Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 27 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 04.07.12
Príspevky: 405
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 07.01.2008 18:13

ja mam furt dilemu ci assembler alebo cpp.
Nemamobidvoje?a ktomu este nieco z webu?.ale co hlavne do buducnosti?takco by to malo byt?php?.html?.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 16.05.07
Prihlásený: 01.08.17
Príspevky: 837
Témy: 6
Príspevok NapísalOffline : 07.01.2008 22:20

urcite ASSEMBLER inak by som to ani neskusal







_________________
getch();?{readkey;?} na konci? !A naco! Riesenie je (Alt+F5)
99% pochopí a shaggy je druhá kategória
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.06.07
Prihlásený: 06.05.13
Príspevky: 421
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 07.01.2008 22:37

- ak sa chces hrat s objektami (napr. okienka) tak Cpp alebo C# (ale adporucam postupne: C -> C++ -> C# )
- ak sa chces ale aspon trochu dostat hardveru na kobylku, tak assm;
(asembler sam o sebe nie je zazivny, vela tam toho neuvidis; pri okienkach je vysledok rychlo vidiet)
- ak ovladas zaklady C, tak ku php nie je daleko; avsak ak budes ovladat C#, tak vies robit paradne aplikacie aj na webe (C# mozes pouzit rovnako ako PHP ako serverovsky jazyk, nepotrebujes php)
Ttym nechcem urazit PHP-ckarov, ja tiez pouzivam aj php;
Bolo to iba konstatovanie, na co sa da C# pouzit. V tomto pripade totiz musi web server ponukat aj .NET, co nie je az tak casste ako PHP


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 04.07.12
Príspevky: 405
Témy: 89
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.01.2008 0:29

tak budem aj assembler aj cpp a mozno ked budem nieco vediet


Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 22.11.07
Prihlásený: 26.02.10
Príspevky: 253
Témy: 1
Bydlisko: 127.0.0.1
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2008 8:05

euthanan píše:
tak budem aj assembler aj cpp a mozno ked budem nieco vediet

assembler ma jednu velku nevyhodu ze nieje multiplatformovy. a k hardwaru sa celkom fajn dostanes aj s pomocou c-cka :) na weby rozhodne php. je to oblubeny jazyk a ma obrovsku podporu







_________________
PODPIS BOL ZMAZANY Z DOVODU NERESPEKTOVANIA PRAVIDIEL FORA!!!
Je povolených max. 5 riadkov s veľkosťou písma 9 (rozlíšenie 1280x1024px).
Sprava pre vedenie fora: ake nerespektovanie pravidiel. ved som mal v podpise citaciu na 2 riadky omg? lol? no a este jabber ale to neni moja chyba ze tu nemate input aj na jabber...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 02.09.05
Prihlásený: 17.11.10
Príspevky: 154
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2008 12:15

vl4kn0 píše:
assembler ma jednu velku nevyhodu ze nieje multiplatformovy. a k hardwaru sa celkom fajn dostanes aj s pomocou c-cka :) na weby rozhodne php. je to oblubeny jazyk a ma obrovsku podporu
Odkedy je zname, ze ASM nie je multiplatformovy ?
Staci zdrojovy kod skompilovat pre pozadovane platfotmy...
Co by uz malo byt multiplatformove ak nie assembler...







_________________
Múdry nie je ten, čo veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba. (Thomas Alva Edison)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 04.07.12
Príspevky: 405
Témy: 89
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.01.2008 13:21

Assembler je nizky takze je aj multiplatformovy a je asi naj.Najtažší a nie dobre čitatelný tak vhodný na všetko?.Tak?.dD.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 28.04.07
Prihlásený: 03.11.09
Príspevky: 133
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2008 14:21

keď už len takéto niečo ťa trápi, tak rob v c++ a časti kódu píš v inline assembleri. A multiplatformový program čisto v asm... to je vtip, nie? Alebo sa tu tou multiplatformnosťou myslí rôzny case, v ktorom sú rovnaké procesory na rovnakom OS...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 02.09.05
Prihlásený: 17.11.10
Príspevky: 154
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2008 21:18

imcold píše:
keď už len takéto niečo ťa trápi, tak rob v c++ a časti kódu píš v inline assembleri. A multiplatformový program čisto v asm... to je vtip, nie? Alebo sa tu tou multiplatformnosťou myslí rôzny case, v ktorom sú rovnaké procesory na rovnakom OS...
Ano v podstate mas pravdu, je to v podstate nemozne, pretoze ak pouzivame sluzby, resp. prerusenia DOS-u, kod urcite nebude prenositelny medzi platformami... Pokial by sme ale nepozerali na system, na kt. bezime, ale priamo by sme komunikovali so vstupom napr. klavesnicou a pod, kde by sme nevyuzivali ziadne sluzby ci uz DOS-u, alebo Windows-u, alebo ineho OS, vtedy by v podstate stacilo dany program skompilovat ako ciel napr. pre Linux a myslim ze po nejakych drobnych upravach by nemal byt problem s jeho behom...







_________________
Múdry nie je ten, čo veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba. (Thomas Alva Edison)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 04.07.12
Príspevky: 405
Témy: 89
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.01.2008 0:55

nemam rad ked niekto odboci od temy dobre moji?ste ma prudko urazili


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.04.07
Prihlásený: 15.05.09
Príspevky: 68
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2008 12:31

ok aj ja mam jednu otazku... co take zaujimave napriklad sa da robit v assembleri? .. myslim nieco take ako ze v delphi sa daju robit celkom pekne aplikacie pre windowsi, php je vhodne ked na webe robim s nejakou databazou atd.. ale co s assemblerom? .. inak do hardwareu sa velmi nevyznam tak mozno preto mi nejako usla podstata assembleru


Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 02.09.05
Prihlásený: 17.11.10
Príspevky: 154
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2008 15:19

Assemblerom sa da urobit uplne vsetko.. To je zaklad. Ved v skutocnosti kompilovacie jazyky prekladaju kod do assembleru a neskor ho prevedu do strojoveho jazyka (pribuzny asm, teda miesto instrukcii sa nahradia cisla v hex podobe). Assembler ako taky sa v dnesnej dobe velmi nevyuziva, pretoze v davnejsich casoch, neboli take rychle PC a trebalo dosiahnut vysoku rychlost, asm bol na to najvhodnejsi.. V dnesnej dobe su PC velmi rychle, cize nie je snaha velmi programy optimalizovat. Ale samozrejme pokial sa uvazuje o tvorbe drivera, OS, priamy pristup k HW (i ked to Windows-y velmi nemaju radi) a pod. pouzitie asm je nevyhnutne...
Ak sa chces zaoberat programovanim na nizsej urovni, urcite siahni po ASM , mozno aj v kombinacii s C. Naopak, ak sa chces zaoberat programovanim na vyssej urovni, pouzi Pascal, Delphi, PHP a pod.







_________________
Múdry nie je ten, čo veľa vie, ale ten, kto vie, čo je treba. (Thomas Alva Edison)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 28.04.07
Prihlásený: 03.11.09
Príspevky: 133
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2008 22:53

Citácia:
Ano v podstate mas pravdu, je to v podstate nemozne, pretoze ak pouzivame sluzby, resp. prerusenia DOS-u, kod urcite nebude prenositelny medzi platformami... Pokial by sme ale nepozerali na system, na kt. bezime, ale priamo by sme komunikovali so vstupom napr. klavesnicou a pod, kde by sme nevyuzivali ziadne sluzby ci uz DOS-u, alebo Windows-u, alebo ineho OS, vtedy by v podstate stacilo dany program skompilovat ako ciel napr. pre Linux a myslim ze po nejakych drobnych upravach by nemal byt problem s jeho behom...


Priamo komunikovať so zariadením bez spolupráce s OS je pre user-space aplikáciu nemožné (linux, windows etc.). Nemôžeš si zaviesť vlastné ovládače prerušení. Zostaňme multiplatformnosti v rámci linuxu a bežných pc - x86 vs. x86_64. V použití toho istého kódu nám bráni iné adresovanie, zmenené/pridané registre, volacie konvencie. Keby sa prechod platformy týkal zmeny cpu na niečo exotickejšie (powerpc), môžeš celý kód rovno zošrotovať.

Asm sa používa najčastejšie v kombinácii s nejakým vyšším programovacím jazykom - napríklad logika programu napísaná v C a pre časovo náročné funkcie sa pribalia ich ekvivalenty napísané v asm, či už inline alebo priložené v samostatných súboroch a kompilované oddelene. Nebabreš sa so službami/API OS, na ktorom beží tvoj program, o to sa starajú knižnice vyššieho jazyka a jeho kompilátor. Inline asm má oproti samostatným asm súborom tú výhodu, že sa nemusíš zaoberať volacími konvenciami.

Citácia:
nemam rad ked niekto odboci od temy dobre moji? ste ma prudko urazili

Nie sme tvoji. Ospravedlňujem sa... bližšie k téme? Ok:
Citácia:
Assembler je nizky takze je aj multiplatformovy a je asi naj.Najtažší a nie dobre čitatelný tak vhodný na všetko?.Tak?.dD.

1.Nie (viď vyššie).
2.Subjektívne, ale na všetko by som ho rozhodne nepoužíval, strata času. Či je dobre čitateľný, závisí od toho, kto a s akým úmyslom ho písal.
3.Nie.

Citácia:
ok aj ja mam jednu otazku... co take zaujimave napriklad sa da robit v assembleri? .. myslim nieco take ako ze v delphi sa daju robit celkom pekne aplikacie pre windowsi, php je vhodne ked na webe robim s nejakou databazou atd.. ale co s assemblerom? .. inak do hardwareu sa velmi nevyznam tak mozno preto mi nejako usla podstata assembleru


Ručne písané assembly sa využíva často - povedal by som že väčšinou - kvôli rýchlosti.
Príklady na využitie asm, väčšinou v kombinácii s C: samozrejme linux a kopa iných OS - nevyhnutnosť; drvivá väčšina multimediálnych aplikácii, od kodekov po editačné nástroje - Xvid, x264, Divx atď, Virtualdub... - asm prináša masívne zrýchlenie optimalizovaných verzií oproti čistým C/C++ verziám; prekladače rôznych programovacích jazykov - nezvyknú byť písané v asm, ale je ich produktom; 2D/3D grafika.
V multimédiach sa využívajú hlavne inštrukcie typu SIMD (jedna inštrukcia, viacnásobné dáta) - MMX, 3Dnow, SSE1/2/3/SSSE3. Využitie SIMD inštrukcií umožnuje vykonávať výpočty na viacerých operandoch naraz (paralelizácia). Príklad: sčítanie dvoch polí, obe majú po 16-tich bajtoch. V C by to znamenalo cyklus, v ktorom sa 16x vykoná načítanie prvku z poľa A/B, 16x súčet a 16x uloženie späť do A/B. Použitím SSE2 sa všetko zredukuje na jedno načítanie z A/B, jeden súčet a jedno uloženie. Výsledkom je kratší a oveľa rýchlejší kód.
Poznaním asm získaš aj celkom dobrú predstavu, ako vlastne programy fungujú na nižšej úrovni.

Citácia:
V dnesnej dobe su PC velmi rychle, cize nie je snaha velmi programy optimalizovat.

Stále existujú špecifické oblasti, kde sa programátori snažia vyťažiť z cpu maximum, napr. multimédiá - kompresia a prehrávanie videa sú veľmi náročné, tu sa ručne písané asm používa často.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 16.02.2008 1:53

euthanan píše:
ja mam furt dilemu ci assembler alebo cpp.
Nemamobidvoje?a ktomu este nieco z webu?.ale co hlavne do buducnosti?takco by to malo byt?php?.html?.


Imho, multiplatformova je Java. Preto sa tak velmi pouziva. Ale ako som spravne pochopil, tak sa chces ucit programovat. Assembler je nezmysel. Realne sa v nom ani nie 1% aplikacii. Je pravda, ze je najrychlejsi, ale veky trva kym v nom nieco zmysuplne urobis... Na ucenie ne assebler nezmysel. Assembler je strojovy jazyk, instrukcie priamo pre procesor, bez prekladacov a tak.
Ale v assembleri poriadnu apkliciu, no... mozno do konca zivota by si stihol. Nic nizsie ako assembler uz nieje. Uz iba ak by si zfleku pisal jednotky a nulky.
Preto aj vznikol C. Je to jazyk relativne nizkej urovni, ale programuje sa v nom v pohode a je po assembleri najrychlejsi. Viac-menej, v C si schopny spravit 99,9 % aplikacii. Avsak vacsina programatorov na C nadavaju a opovrhuju, lebo ak ma firma zaplatit Cckarovi 20 hodin aby nahanal jeden smernik, tak radsej kupi dalsi server a nakodi v Jave. V Jave sa daju kodit skoro vsetky veci, az okrem systemovych. Tam vylucne C a nejake okrajove pripady ak este su tak assembler.

A teraz skusim ti pomoct vyriesit dilemu. Na assembler zatial zabudni, ale casom nejake 3 lekcie nezaskodia. Aj chces poznat veci do piky (vtedy si ma clovek pravo povedal programator) a nie ako Javisty ze iba kodia a nemaju sajnu o algoritmoch, nevedia co je strom, spojovy zoznam ci smernik, tak odporucam taky postup. Najprv sa mrkni na to, ako funguje HW. Nieco ako principy pocitacov. Ak to budes vediet, tak zacni s C. Vdaka znalosti HW sa ti v nom bude lahko robit. Ale C si odmakaj poriadne. Potom nejake C++/Java/C# alebo nieco objektove, aby si sa dostal aj do toho. A mozes sa nazvat programatorom. Posledne spominane jazyku su vysoko-urovnove. Z nimi sa velmi neodporuca zacat, lebo potom sa tazko dostahnes k HW a tazko budes vediet, ako veci funguju... Vlastne ak zvladnes C/C++ tak by ti totalne ziadny jazyk nemal robit problem. A popri niecom objektovom by si mohol zabrdnut aj do LISPu ci Haskelu, aby mal sajnu aj o funkcionalnom programovani. Plus ak chces byt dobry programator, tak bez zakladnej matiky (aspon intregraly...) to nejde. Hej a este aby som nezabudol take veci ako Automaty a Teoria vypocitalnosti/algoritmov.

Zacinat rovno s objektami sa velmi neodporuca a s Javou uz vobec nie. http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=52067.
Fakt, je to smustne,ale 98% dnesnych programatorov si iba tvz. pojedaci kolacov a nemaju sajnu ani co pise. Nech si klika v Delphi nejaky ekonom, programator ma vediet do piki.


Dufam, ze som ti trosku pomohol. Naozaj assembler nechaj assemblerom ak existuje C. Zatial...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 04.07.12
Príspevky: 405
Témy: 89
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.02.2008 11:19

;dobre dik sak mam aj CPP


Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 16.02.2008 11:23

euthanan píše:
;dobre dik sak mam aj CPP

Ak si zaciatonick tak nemiesaj jazyky. A na assembler na fakt vybodni. Odporucal by som C/C++


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.08
Prihlásený: 16.07.09
Príspevky: 748
Témy: 121
Príspevok NapísalOffline : 27.08.2008 15:55

no ked mi such blokol temu tak sa pytam tu. precital som si to tu a vidim ze naj je asi c/C+/C# .........nepoznate nejake good navody na ucenie C-ka? ale naj by bolo v SK/CZ
to datamtb/ idem najprv na cečko a potom na PHP


Offline

Čestný člen
Čestný člen
dilema

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 27.08.2008 16:23

pozri builder.cz







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.08
Prihlásený: 16.07.09
Príspevky: 748
Témy: 121
Príspevok NapísalOffline : 27.08.2008 16:38

no tam je nejake Objektově orientované programování v C++ ....to je akoze zaklad jazyka ???? ako ze uple od zaciatku lebo ja ani nemam sajnu a ziadnych premenych. a samostatne Cečko nejaky navod lebo to je zaklad ak sa nemilim a potom c++ a potom c#


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.08
Prihlásený: 15.05.15
Príspevky: 884
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 27.08.2008 16:57

Takto, C je proceduralny jazyk, C++ objektovo-orientovany. Na stanky sa vykasli, radsej si kup nejake knihy, uz to tu bolo par krat spominane, kup si napriklad Ucebnicu jazyka C od Pavla Herouta -prvy a druhy diel. :)







_________________
Empty your memory, with a free()… like a pointer!
If you cast a pointer to an integer,
it becomes the integer, if you cast a pointer to a struct, it becomes the struct…
The pointer can crash…, and can overflow…
Be a pointer my friend…
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.08
Prihlásený: 16.07.09
Príspevky: 748
Témy: 121
Príspevok NapísalOffline : 27.08.2008 17:51

ok. teraz este mozno nastudujemPHP a potom sa pustim do toho.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 27.08.2008 18:40

Ucebnica
Biblia

kedze z torrentu sa da stiahnut asi kazda kniha ako ebook, teda anglicina je nutna.

Programovanie je sirokospektralne a tolko druhov ho je ze ... O tom ako s programkom zacat uz bolo aj v tomto fore popisane dost...

Vsetko zavisy od toho co ta bavi a co chces programovat. PHP je primitivne programovanie.... vela jazykov uz tiez otupuje mysel. Assembler len ak nieco super urychlit a ak kodis nejake ovladace alebo priamo procak programujes.

C/C++ sa v rozumnom case sa spravit skoro vsetko. V Jave nie, ale aj tak sa da toho spravit blud. Sice Java je pomala, ale programuje sa v nej strasne rychlo a ten isty kod bezi vsade...

Nazory su rozne. Je vela ludi co neuznaju cloveka ako programatora pokial nie je matik alebo pokial neovlada C/C++. Mnoho nazorov hovori, ze C/C++ je prebytok.

Skutocne realne programko je o hlave. Kopu ludi najrpv programuje na papier, a potom to nahodia do PC a ked sa im nechce tak to daju niekomu naprogramovat. Pravda, to su vacsinou ti najlepsi a nudne veci sa im nechce kodit tak ich daju niekomu inemu. Su vascinou aj velmi teoreticky vzdelani so silnym pozadim matematiky, co ma dnes mozno 2 % tych co programuju...

Teda velmi zavisy od toho co ta bavi a co chces programovat... Ak nejake lacne klikacie aplikacie tak delphi je na tu super alebo nieco ine. Java na take apliacie nie je prevazne urcena a ked je take nieco urobene v Jave tak kuknes a vidis, ze je to v Jave.

Prote uz tolko nepindajte, je Internet, moznosti je az az. Nehladajte polroka v com chcete robit ale PROGRAMUJTE. Robte co Vas bavi. Mozem Vam ja filozofovat aky je pocit ist vo vrtulniku 350 km/h 5m nad zemou ale nic z toho ak to nezazijte.

Pri serioznom programku ide o myslenie. Jazyk sa prisposobi.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.07.08
Prihlásený: 02.02.09
Príspevky: 10
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2008 7:59

ja by som do diskusie nadhodil otazku, preco nezvolit javu namiesto php, cize pouzit jsp. podpora,dostupnosta moznosti podobne a myslim ze kod trosku prehladnejsi


Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 28.08.08
Prihlásený: 02.10.08
Príspevky: 3
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2008 8:16

Určitě bych začal c/c++ na tvém místě knihou "Mistrovtsví v C++" dnes je k dostání ve svém třetím aktuálním vydání a to jen svědčí o její popularitě. Až pochopíš datové typy a naučíš se myslet v c/c++ můžeš začít uvažovat o assembleru x86, kde budeš muset vědět mnohem více o fungování procesoru, jak adresuje pamět atd.. . Já sám využívám assembler pouze na zpracovávání většího množství dat pomocí SIMD instrukci. Vzhledem k tomu, že v dnešní době jsou kompilery na vysoké úrovni normální kód se o tolik zrychlit nedá (resp. dá ale už je to přihlídnutí k určité architekuře a co poběží rychle na starých P4 nemusí bežet rychle na C2D). Takže zační céčkem a postupuj dál.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2008 11:41

ado21 píše:
Ak nejake lacne klikacie aplikacie tak delphi je na tu super alebo nieco ine. Java na take apliacie nie je prevazne urcena a ked je take nieco urobene v Jave tak kuknes a vidis, ze je to v Jave.

kuknes kam? na kod? samotnym spustenim programu a pracou s nim sa to zistit neda ak to je dobre spravene, staci pouzit SWT a grafika je na nerozoznanie, ak to je spravene fakt dobre a nejde o narocnu aplikaciu tak si to nevsimnes ani na vykone, pri narocnejsich programoch je ale uz dost poznat ze ide o interpret - hlavna nevyhoda, keby sa java prudko rozmohla a java virtual machine by bezne bezala na kazdom pc tak by ani toto nebol problem, ale ked sa ma pri kazdom spustani programu v jave spustat aj JVM tak to je poznat...

MISPULIN píše:
ja by som do diskusie nadhodil otazku, preco nezvolit javu namiesto php, cize pouzit jsp. podpora,dostupnosta moznosti podobne a myslim ze kod trosku prehladnejsi

najvacsi problem vidim v dostupnosti hostingov na ktorych by jsp a servlety bezali, a malokto ked zacina robit web tak si moze dovolit vlastny server - jednak financne a jednak vedomostami - na vlastny server nestaci jeden pubertak co prave zacina "programovat"... neviem teda, mozno niekto vie o dobrom java hostingu? (na slovensku)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.07.08
Prihlásený: 02.02.09
Príspevky: 10
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2008 12:07

tlacitko Enter píše:
najvacsi problem vidim v dostupnosti hostingov na ktorych by jsp a servlety bezali, a malokto ked zacina robit web tak si moze dovolit vlastny server - jednak financne a jednak vedomostami - na vlastny server nestaci jeden pubertak co prave zacina "programovat"... neviem teda, mozno niekto vie o dobrom java hostingu? (na slovensku)


No v nasom regione fungoval kedysi pipin.cz ale neviem ci to je aktualne. no a myslim si ze hodit do googlu hosting java free sa da vzdycky :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
dilema

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 05.09.2008 16:24

dedko45 píše:
no tam je nejake Objektově orientované programování v C++ ....to je akoze zaklad jazyka ???? ako ze uple od zaciatku lebo ja ani nemam sajnu a ziadnych premenych. a samostatne Cečko nejaky navod lebo to je zaklad ak sa nemilim a potom c++ a potom c#


http://www.inet.sk/clanok/1942/porovnanie-c-vs-c

iba take porovnanie.







_________________
Notebook: HP EliteBook 8740w
You can see my work in my www
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 27 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema

v Ostatné

8

774

02.04.2008 22:04

Gyrxiur Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dilema

v PC zostavy

9

720

15.02.2008 20:57

sapphyr Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema

v Video programy

3

588

26.07.2009 17:56

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dilema

v Správy pre vedenie fóra

12

1719

07.04.2009 17:00

Vald Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema

v nVidia grafické karty

8

550

25.01.2017 18:57

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema

v Grafické karty

20

1435

18.08.2007 9:54

Stanley73 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema :/

v Grafické karty

3

704

13.02.2008 21:18

marfan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dilema

v Procesory

3

1118

02.12.2006 1:07

Tom@S Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dilema

v Obchody, reklamácie a právo

17

444

19.04.2013 10:25

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Restaurant Dilema

v Webdesign

15

895

04.05.2008 12:16

m@-nX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema :x

v Grafické karty

10

788

15.01.2008 16:02

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Keyboard dilema

v Externé zariadenia

2

578

17.12.2007 20:10

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zdroj - dilema

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

11

541

29.03.2009 12:48

Pavolko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Naprosta dilema :(

v Ostatné

21

1143

19.12.2007 21:05

hawo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dilema GK

v Grafické karty

12

825

15.12.2007 15:48

prkyyynko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. RAM DILEMA

v Pamäte

9

823

13.10.2007 18:18

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra