - nepočúvaj takýchto profesorov, väčšinou o tom vedia :shit: Ani html nie je "vo validite" tak dôležité, ale nevidím dôvod prečo robiť niečo neporiadne.

Rada 2 - máš záujem písať pekný kód (aj keď to teraz prezentuješ cez tú validitu). Tak pobehaj trochu po internete a nauč sa písať css tak, aby fungovala stránka aj v IE a nemusel si používať napr. ten podtržníkový hack (sú aj iné možnosti ako to zapísať).

Rada 3 - neber W3C ako nejakú spásu, aj oni robia chyby (napr. vývoj HTML5 začal úplne mimo W3C). Ale dohoda je potrebná vždy a práve takéto konzorciá na to slúžia, resp. by mali slúžiť. Základná myšlienka je fajn, fungovanie samotného konzorcia závisí vždy od ľudí.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2009 22:50

Ako vraví shaggy, aj z vlastnej skúsenosti viem, že veľa vážený profesor zbúchal stránku za ktorú by som ho pochoval pod čiernu zem ... Sú stránky kde hackuješ, ale tá jeho to dávala rovno na tácke. Takže prvoradá je funkčnosť, a keď to je valídne tak je to +

(Už len čakám kedy tu shaggy spomenie sémantiku :D to by už táto téma bola kompletná :D)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
nazor designerov na sucasne trendy

Registrovaný: 03.03.09
Prihlásený: 29.03.10
Príspevky: 65
Témy: 10
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2009 23:25

jo beriem vase nazory :-) mate pravdu. Hlavne vtom ze sa to da spravit aj bez hackov no treba mi viac hladat a hlavne viac praxe.

ps: Ak ide o profaka on je taky externy a tymto ucenim si len bokovo privyraba, cize nieje ako ti stary patdesiatnici :D. ja ho respektujem.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Trendy pri tvorení webu

v HTML, XHTML, XML, CSS

10

879

04.01.2009 18:16

walther Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. D: Slúchadlá Defender Trendy-706

v Vymením a darujem

4

478

01.04.2015 9:44

SKRiPT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Návody, trendy, udalosti, články, užitočné odkazy

v Grafické programy

0

753

18.06.2010 16:48

camo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webdesign - trendy, udalosti, články, užitočné odkazy

v Webdesign

9

7192

24.03.2021 17:19

kirik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Repro+slúchadlá súčasne

v Ostatné

1

714

10.04.2007 16:39

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spustenie 2 winampov sucasne

v Audio programy

2

698

16.04.2009 18:56

janicek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spustenie viacerých .exe súčasne

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

528

01.11.2011 20:03

Peet51 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dva zvukové výstupy súčasne

v Operačné systémy Microsoft

4

442

13.06.2021 20:22

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dve bluetooth zariadenia súčasne

v Smartfóny a tablety

0

509

14.10.2014 9:59

Gravedigger Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zapojenie sluchadiel aj reprákov súčasne?

v Zvuk

4

2188

18.01.2009 19:55

Harlequin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ICQ alias dva konta súčasne

v Sieťové a internetové programy

13

882

01.05.2007 18:08

janok Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prehravanie zvuku na viacerych zariadeniach súčasne

v Zvuk

4

1223

30.01.2013 21:06

tomy1992 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dve pracoviská SÚČASNE na jednom PC

v Ostatné

1

730

01.10.2017 12:39

werwest Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Televízor aj monitor k PC súčasne

v Monitory, televízory a projektory

7

516

23.08.2013 12:37

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nvidia predstavila súčasné využívanie integrovanej a ..

v Novinky

1

487

08.01.2008 21:00

Dzimbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. xbox hry pre dvoch hracov sucasne

v Herné konzoly

3

1265

22.04.2012 10:58

EXIREXT Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra