Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.01.11
Prihlásený: 05.07.16
Príspevky: 38
Témy: 20
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2012 11:11

Zdravím, potreboval by som podariť ohľadne viac vecí.

Včera som si kúpil HP ProBook 4730s. Nechcel som tam OS ale vraj sú už tieto konfigurácie automaticky predávané aj s OS. Po spustení je stav presne taký ako som predpokladal a to, že tie somariny od HP mi berú polovicu z RAM a to na ňom nič nerobím. Som zástanca čistého OS v mojom prípade Win7 ale je tu viac problémov.

Problém 1:
Niekde na nete som čítal, že pri vymazaní partícií s Recovery sa stane, že už book nespustím. Tomu by som chcel určite predísť, preto píšte či je táto obava opodstatnená alebo nie. Veľmi rád by som tam totiž hodil čistý Win7 no a pred tým alebo pri samotnej inštalácií si rozdelil HDD podľa seba bez partícií s Recovery. Je možné, že by to zblblo tak, ako píšu niektorí na nete?

Problém 2:
Kedže som už kúpil book s OS... tak by k nemu mala byť aj licenia. Nikde však na book nemám nálepku s licenčným kľučom. V krabici od book ani žiadne DVD či papier ohľadne OS nebol. Ako teda preinštalovať Win no zároveň ho spraviť legálnym ak som k booku nedostal NIČ? Napadlo mi či nie je nejaky soft od HP ktorý mi ukáže moj licenčný kľuč.. aby som mohol inštalovať aj čistú verziu. Obávam sa, že je to tak spravené, že tento nainštalovaný WIN bude legálny len vtedy ak si z neho spravim recovery a budem vždy inštalovať ten istý aj so somarinami od HP. A to nechcem.

Problém 3:
Na disku sú vytvorené partície s Recovery. Ak však sa rozhodnem, že chcem všetko zmazať, formatovať a spraviť nové pre čistu verziu WIN .. ako dostanem zálohu na DVD? Stretol som sa skoro vždy s prípadmi, keď pri prvom spustení booku žiadal systém o vloženie DVD kam vypálilo túto ich nainštalovanú verziu WIN so všetkým. Mne však o napálení recovery nenapísalo ani slovko. A teda, bolo by rozumné si spraviť recovery ak chcem z disku všetko mazať, ale kde a ako?

Problém 4:
Nestratím nainštalovaním čistého OS záruku?

Ďakujem za vaše odpovede.. dúfam, že mi budete vedieť poradiť. Najviac sa obávam práve toho, že po vymazaní partícií mi začne book blbnúť a nebude možné to už nijako obnoviť. A ešte ak by som mal týmto stratiť záruku, tak isto si nechcem opravu platiť.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2012 11:42

To za 1 čo si tu napisal a dočital sa si to vôbec nepochopil a pre teba je to zbytočne riešit lebo čistza inštalacia nemá z tým nič spoločné
2 na spodu máš nalepenú naleplu z licenciov W7HP a dobre sa pozri a potom tu vypisuj
Načo ti je DVD W7 ked ho máš v Recovery particii, obnovenie sa spúšta pomocov klávesy a ked vymažeš Recovery už nespustíš nič lebo si to vymazal
3 načo ti je vypalene DVD recovery ked si proti nemu a udajne ti bere system RAM
4 na ten notobook si môžeš dat aj WinXP a nestracaš zaruku, vyrobca je zodpovedný za HW a nie tvoj Software, na to máš servis čo sa ti bude starat o HW a nie o soft ktorí si si sam nainštaloval a potvrdil licenciu,
Ked si tam dáš čistí W7 tak tvoje recovery bude acronis alebo niečo podobné čo si zakúpiš.
Ak chceš vratit nazad všetko ked si vymazal Recovery tak sa spoj zo servisom a tí ti pošlú zdarma Recovery DVD W7 alebo si to stiahnež zo stránky HP


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cisty WIN pre novy HP ProBook

Registrovaný: 06.11.08
Prihlásený: 06.09.21
Príspevky: 3091
Témy: 84
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2012 13:11

Problém 1:
Mal som notebook HP Compaq, vymazal som recovery partíciu a fičal som ďalej. Na funkčnosť notebooku to nemá vplyv.

Problém 2:
Ako písal hornak, poriadne sa pozri na spodnú stranu, mala by tam byť nálepka s licenciou.

Problém 3:
Skús prejsť tie predinštalované programy, možno sa tam bude nachádzať nejaký na vypálenie recovery (na notebooku Toshiba som taký mal).

Problém 4:
Nemyslím si. Ale najlepšie sa spýtať priamo u predajcu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.01.11
Prihlásený: 05.07.16
Príspevky: 38
Témy: 20
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.06.2012 11:54

tak.. aby som to teda uzavrel :P ....riesenie som pouzil velmi jednoduche a je to asi najlepsie ake mohlo byt.

Pri instalovani noveho OS mozte kludne zmazat vsetky particie.. formatnut a vytvorit si particie podla toho ako vy potrebujete (niektore booky to fakt maju totalne na prd)
Co sa tyka OS .. odporucam ten ktory tam je pri kupe booku HP urcite odstranit.. pretoze je zbytocne narocny na výkon vsetkymi aplikaciami ktore vam tam HP s windowsom nainstalovalo.
Oplati sa vsak napisat na podporu pre HP kde im nadiktujete seriove cislo a este nieco dalsie... poviete ze potrebujete Recovery DVD... date im adresu kam to maju poslat a spomeniete este aku verziu OS ste v booku pri kupe mali (v podstate na aky OS mate licenciu na tej nalepke ktora sa u mna nachadza pod bateriou ). V mojom pripade to bola Win 7 home Premium 64bit SK ...
Do 3 dní som mal tie DVD doma a bol som milo prekvapený. Jedno Recovery DVD obsahuje naozaj uplne cistu verziu Windowsu 7 avsak uz s nainstalovanymi ovladacmi prave pre vas typ booku. Netreba nic dodatocne co sa tyka driverov instalovat, vsetko sa nainstaluje priamo pri instalacii samotneho OS...
Druhe recovery DVD obsahuje vsetky tie doplnkove aplikacie od HP z ktorych naozaj asi 95% nevyuzijete a zbytocne to berie z výkonu. Po vsunuti druheho DVD do booku vam vyskoci prehladne okno.. kde mate zobrazenu kazdu jednu aplikaciu, popis k nej.. a sami si vyberiete co chcete nainstalovat.

Preto na zaver odporucam urcite mat doma v zalohe priamo Recovery pre vas typ booku ktore ziskate cez podporu uplne zdarma, vdaka ktorym si nainstalujete cistu verziu OS iba s ovladacmi a ostatne uz robite podla toho na ake nastavenia, aplikacie ste zvyknutí a co tam chcete mat.

Recovery DVD davam do povedomia preto, ze som pocul ako funguje Recovery DVD od Asusu. Po nainstalovani OS z ich recovery sa vam naisntaluju presne rovnake veci ako ked ste zapli prvy krat book. TO znamena ze aj vsetky Asus aplikacie, nastavenia a neviem ci vam dokonca aj disk znova nerozdeli presne ako to bolo ked ste ho kupili. Cize kompletne tovarenske nastavenia. Co podla mna nie je vyhoda..

Pre HP odporucam Recovery s cistym WIN v ktorom sa nachadzaju ovladace prave preto, ze som najprv nainstaloval svoju vlastnu Verziu WIN 7 ktoru pouzivam na viacerych pc uz roky... a ani po mesiaci sa mi nepodarilo korektne rozbehat vsetok hardware. Pracne som stahoval kazdy jeden driver avsak ani zo stranky HP ani nijakym inym sposobom mi to nepomohlo. NIektore veci fungovali, no BT sa mi nepodarilo rozbehat ai po mesiaci a to som vyskusal naozaj vsetky ovladace dostupne na webe. Takze z tohto dôvodu odporucam HP Recovery, pretoze tak ci tak dostanete do compu cistu verziu OS avsak usetrite mnozstvo casu hladanim, stahovanim a instalovanim driverov pretoze tie su uz obsiahnute v tom OS.

Tak dufam ze som tymto niekomu pomohol ;-) prijemny den


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy HDD - rychly pre WIN + hry

v Úložné zariadenia

10

579

12.11.2012 10:42

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HP ProBook 4720s - problem s instalaciou win 7

v Operačné systémy Microsoft

0

605

23.01.2011 16:35

enorm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. cisty walkthrough

v Počítačové hry

12

680

08.08.2009 0:29

Dzimbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DC konektor pre HP probook

v Kúpim

1

234

19.07.2014 13:48

hopkok Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. tlačiareň - čistý papier

v Externé zariadenia

0

942

30.01.2010 11:25

helmut333 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čistý windows 10

v Operačné systémy Microsoft

3

362

25.02.2016 12:35

Walcott Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kde kupit cisty nugat?

v Krčma

4

1165

06.11.2013 10:18

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win 7 alebo Win XP pre starší notebook

v Operačné systémy Microsoft

4

391

11.02.2014 13:33

hanesovic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. (Word VB) Zmena zoznamov na čistý text s formátovacími t

v Delphi, Visual Basic

0

816

27.08.2007 10:00

Joeyeti Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ovladac pre tlaciaren pre win 7 asi neni...prosim radu

v Ovládače

2

775

05.03.2010 12:45

lukin0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ovladac pre grafiku 4890 pre Win 7

v Ovládače

1

769

24.01.2010 20:19

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. poškodený disk s legálnym WIN. v notebooku > nový disk > ako tam dať legalny win ?

v Operačné systémy Microsoft

6

659

27.05.2018 9:48

Mindfreak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win XP nasiel novy hardware

v Operačné systémy Microsoft

4

527

07.12.2007 16:35

br4n0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový HW reinstal Win - boot

v Operačné systémy Microsoft

8

416

19.10.2013 1:00

kewo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WIN 10 na novy pc

v Operačné systémy Microsoft

9

376

11.07.2018 19:52

smola14 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový PC s Win XP

v PC zostavy

13

484

16.02.2016 13:31

shiro Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra