| Autor | Správa |
|---|
Fórum: Backend Téma: zmena url |
Odpovede: 50 Zobrazenia: 2191
| to je sice pekne ale ty refreshujes html stranku ktora si dotahuje obrazok a ty musis nastavit http header toho obrazku aby nebol cacheovany a nie danej stranke :)
obrazok je staticky ? ulozeny na filesysteme ? alebo je dynamicky generovany napr pomocou cgi? php? python? perl? ... ak je dynamicky g... |
|
Fórum: Backend Téma: Apache nevypisuje chybove hlasky |
Odpovede: 8 Zobrazenia: 825
| |
Fórum: Backend Téma: Apache nevypisuje chybove hlasky |
Odpovede: 8 Zobrazenia: 825
| | a apache logy si pozrel ? |
|
Fórum: Backend Téma: zmena url |
Odpovede: 50 Zobrazenia: 2191
| | ale toto je stale iba zdrojak na generovanie html stranky a nie na generovanie obrazka ktory sa ma menit |
|
Fórum: Backend Téma: Apache nevypisuje chybove hlasky |
Odpovede: 8 Zobrazenia: 825
| no mozno mu PHP nedalo vediet ze bola chyba odkial ma apache vediet ci v PHP vsetko prebehlo v poriadku ? keby si sa dozadoval nejakej statickej stranky alebo obrazka , tak apache by ti dal vediet ze je nejaky problem |
|
Fórum: Backend Téma: zmena url |
Odpovede: 50 Zobrazenia: 2191
| | ty musis zakazat cacheovanie v kode ktory generuje obrazok a nie linku nan |
|
Fórum: Backend Téma: zmena url |
Odpovede: 50 Zobrazenia: 2191
| | tento kod generuje stranku v ktorej mas linku na obrazok alebo tento kod generuje samotny obrazok ? |
|
Fórum: Backend Téma: zmena url |
Odpovede: 50 Zobrazenia: 2191
| |
Fórum: Backend Téma: zmena url |
Odpovede: 50 Zobrazenia: 2191
| | nie, aj obrazky su len subor tak ako html alebo staticke JS alebo CSS. ale mas pravdu aspon v pripade firefoxu , ten si cacheuje subor aj querystringom aspon podla vypisu jeho cache [url]about:cache?device=disk[/url] no nic to nemeni natom ze ak v http hlavicke nastavi parameter cache-control tak ku... |
|
Fórum: Backend Téma: zmena url |
Odpovede: 50 Zobrazenia: 2191
| | na zaklade nazvu suboru, querystring by do toho nemal zapadat aspon IE querystring ignoruje preto u zakaznika na intranete vypinali cacheovanie na klientoch. bude to asi preto, lebo v pripade POST tam ten querystring aj tak nebude :) apropo Cache-Control: no-cache povie klientovi ze danu stranku nem... |
|
Fórum: Backend Téma: zmena url |
Odpovede: 50 Zobrazenia: 2191
| | neviem ci znema alebo pridanie parametra pomozu, ak si v php vyziadas od servera nazov suboru tak ti vrati iba po otaznik, cize query string sa do nazvu nepocita. takze lepsie je nastavit cache-control a last-modified v http hlavicke aby klient nepouzil nacacheovany subor. http://en.wikipedia.org/wi... |
|
Fórum: Backend Téma: zmena url |
Odpovede: 50 Zobrazenia: 2191
| | na strane servera by sa to malo vykonavat vzdy nakolko now.getTime() dava stale nove hodnoty. skus radsej zabezpecit aby v headry responsu bolo vypnute cacheovanie, alebo aby si tam mal stale novy cas vytvorenia contentu. |
|
Fórum: Backend Téma: testovanie prvku pola char [C++] |
Odpovede: 6 Zobrazenia: 574
| ano, ztrapnil som sa nevsimol som si, ze porovnava char so stringom tak clovek dopadne ked chvilku robi v pascale, chvilku v jave, chvilku v pl/sql a neskor zase v javascripte a pre istotu to zaklincuje pythonom  |
|
Fórum: Backend Téma: testovanie prvku pola char [C++] |
Odpovede: 6 Zobrazenia: 574
| |
Fórum: Backend Téma: testovanie prvku pola char [C++] |
Odpovede: 6 Zobrazenia: 574
| result[0] nevracia nahodou pointer ? netreba tam pouzit deferencny operator (*) ? mozno bude potrebne aj pretypovanie. ale to su len moje dohady  |
|
Fórum: Backend Téma: zavádzač |
Odpovede: 48 Zobrazenia: 2338
| | najjednoduchsie je spravit si image disku bud programom norton ghost alebo acronis true image... |
|
Fórum: Frontend Téma: THIS |
Odpovede: 22 Zobrazenia: 1076
| Ja len tak okrajovo...
Ta zmena opacity vobec nie je plynula. Namiesto casovac=setInterval("timeout()",50); pouzi casovac=setInterval("timeout()",5); a namiesto glob++; glob++; pouzi glob=glob+0.1; Rychlost je uplne rovnaka aku si mal ty a je t... |
|
Fórum: Backend Téma: aktívny/neaktívny odkaz |
Odpovede: 8 Zobrazenia: 585
| | naco to chces vymazavat ? ved budes iba testovat ze ci existuje zaznam za aktualny den, a je jedno ci za predchadzajuce dni su nejake zaznamy, tie ta uz nezaujimaju. popripade mozes updatovat ten jeden zaznam. je blbost koli tomu robit nejaky cron alebo iny scheduling |
|
Fórum: Frontend Téma: Zväčšovanie a zmenšovanie webu |
Odpovede: 13 Zobrazenia: 722
| | ano, mal som to aj podla tvojho prikladu ale islo mi to aj bez neho a firefox je verzia 3.6.6 a opera je 10.53 |
|
Fórum: Frontend Téma: Zväčšovanie a zmenšovanie webu |
Odpovede: 13 Zobrazenia: 722
| | nacom to skusas ? mne to spravne ide v IE a v opere a firefoxe sice nastavuje vysku no ma to zlu sirku , iba taky uzky pasik |
|
Fórum: Frontend Téma: Zväčšovanie a zmenšovanie webu |
Odpovede: 13 Zobrazenia: 722
| nejde o height ale o width lebo div sa nenatiahne na sirku zoznamu UL  |
|
Fórum: Frontend Téma: Zväčšovanie a zmenšovanie webu |
Odpovede: 13 Zobrazenia: 722
| camo:
takto nejak som to myslel
<html> <head> <style> #div2{ border: solid 1px blue; width: 10px; height: 0px; overflow-y:hidden; } #ul1{ border: solid 1px red; width: 10px; margin: 0px 0px 0px 0px; } </style> </head> <bod> <div id=div2> <UL id=ul1> <li>p... |
|
Fórum: Frontend Téma: Zväčšovanie a zmenšovanie webu |
Odpovede: 13 Zobrazenia: 722
| | nastuduj si javascript settimeout a setinterval |
|
Fórum: Frontend Téma: Zväčšovanie a zmenšovanie webu |
Odpovede: 13 Zobrazenia: 722
| | asi myslis animovanie ? no najjednoduchsie je vlozit polozku v menu ktora ma 50 riadkov do DIV ktoremu nastavis overflow na hidden a cez timmer mu budes postupne zvacsovat velkost az na potrebnu uroven. |
|
Fórum: Frontend Téma: Neviem nakodovat sablonu do vsetkych browserov. |
Odpovede: 2 Zobrazenia: 486
| |
Fórum: Frontend Téma: CGI-skripty |
Odpovede: 10 Zobrazenia: 596
| fuha, vtom roku som robil svoju prvu html stranku ja to sa este netscape s microsoftom tahali po sudoch ohladom IE  |
|
Fórum: Backend Téma: wamp, xampp, easyphp - problem |
Odpovede: 6 Zobrazenia: 905
| | over si ci mas v apache nastaveny handler pre PHP, ak ho nemas tak apache povazuje tvoj php subor za staticku stranku a miesto vykonania PHP ti posle jeho obsah |
|
Fórum: Ostatné Téma: ComboBox a využitie z pohľadu MySQL |
Odpovede: 11 Zobrazenia: 889
| jasne, kedysi som to tiez tak robieval ze som si vytvoril novy objekt odvodeny od TComboBox a do neho dorobil doplnujuci zoznam . kludne to urob aj tak, aspon si precvicis vytvaranie noveho objektu  |
|
Fórum: Frontend Téma: CGI-skripty |
Odpovede: 10 Zobrazenia: 596
| | jasne, najprv sa nauc samotne HTML a CSS, potom JS a tak dalej |
|
Fórum: Frontend Téma: CGI-skripty |
Odpovede: 10 Zobrazenia: 596
| | no podla toho ako to HTML chces produkovat, ci ako staticke stranky alebo to chces generovat dynamicky na zaklade udajov z DB a zo vstupu. minimalne ten HTTP protokol by si si mal prestudovat, ten pojednava otom ako komunikuje browser so serverom. |
|