[ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.11.15
Prihlásený: 25.09.21
Príspevky: 27
Témy: 7 | 7
NapísalOffline : 25.03.2016 11:26 | Lazarus-vlastny font v grafike

potreboval by som pomoct v Lazarus v konzolovej aplikaciii.
V grafickom mode chcem na monitor text vypisat vlastnym fontom s diakritikou(mam ho v tom istom adresari ako subor) a ked chcem font prilinkovat k suboru, tak vypise, ze vsetko je OK, ale diakritika vo fonte sa nezobrazuje spravne.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0 | 0
NapísalOffline : 25.03.2016 12:05 | Lazarus-vlastny font v grafike

To písmo obsahuje znaky s diakritikou?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Lazarus-vlastny font v grafike

Registrovaný: 31.12.15
Prihlásený: 10.11.19
Príspevky: 296
Témy: 10 | 10
Bydlisko: Stará Ľubov...
NapísalOffline : 25.03.2016 12:15 | Lazarus-vlastny font v grafike

Prečítaj si 4. Riadok.

// Spojený príspevok 25.03.2016 12:18

Do tej konzoly ti to vypisuje V nejakom editore ?
Ak áno, mohol by si sa pozrieť nastavenia znakovej sady A zmeniť to na utf-8.


_________________
Notebook: MacBook Air 13-inch, Early 2015, Processor: 1.6 GHz Intel Core i5 Memory: 4 GB 1600 MHz DDR3 Graphics: Intel HD Graphics 6000 1536 MB
Mobil: iPhone X Storage: 256GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 25.03.2016 15:21 | Lazarus-vlastny font v grafike

pocet riadkov nie je to cim by som upozornoval ostatnych na obsah prispevku kedze kazdy mame telefon s inym rozlisenim..

k teme.
zobrazuju sa ti v tvojom IDE a konzole znaky defaultneho fontu s diakritikou? Ak ano, tak problem bude v tvojom custom fonte (zrejme predsa len neobsahuje diakritiku). Ak sa diakritika nezobrazuje na ziadnom z fontov, ries v nastaveniach tvojho IDE kodovanie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.11.15
Prihlásený: 25.09.21
Príspevky: 27
Témy: 7 | 7
Napísal autor témyOffline : 25.03.2016 19:18 | Lazarus-vlastny font v grafike

no, nezobrazuje ani diakritiku ani v takomto programe
var pismeno:string;
ch:char;

begin
repeat
readln(ch);
pismeno:=utf8decode(ch);
writeln(pismeno);
until ch='x';
end.

asi terba nejak nastavit kodovanie v lazrus, len s ami nedari najst ako


 [ Príspevkov: 5 ] 


Lazarus-vlastny font v grafike



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

info o tejto grafike grafike (GeForce 8600GT/GTS)

v nVidia grafické karty

10

878

28.11.2008 12:00

9tommy9

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Font

v Frontend

1

557

11.02.2011 19:24

Ďuri

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

photoshop - font

v Frontend

10

1230

01.12.2012 16:51

Clavicus

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

font-face

v Frontend

5

658

01.01.2012 17:32

chrono

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Font Windows10

v Windows

1

352

05.05.2016 21:47

kllr007

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Regular font

v Frontend

7

792

01.08.2011 19:13

exoomer

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Font HTML

v Frontend

1

801

27.03.2009 21:25

pa3ck

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Sketch font

v Frontend

1

769

06.11.2014 17:41

SKRiPT

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Font Arial

v Ostatné programy

3

599

15.03.2012 11:12

kukajz

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

font písma

v Frontend

15

1909

03.05.2007 12:46

vandal666

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

vlastny font

v Frontend

13

1486

06.04.2008 15:51

Ded'leg

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

font - WINDOWS VISTA

v Windows

2

503

31.12.2008 21:14

loganxm

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Font na obrázku

v Grafické programy

6

1127

05.02.2009 7:22

janox

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Font-face prúser

v Frontend

6

394

19.03.2014 14:27

Mego

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Font na stranke

v Frontend

1

538

28.01.2011 20:18

coldak

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Hladam special Font

v Grafické programy

2

745

14.01.2009 15:55

To0X



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF