Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 56 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.03.08
Prihlásený: 10.01.24
Príspevky: 723
Témy: 110
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 7:31

Tak v prvom rade by som ti poradil, sice neviem ci jes ci nejes, ale nic sladke nemozes jest. Uplne vyluc nejake marskty a zakusky. Potom neskor ich budes most ale zo zaciatku vobec. Potom kadejake sladene mineralky a podobne sracky. Pi bud len jemne sytene mineralky, cistu vodnu (najlepsie je si do nej vyzmykat citron) alebo nesladene caje. Nic ine. A pi vela! Min 4 litre za den. Potom si rozdel jedlo do 5-6 mensich porcii. Rano, desiata, obed, olovrant, vecera a potom este neskora vecera (nejaky jogurt s lanovymi semiackami napr). Jedz vela zeleniny. Ta by mala byt skoro v kazdom jedle co za den zjes. To je dolezity zaklad. Dalej sa pokus vylucit vysoko koncentrovane sacharidy. A najdolezitejsia vec je TRENING. Bez toho sa schudnut neda. Kazdy den min 30 minut na bickykli. Bud na stacionarnom alebo na normalnom. Mal by to byt intenzivny trening to znamena ze napr. minuta a pol v pohode a potom 30 sekund uplne naplno. A takto opakovat serie aspon tych 30 minut. Potom vela cvic. Najlepsie z vlastnou vahou. Kliky, brusaky najdes toho na nete vela. Brusaky rob tak ze si nohy nehas na zemy a nie ze si ich zakliesnis pod rebrinu alebo kde. Ono to pomali pride len si treba verit. Inak dobra stranka z ktorej som cerpal aj ja je vladozlatos.com Precitaj si tam vsetko co tam je pretoze vedomosti su najdolezitejsie. Ak budes jest nepsravne veci nikdy neschudnes.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 23.02.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 2691
Témy: 121
Bydlisko: Štúrovo
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 14:37

Tak ja som mal taktiež vacsiu vahu ako som mal mat, este v novembri minuleho roka som vazil cez 94 kg s vyskou 180 cm.... Som si povedal ze dost tak som začal cvičiť, obmedzil som zo stravy hlavne pečivo,jedla kde je muka,zemiaky,a v prvom rade sladke (kolače,buchty,) Pijem len mineralky, srač*y ako colu,sprite a ine presladene pitia som uplne vynechal.
Cvicim denne 60 minut ale intenzivne....Ten prvy mesiac som moc vysledky nevidel... (hlavne neprestavaj) Potom to prislo.. zacal som sa citit lepsie. Cvicenie ma zacalo bavit... Schudol som 12,5KG do dnesneho dna, takze mam 81,5. (ciel 75+-)
Btw hlavne si vyber cas kedy sa vazis.. napr rano na prazdno.... lebo to ti moze robit aj kilo Vecer/rano... :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 12.01.12
Prihlásený: 28.03.16
Príspevky: 1371
Témy: 53
Bydlisko: Kočice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2012 15:53

takže sladené vody nepijem skoro vôbec. najčastejšie čistú vodu a minerálky jemne sýtené. sladktosti taktiež veľmi málo a cez deň ani veľa nejem. proste normálne raňajky, desiata, obed, večera ( okolo 17:30 ) a potom neskôr už len jablko alebo jogurt okolo tej 20:00 - 21:00. Bicyklovanie ma baví takže to problém nebude. z brušákmi je to už horšie keďže ma po nejakých 15-tich začína veľmi bolieť chrbá. čo som začal cvičiť tak ma to bolí menej ako predtým. typujem to na stuhnuté svalstvo. rozhodol som sa pre tú CK diétu. začínam budúci týždeň. do vtedy si zoženiem potrebný materiál a vyhotovím jedálny lístok.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 23.02.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 2691
Témy: 121
Bydlisko: Štúrovo
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 15:58

Držím palce..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 12.01.12
Prihlásený: 28.03.16
Príspevky: 1371
Témy: 53
Bydlisko: Kočice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2012 16:06

ďakujem :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 16:17

Citácia:
keďže ma po nejakých 15-tich začína veľmi bolieť chrbá. čo som začal cvičiť tak ma to bolí menej ako predtým. typujem to na stuhnuté svalstvo

Na toto pozor. Ak ťa bolí chrbát, buď to robíš zle alebo máš problém s chrbticou. Nebolo by zlé vypýtať si od doktorky cviky na chrbticu, hlavne ak sedávaš často pri pc. Teraz to nemusí byť ešte vážne, ale ako prídu roky, pôjde to dolu vodou ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 12.01.12
Prihlásený: 28.03.16
Príspevky: 1371
Témy: 53
Bydlisko: Kočice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2012 17:09

no to z tým stuhnutým svalstvom som napísal preto lebo som aj sám cítil keď som chodil do posilky, že mam to svalstvo dole uvoľnenejšie a nebolí ma tak. ďakujem za upozornenie. určite s tým niečo urobím pretože to je nepríjemne bolestivé a nerád by som v 16 rokoch mal nejaké vážne problémy z chrbticou.

// pridané po 44 minútach od posledného príspevku

takže ako som už písal vybral som si tú CK diétu, ale ako tak o tom čítam viac a viac je to prevažne pre ľudí, ktorý makajú na tele ( posilovanie ). Chcem sa opýtať či by nevadilo ak by som nechodil do posilovne, ale stačilo by pri tej CK diéte napr. behanie, bicyklovanie ..... Momentálne nemám v pláne makať na tele ale čo najviac schudnúť. a ešte čítal som, že po sacharidovej fáze, čo by malo byť cez víkend a v pondelok by mal byť tvrdý tréning. zaujímalo by ma či by stačilo to bicyklovanie a či to musí byť ráno, alebo to môže byť aj po obede keďže ráno musím chodiť do školy :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 17:34

Nevadilo, ak ti nebude vadit, ze prides aj o nejaku svalovinu, ale v pomere k tuku to bude zanedbatelne...(zalezi od toho kolko %tuku mas)...podstatne je ze budes teda bicyklovat laebo behat, teda vykonavat fyzicku aktivitu. To o tom tvrdom treningu po sacharidovej faze je pisane preto, lebo ku koncu tyzdna, uz proste nie je sil, telo je uplne vystavene od sacharidov a preto na konci tyzdna by clovek nezvladol taky intenzivny trening ako po vikende, kedy je telo sacharidmi nasytene....po vikende si daj teda intenzivnejsie bicyklovanie, rychlejsie a dlhsie...vlastne mozes cvicit tak intenzivne ako ti to telo dovoli, hlavne aby si neodpadol ku koncu tyzdna. Pri CKD a posilke sa to stava hlavne pri drepoch ;) a to rano...ono to je hlavne preto aby sa cim skor navodila ketoza...ako, nemal by to byt nejaky moc velky rozdiel, nez ked prides zo skoly, ale rano to je proste vyhodnejsie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 12.01.12
Prihlásený: 28.03.16
Príspevky: 1371
Témy: 53
Bydlisko: Kočice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2012 18:09

takže ak by to bolo lepšie ráno bolo by dobre napr. o 5:00 vstať a normálne sa naraňajkovať. od 5:20-30 do 6:30 by som chodil bicyklovať a potom normálne do školy. v utorok voľno alebo bicykel po škole. v stredu to isté ako v pondelok. štvrtok zas ako utorok a piatok by bol ako pondelok a streda. sobota nedeľa voľno a doplnenie sacharidov a ďalší týždeň to opakovať tak isto. bolo by to tak dobré ??

// pridané po 23 minútach od posledného príspevku

ešte by som sa chcel opýtať či neviete nejakú stránku, alebo niečo iné kde by mi vedeli vyskladať jedálniček na mieru. niesom v tom odborník a sám by som si to vyskladal pravdepodobne zle.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 18:19

Moze byt kludne, alebo pondelok, utorok rano a potom kludne aj poobede...len nie normalne naranajkovat, ale podla pravidiel CKD...proste nesmis prijat viac sacharidov ako je predpisane, inak sa nikdy nedostanes do ketonickeho stavu...ideal pod 5g sacharidov na den, cize sakramentsky rozmyslat co jest, alebo ist podla predpripraveneho jedalnicku...kludne si mozes kupit v lekarni indikacne pruzky, ktore rano omocis a zistis aku silnu mas ketozu. Nestoja vela, ja som pouzival konkretne znacku diaphan. V stredu som maval najsilnejsiu ketozu bezproblemu, nieked uz aj v utorok vecer, ked som sa drzal pravidla menej nez 5g sacharidov na den a s intenzivnym treningom v pondelok a utorok...cez 7kg som mal za 2 tyzdne dole bez nejakeho jojo efektu..uzitocne info:
http://new.biomag.sk/show_article.php?id=44
http://new.biomag.sk/show_article.php?id=51
http://new.biomag.sk/show_article.php?id=54
/teoreticky, ked ti nejde o udrzanie svalstva, alelen o chudnutie, tak by sa dala nasycovacia faza vynechat (neviem, ci je zrovna najzdravsie), popripade zredukovat, aby to nebolo klaicke "obzerstvo"


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 12.01.12
Prihlásený: 28.03.16
Príspevky: 1371
Témy: 53
Bydlisko: Kočice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2012 18:37

no tie raňajky som tak myslel podľa tej CKD a o udržiavanie svalstva mi veľmi nejde keďže teraz nemám čo udržiavať :D . chcel by som prv schudnúť a potom začať pracovať na svalstve.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 18:48

Zase tá dieta je robená tak, aby sa o žiadne svalstvo neprišlo, ale z praxi vieme, že to tak nie je, a pokial nemáš ruky 42+ a hrudník 110+ centimetrov (napríklad), teda výrazné množstvo svalov (proste pokial nie si kulturista) tak to by pre teba nemala byť prekážka.
Ominous píše:
/teoreticky, ked ti nejde o udrzanie svalstva, alelen o chudnutie, tak by sa dala nasycovacia faza vynechat (neviem, ci je zrovna najzdravsie), popripade zredukovat, aby to nebolo klaicke "obzerstvo"

To určite nie, tam nejde iba o zachovanie svalov, ale o nabudenie organizmu a nasycovacia fáza je tiež velmi dôležitá, dá sa zredukovať na 1 deň.
evens píše:
ešte by som sa chcel opýtať či neviete nejakú stránku, alebo niečo iné kde by mi vedeli vyskladať jedálniček na mieru. niesom v tom odborník a sám by som si to vyskladal pravdepodobne zle.

Pravdepodobne nič nenájdeš, ale to nevadí, pretože je to velmi jednoduché: môžeš jesť iba mäso, šunku, vajíčka, tvrdý syr, klobásu a slaninu, a zapíjať čistou vodou (pon-pia). Myslím, že som aj vymenoval všetko. Len treba dávať pozor na veci ako citrónova šťava alebo kofeín.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 12.01.12
Prihlásený: 28.03.16
Príspevky: 1371
Témy: 53
Bydlisko: Kočice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2012 19:22

Ominous - ďakujem za tie články. sú výborné a dočítal som sa tam toho fakt veľa. bolo tam písané, že tie " drsné " tréningy by mali byť tak na hodinku. čiže v pondelok a utorok by som si dal hodinu toho bicyklovania. ako to je z ostatnými dňami ?? bude stačiť bicyklovanie po obede na hodinku z miernou záťažou ??

Citácia:
Napĺňacia fáza:

Začína ihneď po piatkovom tréningu. Je dôležité okamžite do seba dostať sacharidy. Pripravte si nápoj obsahujúci trochu proteínu a asi 1,5g maltodextrínu na kilogram vašej telesnej hmotnosti.


kde by sa dal zohnať ten proteín a malta ?? sú to vlastne normálne vitamíny ??


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 19:27

evens píše:
kde by sa dal zohnať ten proteín a malta ?? sú to vlastne normálne vitamíny ??

Byciklovanie rozhodne nie je to, čo sa pokladá za ťažký tréning, ale pe ťeba je to tak celkom vhodné, ale aj nejaká posilnovna by bodla.
Nie sú to vitamíny, ale proteín a sacharidy, zohnať sa to dá klasicky ako výživové doplnky.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 12.01.12
Prihlásený: 28.03.16
Príspevky: 1371
Témy: 53
Bydlisko: Kočice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2012 20:06

takže sa to dá zohnať aj normálne v lekárni ?? inak mohlo by to byť takto ??

pondelok a utorok to bicyklovanie ráno aspoň hodinku. streda a štvrtok poobede bicyklovanie + brušáky. piatok posilovňa aby som sa dostal s tej ketózy a hneď na to ten proteínový SHAKE a 2 hodiny na to ešte jedne. pred posilkou aspoň 50g sacharidov. a cez víkend sa " prepchať " sacharidmi, čo som čítal tak aspoň 800-1000g za tie dve dni. a potom v pondelok zas opakovačka bez sacharidov a tak to bude pokračovať.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 20:07

Spartan.Ex píše:
To určite nie, tam nejde iba o zachovanie svalov, ale o nabudenie organizmu a nasycovacia fáza je tiež velmi dôležitá, dá sa zredukovať na 1 deň.

Ono v podstate to tak bolo v minulosti...cize ta nasycovacia faza bola vyvinuta pre cviciacich, aby si zachovali svalovinu...cize predtym ziadne cyklovanie ani nebolo...len pochybujem, ze by clovek pritom dokazal normalne zit, viem aky som ja byval slaby v piatok.
evens píše:
takže sa to dá zohnať aj normálne v lekárni ?? inak mohlo by to byť takto ??
pondelok a utorok to bicyklovanie ráno aspoň hodinku. streda a štvrtok poobede bicyklovanie + brušáky. piatok posilovňa aby som sa dostal s tej ketózy a hneď na to ten proteínový SHAKE a 2 hodiny na to ešte jedne. pred posilkou aspoň 50g sacharidov. a cez víkend sa " prepchať " sacharidmi, čo som čítal tak aspoň 800-1000g za tie dve dni. a potom v pondelok zas opakovačka bez sacharidov a tak to bude pokračovať.

V lekarni nie, skor v obchode so suplementami, fitnes atd...ta posilka v piatok, neviem neviem, zalezi od toho ako budes pri sile. Sam uvidis, kolko budes mat sil. S tymi sacharidmi cez vikend, dal by som asi menej, kedze tvojim cielom je hlavne schudnut. Po prvych dvoch tyzdnoch budes vediet co a ako, podla reakcii tela.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 20:28

Ominous píše:
ta posilka v piatok, neviem neviem, zalezi od toho ako budes pri sile. Sam uvidis, kolko budes mat sil. S tymi sacharidmi cez vikend, dal by som asi menej, kedze tvojim cielom je hlavne schudnut. Po prvych dvoch tyzdnoch budes vediet co a ako, podla reakcii tela.

Nezáleží, tam treba dať, kolko sa dá. Keď bude schopný dať 15 krát napríklad 20 kg, tak dá 20 kg, ak 70 kg tak 70 kg.
Fiziologicky by sa dalo prežiť aj pár týždňov, telo by sa prispôsobilo, ale problém je, že by sa mohlo stať napríklad to, čo sa stávalo námorníkom na dlhých plavbách, že by vykrvácali kvoli zrážanlivosti krvi pre nedostatok vitamínu C, alebo kadečo iné. Naviše tá nasycovacia fáza ten metabolizmus urýchli a je to dobrá vec. Jednodňová nasycovacia fáza bude ideálna.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 12.01.12
Prihlásený: 28.03.16
Príspevky: 1371
Témy: 53
Bydlisko: Kočice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2012 20:37

takže tu posilku radšej vynechať a ísť si radšej zabehať, bicyklovať + brušáky napr. ??


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 20:45

Nie, to sme nikde nepísali. Nemať tuk je dobré, ale svaly sú iný level :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 12.01.12
Prihlásený: 28.03.16
Príspevky: 1371
Témy: 53
Bydlisko: Kočice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2012 20:48

no áno je to iný level :D , ale ako som už písal tak mne ide zo začiatku hlavne o zhodenie toho tuku a nie o svaly. takže by bolo pre mňa asi lepšie si ísť zabehať ako trepať sa na strojoch v posilke nie ? :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 20:52

Tak tak, posilku kludne mozes zapojit, ked to fyzicky zvladnes, kolko das tolko das ;) hlavne je mat silnu volu pri tejto diete, akykolvek kusok nejakej sladkosti (nie len sladkosti, nezabudat nato, aj jeden cely rozok moze vsetko pochovat) ta vyhodi z ketozy a celotyzdenna snaha je stratena, cize velmi pevna vola je zaklad. Ale ked to zvladnes ako ma byt, nie je problem dat za dva mesiace 20kg tuku dole. Viac jak 2 mesiace tu dietu nedrz a daj si pauzu....aaaa dolezita vec pocas tejto diety je vlaknina...bez nej budes mat na wc problem :D za 3 eura v lekarni tabletkovu v pohode kupis...ked si nebudes s nejakou potravinou isty, tak sa mrkni na net, napr. sem:
http://www.zbodyfit.sk/nutricna-databaz ... ovina&dbnr
co ma kolko sacharidov atd..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 12.01.12
Prihlásený: 28.03.16
Príspevky: 1371
Témy: 53
Bydlisko: Kočice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2012 21:08

ďakujem pekne :) no dúfam, že z tým WC problém nebude :D :D . inak podľa tej tabuľky je dobré vyberať čo sa môže jesť :) . ak je tam veľa sacharidov tak to by som mal jesť cez víkend, čiže v tom sacharidovom " obžerstve " :D ?? a cez ten týždeň to nemôžem proste nič čo obsahuje sacharidy nie ?? čo som čítal tak najviac 30g na deň. bude to OK ak keď budem prijímať napr. aj len 5-10g sacharidov ??


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2012 21:20

Cim menej, tym lepsie...Ja som isiel (sa snazil) na max. 5g za den...to je problem s akymkolvek ovocim skoro aj zeleninou...vhodna je napr. cerstva uhorka, ta ma najmenej sacharidov zo zeleniny.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 12.01.12
Prihlásený: 28.03.16
Príspevky: 1371
Témy: 53
Bydlisko: Kočice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.03.2012 6:50

aha tak ok :) uhorky mám rád takže v pohode :D . pokúsim sa zajtra a v pribehu týždňa poskladať jedálniček a dúfam, že bude OK. potom ho sem dám a dúfam, že mi ho schválite :D :) .

// pridané po 9 hodinách 18 minútach od posledného príspevku

Citácia:
Takže pre 100kg chlapíka to bude vyzerať takto:

100*27=2700 kalórií denne
30g sacharidov = 30*4=120 kalórií
zostáva 2700-120=2580 kalórií
z toho
25% bielkoviny 0,25*2580 = 645 kalórií
645/4 = 160g bielkovín denne

75% tuky 0,75*2580 = 1935 kalórií
1935/9 = 215g tukov denne

Keď to rozdelíme na 4 jedlá, tak to bude vyzerať takto:
5g sacharidov (nemusíte hľadať sú skoro v každom jedle)
40g proteínu (to je jedna dávka proteínového shaku alebo menší rezeň)
54g tuku (kúsok slaniny alebo 4 polievkové lyžice oleja)


pochopil som to správne, že v jednom jedle by malo byť 5g sacharidov, 40g proteínu a 54g tuku ?? nie je to na celý deň nie ? :D bo ja som už šalený z toho :D


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.03.2012 8:40

Pochopil si to dobre, ale tie sacharidy ti nie je treba. 0 je ideal.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Delená strava

Registrovaný: 12.01.12
Prihlásený: 28.03.16
Príspevky: 1371
Témy: 53
Bydlisko: Kočice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.03.2012 8:43

to nebude problém :)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 56 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Delená rýchlosť internetu

v Siete

1

296

31.03.2014 17:09

eLko Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra