Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.11.07
Prihlásený: 06.08.15
Príspevky: 59
Témy: 18
Bydlisko: Zilina
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 1:16

Zdravím, mám sluchátka Shure SRH240, zapojené nasledovne: notebook -> PjoJect USB box -> Bravo audio sluchátkovy zosilovač -> SRH240. zvuk výborný, na jednu vec: v pozadí stále počuť piskot (ako komár) s pravidelným "zm zm zm". podobne ako mobil ruší televízor. Zjavne tam je nejaké rušenie, charakter a hlasitosť sa mení podľa polohy káblov, a to rovnako RCA medzi DAC a zosilňovačom, ako ako káblom sluchátok. čo by mi pomohlo, okrem vyladenia polohy káblov? RCA kábel by mal byť tienený, o sluchátkovom to neviem ale pri zapojení sluchátok priamo do notebooku bzukot nepočuť.

vďaka za rady, napríklad aj za "obaľ káble alobalom", čo som ešte neskúšal lebo neviem či by to pomohlo :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
bzukot v slúchadlách totálne kazí posluch

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 9:53

Ten zosilnovac je elektronkovy, ze? V audio retazci bude on ruseny. Tie su celkovo dost citlive. Skusal si pouzit ine kable? A ake vlastne mas? Myslim model. Pevne dufam, ze nie obycajne "tkanicky" od Hama a spol... ;) Rusenie bude pochadzat najskor z ntbk, alebo el. siete. Skusal si zapojit tu zostavu aj inde ako v tvojom dome? Mozno len pomozu lepsie kable a tieniace magnety...







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.11.07
Prihlásený: 06.08.15
Príspevky: 59
Témy: 18
Bydlisko: Zilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2011 12:08

j, zosik ma elektronku a ma otvorenu konstrukciu, vid link http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... _jNw2s&t=1

na kabli stoji: B-TECH hyperlink totalshield O.F.C., nema viac ako meter. iny kabel som zatial neskusal, kazdopadne to piska aj ked ten kabel nezapojim, len zapnuty zosik + sluchatka. a sluchatkovym kablom si mozem ladit charakter bzukotu podobne ako FM antenou. hrozne. robi to aj ked NTB bezi na baterku a vsetko okrem zosiku je vytiahnute zo zastrcky.

inde ako doma som to neskusal, som na intraku. ale aj inym ludom robi rovnaky zvuk v aktivnych reprakoch, tak mam podozrenie ze to bude nejake vlnenie vo vzduchu (zhodou okolnosti mame na streche vysielac)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
bzukot v slúchadlách totálne kazí posluch

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 12:36

No ten kábel popravde nič moc. Ak má RCA kábel menej ako meter, tak je to len dobre. Pri RCA sa nedoporučujú väčšie dĺžky. Ak tam máte na streche vysielač, tak je dosť možné, že to tej elektrónke neprospieva a vzniká rušenie. V tomto neviem čo bude najlepšie, ale možno pomôže alchýmia ako magnetické krúžky a lepšie tienenie.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.11.07
Prihlásený: 06.08.15
Príspevky: 59
Témy: 18
Bydlisko: Zilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.03.2011 9:37

skúsil som to zapojiť u kamoša, po bzukote ani stopa. vidím to teda na nejaký rušivý signál ktorého mám plnú izbu. Rozmýšľam že v týchto podmienkach je mi celý zosík asi nanič, moc neverím že sa mi ho podarí spoľahlivo vytieniť. uvažujem že ho predám aj spolu s ProJect USB boxom a kúpim uDAC miesto toho. ten by rušený byť nemal, ak sa nemýlim, predsa len analógových obvodov v sebe moc nemá.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
bzukot v slúchadlách totálne kazí posluch

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2011 10:23

Ako som si myslel. ;) Ja sa priznam, ze mam rad elektronkovy zvuk a zvuk vinylov. Maju prijemne skreslenie a makke basy, resp jemne vysky, ktore ziadny digital nedokaze vytvorit. Ale pri posluchu mam rad az strojovu analytickost a to zase analog nedokaze ani omylom (nie v zaplatitelnych hladinach). Nerozmyslal si nad zosilovacom BV audio? Ma na svoju cenu velmi dobry zvuk. Osobne som s nim spokojny, ale pocitam tak, ze si ho podrzim este nejake dva roky a pojdem na vyssi level. Tie Triple.fi 10 si to zasluzia.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.11.07
Prihlásený: 06.08.15
Príspevky: 59
Témy: 18
Bydlisko: Zilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.03.2011 10:42

haffen píše:
Ako som si myslel. ;) Ja sa priznam, ze mam rad elektronkovy zvuk a zvuk vinylov. Maju prijemne skreslenie a makke basy, resp jemne vysky, ktore ziadny digital nedokaze vytvorit. Ale pri posluchu mam rad az strojovu analytickost a to zase analog nedokaze ani omylom (nie v zaplatitelnych hladinach). Nerozmyslal si nad zosilovacom BV audio? Ma na svoju cenu velmi dobry zvuk. Osobne som s nim spokojny, ale pocitam tak, ze si ho podrzim este nejake dva roky a pojdem na vyssi level. Tie Triple.fi 10 si to zasluzia.


Mne sa tiez elektronkovy zvuk velmi paci, ale kedze byvam v takom signalovom bordeli pouzitie je dost narocne. cim dalej sa mi zacina pacit nahrada ProJect USB boxu aj maleho elektronkaca uDAC-om, aspon z praktickej stranky. teraz musim prehadzovat cinch kabel medzi sluchatkacom a aktivnymi bednami, udac ma cinch vystup a sluchatkovy, takze ziadne vymienanie kabelaze. ako je na tom ale zvukovo? a tiez, ako a kde sa dobre zbavim uvedenych krabiciek, ak na to dojde? (dobry on-line bazar) :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
bzukot v slúchadlách totálne kazí posluch

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2011 10:54

V audiu v podstate plati zasada, ze je dobre, ak je signalova cesta co mozno najkratsia. Cim menej "krabiciek" a kabelaze, tym lepsie. Az by som mal ntbk, tak by som riesil externu zvukovku. Ale ja kvoli nutnosti nulovej latencie. D/A prevodnik je dobra volba. Mas aj nieco konkretne vybrate? Dobre prevodniky robi Musical Fidelity, ale aj Pro ject.
Uvedenych "krabiciek" sa tu asi nezbavis. Na bazary je to o nicom davat, lebo sa nacakas. Skus navstivit forum hifi slovanet. Tam by si to mohol predat.
Ale este mi neda. Preco si si vybral prave uzavrete sluchatka? Tie nemamu dobry vplyv na kvalitu zvuku vdaka svojej konstrukcii.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.11.07
Prihlásený: 06.08.15
Príspevky: 59
Témy: 18
Bydlisko: Zilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.03.2011 11:18

preco uzavrete? v podstate z nevedomosti, mal som zazitu predstavu ze tie maju najlepsi zvuk. Do head-fi zacinam vidiet az teraz :-)

[quote="haffen"]Dobre prevodniky robi Musical Fidelity, ale aj Pro ject.
Uvedenych "krabiciek" sa tu asi nezbavis. quote]

DAC od ProJectu mam prave teraz, a hra dobre. len ma trochu hneva ze musim prehadzovat kable ked chcem pocuvat sluchatka/repraky. Rozmyslam o nahradeni projectu a elektronkoveho sluchatkaca tymto:

http://www.amazon.com/gp/product/B003Y5 ... A6R2E3B8E7

je maly, napajany z USB a ma vystup RCA ako i headphone jack.


POSUN v bzucani: skusil som stare rozbite sluchatka od Philipsu (lacne plastaky) na elektronkaci a sice bzucia, ale sotva pocutelne, az vobec. na rovnaku hlasitost ako dostanem zo Shure ich ale musim viac vybudit, pocitam teda ze Shure su citlivejsie. To by aj mohol byt dovod preco je z nich taka dobra antena na WiFi signal. da sa im nejak pomoct?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
bzukot v slúchadlách totálne kazí posluch

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2011 11:31

No paradoxne uzavrete maju najhorsi zvuk. Az budem na pc, tak Ti tu postnem jeden text, ze preco. Ohladne toho DAC. Kolko chces do toho vrazit?
Co sa tyka tych Philipsov... skor by som to pripisoval nekvalite sluchatok, ze nemaju ten dar dat cisty zvuk a tak to skreslenie je viac maskovane. Ostatne su to Philipsy a tie same o sebe nemozu byt dobre. Tie Shure su vdaka uzavretej konstrukcii take ake su. Uzavrete maju vseobecne velmi uzavretu priestorovost a zvukovo su suche (v zmysle, ze nemaju dobru dynamiku). Takze tam je aj viac citit rozne chyby vo zvuku...







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.11.07
Prihlásený: 06.08.15
Príspevky: 59
Témy: 18
Bydlisko: Zilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.03.2011 11:49

to uz teraz viem, ked som ich kupoval tak som rozlisoval akurat do ucha-na ucho-okolo ucha :-) siel som podla recenzii a vyjadreni typka z brnenskeho Gothicu. ale uz s tym moc nenarobim, sluchatka uz su doma.

rozmyslam ci sa da tym sluchatkam pomoct nejakym feritom na kabli, aby tak nechytali ten signal zvonku


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bzukot v PC

v Ostatné

14

475

03.09.2012 10:28

Sh4d0W Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. repro 2,1 na bezny posluch

v Ostatné

4

381

30.08.2013 0:29

Palio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Elektronika sa kazí

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Novinky

60

2943

11.08.2011 14:22

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sluchadla na domaci posluch do 17 eur

v Ostatné

6

629

24.06.2011 19:25

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kazi sa my grafika?

v nVidia grafické karty

20

796

08.08.2015 13:34

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kazi sa mi disk?

v Notebooky a netbooky

3

436

15.02.2010 19:25

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Osobné pozvanie na testovací posluch aktíviek Dynaudio DBM50

v Zvuk

0

276

03.04.2013 10:17

Klasikk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sluchadla cez hlavu na domaci posluch (100-150€)

v Externé zariadenia

15

1205

06.02.2019 20:59

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Malá bodka kazí celý layout

v HTML, XHTML, XML, CSS

6

618

20.03.2008 12:41

ma®tin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Samsung Galaxy S4 -> kazí nabíjačky

v Smartfóny a tablety

3

304

18.02.2016 20:07

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Štatistika: ktorý hardvér sa najviac kazí?

v Novinky

20

1583

19.12.2010 12:33

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Totálne zamrznutie PC

v nVidia grafické karty

11

771

07.08.2008 21:50

IT ´´expert´´ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. totalne zavyreny pc

v Antivíry a antispywary

12

861

03.09.2008 15:15

daKilla Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. totalne skolabuje WIN XP

v Operačné systémy Microsoft

4

338

26.11.2011 10:54

Winvik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nvidia G210M - totálne prehrievanie

v nVidia grafické karty

2

298

02.02.2015 18:31

MeriXo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako totalne sformatovat USB?

v Ostatné zariadenia

3

530

05.09.2010 14:56

stopa27 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra