[ Príspevkov: 46 ] 1, 2
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135 | 135
Bydlisko: Bratislava

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Ak vás už nebaví pozerať sa na vysoké teploty vašej novej grafickej karty ATi HD4850, akokoľvek sa základný chladič snaží, a reve, mohli by ste začať rozmýšľať o montáži iného riešenia chladenia na túto grafickú kartu. Accelero s1 je jedným z riešení, ktoré kartu schladí parádne, pri prakticky nepočutelnom zvuku 120mm ventilátora.
Tento návod vás prevedie kompletnou montážou accelera s1 (aj použitého) na vašu ATi HD4850 (poprípade HD4870).

Accelero s1 ale nieje určené, aspoň vo svojich raných revíziách pre x1900GT/x1950PRO na takto novú kartu, ktorá potrebuje mať chladenú aj napájaciu časť. Preto odporúčam dokúpiť sadu pasívkov na pamäte, ktoré použijeme na chladenie týchto čipov.

Základné suroviny:

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850 Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850 Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850 Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850 Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

1. Grafická karta :) (4800sk)
2. Chladič - v mojom prípade už raz použité accelero s1 s už namontovaným odpruženým AC Fanom 12x12cm (450sk)
3. Pasívky na pamäte a napájaciu časť (najlepšie s aspon jedným rozmerom 13mm, lebo 14mm sa nezmestia, alebo potom odstrániť jedno rebro, ak iné niesú zohnatelné) (ja som kúpil rovno dve balenia) (130sk)
4. Pasta - ak máte accelero nové, pastu vám netreba, MX-2 je priamo nanesená na kontaktnej plôške Accelera s GPU (nepovinné - 130sk)
5. Špiritus - lekársky lieh - vynikajúci na čistenie pamätí a samotného GPU - odstráni mastnotu aj nečistoty. (20sk?)
6. Skrutkovače, v našom prípade budeme potrebovať hlavne prvé dva z ľavého kraja. (máme doma)

7. Papierové vreckovy - všadeprítomný pomocník :) (10sk)
8. Čistiace tyčinky do uší - dobrý nástroj na čistenie jak GPU, tak pamätí a VRM čipov. (30sk)
9. Trpezlivosť :) (na nezaplatenie :))

Celková suma: 5440sk

Takže, ak máme všetky "suroviny" pokope, môžme sa pustiť do demontáže stock chladiča.

Časť prvá: demontáž pôvodného chladiča

K demontáži pôvodného chladiča budeme potrebovať dva krížové skrutkovače - jeden s menšou hlavou, na skrutky okolo jadra, jeden so strednou hlavou, na skrutky držiace samotný chladič o PCB.

V prvom rade ale odpojte konektor chladiča, ktorý by pri skladaní chladiča len prekážal.

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Montážny kríž, ktorý je na spodku karty má namiesto podložiek pružiny - pozor aby vám pri demontáži niektorá neodletela - použijeme ich aj pri montáži Accelera.

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Ak sú všetky skrutky vyskrutkované, opatrne chladič jemným ťahaním dáme dole. Keby náhodou nešiel, tak ako mne, treba do diagonály potlačiť vyčnievajúce packy pre skrutky okolo jadra, tam karta povolí najviac.

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Časť druhá: čistenie elementov karty a accelera

Ako ste si určite všimli po oddelení chladiča od karty, jadro zababrané, pamäte a VRM mastné od pôvodných "žuvačiek". Na toto sa ozaj namontovať accelero nedá, takže musíme pristúpiť k druhej časti - očista karty a jej elementov.

Čistenie jadra:

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Ako prvé očistíme jadro. Pripravte si špiritus, tyčinky do uší a vreckovku.
Postup je jednoduchý, a maximálne šetrný pre jadro. Čistiacu tyčinku namočíme do špiritusu, jemne otrieme do vreckovky, a krúživými pohybmi odstraňujeme starú zatvrdnutú pastu. Tyčinka má byť len vlhká, aby sa špiritus nedostal ďalej ako na jadro.

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Po dôkladnej očiste jadro ešte vyleštíme suchou tyčinkou. Uistite sa, že na jadre nezostala ani kvapôčka špiritusu, alebo kúsok starej pasty. Výsledok by mal vyzerať nejako takto, a lepšie:

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Pasívky a VRM vyčistíme obdobným spôsobom.

Čistenie Accelera (ak už bolo používané):

Použijeme obdobný spôsob ako pri jadre, akurát nemusíme byť tak opatrní - styčná plocha je opracovaná dosť nahrubo. Trocha špiritusu na vreckovku, a zo špinavého accelera

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

máme razom čisté :)

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Je tu aj možnosť lapovania chladiča, pre dosiahnutie čo najlepších chladiacich účinkov, ale vo výsledku uvidíte, že ani nieje treba :)

Časť tretia: nalepovanie pasívkov a celková montáž chladiča na kartu

V prvom rade, ak ste kúpili pasívky 14x14mm, bude treba spraviť jednu úpravu. Preto odporúčam zohnať iné pasívky na VRM časť, pretože 14x14 sa nezmestia štyri vedľa seba.

Zmienená úprava: Jeden pasívok prišiel o celé rebro:

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

VRM časť je konkrétne táto:

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Pasívky na pamäte nasádzajte rovnomerne, aby pokrývali celú pamäť.
Pozor! Pasívky štandardne dodávané s Accelerom s1 majú jaksi dosť slabú lepivosť, takže ich odporúčam po nalepení ešte nahriať fénom, aby dobre sadli. Druhá chybka pri týchto pasívoch - sú dosť vysoké, a je možné, že posledný pasívok bude kolidovať s heatpipe trubicou, takže mu bude treba ohnúť jedno rebro. V tomto návode používam pasívky od thermaltaku, sú nižšie, majú viac rebier a pásku, čo drží poriadne :) Výsledok, spolu s VRM, by mal vyzerať nejak takto (pastu si nevšímajte):

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Nakoniec ide nepovinná časť, len pre majiteľov použitého accelera - napastovanie GPU:

Hneď prvá rada zo začiatku - nedávať veľa pasty - pasta je dobrá vec v malých množstvách! Vytlačte z tuby MX-2 (alebo inej pasty, len nie zubnej) asi 5mm šulec, ktorý treba rovnomerne rozotrieť po jadre. Nepoužívajte tyčinky do uší! Zanechávajú vatové vlákna, a to by nebolo dobre. Radšej použite tyčku z umelej hmoty, či špáradlo, a natierajte pastu ako na chleba :) Výsledok by mal vyzerať asi takto:

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

A prechádzame k montáži samotného pasívu na kartu.
Na pasív najprv odporúčam namontovať chladič, pretože ak sa chystáte použiť iný chladič ako turbo modul priamo od Arctic Cooling, tak musíte uchytenie chladiča nejako vymyslieť.

Ja používam odpružený AC 12x12cm fan s 800Rpm, ktorý je napojený priamo na dosku, teda nieje regulovaný grafickou kartou. Na 800Rpm je ale úplne nepočutelný :)

Montáž tohoto vetráka na pasív som previedol pomocou PVC bužírok, ktoré slúžia na ďalšie odpruženie vetráka, a na jeho poriadne sadnutie (aby sa zbytočne nevyklal) a tenšieho medeného drôtu, ovinutého o rebrá - je to asi najjednoduchšia a zároveň "vnútru počítača bezpečná" montáž.

Posledný krok je samotné nasadenie chladiča na kartu. Pri tomto kroku treba byť veľmi opatrný, pretože už som čítal o pár prípadoch odštipnutia rožku jadra pri nasadzovaní accelera (dúfam že som nikoho neodradil, ak budete postupovať s trpezlivosťou a opatrne, nemá sa čo stať).

Otočte accelero tak, aby kontaktná plocha bola smerom hore (pochopitelne), a napasujte kartu na accelero tak, aby ste trafili dierky pre skrutky. Potom prichádza na radu práve inštalácia montážneho kríža aj s pružinkami - tu si dávajte naozaj pozor. Skrutky treba priskrutkovávať do diagonály, a pozor, pružinky kladú celkom slušný odpor, a aby ste predišli odštipnutiu kúsku jadra, treba prvou skrutkou len chytiť závit, to isté potom do diagonály s druhou. Prvú skrutku neradno zaskrutkovať hlbšie, pretože 1. ťažko by sa chytal závit druhej 2. riziko odštipnutia jadra sa zvyšuje.
Ak máte tieto dve skrutky prichytené, zostávajú dve posledné - tiež treba závit len prichytiť. Potom jemne po pár otáčkach doťahovať do diagonály, a jemne pritiahnuť - len pokiaľ ide, netreba vyvýjať na skrutkovač silu.
Teraz zoberte kartu do ruky, a voči chladiču s ňou "pomrvte" cladič sa ešte trochu usadí, a šrôbky pôjdu dotiahnuť viac.

Nakoniec už len pridajte podperné stĺpiky, a šup, zapojiť kartu do počítača :)

Podperné stĺpiky
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Výsledok
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Gratulujem, práve ste úspešne namontovali Accelero s1 na vašu HD4850 :)

Časť posledná: teploty a pretaktovanie

Teploty:

Teploty na Accelere s1 sú oproti hlučnému a neúčinnému defaultnému chladiču priam úžasné. V Idle klesla teplota z 82 stupňov na naozaj veľmi pekných 33 stupňov. V Loade (FurMark 1280x1024 4xAA stability test) mala karta parádnych 49 stupňov, oproti 92 stupňom pri default chladiči.
Môžem dokonca potvrdiť, že pasívne chladenie accelerom, ak máte v šasi aspon aký-taký prievan (ja tam mám jeden 80x80mm AC Fan na 5V), tak accelero bez väčších problémov uchladí kartu aj pasívne. Teploty pri pasívne chladenej karte sa pohybujú okolo 40 stupňov Idle, a 70-75 stupňov load, čo je stále o dve triedy lepšie ako urevaný stock chladič :)
Ak chcete mať výkonný a bezhlučný počítač, môžte accelero použiť aj bez ventilátora, a karta sa bude mať stále lepšie ako so stock chladičom.

Pretaktovanie:

Bohužiaľ, čakal som oveľa lepšie výsledky s takýmto chladičom. V programe FurMark zamrzla karta už pri pretakte 680MHz z pôvodných 625, v Crysis Warhead takisto. 670MHz pre jadro a 1050MHz+ pre pamäte (tie som moc netaktoval, takt jadra prináša najvyšší výkonový nárast) sú konečné hodnoty. Konečné hodnoty pre defaultný BIOS. So zvýšenou voltážou si dovolím tvrdiť, že karta pôjde na 750+MHz, ale to sú zatiaľ len domnienky :)

Arctic Cooling Accelero S1 a HD4850 sa k sebe výborne hodia a ich spojením vzniká výkonná, chladná a tichá grafická karta. Aby som ale nezabudol na jediný zápor tohoto riešenia - karta zaberá tri sloty :)


_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 26.04.21
Príspevky: 149
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Trebišov/Zv...

velmi pekny clanok, hmm hmm to aby som sa aj ja predsa len odhodlal a kupil to accelero a vymenil chladic


_________________
CPU AMD Phenom II. X4 960 black - 3000MHz + AC Freezer64 PRO| MB Gigabyte MA78G-DS3H | RAM 2x1GB a 2x2 GB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA | VGA ATi Gigabyte Radeon HD4850 512MB GDDR3 + AC L2 pro| HDD WESTERN DIGITAL Caviar SE16 320GB + SAMSUNG SpinPoint F1 1000GB | DVD ASUS DRW-2014S1T | PSU 500W Fortron Blue Storm II | MONITOR LCD 22" LCD LG Flatron W2242T-PF 1680x1050
NB: Lenovo ideaPad Y560 (core i3; r5730; 750gb;4gb ram )
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Registrovaný: 26.07.06
Prihlásený: 20.03.16
Príspevky: 1378
Témy: 90 | 90
Bydlisko: Slovakia-Ko...

pekny clanok

pre neskusenych a neohodlanych tak je na vyber sapphire ....-11-.. model aka dual slot model

alebo od asus alebo gigabyte ktore maju na sebe uz znemenen chladice

dual slot mam a ani ho nepocut a far cry2 bezy na amxime pri dx10 1680x1050 plinulo


_________________
CPU: Intel E7200 momentalne default + freezer 7 pro | MB: Gigabyte GA-P35-DS3 rev. 2.0 F14 | RAM: A-DATA 4x1GB EE Vitesta | VGA: ATI Radeon HD4850 Sapphire Dual Slot | Monitor: BenQ E2200HD+17CTX | HDD: WD 3200AAKS + Maxtor 6Y080M0 80GB SATAII + 120GB ATA Barracuda | PSU: Corsair VX450W | Windows 7 Ultimate Sk | REPRO: Logitech X-210
+
IPhone 3GS JB 3.1.3 (new BR)
múdry sa postara o seba ale ešte múdrejši sa postara aj o druhých
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Registrovaný: 08.01.07
Prihlásený: 26.04.21
Príspevky: 149
Témy: 11 | 11
Bydlisko: Trebišov/Zv...

no ja mam referenčne chladenie a tiež ho nepočujem :), len tie teploty su vyssie :D


_________________
CPU AMD Phenom II. X4 960 black - 3000MHz + AC Freezer64 PRO| MB Gigabyte MA78G-DS3H | RAM 2x1GB a 2x2 GB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA | VGA ATi Gigabyte Radeon HD4850 512MB GDDR3 + AC L2 pro| HDD WESTERN DIGITAL Caviar SE16 320GB + SAMSUNG SpinPoint F1 1000GB | DVD ASUS DRW-2014S1T | PSU 500W Fortron Blue Storm II | MONITOR LCD 22" LCD LG Flatron W2242T-PF 1680x1050
NB: Lenovo ideaPad Y560 (core i3; r5730; 750gb;4gb ram )
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Registrovaný: 02.10.06
Prihlásený: 24.01.22
Príspevky: 2212
Témy: 114 | 114
Bydlisko: PORTUGAL --...

no pekny clanok eXistenZ ale s tym pretaktovanim nic moc... ja som to dal z 625 na 700(catalyst vysen neda ale idem skusit este s rivatunerom) a pamate z 993 na 1122


_________________
Desktop: CPU: Intel C2D E7200 Cooler: AC Freezer 7 Pro MB: Asus P5Q-PRO VGA: ATI sapphire HD4850 RAM: OCZ DDR2 PC2-8000 /1000 MHz/2x2GB Platinum Edition HDD: Samsung HD753LJ 750GB LCD: Samsung SyncMaster 2232BW PSU: OCZ Stealth X Stream 500W DVD-RAM: Asus DRW-2014L1T Case: NOX COOLBAY Windows series Audio: Logitech x-230 Mys: A4TECH X-710BF Keyboard: Logitech Media Keyboard 600 Webcam+mic: Logitech S5500 pro OS: Windows XP PRO SP3 & Windows Vista Ultimate SP1 64bit
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135 | 135
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 28.10.2008 12:00 | Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

A ide ti bez problémov?

Mne sa priamo v catalyste podarilo len 650 a 1050, v rivatuneri ide stabilne na 680 a 1100, zaujímavé. Ale stále mi to príde málo, možno gigabytka nejakým spôsobom tieto ATiny priškrcuje alebo čo...


Naposledy upravil eXistenZ dňa 08.03.2010 20:02, celkovo upravené 1

_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Registrovaný: 02.10.06
Prihlásený: 24.01.22
Príspevky: 2212
Témy: 114 | 114
Bydlisko: PORTUGAL --...

jo mam to stabilne 3dmarky aj niekolko hodin crysis warhead na max detailoch(bez AA) bez akehokolvek problemu


_________________
Desktop: CPU: Intel C2D E7200 Cooler: AC Freezer 7 Pro MB: Asus P5Q-PRO VGA: ATI sapphire HD4850 RAM: OCZ DDR2 PC2-8000 /1000 MHz/2x2GB Platinum Edition HDD: Samsung HD753LJ 750GB LCD: Samsung SyncMaster 2232BW PSU: OCZ Stealth X Stream 500W DVD-RAM: Asus DRW-2014L1T Case: NOX COOLBAY Windows series Audio: Logitech x-230 Mys: A4TECH X-710BF Keyboard: Logitech Media Keyboard 600 Webcam+mic: Logitech S5500 pro OS: Windows XP PRO SP3 & Windows Vista Ultimate SP1 64bit
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

existenz, moja palitka tiez nejde taktovat, a este nieco k tym odlepujucim sapasivom dodavanym k acceleru - treba prejst pamate gumov, normalnou gumou na ceruzky a budu drzat ako prilepene :lol:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

existenz, tie pasivy od Thermalu, ktore su to presne ?

su to tieto nie ?
http://www.tntrade.sk/thermaltake-cl-c0 ... 11993.html

neviem najst ziadny obchod, kde ich normalne predavaju, skadial si ich bral ty ?

potrebujem totiz nieco na napatove regulatory a neviem nejako nic vhodne najst, naj by to bolo nieco z tichepc.sk , ale tam nic


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

tu mas z tichepc.sk
http://www.tichepc.sk/produkt/Thermalri ... -2469.html

a tu mas dalsie
http://www.tichepc.sk/produkt/Cooltek-V ... -2545.html


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

dakujem, tie Thermalright 8800GT PWN Heatsinks som tam videl, ale zdali sa mi velke :D , avsak tie coolteky som nevidel, takze tie zoberiem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.08
Prihlásený: 21.11.08
Príspevky: 1
Témy: 0 | 0

Zdravim, presne podla tohoto navodu som si nainstaloval Accelero Twin Turbo na svoju Ati HD4850...sedi perfektne, dufam, ze tie pasivy od Accelera budu drzat na mieste (pregumoval som to tam :D )...

...kazdopadne taka otazka, ma to 2 vetraky a kabel, ktory nepasuje do origos slotu na grafike (tie 2 koliky), bola tam redukcia na napatovy kabel priamo zo zdroja (tak som to napojil tam)...ale takto nemoze to Accelero prisposobovat otacky vykonu karty...ma s tym niekto skusenost, alebo je to zapojenie OK (proste Accelero ide stale rovnakou rychlostou)...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91 | 91
Bydlisko: Košice - Za...

Zdravim, ja len tak, ze ci je nutne tam mat tie plastove stlpiky ... ci sa stane nieco, ak tich tam mat nebudem :)


_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...

nie nestane, heatpipe budu trochu viac namahane, a na jadro bude vyvyjany vacsi tlak, je mozne ze ho mozes poskodit, ale je to nepravdepodobne.


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1877
Témy: 89 | 89

kolko slotov ti zabera teraz vga


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115 | 115
Bydlisko: Košice Bydl...

s jadrom to ani nepohne, kedze je to uchopene 4x srubkou + jadro ma po okoli ochranny ram a s HP by sa taktiez nemalo nic stat, pretoze vaha nie je vysoka a med nie je krehky/lamavy material :)


_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

samotne accelro zabera 2 + ten fan minimalne jeden, ale to nie je klasicky 25mm fan, cize moze este viac


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1877
Témy: 89 | 89

mozno blba otazka , a accelero s2 by tam nestacil ? ten lacnejsi s 2 headpipe.

asi by som si ho kupil na 9600gt gainward , dufam ze ho tam dam. Ale to by som isiel bez fanu .

vcera som zapol pc bez vga len hdd bol pocut jake tichucko ...

teplota vga je okolo 46 stupnou . Viac som ece nevidel . cize mal by staci aj ten lacnejsi nie ? aj bez fanu :P


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

podla mna by nestacil, ak by stacil potreboval by si ho viac ofukovat, co by mohlo znamenat vacsi hluk. a na 9600GT by som dal tiez radsej S1


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1877
Témy: 89 | 89

njn v alze ich maju fakt lacno lenze problem je dopra 320sk . to sami oplati kupit z rovno normalneho obchodu. :x uvidim este pogooglim do to tak ma a jake ma teploty .


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.07.09
Prihlásený: 23.02.22
Príspevky: 23
Témy: 3 | 3

ahoj, no ja mam HD4850 od ATI Sapphire a teda mi pasuje ten chladic ako past na oko, mam GPU posunute ovela viac v zadu a ked som to namontoval spravne, co myslim, ze ano, tak mi chladic precnieva za kartu cca 5cm a to je kurewsky problem to dat teraz do bedne..! :(


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

bud mas uzku skrinu, alebo to skus spravit pomocu tychto srub, povolit a trosku posunut "pavuka" ktorym sa pripevnuje chladic...

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850


zopar milimetorv, mozno aj centimeter mozes ziskat odmontovanim toho cierneho plastu s napisom Accelero.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.07.09
Prihlásený: 23.02.22
Príspevky: 23
Témy: 3 | 3

no skrinu mam od Thermaltake Tsunami Dream, cize mala ani uzka nieje.. tu je foto mojej karty s chladicom.. Vsimni si ako daleko mam GPU.. Inak to tam neviem dat..

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135 | 135
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 23.07.2009 10:33 | Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

No vidím, že ten chladič nieje v najlepšom stave :) Ja som použil staršiu revíziu, ty máš novšiu s nastaviteľnou základňou ako spomínal Daron. Všimni si kde máš otlačenú pastu, úplne na kraji. Ak sa ti podarí naštelovať to aspon do stredu, či na druhý okraj, nemusel by to byť až taký problém. Ešte by to chcelo foto v skrini...
Zaujímavé je, že GPU máme od okraja karty približne rovnako vzdialené, takže problém bude asi naozaj len v doštelovaní základne.


_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

Teraz som zmeral svoju kartu a accelero a mne to pretrca aj z tou umelou hmotou asi 4,6-4,7mm. Zhruba 11 rebier. Ak som dobre pocital, tak tebe pretrca accelero o cca 2 rebra viac. Mozes pozriet aj na moje fotky, ze nejaky velky rozdiel tam nie je. Do skrine som ho napratal, extra rezervu tam nemam, ale ja mam uzku skrinku - Acutake excellent. Skus sa pohrat s tym nastavenim, ako sme ti s eXistenZom pisali, inak to nevyriesis.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.07.09
Prihlásený: 23.02.22
Príspevky: 23
Témy: 3 | 3

to nastavenie mam uplne vzadu, to som urobil ako prve, ked som zistil, ze to nepasuje tak ako som si predstavoval.. nechapem, preco to neurobia tak aby to zakryvalo presne kartu a netrcalo to vsade mozne do stran..! ide o to, ze mne nevadi, co ide do priestoru, ale to, ze to ide za kartu aspon 5cm a to je problem.. lebo uz sa mi to trieska do HDD atd.. nemam tam moznost manipulovat s kablami a vselico ine.. skoda, ze sa nic ine nevyraba, tych chladicov na VGA je dost malo, aspon teda co som pozeral v eshope.. maju tam tento a este podobny, inak nic.. btw: nezda sa mi, zeby to bol az tak kvalitny chladic, lebo aj tak mam kartu pri zatazi na nejakych 67 stupnoch a pamate este o 3 stupne viac.. cize povacsine mi zatuhne cely PC.. asi dam povodny.. :-) btw: no nieje v najlepsom stave, pretoze som na neho montoval vsakovake vetraky.. :-)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135 | 135
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 23.07.2009 20:30 | Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

67 stupňov som nikdy na accelere nemal :shock: max. 60 stupňov a aj to bol stress test v OCCT. V hre má 45 stupňov. A tento chladič je jeden z naj, za nízku cenu navyše.


_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

Suhlasim s eXistenZom, co sa tyka teplot. Ak mas 60°, niekde je chyba. Osobne som tento chladic daval na 2 karty a nikde som nemal v hre viac ako 50°. Na svojej mam v zime max. 45° v zatazi, v iddle cca 35°. Teraz v lete to je o nejakych 4-5 ° viac. Napada ma takato vec, ak si chladic mal namontovany a dal ho zasa naspat, prepastoval si to?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.07.09
Prihlásený: 23.02.22
Príspevky: 23
Témy: 3 | 3

jasne, vsetko prepastovane, napevno utiahnute, atd.. ved nerobim to prvy krat.. :) dal som spat povodny, len som ho trosku upravil.. :D ale asi uz to nevyreklamujem nikdy.. :loony: ja myslim, ze to robilo kvoli tomu, ze sa prilis nahriali pamate.. cize som odrezal flexou s povodneho chladica tie rebra co zavadzali, tak som mohol nechat na ram chladice, tak uvidim, ze co bude.. :-)

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850

Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115 | 115
Bydlisko: Košice Bydl...

dost slaby pasivny zaklad, nema to v zatazi vysoku teplotu? Inak toho accelera sa nezbavujes? Zhanam heatpipes.. :)


_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
 [ Príspevkov: 46 ] 1, 2


Fotonávod: Montáž accelera s1 na HD4850Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

M&D HD4850 tt vs HIS HD4850 IceQ 4

v ATI/AMD grafické karty

29

1494

29.12.2008 17:52

guess.whoo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zapojenie ventilátorov accelera

v Chladiče a všetky druhy chladenia

5

413

10.11.2014 22:09

KocuR

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

POstup montaze accelera s1Rev2 na HD 4870

v Chladiče a všetky druhy chladenia

6

647

11.02.2009 17:01

Daron

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

montaz chladica

v Chladiče a všetky druhy chladenia

1

298

29.11.2013 22:27

Icehammer

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

montáž SSD

v SSD disky

4

777

06.09.2010 16:24

shiro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

klavesnica - montaz klaves

v Notebooky a netbooky

3

550

23.05.2010 14:38

client33

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Montáž wifi do domu

v Ostatné

1

318

27.11.2014 17:09

mirom

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ram montaz na mb

v Pamäte

12

435

15.12.2013 23:59

akqj10

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

montaz a instalacia SSD

v SSD disky

1

1910

30.08.2010 12:53

killer

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

montaz cm hyper 212

v Ostatné

14

508

10.07.2011 16:02

romanko151

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

DOPYT: montaz cpu+mb - threadripper 1950x /BA/

v Informujem sa

0

695

17.11.2017 15:09

zazracnedieta

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Montaz M.2 SSD pod chladic dodavany s doskou

v SSD disky

10

484

28.07.2019 19:20

mohamed

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Adapter do pci expres slotu na vertikalnu montaz grafickej k

v Intel čipové sady

1

250

22.01.2014 13:05

liqua1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Sempron 2600+ ->1.1 Ghz, montáž CPU FAN

v AMD - Advanced Micro Devices

8

765

08.11.2008 21:29

HJT66

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

K: chladič na CPU do 20€ na 115X montáž

v Kúpim

0

238

25.12.2014 23:25

abeenko

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

HD4850

v ATI/AMD grafické karty

2

513

02.09.2009 16:52

nebster381© 2005 - 2022 PCforum, edited by JanoF