Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 39 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
design pre obec

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 30.01.2011 13:06

Vidíš, že existujú aj krajšie farby :)

Nerozumiem, prečo zmizol erb z hlavičky ale určite ho tam daj. Ak ide o stránku obce, povedal by som, že tam vyslovene musí byť.

Medzeru v hľadaní medzi inputom a tlačidlom zmenší.

Obrázkom daj nejaký jemný rámček.

Text v pätičke daj tiež menší - nejakých 12px.

Určite je to pokrok.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.01.2011 15:06

Obrazok nemozem dat na celu sirku lebo ho nemam v takom rozliseni.
Tu je design po upravach:
http://i56.tinypic.com/34qte0l.png


Offline

Užívateľ
Užívateľ
design pre obec

Registrovaný: 06.04.06
Prihlásený: 17.08.13
Príspevky: 194
Témy: 51
Bydlisko: Sp. Nová Ves
Príspevok NapísalOffline : 31.01.2011 19:56

1. ak je toto hlavna stranka, urcite by som na nu nedaval historiu. Zopar info o obci tam moze byt, ale namiesto historie tam daj novinky
2. obrazok sipok (ci co to je) by som nahradil nejakou fotkou, kde vidno celu obec, alebo aspon nejaku stavbu, ktora tuto obec charakterizuje (napr. kostol) popripade by som to spravil tka aby sa v tom okienku tie fotky menili
3.ten erb v hlavicke by som urcite zvacsil, samozrejme aj s nazvom obce







_________________
NB:HP HDX16
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.01.2011 20:46

1. V podstate to patri ku kolonke v menu "O obci" a obsah tejto casti som zvolil ako hlavnu stranku. A kedze tam (o obci) musi byt rozpisany zakladny popis obce, urcite sa tam historia hodi, otazne je len ci sa tato cast hodi ako hlavna strana. Takze by som musel urobit novu uvodnu stranu, neviem co by som tam nahadzal ale musel by som to znova premysliet a nic ma nenapada lepsie nez teraz aj ked toto tiez nieje najidealnejsie. Takze s tymto si neviem rady ale novinky tam dat nemozem.
2. Mas pravdu, nad tym som aj ja rozmyslal. Spravim to tak, ze sa budu fotky menit aj ked nebude to nieco elegantne pomocou flashu lebo o nom nic neviem a aspon nemusim riesit ako bude fungovat web bez flashu. Ale spravim to tak, ze vzdy po nacitani stranky sa vyberie jeden z obrazkov ktore urcim. Myslim ze to sa tiez celkom da.
3. Skusim len neviem ci to pojde bez zvacsenia tej hornej listy co je zasa prplacka a ja nemam vela casu cele by sa to posunulo a tak a moc sa mi ani nechce este bude praca s kodom a programmi a to uz som dlho nerobil. Myslis, ze by bolo blbe ak by erb z listy vycnieval ? :D asi ano co... skusim nieco vymysliet.

Dakujem vsetkym za nazory a mozte davat dalej.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
design pre obec

Registrovaný: 27.11.09
Prihlásený: 10.05.13
Príspevky: 254
Témy: 24
Príspevok NapísalOffline : 01.02.2011 9:31

Zlepsil si urcite farby a rozlozenie stranky, zacina sa to podobat na pouzitelny design.

Na ten pattern na pozadi slajdu posobi velmi rusivo a vdaka tomu a kontrastu farby pisma v menu sa to zle cita na notebooku to kontrastuje este viac.Ten nezarovnany slabozeleny pas pod menu je otras, mas tam este na pozadi streleny nejaky brush svetelny. Koli tomu to budes musiet rezat ako obrazok pri kodovani co je nezmysel lebo ten brush nezvyraznuje nic dolezite. Daj tam prechod a ked chces nieco zvyraznit daj brush pod logo a daj mu blend mode overlay a logu nastav slabulinky tien 1px hneda.
Do inputu nepis vyhladavanie to je nezmysel napis hladaby vyraz ked uz tak alebo nic. To ze je to vyhladavanie vie hadam kazdy.
Tak isto napis menu prec. Z designu by malo byt ihned jasne ze to je menu resp. navigacia stranok. Opat to mas zle pretoze je to maximalne neprehladne a nie je na prvy pohlad jasne ze co to vlastne je ci ide na to kliknut, bez toho napisu menu by si evidentne nevedel co to je. Menu ja najdolezitejsi call to action prvok a musi byt zrejme.
Nezmyselne mas zarovnany obrazok, jednak to nevyzera dobre a jednak to opat trochu zkomplikuje kodovanie designu.
Fotogaleria je zle umiestnena. Pretoze ludia citaju zlava do prava a automaticky skoncia ocami na fotogalerii v obsahu co asi nie je zamer stranky, ktore ma informovat o obci. Cize prehodit z lava do prava. Na pravu stranu texty. I ked ja si myslim ze ta fotogaleria na HP nepatri, ked uz tak do troch stlpcov informacie a pod to na celu sirku fotogaleriu aj s posuvnikmi to by mi proslo logickejsie.
J aniekedy davam vytah fotogalerie do paticky aj s nejakymi novinkami a spravami, linkami, adresou a pod.
Prilis vela z zle formatovaneho textu. Patkovy font s nepatkovym moze fungovat dobre ako patkovy nadpisa a safe font text ale trochu to aspon odlis. Minimalne tak ze text das bledsou vypni vyhladzovanie a nadpis aspon boldom a tamvsou farbou.
Paticka je nedomyslena resp. nedorobena.
Najvacsi a zavazny problem je momentalne navigacia.







_________________
NIKDY NEHOVORÍM, ŽE SA NIEČO NEDÁ UROBIŤ, LEBO VŽDY SA MOŽE NÁJSŤ BLBEC, KTORÝ NEVIE ŽE SA TO NEDÁ A UROBÍ TO !
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.02.2011 18:02

Citácia:
Na ten pattern na pozadi slajdu posobi velmi rusivo a vdaka tomu a kontrastu farby pisma v menu sa to zle cita na notebooku to kontrastuje este viac.

Vymenit alebo odstranit ? Myslim ze bez neho to je dost chudobne. Ale kvoli citatelnosti som tam dal ten biely pas pod menu, snad si sa dival na ten posledny design a nie predosli.
Citácia:
Ten nezarovnany slabozeleny pas pod menu je otras, mas tam este na pozadi streleny nejaky brush svetelny. Koli tomu to budes musiet rezat ako obrazok pri kodovani co je nezmysel lebo ten brush nezvyraznuje nic dolezite.

Ten celeny pas je obycajny klasicky zvisli prechod s priehladnostou, pod nim ciarky s priehladnostou a pod nim ta zlta fatba ktora je po celom obsahu stranky vdaka ktorej to trochu sfarbuje kedze je pouzite opacity. S kodovanim ziadny problem.

Citácia:
Nezmyselne mas zarovnany obrazok.

Mam ho zarovnat cisto do zeleneho pasu ?

Citácia:
Tak isto napis menu prec. Z designu by malo byt ihned jasne ze to je menu resp. navigacia stranok. Opat to mas zle pretoze je to maximalne neprehladne a nie je na prvy pohlad jasne ze co to vlastne je ci ide na to kliknut, bez toho napisu menu by si evidentne nevedel co to je. Menu ja najdolezitejsi call to action prvok a musi byt zrejme.
...
...
Fotogaleria je zle umiestnena. Pretoze ludia citaju zlava do prava a automaticky skoncia ocami na fotogalerii v obsahu co asi nie je zamer stranky, ktore ma informovat o obci. Cize prehodit z lava do prava. Na pravu stranu texty. I ked ja si myslim ze ta fotogaleria na HP nepatri, ked uz tak do troch stlpcov informacie a pod to na celu sirku fotogaleriu aj s posuvnikmi to by mi proslo logickejsie.
...
...
Prilis vela z zle formatovaneho textu. Patkovy font s nepatkovym moze fungovat dobre ako patkovy nadpisa a safe font text ale trochu to aspon odlis. Minimalne tak ze text das bledsou vypni vyhladzovanie a nadpis aspon boldom a tamvsou farbou.


Presne toto vsetko co je vraj zle som sa inspiroval jednou strankou z cssmanie:
http://www.gladstoneslibrary.org/
No, takze ak sa nemylim, ak to mam zle ja maju to zle aj oni, a pritom to je profesionalna stranka. Nieze by som tym chcel nieco naznacit ale zarazilo ma to .

Citácia:
Paticka je nedomyslena resp. nedorobena.

Co v nej chyba ? Ako nedomyslena ? Ved tam iba capnem nejake nepodstate hluposti ako na kazdej stranke a co ine by som tam mal dat ved to tam aj patri lebo sa tam nikto nediva aj tak pokial sa nemylim.:D Teda napriklad ja sa tam nedivam nikdy. :-)

//No tak teda uvidim co sa s tym da robit.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
design pre obec

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.02.2011 18:12

Tie farby su velmi nestastne. Tu srackovu hnedo zltu by som vymenil za nieco rozumnejsie.

Skus sa inspirovat http://www.colourlovers.com/







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
design pre obec

Registrovaný: 27.11.09
Prihlásený: 10.05.13
Príspevky: 254
Témy: 24
Príspevok NapísalOffline : 01.02.2011 18:26

Citácia:
Presne toto vsetko co je vraj zle som sa inspiroval jednou strankou z cssmanie:
http://www.gladstoneslibrary.org/
No, takze ak sa nemylim, ak to mam zle ja maju to zle aj oni, a pritom to je profesionalna stranka. Nieze by som tym chcel nieco naznacit ale zarazilo ma to .


Nie ta stranka je uplne v poriadku a stou tvojou sa to neda ani porovnat.
Ty si si pomyli hlavnu navigaciu s rychlymi linkami.
Oni maju riesenu hlavnu navigaciu hore vedla loga a potom maju na lavo rychle linky ako pomocnu navigaciu v strankach co je uplne v poriadku.
Tak isto maju zvyrazneny dolezity obsah a to tym velkym obrazkom.
Galeria je ako postranny panel tym dvojtretinovym rozdelenim stranky je uplne jasne co je obsah a co postranny panel kde su tie rychle linky a ta galeria a ostatne.

Citácia:
Ved tam iba capnem nejake nepodstate hluposti ako na kazdej stranke a co ine by som tam mal dat ved to tam aj patri lebo sa tam nikto nediva aj tak pokial sa nemylim.


Tak to sa velmi mylis :) Paticky ked uz na nic ine sluzia na vymenu odkazov ale su tam mnohokrat dost dolezite a uzitocne veci, len to musi robit niekto kto to apon trochu vie co ma takly web obsahovat ! :)







_________________
NIKDY NEHOVORÍM, ŽE SA NIEČO NEDÁ UROBIŤ, LEBO VŽDY SA MOŽE NÁJSŤ BLBEC, KTORÝ NEVIE ŽE SA TO NEDÁ A UROBÍ TO !
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.02.2011 20:02

No napriklad na tej stranke som vobec nevedel ze hanto je hlavne menu, nenapadlo by ma tam ist misou na take nevyrazne bublinky. Ale kaslime nato.

Citácia:
daj brush pod logo a daj mu blend mode overlay


Mozes mi prosim ta vyvetlit, co si tym myslel ?

// pridané po 51 minútach od posledného príspevku

po upravach:
http://i55.tinypic.com/iqyeix.jpg

- do paticky neviem co pridat, podla mna tam staci nejaky text a vzdy tam byva text co pozeram ine stranky
- obrazok neviem ako inac by som posunul, skusal som vselico ale takto som spravil design je to jeho jedine miesto s nim sa uz neda robit nic
- texty som rozlisil najviac ako to slo, musi mi stale platit pravidlo o viditelnosti a to tuto plati na hranici takze farbu zmenit nemozem
- jemny hnedy tien do loga
- zmenena farba pozadia
- zmenene menu aj obsah
- odstranene ciarky za menu
- teraz to vyzera uplne rozhadzane podla mna ako som vymenil galeriu a obsah ale neviem ako inac by sa to dalo.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 39 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Design pre mesto

v Webdesign

13

945

30.09.2008 21:15

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Design pre kapelu

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Webdesign

30

1491

25.05.2008 19:52

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Design pre administráciu

v Webdesign

19

933

19.05.2008 21:37

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Design pre e-shop

v Webdesign

5

715

07.08.2008 20:36

Freelan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Design pre firemny web

v Webdesign

15

1289

07.06.2008 17:43

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. design pre moju stranku

v Webdesign

2

806

04.11.2008 16:44

dadmtb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Design pre osobný web

v Webdesign

16

1262

01.06.2008 12:33

dadmtb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. design pre plesovy portal

v Webdesign

24

1400

20.07.2008 19:44

Svolo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. graficky design pre mna - zadarmo

v Webdesign

6

593

28.04.2008 19:10

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. design pre firemny web - wDesign

v Webdesign

11

597

26.04.2008 15:34

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký design pre firmu so širokým sortimentom?

v Webdesign

5

545

31.03.2010 8:18

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadáme schopného web designera; design pre CMS

v Ponuka práce

0

1310

18.10.2007 18:19

jano Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. design

v Redakčné systémy

10

1095

02.06.2008 17:26

Numline1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. design

v Webdesign

3

317

20.08.2013 21:06

eMp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. design

v Webdesign

29

1770

15.08.2007 14:45

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. design

v Webdesign

4

797

08.03.2010 19:13

_FleXoR_ Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra