Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 14.01.09
Prihlásený: 17.01.09
Príspevky: 11
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 14.01.2009 18:39

mam isty problem a neviem kam ho zaradit pretoze neviem ci sa tyka software alebo hardware...kam s nim?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 14.01.2009 18:39

v takom pripade ho daj tam kam si myslis ze patri a ak by si sa netrafil, niekto z vedenia ti ho presunie :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 14.01.09
Prihlásený: 17.01.09
Príspevky: 11
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.01.2009 18:41

Daron píše:
v takom pripade ho daj tam kam si myslis ze patri a ak by si sa netrafil, niekto z vedenia ti ho presunie :)


ok...dufam ze mi ho tu pomoze niekto vyriesit...dík

//nz, Daron


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.02.09
Prihlásený: 07.08.19
Príspevky: 89
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 05.04.2009 16:49

Neviem kam to zaradiť, no nechcel som zakladať novú tému v už aj tak neprehľadnom fóre a okrem toho je to svojim spôsobom tiež dilema, tak asi sem:
Priznám sa, že nie som v počítačoch nijaký profík, skôr sa počítam medzi bežných užívateľov, ktorý sa stále učí na stále nových veciach, podľa toho ako sa snimi stretávam. Pretože časopis tohto názvu ma zaujal, predpokladal som, že fórum bude rovnako kvalitné a dozviem sa zase niečo nové. No žiaľ musím konštatovať veľké sklamanie. Fórum je neprehľadné a na konkrétny dotaz nik nereaguje. Pritom tzv. "anketárskymi" otázkami typu kto aký program používa na to či ono sa to tu iba hemží. Podotýkam, že ak by mal každý dokonalé znalosti, bolo by toto fórum asi zbytočné. Jeho význam som pochopil, tak, že ak niečo neviem spýtam sa a na oplátku zase ja poradím iným, ešte menej znalým. Toto tu žiaľ absentuje, čo mi je veľmi ľúto, lebo váš časopis je veľmi dobrý. Neviem do akej miery je pre vás názor jednotlivca užitočný, ale pre prípad, že aspoň niekoho zaujíma ho sem píšem.
V každom prípade verím, že sa to časom zlepší a, že aj "začiatočníci" resp. "menej pokročilý" si tu raz nájdu odpovede na svoje otázky. Navrhoval by som zaviezť časť pre začiatočníkov, alebo to aspoň nejakým spôsobom označiť. Veď aj banálne problémy sú problémy.
Príjemný deň všetkým.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
dilema

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.04.2009 16:59

PCforum má vlastný časopis? No že o tom neviem :rolleyes:

Každopádne naozaj neviem kde je problém, keď niečo potrebuješ, založíš si tému, zdatnejší v problematike ti odpovedia. Tak to na fórach chodí. Neviem prečo by tu mala existovať nejaká sekcia pre začiatočníkov... Naozaj maximálne zbytočné zneprehľadnenie fóra ktoré by neprinieslo nič naviac. Môžeš sem hodiť link na tému, kam ti nik neodpovedal. Niekedy sa totiž môže stať že problém je dosť závažný, a odpoveď naň nieje jednoduchá.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 05.04.2009 17:00

Myslím, že túto tvoju dilemu môžme zaradiť do všobecných problémov, takže ti môžem odpovedať.

1, Neviem o tom, že by PCforum.sk malo svoj vlastný časopis
2, Neviem o čom presne hovoríš, ale každý z nás vie niečo a zase niečo nevie. Keď na jeden problém niekto proste nevie odpovedať, tak to nevie. Nie je to preto, že by fórum bolo zlé, ale nikto dostatočne "vzdelaný" v danej veci sa nenašiel.
3, Pokiaľ tu chceš niečo zaviesť, tak je tu téme Vaše návrhy na zmeny. Ale musím povedať, že v každom obore sú ako začiatočníci tak aj pokročilý. Toto fórum slúži pre obe skupiny, a nemá veľký zmysel ho deliť na začiatočnícke a profesionálne, keďže užívateľ samotný sa nemusí správne zaradiť :)
4, Píšeš, že absenujú odpovede. Musím ťa sklamať, ale to nie je pravda. To, že na niektoré témy sa tu neodpovedá, ešte neznamená, že sa tu neodpovedá vôbec, viď bod 2. Ukážkovou kategóriu by mohla byť kategória o programovaní, kde je väčšina tém zodpovedaných ...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
dilema

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 05.04.2009 19:56

Vald píše:
Neviem kam to zaradiť, no nechcel som zakladať novú tému v už aj tak neprehľadnom fóre a okrem toho je to svojim spôsobom tiež dilema, tak asi sem:
Priznám sa, že nie som v počítačoch nijaký profík, skôr sa počítam medzi bežných užívateľov, ktorý sa stále učí na stále nových veciach, podľa toho ako sa snimi stretávam. Pretože časopis tohto názvu ma zaujal, predpokladal som, že fórum bude rovnako kvalitné a dozviem sa zase niečo nové. No žiaľ musím konštatovať veľké sklamanie. Fórum je neprehľadné a na konkrétny dotaz nik nereaguje. Pritom tzv. "anketárskymi" otázkami typu kto aký program používa na to či ono sa to tu iba hemží. Podotýkam, že ak by mal každý dokonalé znalosti, bolo by toto fórum asi zbytočné. Jeho význam som pochopil, tak, že ak niečo neviem spýtam sa a na oplátku zase ja poradím iným, ešte menej znalým. Toto tu žiaľ absentuje, čo mi je veľmi ľúto, lebo váš časopis je veľmi dobrý. Neviem do akej miery je pre vás názor jednotlivca užitočný, ale pre prípad, že aspoň niekoho zaujíma ho sem píšem.
V každom prípade verím, že sa to časom zlepší a, že aj "začiatočníci" resp. "menej pokročilý" si tu raz nájdu odpovede na svoje otázky. Navrhoval by som zaviezť časť pre začiatočníkov, alebo to aspoň nejakým spôsobom označiť. Veď aj banálne problémy sú problémy.
Príjemný deň všetkým.

PCForum nemá časopis, to, že je na vrchu stránky odkaz na PC REVUE a pod. neznamená, že sme automaticky ich fórum. Tolko k objasneniu situácie s časopisom. Ešte dodám, že tu nikto ani nie je platený za to aby tu radil, nie sme tu nejaká technická podpora, iba fórum zložené s užívatelov na rôznej úrovni vedomostí o PC.

K tvojej otázke, resp. problému: no ja som si prezrel tvoje príspevky v ktorých potrebuješ vyriešiť nejaký problém a ide o to, že sú dosť nezmyselne zaradené. Jedná sa teda o otázky ohladom pripojenia na net a IE7. Obidve otázky si mohol kludne napísať ako nové témy, pokial nemáš totiž presne rovnaký problém ako zakladatel pôvodnej témy, je lepšie odlíšiť novú tému aj novým názvom a popisom problému.
No a to, že si nedostal odpoveď na tvoje otázky/problémy, tak to už zhrnuli kolegovia nado mnou, proste je tu síce vela užívatelov, ale pokial nikto z nich aktuálne nevie poradiť s problémom ktorý máš, tak ti proste neporadia...ako som už vyššie napísal, my tu nie sme nejaká profesionálna technická podpora, ktorá vie vyriešiť všetky problémy čo tu ludia majú. Proste keď sa nájde niekto kto vie o danej problematike viac, tak napíše, inak bohužial smola.

Takže asi tolko, ak máš nejaké pripomienky ku chodu fóra, tak to napíš do témy "Návrhy a pripomienky", môžeš si po prečítaní tej témy aj zhruba vytvoriť obrázok o tom, akými návrhmi sa tu budeme zaoberať a čo je zbytočnosť pre toto fórum.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.02.09
Prihlásený: 07.08.19
Príspevky: 89
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2009 8:06

Zdravím a dík za reakcie. Je zaujímavé koľko sa ich odrazu objaví keď ide o kritiku. Ale aj to je na niečo dobré. Skutočne som si automaticky spojil vaše forum z časopisom PC revue a o tom, že to nepatrí k sebe som nevedel. Nebolo mojim úmyslom nijak zhadzovať vaše fórum, veď mnohí pokročilý si tu iste čo-to nájdu. Chápem, že pýtať sa je ľahšie a pohodlnejšie než konštruktívne odpovedať a je tiež možné, že tých "odborníkov" tu zase až tak veľa nie je. Myslel som, že každý názor príde vhod, no nevadí. To, že je fórum neprehľadné to je ale nepopierateľný fakt. Konkrétne: v základnom menu máme k dispozísií 4 hlavné sekcie (Informácie, Hardware, Software a všeobecná diskusia). To by jak-tak sedelo, ale uvažoval by som na rozšírenie podsekcií. Napr. v skupine software - ostatné programy som tu napočítal až 28 stránok rôznych tém, a pri takom kvante je skutočne dosť veľký problém vhodne príspevok zaradiť. Tu by skutočne lepšie delenie bolo na mieste. Prvý problém už vzniká pri samotnom hľadaní.. (preto tá myšlienka z novou sekciou pre začiatočníkov). Vezmime si do úvahy, že mnohý sú ešte menej zdatný v PC problematike a skutočne by pomohlo ak už nič iné, tak aspoň sekcia napr. terminológia, príp. nejaké vysvetlivky princípu zariadení, atď.
Sumasumárum - môžeme to obracať ako chceme, vždy nakoniec zostáva problém najmä v neprehľadnosti a práve na to som chcel (s dobrým úmyslom) poukázať.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2009 9:21

Ak nemáš kam zaradiť príspevok, vytvor novú tému. To je celý tvoj problém.
Tu už môžeš vytvárať svoje témy, nemusíš hľadať existujúcu tému a do tej vkladať svoj príspevok ako odpoveď...samozrejme ak téma s podobným problémom existuje, tak by si mal do nej svoj problém vložiť, na to či téma existuje použijeme vyhľadávanie.


Snáď si aspoň trošku pochopil ako to funguje.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2009 10:05

Vald píše:
...


prave to je principom fora, niekto nieco potrebuje, zalozi si temu, kde mu ostatni odpovedaju/pomahaju, ak je to v ich silach. V drvivej vacsine pripadov je zalozenei novej temy opravnene. Duplicitne temy lockujeme/spajame skutocne len vtedy, ak ide o jasnu duplicitu. Co sa tyka menej zdatnych uzivatelov - nesnazime sa nikoho zhadzovat pre jeho nevedomost, myslim ze sa niukto z nikoho nevysmieva, nikto nikoho neponizuje. V pravidlach je sekcia, ktora hovori o tom, ako sa spravne pytat, a ako zakladat temy. Neprehladnost vznika prave nedodrziavanim pravidiel, ked vela ludi zalozi temu s nazvom: "help", "pomoc xD" a podobne...


A k reakciam - zakladom uspechu (obdrzanbia reakcii na dany problem) je dobre ho opisat a zaradit ho do spravnej casti fora. Toto robi ale mnohym ludom problem, preto sa necudujem, ze ak niekto opise problem nasledujucim sposobom: "Sekaju mi hry, a pc sa restartuje", tak mnohi ludia sa na to jednoducho vykaslu. Pretoze nie je opisana ano zostava a problem je opisany velmi slabo, cize z danych informacii sa neda pomoct. Tak radsej prejdu k inej teme, kde je problem opisany sirsie, su uvedene potrebne informacie, a podobne. Vuiem to aj z vlastnej skusenosti, ked mam z niekoho na 5x pytat zostavu, teploty a podobne veci, tak si rozmyslim, ci vobec do danej temy prispejem, alebo pojdem k inej.

Dalsia, uz 1000x opakovana vec - nikto z nas nie je za to, co tu robi plateny, vsetko je to na zaklade dobrovolnosti a na ukor vlastneho volneho casu. To je tiez dovodom, ze niekedy trva dlhsie, kym pride odpoved.

To by bolo asi vsetko, dufam ze som na nic nezabudol, ak su este nejake otazky, rad odpoviem.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
dilema

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2009 10:44

Neprehľadnosť? To akože keď podskupinky porozdelujeme na podpodskupinky a tie na podpodpodskupinky bude to prehľadnejšie? Nesranduj ;)
Za to ako užívatelia témy zakladajú my nemôžeme, maximálne nevyhovujúce názvy sa snažíme mazať, ako napísal Daron.
Do tretice všetko dobré - ak ti nevyhovuje žiadna zo založených tém, vytvor si vlastnú, na to tam čudlík "nová téma" predsa je.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2009 14:06

forum je relativne prehladne, ale napada ma jedna vec a to rozdelit skupinu hry na hry - diskusia a hry - problemy, podla mna by to tkto bolo prehladnejsie ale je to neurobitelne lebo v sucastnych dredoch o hrach sa riesi aj jedno aj druhe...ale to bol len taky navrh


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.02.09
Prihlásený: 07.08.19
Príspevky: 89
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2009 17:00

Vďaka Daron za vyčerpávajúcu odpoveď, aspoň na niečom sme sa zhodli.. :-)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema

v nVidia grafické karty

8

552

25.01.2017 18:57

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema

v Ostatné

8

779

02.04.2008 22:04

Gyrxiur Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema

v Grafické karty

20

1442

18.08.2007 9:54

Stanley73 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dilema

v PC zostavy

9

725

15.02.2008 20:57

sapphyr Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dilema

v Procesory

3

1122

02.12.2006 1:07

Tom@S Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dilema

v Obchody, reklamácie a právo

17

450

19.04.2013 10:25

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema :/

v Grafické karty

3

707

13.02.2008 21:18

marfan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dilema

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

26

2099

05.09.2008 16:24

johny3212 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema

v Video programy

3

592

26.07.2009 17:56

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zdroj - dilema

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

11

546

29.03.2009 12:48

Pavolko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GIMP-dilema

v Grafické programy

4

768

07.07.2008 13:58

dadmtb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Restaurant Dilema

v Webdesign

15

900

04.05.2008 12:16

m@-nX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema :x

v Grafické karty

10

790

15.01.2008 16:02

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Naprosta dilema :(

v Ostatné

21

1145

19.12.2007 21:05

hawo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema GK

v Grafické karty

12

828

15.12.2007 15:48

prkyyynko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. RAM DILEMA

v Pamäte

9

827

13.10.2007 18:18

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra