Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Duplicita?

Registrovaný: 02.12.07
Prihlásený: 26.02.13
Príspevky: 1114
Témy: 49
Príspevok NapísalOffline : 30.07.2010 16:49

zdravim, mam dilemu..

vadi vyhaldavacom ked mam adresu v tvare:

index.php?id=45

a zaroven:

index.php?id=45&parameter=klucove-slovo&parameter2=klucove-slovo...

hm? chcel by som to pouzivat tu dlhsiu koli klucovym slovam a tu kratsiu pre zdielanie... berie sa to ako duplicata?a si ani ze? :/


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Duplicita?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.07.2010 18:04

frankieG píše:
vadi vyhaldavacom ked mam adresu...

Áno, je to duplicita.
frankieG píše:
chcel by som to pouzivat tu dlhsiu koli klucovym slovam

Zbytočné.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.09
Prihlásený: 09.03.11
Príspevky: 56
Témy: 30
Príspevok NapísalOffline : 30.07.2010 21:39

Ak si to ches ponechat presmeruj web pomocou kodu 301 aby si duplicitu eliminoval


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Duplicita?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.07.2010 21:46

aoccoa - Čo je samozrejme hlúposť, pretože presmerovanie move permanently dá vedieť vyhľadávaču, že presmerovaná stránka (v tomto prípade index.php?id=45&parameter=klucove-slovo&parameter2=klucove-slovo) bola natrvalo presmerovaná na novú (index.php?id=45) a tým pádom bude časom zobrazovať iba novú.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Duplicita?

Registrovaný: 02.12.07
Prihlásený: 26.02.13
Príspevky: 1114
Témy: 49
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.07.2010 22:04

shaggy dakujem za odpoved :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Duplicita?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.07.2010 10:46

Očividne ti ide aj o vyhľadávače aj o pohodlný prístup pre návštevníkov. Preto používaj krátke adresy - návštevníci z toho nebudú mať bordel.

A teraz som si druhýkrát prečítal príspevok od aoccoa a došlo mi, že to myslel asi obrátene... čo už nie je taká blbosť (takže sa ospravedlňujem) :lol:

Ak by si presmeroval to index.php?id=45 na tú dlhú adresu, tak by si mohol využívať obidve. Ale stále si myslím, že je blbosť takto umelo predlžovať URL iba kvôli kľúčovým slovám - vyhľadávače tomu dávajú veľmi malú váhu, podstatný je obsah stránok, spätné odkazy... a až niekde veľmi na konci je url.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Duplicita?

Registrovaný: 02.12.07
Prihlásený: 26.02.13
Príspevky: 1114
Témy: 49
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.07.2010 14:17

hej presne o to mi ide.. :) ale zas som si myslel ze uzivatelia by boli radi keby dane klucove slova v url uvidia v googli uz v url.. ale myslim ze malo ludi asi na to dba.. asi to bude blbost.. asi bude najlepsie ponechat iba to id.. a aj to este nejako cez mod_rewrite okraslit :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Duplicita?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 31.07.2010 16:17

ešte som nevidel človeka, ktorý by sa potešil dlhšej url :) jediné plus by to malo pri fórach, kedy by si podľa linku videl, o čo ide. Keď si ale pozrieš výsledky google, tie dlhé url adresy sú vždy skracované...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.09
Prihlásený: 09.03.11
Príspevky: 56
Témy: 30
Príspevok NapísalOffline : 31.07.2010 21:40

Skôr by som volil priatelsku URL v skratenom tvare napr s jednym klucovym slovom max dvoma. Pises ze ches kracsiu vyuzivat pre zdielanie ak ches linky zidelat je lepsie ich zdielat s klucovym slovom. S dlhym niekolkonasobnym parametrom to nema vyznam, su tazsko zapametatelne a vyhladavac zobrazi len cast URL ak je pridlha odsekne ju. S klucovym slovom je to priaznive aj pre uzivatela vie vycitat teda si domysliet z nazvu obsah kam bude presmerovaný. Linka ziska na hodnosti. Dlhe urlako bolo spominane sa skôr vyuzivaju pri forach a eshopoch kde je vhodnejsie ak ma uziivatel prehlad v ktorej kategorii a podkategorii napr produktu sa nachadza, pretoze prepisanim / ciastocnym zmezanim URL sa vie pohybovt po webe.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Duplicita?

Registrovaný: 02.12.07
Prihlásený: 26.02.13
Príspevky: 1114
Témy: 49
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.08.2010 16:48

no ved to ze.. ten web je rozdeleny na kategorie, podkategorie.. (nebudem specifikovat).. co su zaroven aj klucove slova vlasne.. tak teraz fakt neviem.. ci pouzivat tvar index.php?id=45 alebo ../kategoria/pokategoria/objekt ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.09
Prihlásený: 09.03.11
Príspevky: 56
Témy: 30
Príspevok NapísalOffline : 18.08.2010 22:19

Tak mas este poznost dat 1 podkateoriu vzdy na subdobenu napr video.mojweb.sk/podkategoria , clanky.môjweb.sk/podkategoria


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. google chrome duplicita

v Sieťové a internetové programy

0

276

03.08.2012 18:52

igis Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. JSP a duplicita kodu

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

313

15.05.2010 11:03

enuwa2 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra