coldak - Príspevky
Prehľadať tieto výsledky:

Stránka: 23 z 32 [ Vyhľadávanie našlo 933 výsledkov ]

AutorSpráva

 Fórum: Backend   Téma: zmena url


Odpovede: 50
Zobrazenia: 2191


to je sice pekne ale ty refreshujes html stranku ktora si dotahuje obrazok a ty musis nastavit http header toho obrazku aby nebol cacheovany a nie danej stranke :)
obrazok je staticky ? ulozeny na filesysteme ? alebo je dynamicky generovany napr pomocou cgi? php? python? perl? ... ak je dynamicky g...

 Fórum: Backend   Téma: Apache nevypisuje chybove hlasky


Odpovede: 8
Zobrazenia: 825


aha, no linux to ma kejsok inak rozhodene ale mozno ti pomoze toto : http://home.ubalt.edu/abento/linux/apache/index.shtml

 Fórum: Backend   Téma: Apache nevypisuje chybove hlasky


Odpovede: 8
Zobrazenia: 825


a apache logy si pozrel ?

 Fórum: Backend   Téma: zmena url


Odpovede: 50
Zobrazenia: 2191


ale toto je stale iba zdrojak na generovanie html stranky a nie na generovanie obrazka ktory sa ma menit

 Fórum: Backend   Téma: Apache nevypisuje chybove hlasky


Odpovede: 8
Zobrazenia: 825


no mozno mu PHP nedalo vediet ze bola chyba :) odkial ma apache vediet ci v PHP vsetko prebehlo v poriadku ? keby si sa dozadoval nejakej statickej stranky alebo obrazka , tak apache by ti dal vediet ze je nejaky problem

 Fórum: Backend   Téma: zmena url


Odpovede: 50
Zobrazenia: 2191


ty musis zakazat cacheovanie v kode ktory generuje obrazok a nie linku nan

 Fórum: Backend   Téma: zmena url


Odpovede: 50
Zobrazenia: 2191


tento kod generuje stranku v ktorej mas linku na obrazok alebo tento kod generuje samotny obrazok ?

 Fórum: Backend   Téma: zmena url


Odpovede: 50
Zobrazenia: 2191


nech testne, inak pekne je to popisane aj tu :)
http://www.mnot.net/cache_docs/

 Fórum: Backend   Téma: zmena url


Odpovede: 50
Zobrazenia: 2191


nie, aj obrazky su len subor tak ako html alebo staticke JS alebo CSS. ale mas pravdu aspon v pripade firefoxu , ten si cacheuje subor aj querystringom aspon podla vypisu jeho cache [url]about:cache?device=disk[/url] no nic to nemeni natom ze ak v http hlavicke nastavi parameter cache-control tak ku...

 Fórum: Backend   Téma: zmena url


Odpovede: 50
Zobrazenia: 2191


na zaklade nazvu suboru, querystring by do toho nemal zapadat aspon IE querystring ignoruje preto u zakaznika na intranete vypinali cacheovanie na klientoch. bude to asi preto, lebo v pripade POST tam ten querystring aj tak nebude :) apropo Cache-Control: no-cache povie klientovi ze danu stranku nem...

 Fórum: Backend   Téma: zmena url


Odpovede: 50
Zobrazenia: 2191


neviem ci znema alebo pridanie parametra pomozu, ak si v php vyziadas od servera nazov suboru tak ti vrati iba po otaznik, cize query string sa do nazvu nepocita. takze lepsie je nastavit cache-control a last-modified v http hlavicke aby klient nepouzil nacacheovany subor. http://en.wikipedia.org/wi...

 Fórum: Backend   Téma: zmena url


Odpovede: 50
Zobrazenia: 2191


na strane servera by sa to malo vykonavat vzdy nakolko now.getTime() dava stale nove hodnoty. skus radsej zabezpecit aby v headry responsu bolo vypnute cacheovanie, alebo aby si tam mal stale novy cas vytvorenia contentu.

 Fórum: Backend   Téma: testovanie prvku pola char [C++]


Odpovede: 6
Zobrazenia: 574


ano, ztrapnil som sa :) nevsimol som si, ze porovnava char so stringom :) tak clovek dopadne ked chvilku robi v pascale, chvilku v jave, chvilku v pl/sql a neskor zase v javascripte a pre istotu to zaklincuje pythonom :)

 Fórum: Backend   Téma: testovanie prvku pola char [C++]


Odpovede: 6
Zobrazenia: 574


pastni sem cely kod

 Fórum: Backend   Téma: testovanie prvku pola char [C++]


Odpovede: 6
Zobrazenia: 574


result[0] nevracia nahodou pointer ? netreba tam pouzit deferencny operator (*) ? mozno bude potrebne aj pretypovanie. ale to su len moje dohady :)

 Fórum: Backend   Téma: zavádzač


Odpovede: 48
Zobrazenia: 2338


najjednoduchsie je spravit si image disku bud programom norton ghost alebo acronis true image...

 Fórum: Frontend   Téma: THIS


Odpovede: 22
Zobrazenia: 1076


Ja len tak okrajovo...

Ta zmena opacity vobec nie je plynula.
Namiesto casovac=setInterval("timeout()",50); pouzi casovac=setInterval("timeout()",5); a namiesto glob++;
glob++; pouzi glob=glob+0.1;
Rychlost je uplne rovnaka aku si mal ty a je t...

 Fórum: Backend   Téma: aktívny/neaktívny odkaz


Odpovede: 8
Zobrazenia: 585


naco to chces vymazavat ? ved budes iba testovat ze ci existuje zaznam za aktualny den, a je jedno ci za predchadzajuce dni su nejake zaznamy, tie ta uz nezaujimaju. popripade mozes updatovat ten jeden zaznam. je blbost koli tomu robit nejaky cron alebo iny scheduling

 Fórum: Frontend   Téma: Zväčšovanie a zmenšovanie webu


Odpovede: 13
Zobrazenia: 722


ano, mal som to aj podla tvojho prikladu ale islo mi to aj bez neho a firefox je verzia 3.6.6 a opera je 10.53

 Fórum: Frontend   Téma: Zväčšovanie a zmenšovanie webu


Odpovede: 13
Zobrazenia: 722


nacom to skusas ? mne to spravne ide v IE a v opere a firefoxe sice nastavuje vysku no ma to zlu sirku , iba taky uzky pasik

 Fórum: Frontend   Téma: Zväčšovanie a zmenšovanie webu


Odpovede: 13
Zobrazenia: 722


nejde o height ale o width lebo div sa nenatiahne na sirku zoznamu UL :(

 Fórum: Frontend   Téma: Zväčšovanie a zmenšovanie webu


Odpovede: 13
Zobrazenia: 722


camo:
takto nejak som to myslel

<html>
<head>
<style>

#div2{
border: solid 1px blue;
width: 10px;
height: 0px;
overflow-y:hidden;
}
#ul1{
border: solid 1px red;
width: 10px;
margin: 0px 0px 0px 0px;
}
</style>
</head>
<bod>
<div id=div2>
<UL id=ul1>
<li>p...

 Fórum: Frontend   Téma: Zväčšovanie a zmenšovanie webu


Odpovede: 13
Zobrazenia: 722


nastuduj si javascript settimeout a setinterval

 Fórum: Frontend   Téma: Zväčšovanie a zmenšovanie webu


Odpovede: 13
Zobrazenia: 722


asi myslis animovanie ? no najjednoduchsie je vlozit polozku v menu ktora ma 50 riadkov do DIV ktoremu nastavis overflow na hidden a cez timmer mu budes postupne zvacsovat velkost az na potrebnu uroven.

 Fórum: Frontend   Téma: Neviem nakodovat sablonu do vsetkych browserov.


Odpovede: 2
Zobrazenia: 486


http://24ways.org/2007/supersleight-tra ... png-in-ie6

 Fórum: Frontend   Téma: CGI-skripty


Odpovede: 10
Zobrazenia: 596


fuha, vtom roku som robil svoju prvu html stranku ja :) to sa este netscape s microsoftom tahali po sudoch ohladom IE :)

 Fórum: Backend   Téma: wamp, xampp, easyphp - problem


Odpovede: 6
Zobrazenia: 905


over si ci mas v apache nastaveny handler pre PHP, ak ho nemas tak apache povazuje tvoj php subor za staticku stranku a miesto vykonania PHP ti posle jeho obsah

 Fórum: Ostatné   Téma: ComboBox a využitie z pohľadu MySQL


Odpovede: 11
Zobrazenia: 889


jasne, kedysi som to tiez tak robieval ze som si vytvoril novy objekt odvodeny od TComboBox a do neho dorobil doplnujuci zoznam . kludne to urob aj tak, aspon si precvicis vytvaranie noveho objektu :)

 Fórum: Frontend   Téma: CGI-skripty


Odpovede: 10
Zobrazenia: 596


jasne, najprv sa nauc samotne HTML a CSS, potom JS a tak dalej

 Fórum: Frontend   Téma: CGI-skripty


Odpovede: 10
Zobrazenia: 596


no podla toho ako to HTML chces produkovat, ci ako staticke stranky alebo to chces generovat dynamicky na zaklade udajov z DB a zo vstupu. minimalne ten HTTP protokol by si si mal prestudovat, ten pojednava otom ako komunikuje browser so serverom.
Stránka: 23 z 32 [ Vyhľadávanie našlo 933 výsledkov ]




© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF