Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 21.12.10
Prihlásený: 27.02.23
Príspevky: 912
Témy: 138
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2012 20:42

Zdravim, rozhodol som sa, ze zalozim tento topic, nakolko na dalsi rok planujem nastup na vysoku skolu a moc do toho nevidim, nakolko nemam moc kamaratov, ktory chodia na vysoku skolu a aj ked sa nejaky najde, tak bud nie je cas, pripadne je rec o niecom inom.
Zaujíma ma konkrétne to, ako to všetko funguje na vysokej škole už ked ste tam. Presne by som rad pocul nejaky opis studia, tie prednasky su robene akou formou, ako k jednotlivym veciam pristupuju ucitelia, ako casto su skusky, ako dlho prebieha vyucovaci proces v normalny den, ako to celkovo cele prebieha.

Myslim si, ze je to taka vseobecna diskusia o tejto teme a rad by som nadobudol nejake poznatky, ako to asi funguje. Som studentom strednej skoly a predsa je to nieco ine.

Dik za vas cas a vasu story.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 18.01.07
Prihlásený: 14.03.23
Príspevky: 2445
Témy: 142
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2012 20:57

No tak zalezi styl skoly na ktoru pojde ci je to technika alebo humanita.

Ja chodim na technicky odbor ked raz zacnu zapocty tak ich mam do konca semestra a a nakonci sa to uz miesa zo skuskami.


Prednasky niektore mas povinne niektore nie vecinou sa ti neoplati chodit ale niektorym sibe tak ze musis na nich byt lebo robia prezencky a ti nedaju spravit skusku pokial tam niesi







_________________
PC1 Procesor: AMD Athlon 64, 2200 MHz 3700+ Základní deska: DFI Infinity RS482 Paměť: 1024 MB PC3200 DDR SDRAM Grafická karta: ATI Radeon HD 4650 Pevný disk: ST3320620NS (298 GB, IDE) Monitor:Asus VH192D 19" čierny
PC2Procesor: i5-2500K @ 4600 MHz (45 x 102) Základní deska:MB MSI P67A-C45 B3 (1155)Paměť:DDRAM3 2x2GB Kingston 1333 CL9 2x4GB Kingston 1333 CL9Grafická karta:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207 Case: Moding nerez plexi
PC3ASUS N55SF-S1207V
PC4nieco postarsie

V lavo faza v pravo nulak, kto to neví ten je čurák. Psychologické reakcie davu sú na burze rovnaké, ako v divadle: Jeden zívne a zakrátko zívajú všetci. Jeden zakašle a hneď kašle celá sála Su chvile ked to chce hrusku. Na vsetky ostatne je tu vodka
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157
Bydlisko: KK/PP/BA
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2012 21:12

Tie zapocty su co? Skusky? Zaujmalo by ma ako prebieha skusanie, ci ma skusajuci vysoke naroky na ziaka a tak...







_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2012 21:17

Veru tak... ja som na PF KU v Ružomberku ale spolubývajúci, čo sú na filozofickej napríklad to majú úplne o niečom inom. Máme na niektorých predmetov prednášky aj cvičenia, niekde len cvičenia, niekde len prednášky. Prednášky sú nepovinné a toto, čo tam dristajú (vo väčšine prípadov) potom dajú na net, takže si to stiahnem a na prednáške nemusím zapúšťať korene. Jediné prednášky na ktoré chodím sú tie z fyziky. Katjush napísal správne, že niektorým profákom j*be a preto si robia prezenčky aj na prednáškach... asi nevedia pochopiť, že keď to nie je povinné, tak to nie je povinné, alebo majú komplexy a takto si ich riešia...

No a čo sa týka školy- prídeš niekedy na intrák, ak ti nejaký dajú a podľa rozvrhu potom sa dovalíš. Ráno sa zobudíš, nažereš, daš si cigu, popritom sa vysereš, utreš riť, umyješ hubu, oblečieš sa, skočíš na facebook (ja aj na travian :D ), potom vezmeš noťas a šup šup do školy. Cestou do školy druhú cigu, potom ideš na hodinu, tam buď zaspávaš na prednáške, ak je nudná, alebo máte nejaké cvičenie, kde treba niečo vedieť a niečo aj robiť (to ma baví asi najviac). Potom beháš po škole a každých 45 minút cez prestávku ideš na cigu. O 12:00 ideš na obed do jedálne (varia vcelku pekne). Keď skončí škola, ideš na intrák, tam na facebook, alebo zahraš kantra so spolubyvajúcimi, nažereš sa, zapneš film, v strede filmu dáš pauzu a ideš na cigu, po filme umyješ zuby, zhasnete svetlo a ide sa spať. Vnoci o druhej prídu ďalší dvaja ožratí spolubývajúci, zobudia ťa, rehocú sa a idú fajčiť trávu na hajzel. Potom ogrcaju pol izby a idú spať, počas čoho chrápu ostošesť. Ty založíš štuple do uši a spíš.... ráno sa zobudíš a ideš do školy... takto je to u mňa :)

Rozvrhy sú riešené tak, že máš povedzme 4 hodiny za sebou jeden predmet (napr. 3 prednášky a 1 cvičenie), potom máš voľnp hodinu, potom máš zase prednášku a tak. Niekedy ti dajú možnosť (alebo niekedy ani nemáš na výber) a urobíš si rozvrh sám. V tom prípade mi to vychádzalo tento semester tak, že do školy som chodil pondelok, utorok a stredu, ale to som tam bol skoro od nevidím do nevidím. V stredu večer domov. :)

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

Tie zápočty už v mnohých prípadoch neexistujú, ale ak niekde ešte sú, tak to je predpokladám to, že musíš urobiť zápočty, aby si vôbec mohol ísť na skúšku (dobrá blbosť), ale kvôli tomu sa na biologii u nas už dobrovolne vzdalo takmer 20 ľudí (zo 70)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 21.12.10
Prihlásený: 27.02.23
Príspevky: 912
Témy: 138
Bydlisko: Trenčín
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.01.2012 21:24

Tak ja planujem nejaky manazment, pripadne nejaka informatika. Mna prevazne zaujima, ako prebieha ta prednaska, pride profesor, vysvetluje, zapaja do toho aj vas? Ci to len proste odmelie, nakonci necha kratucky priestor na otazky a odide? Lebo co viem, tak som pocul, ze niekde to je proste tak, ze pride profesor, odmelie prednasku, dokopy nikto nerozumie a nakonci povie slavnu hlasku, tesim sa na vas na skuske, takze preto sa pytam, ako to funguje napr. u vas. Dalej ako som uz pisal, ako dlho zvycajne byvaju bezne prednasky? Aky je prvy den na VS, co sa tam vlastne deje? Pri prednaskach je to robene tak, ze si poznamky znacite samy a dostavate materialy mailom, alebo vsetko si hladate? Nemaju profesori nervy na prednaske, ak sa im nevenujete a napr. vedome si chatujete napr. na FB a profesor to zbada?

Dost ma tieto veci zaujimaju, preto som aj zalozil tento topic

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

Ambrobene píše:
Veru tak... ja som na PF KU v Ružomberku ale spolubývajúci, čo sú na filozofickej napríklad to majú úplne o niečom inom. Máme na niektorých predmetov prednášky aj cvičenia, niekde len cvičenia, niekde len prednášky. Prednášky sú nepovinné a toto, čo tam dristajú (vo väčšine prípadov) potom dajú na net, takže si to stiahnem a na prednáške nemusím zapúšťať korene. Jediné prednášky na ktoré chodím sú tie z fyziky. Katjush napísal správne, že niektorým profákom j*be a preto si robia prezenčky aj na prednáškach... asi nevedia pochopiť, že keď to nie je povinné, tak to nie je povinné, alebo majú komplexy a takto si ich riešia...

No a čo sa týka školy- prídeš niekedy na intrák, ak ti nejaký dajú a podľa rozvrhu potom sa dovalíš. Ráno sa zobudíš, nažereš, daš si cigu, popritom sa vysereš, utreš riť, umyješ hubu, oblečieš sa, skočíš na facebook (ja aj na travian :D ), potom vezmeš noťas a šup šup do školy. Cestou do školy druhú cigu, potom ideš na hodinu, tam buď zaspávaš na prednáške, ak je nudná, alebo máte nejaké cvičenie, kde treba niečo vedieť a niečo aj robiť (to ma baví asi najviac). Potom beháš po škole a každých 45 minút cez prestávku ideš na cigu. O 12:00 ideš na obed do jedálne (varia vcelku pekne). Keď skončí škola, ideš na intrák, tam na facebook, alebo zahraš kantra so spolubyvajúcimi, nažereš sa, zapneš film, v strede filmu dáš pauzu a ideš na cigu, po filme umyješ zuby, zhasnete svetlo a ide sa spať. Vnoci o druhej prídu ďalší dvaja ožratí spolubývajúci, zobudia ťa, rehocú sa a idú fajčiť trávu na hajzel. Potom ogrcaju pol izby a idú spať, počas čoho chrápu ostošesť. Ty založíš štuple do uši a spíš.... ráno sa zobudíš a ideš do školy... takto je to u mňa :)

Rozvrhy sú riešené tak, že máš povedzme 4 hodiny za sebou jeden predmet (napr. 3 prednášky a 1 cvičenie), potom máš voľnp hodinu, potom máš zase prednášku a tak. Niekedy ti dajú možnosť (alebo niekedy ani nemáš na výber) a urobíš si rozvrh sám. V tom prípade mi to vychádzalo tento semester tak, že do školy som chodil pondelok, utorok a stredu, ale to som tam bol skoro od nevidím do nevidím. V stredu večer domov. :)

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

Tie zápočty už v mnohých prípadoch neexistujú, ale ak niekde ešte sú, tak to je predpokladám to, že musíš urobiť zápočty, aby si vôbec mohol ísť na skúšku (dobrá blbosť), ale kvôli tomu sa na biologii u nas už dobrovolne vzdalo takmer 20 ľudí (zo 70)
presne takto som si to predstavoval, ze mi to niekto napise, ja som len netusil, ako je to s tymy beznymi hodinami a co sa tyka spravania ucitelov, vadia im nejake take najcastejsie fake a celkovo ako vnimaju realitu, ak vidia ta napr. na prednaske ako zaspavas a na dalsiu hodinu, pripadne niekde na skuske ta buzeruju, ze keby si vtedy nespal, tak...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2012 21:27

Prednášky je rozdiel taká prednášky z fyziky, kde sme štyria, tam nás zapája... ale prednášky z pedagogiky, ktoré sú tri za sebou v aule, lebo nás tam je 300 tam si to odmelie, je tam nuda na umretie a ešte sa aj pajedí, keď dakto nepríde... potom povedal, že si pametá ksichty kto nechodil na prednášky a na skúške ho dodrbe... hlavne, že skúška bola písomná a asi nevie ako sa volá 300 študentov... Takže netreba sa stresovať. Na pedagogike som bol raz, hral som Most Wanted a keď skapala baterka, ta som šiel het... toť vsjo...


Prvý deň v škole. Väčšina ak nie všetky školy majú nejaký akademický informačný systém (AIS) a tam máš rozvrh, tvoje známky, termíny skúšok a podobné dristy. Tam pozrieš rozvrh, v rozvrhu máš napísané predmet a miestnosť kde to bude. Tak prvý deň podľa rozvrhu sa dovalíš do danej miestnosti a tam trčíš. Na prvých prednáškach väčšinou hovoria o čom je predmet, čo chcú, nejakú tú literatúru a pod. Potom už chodiš normálne


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 21.12.10
Prihlásený: 27.02.23
Príspevky: 912
Témy: 138
Bydlisko: Trenčín
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.01.2012 21:31

No super, presne taketo poznatky som potreboval od studenta, ktory tam je a ktory vie, ako to funguje, mozno este niekto nieco napise, ale tak zas som o nieco mudrejsi, dakujem pekne za tvoj cas :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2012 21:33

Neni začo, ale nazbudaj, že opisujem ako je to v RK... ak pojdeš na inú školu, tam to môže byť mierne iné... všade to môže byť mierne iné


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 21.12.10
Prihlásený: 27.02.23
Príspevky: 912
Témy: 138
Bydlisko: Trenčín
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.01.2012 21:35

no jasné, ale tak zase je to o niečom inom, než stredná škola ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 18.12.10
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 694
Témy: 91
Bydlisko: Čadca
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2012 21:39

2 Ambrobene: celkom nudny zivot mas na tom intraku....kedze len ciga,Facebook,csko,film a spat...co tak ist von sem tam s kamosmi na pivo, spravit daku chodbovicu,ist za zenskymi alebo zasportovat ? :)

2 vladof
Zalezi od jednotliveho profesora aky ma pristup k studentom a k vysvetlovanemu ucivu...Uz som sa stretol aj s tym,ze asi 90% zucastnenych studentov na prednaske spalo alebo sa venovalo FB pripadne film alebo nejaka hra...Ale najdes aj takych,ktory zapajaju do vysvetlovania aj studentov a to formou otaziek alebo nejakych pripomienok..atd...Potom niektori nechavaju priestor na otazky zvycajne na konci prednasky atd..Hovorim,zavisi to od jednotliveho profesora...

No prvy den na VS(aspon moj) bol taky, ze sme sli na prednasku z urciteho predmetu ..tam nam detailne vysvetlil,kde a co mame hladat, kde to najdeme, ako sa zaregistrovat tam a tam..atd...Potom na strucne vysvetlili osnovy predmetu (rozpisane datumy pisomiek, bodovanie pisomiek,bodovanie projektov pripadne inych uloh alebo semestralnych prac atd.) Ale neboj ked si to nezapamatas,tak oni vam to budu (ci uz na prednaske alebo na cviku) prizvukovat pocas celeho semestra,takze sa neboj ked si nestihnes nieco zapamatat/zapisat.

A este k tym prednaskam. Na prednaske si kazdy zapisuje do zositu/notasu sam svoje poznamky....Prednasajuci vacsinou ma po ruke projektor a tam svoje slajdy a vysvetluje jednotlive veci (ktore by sa patrilo zapisat) a tie slajdy alebo ine studijne pomocky/skripta najdes prave na strankach toho prednasajuceho popripade cviciaceho..

Anything else?


Naposledy upravil TESLA dňa 01.01.2012 21:40, celkovo upravené 1

Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2012 21:40

To si píš... neviem či si na strednej na intraku, ale vysokoškolský intrák je úplne o dačom inom... Väčší luxus, nikto ťa nebuzeruje, len keď robíš všeobecný bordel- čiže keby si behal holý po chodbách a tak. Nikto tam nekontroluje dochádzku, nikto sa ťa nevypytuje kde si bol a podobné somariny... Jednoducho máš veľa absencii, tak ťa nepustia na skúšku a hotovo


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 21.12.10
Prihlásený: 27.02.23
Príspevky: 912
Témy: 138
Bydlisko: Trenčín
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.01.2012 21:57

ok chalani a ešte ma zaujima, ze na vyske existuju alebo nie veci ako odpoved na strednej? lebo ako tak pozeram na to, co pisete tak asi nie. Tie pisomky su vseobecne rozpisane, ze kedy jaka je, alebo moze dat aj nejaku neohlasenu?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2012 22:05

na vyske to neni jak na strednej kde ta pomaly do vsetkeho tlacia. na vyske je to na tebe. a to ci pises alebo nepises zalezi od formy ukoncenie predmetu. su celkom 3: absolvoval, priebezne hodnotenie a skuska. ak mas absolvoval tak si to len odchodis a zapisu ti absolvoval, ak priebezne hodnotenie tak pocas semestra pises pisomky (2, 3 zalezi od predmetu) a z toho ti daju znamku, ak skusku tak na konci semestra mas skusku bud ustnu alebo pisomnu a cez semestre nepises nic akurat moze byt zapocet- pisomka pred skuskou aby ta pustili na skusku. ale hovorim ako kde. skusky vsetko hlasia dopredu, vacsinou na zaciatku semestra davaju pokyny, co a ako. oproti strednej je to pohoda, nemusim kazdy den tvrdnut v skole :) .


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2012 22:08

ambrobene, krásne opisuješ svoje leháro a že vlastne na škole nič nerobíš. Netvrdím, že to tak nefunguje, ale zabúdaš spomenúť na jednu vec. Profákom je u riti, kde a ako sa veci naučíš, ale vedieť ich musíš, inak odtiaľ veľmi rýchlo vyletíš. Na výške je samoštúdium NUTNOSŤ, ale nevidím nikde, že by si to čo i len náznakom spomenul. Súdiac podľa tvojho veku si zatiaľ nedokončil ešte ani jediný semester, čo? :)

Ja som len zvedavý, kde sa s takým "luxusom" v živote a hlavne v práci dostaneš, pretože si už aj samotné firmy začínajú veľmi dobre uvedomovať "kvalitu" slovenského školstva. Diplom je síce pekná vec, ale čím ďalej, tým viac má hodnotu :shit: Inými slovami, nebudeš makať, nebudeš sa sám učiť = veľa šťastia na stavbe.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2012 22:08

Pochybujem, ze sa s neohlasenymi pisomkami stretnes. U nas (FI.MUNI) drviva vacsina skusok vyzera proste tak, ze pocas skuskoveho pises pisomku alebo test na papier alebo elektronicky, niektore predmety maju tiez vnutrosemestralne pisomky, a ak ma predmet vypisane aj cvika, moze sa stat, ze ucast na skuske je podmienena dobrym vysledkom na zapoctovych pisomkach. Urcite vam vsetko daju vediet dopredu. Podla mna sa taketo veci este zbytocne vypytujes, ked ani nevies, na aku skolu presne pojdes.
Jo a k tej ucasti na prednaskach - odporucam nechodit na prednasky az vtedy, ked si budes isty, ze ti naozaj nic nedaju. Uvidis, ako to budes mat, ale moze sa stat, ze nebudete mat k dispozicii pouzitelne skripta, alebo nebudes schopny preberanemu ucivu porozumiet, kym si nevypocujes vyklad. IMHO to nestoji za to, aby si dva dni pred skuskou stahoval zaznamy dvanastich prednasok a snazil sa ich napozerat, mne osobne takato forma "ucenia" (naucis sa pritom vobec nieco?) absolutne nevyhovuje.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 18.12.10
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 694
Témy: 91
Bydlisko: Čadca
Príspevok NapísalOffline : 01.01.2012 22:15

Ďuri: Presne ta vec,ktoru opisujes v poslednej vete sa mi stala teraz na konci zimneho semestra :D. Ale koncovy vysledok bol,ze mi bol udeleny zapocet (pisal sa zapoctovy test) takze pohodicka. btw bol to pre mna osobne nepotrebny predmet :) preto som to nechal zajst takto daleko..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 24.10.23
Príspevky: 2201
Témy: 125
Bydlisko: Harlow England
Príspevok NapísalOffline : 02.01.2012 0:14

Ja som bol 1 semester na STU-FCHPT. Takto to nejak bolo u mňa ... mali sme prednášky z predmetov, ktoré neboli až tak dôležité a ktoré mňa osobne zaujímali už na SŠ, takže som si nad nimi hlavu nelámal. Avšak ako tunak chalani spomínali, profákom j.balo a z nepovinných prednášok si robili povinné, ale sral som na nich, nechodil som tam, lebo som vedel, že ich spravím, nech mi hoc ako zavaria :)

Potom boli samozrejme cvičenia z tých dôležitejších predmetov, kde si robil tiež ultrasupermega dôležité zápočty, ktoré sa ale napísať dali, ak dávaš na hodinách pozor :)

S intrákom skúsenosť nemám, lebo som sa drbkal každé ráno regio busmi :) A môj príbeh končí pri tom, ako som sa rozhodol skončiť, lebo som mal možnosť ísť pracovať do anglicka :) Chcem si pekne zarobiť, vypracovať sa a popritom tu študovať - marketing, manažment, tak sa potom ozvem ako to funguje tu :)







_________________
Laptop Asus TUF A15
Ryzen 5 4600
1650 Ti 4GB
8GB RAM
512gb ssd
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 21.12.10
Prihlásený: 27.02.23
Príspevky: 912
Témy: 138
Bydlisko: Trenčín
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.01.2012 20:16

Ok, vďaka chalani :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 24.10.23
Príspevky: 2201
Témy: 125
Bydlisko: Harlow England
Príspevok NapísalOffline : 02.01.2012 20:29

Keby dačo, tak sa kľudne pýtaj :) Btw nad akými univerzitami uvažuješ? :)







_________________
Laptop Asus TUF A15
Ryzen 5 4600
1650 Ti 4GB
8GB RAM
512gb ssd
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 13.07.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 400
Témy: 93
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.01.2012 22:12

dost zalezi este od toho ci ides na statnu alebo sukromnu... chodim prvy semester na sukromnu a prednasky som navstivil tak prvu hodinu a koniec, na cvicenia to zalezi od profesora ci chodis, ak nie da ti napisat seminarku a vsetko je OK, na kazdy predmet sa daju kupit skripta z ktorych sa aj tak ucit nebudes lebo niekto ti posle vycuc vo worde a aspon 3 ofotene testy z predoslych rokov ( ak mas stastie budes pisat jeden z nich ), znamkovanie je ale o dost prisnejsie ako na strednej ( u nas niektore predmety musis minimalne napisat na 70% a to dostanes Ecko ) uz mi niekto hovoril ze boli dvaja ludia na prednaske pre 150 ludi :) takze cele to zalezi od skoly na ktoru chces ist


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157
Bydlisko: KK/PP/BA
Príspevok NapísalOffline : 02.01.2012 22:17

Mal by som otazku ohladom posielania prihlasok na VS :) Ak chcem poslat elektronicku prihlasku musim mat aj internet banking? Alebo im prachy poslat na ucet a oni mi daju potvrdenie, ktore dam do prihlasky...







_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 26.08.10
Prihlásený: 29.01.22
Príspevky: 1495
Témy: 58
Príspevok NapísalOffline : 03.01.2012 1:37

navštevuje niekto AOS v Lipt. Mikulaši?







_________________
ALL TIME best actors : Christian Bale, Denzel Washington, Tom Hardy
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 03.01.2012 7:59

Fery nemusiš, tu prihlašku potom musiš aj tak vytlačiť a stredna škola ti potvrdi tie znamky, čo tam vpišeš... Môžeš isť na poštu a zaplatiť to poštovým poukazom a potom ten ústrižok tam nalepíš


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 03.01.2012 11:14

Ambrobene, to zase zalezi od skoly. Ak je raz prihlaska elektronicka, je uplny nezmysel posielat ju este navyse postou, takze ak to aj nejake skoly este robia, tak mozno od toho zacnu v nasledujucich rokoch ustupovat. F3RY moze napriklad ist do banky a vlozit tie peniaze na ucet, na identifikovanie platby sa zvykne pouzivat variabilny symbol.
Tiez neviem, preco sa tu vypytujete veci, na ktore jednak potrebujeme vediet, na ktoru skolu sa hlasite, a jednak sa to mnohokrat da najst priamo na webe.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157
Bydlisko: KK/PP/BA
Príspevok NapísalOffline : 03.01.2012 11:37

Vdaka,nechcel som ich tu vypisovat, lebo na to sluzi ina tema...
Tak chcel by som si dat prihlasku na FEI TUKE https://eprihlaska.tuke.sk/eprihlaska/p ... atela.mais A tam nikde nepisu ako je to s platbou. A na informatiku v ziline: https://vzdelavanie.uniza.sk/prijimacky/ a taktiez som sa nic konkretne nedozvedel, ako je to s platbou.







_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 03.01.2012 12:15

Ďuri a jak ti potom overia, či si vpísal správne známky? Čo ak ich odrbam a napíšem si tam všade, že som celu strednu mal čiste jednotky?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 13.07.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 400
Témy: 93
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 03.01.2012 12:54

pri prijati od teba mozu pozadovat overene vysvedcenia od notara.. ja som posielal elektronicku prihlasku a jedine co som im daval bolo overene maturitne vysvedcenie, ziadne znamky po mne nechceli z rocnikov


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 03.01.2012 13:07

Aha... tak to musiš byť na dobre škole chlape :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2012 1:26

preco? po mne taktiez nikto nic okrem overeneho maturitneho vysvedcenia nic nepozadoval ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fungovanie na vysokej skole

Registrovaný: 13.07.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 400
Témy: 93
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2012 11:42

nechodime na rovnaku skolu ? :D kedze ti tam vidim Bydlisko Praha


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. TCP/IP fungovanie

v Siete

4

588

22.02.2011 23:01

Light Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Fungovanie Trial verzii

v Ostatné programy

1

1442

29.08.2009 22:54

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. fungovanie spravcu vo Win 7

v Operačné systémy Microsoft

5

1591

07.07.2010 12:50

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Núdzové fungovanie japonských mobilov zaistí satelit

v Novinky

1

454

11.05.2007 23:12

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dualna doska-spolocne fungovanie DDR a SDR

v Pamäte

2

476

21.10.2010 17:33

ToDoje Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. fungovanie ipod touch 4g v samsung galaxy tab

v Smartfóny a tablety

4

363

17.11.2013 10:36

turbopiker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem vysokej teploty

v AMD - Advanced Micro Devices

12

900

07.08.2013 21:37

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Možnosti odpadlíka z vysokej

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

9

582

30.05.2023 19:29

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vypadáva internet pri vysokej rýchlosti

v Sieťové a internetové programy

4

524

19.01.2017 15:34

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Restart PC pri vysokej teplote

v Biosy a ladenie výkonu

17

886

24.07.2012 20:27

Trojan4x4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. šikanovanie v škole

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Vzdelanie, štúdium, škola

124

7261

04.12.2011 23:32

BrumikPE Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poznámky v škole

v Ostatné programy

8

605

01.09.2014 11:47

kemperik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BOMBA v skole

v Vzdelanie, štúdium, škola

22

1324

14.05.2007 14:57

Zdravotnik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. wifi na škole

v Siete

2

449

09.02.2012 23:34

fubu Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Podtaktovanie pri vysokej záťaži (Phenom X3)

v AMD - Advanced Micro Devices

1

436

25.07.2012 17:58

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Program na upozornenie vysokej teploty CPU

v AMD - Advanced Micro Devices

7

1025

18.12.2012 22:39

Trojan4x4 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra