Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.09.07
Prihlásený: 30.11.11
Príspevky: 143
Témy: 37
Príspevok NapísalOffline : 06.07.2010 2:25

Zdravicko. Robim vseobecny skript na zapis do databazi, ktory kej je volany z formulara, zapise vsetko co bolo postnute ci upnute.

Mne ide o to opakovat tento insert v pripade ze v poste boli zadane aj input polia nie len retazce. Mam na mysli taketo nieco:

Kód:


foreach ($_POST['inputovskepole'] as $val) {

    $sql = "INSERT INTO $this->tabulka(";
        foreach ($this->post as $key => $value) {
    $k[] =  "$key ";// Tu som urcoval mena jednotlivych nazvov stlpcov aktualne plnenej tabulky       
                                            }
                $k[] = $upid;    //Tu som k nim este pridal dalsie v pripade ze som nieco uploadoval                     
    $sql .= $query_string = join(", ", $k); //Tu som to vsetko dal do spravneho tvaru
   
   $sql .= ") VALUES(";
        foreach ($this->post as $key => $value) { //Tu som vpisal jednotlive hodnoty
    $v[] =  "'$value' ";       
                                            }
                                           
                $v[] = "'".$_FILES[$upid]['name']."'";  //A opet vpisal hodnotu v pripade uploadu                         
    $sql .= $query_string = join(", ", $v);
   $sql .= ")";
    }


Ide mi o to spravit to korektne v ramci logiky- Moze byt viacnasobny post(ked uploadujem naraz 5 fotiek aj s ich popisom napr..)

Ako zistit ze medzi $_POST prvkamije pole.
Ak je jedno, iste nebude samo(spominane fotos- kazda upnuta fotka ma aj svoj popisok) a tym padom nestavi foreach s jednou hodnotou ako to mam v kode. Treba mi tie hodnoty vpisavat do insertu naraz z viacerych polí.

A pritom vsetky dalsie prvky ktore poliami nie su vpisavat do tabulky taktiez spolu s meniacimi sa hodnotami polí.

Dufam ze som bol zrozumitelny. Prosim, kto ma chce pochopit a nedari sa mu, pytat sa.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.09.07
Prihlásený: 30.11.11
Príspevky: 143
Témy: 37
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.07.2010 16:31

Vratme sa k podstate(k poliam)

Mám napr. 3 polia.
Kazde obsahuje kluc (meno stlpca tabulky) a hodnotu.
Potrebujem ich “vypisat“.
T.j.- While,ci forech.
V jednom zbehnuti potrebujem mat hodnoty vsetkych troch poli.
Ako na to?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
multiinsert

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok NapísalOffline : 07.07.2010 10:09

Robí sa to tak, že si skontroluješ akú hodnotu vracia každý jeden riadok v kóde až kým sa nedostaneš k tomu riadku, ktorý vracia chybu....


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.09.07
Prihlásený: 30.11.11
Príspevky: 143
Témy: 37
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.07.2010 11:11

Ja som sa nepital ako si kontrolovat chyby ale ako si vytvorit kod.

Pre jasnost, islo mi o toto :

while(list($key,$file_name)=each($field_names) AND list($key,$hod)=each($hodnota))

Tym padom mam k dyspozicii pararelne sa vypisujuce hodnoty z dvoch (alebo kolko chcem) rovnako velkych polí.

Ja viem, AND ma mohol napadnut na samotnom zaciatku, ale ako to tak byva, trklo mi az po hodinach a hodinach tapania. :)

Nic, dakujem aspon tebe za snahu.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra