Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 14 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ip

Registrovaný: 30.01.08
Prihlásený: 07.08.08
Príspevky: 49
Témy: 4
Bydlisko: kosice
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2008 22:28

co ziskam ked zystim ip adresu co sa z tim potom da robit a jak bi som ju mohol ziskat napriklad ked mi zahlasi niejaky virus a ci viem zisti ip adresu a napriklad nieco o tom pocitaci co ma tu ip adresu nieco o nom zistil niejaky kontakt alebo nieco take ?? a taky hekry jak zistavaju valstne ip adresi napriklad moju jak ziska abi mi tam potom mohol nieco poslat a da sa proti tomu branit ?? :breakup:


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
ip

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13350
Témy: 1497
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2008 22:29

Internet Protocol (IP) je dátovo orientovaný komunikačný protokol sieťovej vrstvy (pozri OSI model) používaný zdrojovým a cieľovým strojom na výmenu dát sieťou s prepínaním paketov. Dáta v IP sieti sa posielajú v blokoch nazývaných pakety alebo datagramy (v rámci IP sú termíny prakticky zameniteľné). Pri IP nie je potrebné žiadna príprava predtým, ako sa stroj pokúsi poslať pakety inému stroju, s ktorým dovtedy nekomunikoval.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Internet_Protocol







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Čestný člen
Čestný člen
ip

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 06.12.10
Príspevky: 15721
Témy: 7
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 8:31

kasli na hackerstvo a radsej si prejdi slovencinu ;)

ziskat, si ju mozes aj vymyslet a mozno trafis niekoho, ziskat ju mozes cez prijkazy v systeme, vypisom z firewallu atd. nie je to ziadne utajovane info, co sa tyka info o IPcke tak tam sa velm i daleko takto nepohnes, max mozes ist cez whois a zistit kde asi sa moze nachadzat ale blizsie info ako meno zakaznika nebodaj sa legalne nedozvies







_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ip

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 8:59

maximalne si zistis poskytovatela internetu danej ipcky a sudnou cestou si mozes vydobit tresne stihanie... ale ked tak kukam na tvoju slovencinu, 18 ece asi nemas a tipujem ze po sudoch sa ti kvoli nakym virusom nebude xciet chodit... a zabranit hackerom mozes skusit jedine pouzivanim bezpecnostnych programov (firewall, antivirus, ad-aware/spybot) :roll:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ip

Registrovaný: 30.01.08
Prihlásený: 07.08.08
Príspevky: 49
Témy: 4
Bydlisko: kosice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2008 17:01

a na internete som nasiel nieco take ze AUTOEXEC.BAT co to vlastne je tam som si nasiel ze to maze niejake nepotrebene subori tmp ale neviem z kade bi som si to mal akoze najst alebo co z tim lebo viem ze sa tam da robit aj BOOT menu a to ties neviem co je


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ip

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 18:27

jato, u teba mam jeden silny pocit, ze sa snazis vsetko narychlo naucit, ale pritom nechapes nicomu... povedz, co ty z pc vlastne ovladas ? skus to ucenie sa vziat trosku pomalsie, lebo takto to nema zmysel... :roll:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ip

Registrovaný: 30.01.08
Prihlásený: 07.08.08
Príspevky: 49
Témy: 4
Bydlisko: kosice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2008 18:48

el mariachi píše:
jato, u teba mam jeden silny pocit, ze sa snazis vsetko narychlo naucit, ale pritom nechapes nicomu... povedz, co ty z pc vlastne ovladas ? skus to ucenie sa vziat trosku pomalsie, lebo takto to nema zmysel... :roll:


tak viem zapnut a vipnut pc a aj internet si viem zapnut :funny:

a toto z tym co teras mam problem bi som chcel viriesit teras ako prve lebo mam strasne nervi na to lebo mi tu furt ten antivirus hlasi ze nasiel virus a taky slabi ze sa bes problemou da vimazat ale je to skoro kazdych 5 min


Online

Užívateľ
Užívateľ
ip

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 20317
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOnline : 11.02.2008 19:50

Najprv si precitaj toto:
http://hysteria.sk/prielom/15/#4

pretoze presne ako ta megalama teraz posobis.

Nechcem ta zdrbavat alebo co, ale ked vies na PC spravit len 3 ukony (zapnut, vypnut a pustit net), tak sa dalej nestrapnuj podobnymi threadmi ako tento co si zalozil, a ak ta to fakt bavi, tak zacni veci okolo PC studovat. Pretoze to, co ty chces sa neda naucit za tri dni a uz vobec to neni nejake "klik sem, spravi to toto, potom klik tam a spravi to daco ine".

Nemas ani zakladne znalosti o fungovani PC, nieto este o fiungovani operacnych systemov (videl si vobec v cinnosti iny windows ako XPcka, pripadne nejake distro Linuxu?). Pracoval si niekedy aj v inom windowse ako mas doma? Instaloval si niekedy operak na PC? Hrabal si sa niekedy v registroch windowsu (ak vobec vies co to je) a ak hej, aj si vedel co robis ked nejaku hodnotu zmenis? Pochybujem...

Skolkara tiez neposlu hned pracovat do tovarne, musi si prejst skoly, ziskat vzdelanie. Rob to tak aj ty, pomaly sa vzdelavaj, a o rok-dva sa budes smiat aky blazon si kedysi bol.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ip

Registrovaný: 30.01.08
Prihlásený: 07.08.08
Príspevky: 49
Témy: 4
Bydlisko: kosice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2008 20:04

wak robil somv inom operacnom sisteme ako je windovs xp aj v 98 tu som mal predtim ale tak o nej neviem vobec nic taze tak a tak nehrabal som sa v tich veciach ako okolo windovsu aj windovs som nainstaloval asi 2x a studovat na strednu idem teras a vibral som sitaku co dufam ze bude okolo pc ked sa to vola mechanik pocitacovich sieti taze tak a snazim sa aspon trocha


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ip

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 21:30

to je krasne ze sa snazis, ale toto sa neda naucit tak rychlo ako by si si to mozno predstavoval.. vezmi si ze ja s pc robim vyse 15 rokov a stale si netrufam povedat, ze by som bol profik (nikomu ani muk ze pracujem jak pc technik :D ). tieto vedomosti si proste clovek na seba nabaluje pocas prace s pc, toto nenaberes tym, ze teraz zacnes zakladat na fore temy "co je ip", "co je tlaciaren" a podobne, ak rozumies... skus si kuknut nake materialy, vyskusaj si doma nake samo studium, prirucky pre zaciatocnikov a podobne, a ked ti nebude jasny specificky problem, potom sa pytaj na priblizenie, neni v nasej moci aby sme ti vysvetlovali teraz kazdu vec a ked nepochopis, dalsie vysvetlovanie...
dalsia vec, skus sa zo zaciatku na nieco zamerat, bude sa ti to lahsie ucit. lebo takto vidim ze sa snazis zo vsetkeho nieco, a vo vysledku to vyzera asi tak, ze zabudnes jak sa volas :) ked ta bavi napr programovanie webstranok (dakde si mal myslim taku temu ze ako sa daco robi s html), tak si kukni navody ako vytvorit nieco jednoduche atd.. nie je sanca aby si sa naucil VSETKO, a uz vobec ne naraz







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ip

Registrovaný: 30.01.08
Prihlásený: 07.08.08
Príspevky: 49
Témy: 4
Bydlisko: kosice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.02.2008 21:13

no ta tvorba webu sa mi paci ale tak mna bavi vlastne skoro vsetko preto sa nevie zamertat na nieco presne ale asi sa zameram na tu tvorbu html zatial

a tutu temu som zalozil z nutnosti lebo som potreboval odstranit to pripojenie alebo co to je vlastne z tim pocitacom co mi posiela ten virus furt odznova a toto bi som potreboval zistit jak bi sa to dalo ale zistil som si ze vlastne to ripojenia vlastne stale on musi obnovovat ci ne ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ip

Registrovaný: 30.01.08
Prihlásený: 07.08.08
Príspevky: 49
Témy: 4
Bydlisko: kosice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.02.2008 0:23

shiro píše:
Najprv si precitaj toto:
http://hysteria.sk/prielom/15/#4
.....


tak tu stranku som si zacal citata ale tak som skoncil kvoli tome ze tomu vobec ale vobec nechapem lebo som zaciatocinik taze sorry ale to mi nepomohlo


Online

Užívateľ
Užívateľ
ip

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 03.05.24
Príspevky: 20317
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOnline : 17.02.2008 0:52

jato píše:
tak tu stranku som si zacal citata ale tak som skoncil kvoli tome ze tomu vobec ale vobec nechapem lebo som zaciatocinik taze sorry ale to mi nepomohlo


Ak sisi precital to co tam bolo pisane o tom "akoze hackerovi" tak pochopis. A ty tuna chces riesit IPcky a neviem co vsetko.....to ti chcem povedat....ze ked o niecom nevies ani prd, tak si najskor daco nastuduj, inak neni sanca ze nieco spravis. To je na nic ked sa spytas ze ako daco urobit, ale popri tom nevies kroky ktore treba vediet este pred tym ako to zacnes riesit.

A ak si zaciatocnik - zaciatocnik taketo veci nerobi a ani nema preco robit - najprv sa nauci ako pc funguje a co sa tam ako robi a co od coho zavisi, a az potom ked ma v oblasti prehlad ide dalej.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ip

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 17.02.2008 1:45

ah jaj... dakto dojde na forum a caka, ze sa z neho stane IT profik za tyzden, vsetko ho zaujima atd, az kym nedojde k bodu, ze nic nechape... ja sa venujem pocitacom od cca piatich rokov, cize tomu uz bude cca 15 rokov a stale si ani zdaleka netrufam povedat, ze by som rozumel pocitacom.. nemozes si teraz precitat clanok a za tyzden sa vratit na forum, ze nicomu si nepochopil. ucenie sa praci na PC vyzaduje TVOJU snahu samovzdelavat sa, nie snahu ostatnych ti pomahat jak malemu decku krok za krokom. ty si v prvom rade hladaj informacie co potrebujes, a tu ti pomoze len google. nenaucis sa rozumiet veciam okolo pocitaca, ak nemusis riesit prakticke problemy (teraz nehovorim o piatich, desiatich, ale o STOVKACH problemov), nebudes si udrziavat prehlad atd







_________________
C#, PHP, ...
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 14 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra