Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 24 ] 

Aký mobil z týchto štyroch je podľa vás naj???
 iPhone 4 33% 33% [ 22 ]
 Samsung galaxi 25% 25% [ 17 ]
 HTC HD2 31% 31% [ 21 ]
 Sony Erricson Xperia X10 10% 10% [ 7 ]


Celkom hlasov : 67

AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 03.12.09
Prihlásený: 26.04.11
Príspevky: 17
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 27.10.2010 19:26

Aký mobil z týchto štyroch je podľa vás naj???

iPhone 4

Samsung galaxi

HTC HD2

Sony Erricson Xperia X10


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 06.11.08
Prihlásený: 06.09.21
Príspevky: 3091
Témy: 84
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 27.10.2010 19:29

Osobne nemám ani s jedným z týchto mobilov, ale vsadil by som na Sony Erricson, kedže s nimi mám celkom dobré skúsenosti.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 26.09.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 11108
Témy: 165
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 27.10.2010 19:55

http://www.mobilmania.cz/testy/sc-20/default.aspx maju ich vacsinu zoradene do rebricka mne to pomohlo, mam Samsung Jet a som spokojny. Ak by som bral novy mobil bol by to Samsung Wawe alebo nejaky HTC napr Desire. HD2 je velkra krava, Phone4 stoji za houby, Xperia sa mi nepacila ked som snou robil mozno nezvyk a ten Samsung nepoznam ale Galaxi je viac typov.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 23.10.07
Prihlásený: 23.11.21
Príspevky: 2288
Témy: 140
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 27.10.2010 20:05

No, prisiel som do styku s Xperiou X10 Mini Pro, a iPhone 4 (ten vlastnim). S Galaxy som mal moznost sa pohrat, HTC som nestretol. ALE (!) Telefon si vyberaj podla seba a svojich potrieb. Pozri tony videorecenzii na YouTube, tony unboxing videii (tie osobne milujem :lol: ), specifikacie, klasicke recenzie...Telefon nie je PC, aby si si poskladal suciastky ktore budu podavat najlepsi vykon, tu ide o to co ti najviac sedi, a kedze nikto z nas niesme Ty, nikde a nikdy ti neporadia to iste zariadenie.

Ale predsalen sa vyjadrim aj konkretne. Myslim ze X10 MP je stale celkom rozdiel ako klasicka Xperia, teda nebudem komentovat X10. Galaxy S : Skutocne perfektne vyzerajuci AMOLED panel, velmi podareny dizajn. Fotoaparat som nemal moznost vyskusat. Android sa mne osobne paci menej ako iOS, funkcnost som nejak neskumal. Kazdopadne kupou Galaxy S neprehlupis, a budes s nim spokojny.

iPhone 4 : Upozornujem ze Galaxy S som mal moznost si vyskusat, iPhone 4 vlastnim, cize tu toho bude napisaneho asi viac. Neodporucam citat AntiApplistom, ak maju problem udrzat svoj krvny tlak v pripustnych cislach ;)
Takze, displej : Skutocne uzasny. Priznam sa ze tak dokonaly displej som nevidel, dokonca ani na Galaxy S. Viac superlativov nema zmysel podavat. Rychlost : taktiez perfektna. Prakticky nikde necakas (okrem nacitavania stranok, zavisi od pripojenia). Dizajn : V reale je daleko lepsi, ako vyzera z fotiek. Zariadenie sa pekne drzi v ruke, pracuje sa s nim naozaj dobre. iOS: Taktiez perfektny, viac nema zmysel doplnat. Nevyhodou moze byt cena.

Viac ma momentalne nenapada.
Pre haterov este jedno upozornenie (pre istotu): Viem ze cast o iPhone je plna superlativov. Verte tomu, ze iPhonu nemam skutocne co vytknut (ziadny deadgrip ani nic podobne). Veci opisane v odseku su moje osobne dojmy, a maju informativny charakter. Akakolvek podobnost na CoNemaJablkoToJeZle je cisto nahodna :lol: Teraz vazne, berte to s rezervou ;)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aký mobil???

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 27.10.2010 20:24

dixi píše:
http://www.mobilmania.cz/testy/sc-20/default.aspx maju ich vacsinu zoradene do rebricka mne to pomohlo, mam Samsung Jet a som spokojny. Ak by som bral novy mobil bol by to Samsung Wawe alebo nejaky HTC napr Desire. HD2 je velkra krava, Phone4 stoji za houby, Xperia sa mi nepacila ked som snou robil mozno nezvyk a ten Samsung nepoznam ale Galaxi je viac typov.

No to už je len názor experta. Samsung Jet a Wave...prvý s uzavretým OS, druhý s absolútne neperspektívnym OS, ktorý Samsung pravdepodobne po nejakých 2-3 ďalších modeloch zabije.

Dneska by som bral jedine zariadenie s iOS, Androidom alebo Blackberry OS.
Z tých 4 konkrétne asi iPhone 4.
SE Xperia je pomalý črep so starým Androidom, SE sa navyše vôbec nemá k tomu spraviť nejaký schopný telefón...prakticky od čias Walkmanov W810i/W850 a pod.
HTC HD2 je obrovská tehla s mŕtvym OS Windows Mobile 6.5, ktorý je, a nech ma R. Hulán aj zabije, proste sračka, navyše s rezistívnym displejom, ktorý musíš ovládať stylusom, čo je skutočne "zážitok"...
Samsung Galaxy S je super telefónik, pokial jeho funkcie využiješ, tak nie je čo riešiť, cenovo je myslím lepšie na tom ako iPhone 4, takže ak sa ti páči viac Android než iOS, tak ber Galaxy S.
iPhone 4 je takisto špička, spracovanie je úžasné, displej jednoducho perfektný, ponuka aplikácií takisto najväčšia spomedzi všetkých, pokial ti teda nevadia niektoré obmedzenia Applu - iTunes pre Win, nemožné Bluetooth prenosy a pod., tak ber iPhone 4. Čo sa týka deathgripu, tak to je parádna bublina, hral som sa s iPhonom 4 v jednom z Apple Store v Los Angeles, v obchodnom centre, v ktorých je aj u nás miestami nahovno signál a keď som mobil chytil oboma rukami, tak signál klesol na 3 čiarky (z 5). Takže ani na "úžasnej" sieti AT&T, v zakrytom obchodnom centre je signál úplne v pohode.

@Skyro
Unboxing videá rulezzz! :D







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 18.02.09
Prihlásený: 25.03.14
Príspevky: 740
Témy: 59
Bydlisko: Trencin
Príspevok NapísalOffline : 27.10.2010 22:06

Scorpi HD2jku mam a displej je kapacitny. Ano WinMo nic ale ma zas taku vyhodu ze da sa doinstalovat linux, android a na xda uz boli aj nejake uspesne booty win 7 phone takze je to jeden z najuniverzalnejsich telefonov. Aj ked nie je to pre ludi ktory na to nemaju cas ale pre ludi ako ja ktory maju cas a maju zaujem sa hrat s tym. Ja ti radim HTC Desire HD mam z neho teraz romku v HD2jke a je to super. Je to v podstate HD2 s androidom. Ja ifony moc nemusim ja by som isto teraz isiel do Desire HD. Ked som si ja kupoval fon tak android bol v plienkach a na trhu bolo iba hero takze HD2jka bola jasna volba.







_________________
Notebook 1: Acer TravelMate TimelineX 8473TG, CPU: Intel Core i5-2430M 2.4 GHz, RAM: 4096 MB, DDR3, 1333 MH, HDD: 500GB 5400rpm Scorpio Blue, grafika: NVIDIA GeForce GT 540M - 1024 MB

Notebook 2: ASUS K52jr, CPU: Intel Core i3 350M, RAM: : 4GB (2 X 2GB) DDR3 1066MHz, HDD: Seagate 500GB 7200, grafika: ATI Mobility™ Radeon® HD 5470 1GB VRAM
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 06.01.08
Prihlásený: 25.05.23
Príspevky: 3170
Témy: 86
Bydlisko: Senica
Príspevok NapísalOffline : 27.10.2010 22:16

z tychto jedine HTC Desire, ako uz bolo spomenute







_________________
PC: Monitor: 24" Dell U2410 IPS 16:10, CPU: i5 4460 + Gelid Tranquillo Rev.3, MB: MSI H97M E35, GPU: Sapphire R9 380 dual X NITRO 4GB OC, SSD: Crucial BX100 250 GB, RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1600Mhz hyperX, PSU: EVGA 500B, case: Fractal Define R4
NB: Toshiba Satellite L505-13G: Intel Core i5 430M, ATI Radeon HD5165 1GB, 4GB RAM, 500GB HDD
fón: Samsung S20 FE + Garmin Fenix 6 pro
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aký mobil???

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 27.10.2010 22:28

@delete
Hmm, no môže byť že je kapacitný, neviem, nejako mám zafixované len rezistívne displeje na WM zariadeniach - na starších to tak bolo.

A ten systém je presne ďalší dôvod, prečo by som ten telefón nechcel, no kto má dneska čas sa s tým takto hrať? Myslím teda na telefóne ktorý je môj "primárny", nejaký lacnejší na podobné experimenty prečo nie, ale tu sa bavíme o docela high-end telefónoch, takže predpokladám, že sa jedná o "hlavný" mobil. A ten má fungovať a nie že musím skúšať kde aké ROMky aby som mal telefón lepší, rýchlejší a pod.

A v podstate Android je na tom tak nejak podobne...veď aj ten Galaxy S, je to prakticky top telefón a upgrade na Froyo sa odkladá už ako dlho? Akože naozaj? Toto je moderný systém? Apple vydá svoj FW a je dostupný naraz a pre všetky modely (ok, iOS4 na iPhone 2G nejde, ale predsa len je to 3 roky starý telefón, ešte do leta tam ale bolo možné nahodiť rovnaký OS ako na ostatné novšie iPhony).







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2010 0:30

Skyro píše:
Takze, displej : Skutocne uzasny. Priznam sa ze tak dokonaly displej som nevidel, dokonca ani na Galaxy S. Viac superlativov nema zmysel podavat. Rychlost : taktiez perfektna. Prakticky nikde necakas (okrem nacitavania stranok, zavisi od pripojenia). Dizajn : V reale je daleko lepsi, ako vyzera z fotiek. Zariadenie sa pekne drzi v ruke, pracuje sa s nim naozaj dobre. iOS: Taktiez perfektny, viac nema zmysel doplnat. Nevyhodou moze byt cena.


Neda mi nereagovat. Displej je paradny to treba uznat. Rychlost taktiez. Dizaj dajme tomu, no vobec sa nedrzi dobre v ruke prave preto, ze nema zaoblene hrany. Hociktory doterajsi iphone (aj 2G) sa drzi podstatne lepsie.

iOS je vecou vkusu. Ale ked uz si sa rozpisal rozpisem sa aj ja.

Multitasking tam prakticky neexistuje, to co je v iOS4 je len posielane suspend priznaku aplikaciam, ktore "akoze" bezia napozadi. Nie oni nebezia, oni spia. Rovnaky problem ma novy Bada OS. Nehovoriac o tom, ze ak iDeveloper "nezapne" pri vytvarani aplikacie podporu "multitaskingu" (standardne je off), tak ako uzivatel aplikaciu neuspis.

Dalsia vec je uzavretost celeho systemu. Dostat sa jednoducho na filesystem bez jailbreaku je takmer nemozne. Da sa to cez rozne file managery ale kazdy ma svoje zlozky ku ktorym nemaju ine aplikacie pristup a ked chce clovek cez tento file manager otvorit dokument, ktory si vytvoril v nejakom kancelarskom baliku (na telefone) tak ma proste smolu prave koli tejto strukture adresarov.

Synchronizacia hudby a v podstate vsetkeho cez iTunes je hlavne pre windows userov utrpenie.

SMS aplikacia nema ani zakladne funkcie ako templaty, ci custom priecinky a donedavna ani nezobrazovala pocet napisanych znakov. (bol som nuteny kupit platenu aplikaciu - biteSMS /mimochodom super vec/)

Nemoznost vymenit si baterku, ci kryt telefonu bez pouzitia spajkovacky.

Absencia HW (alebo aspon nejakych digitalnych) tlacidiel na prijatie/zrusenie hovoru. Pri kapacitnych displejoch je hlavne v zime velky problem co i len prijat hovor. Rovnako v lete, ked telefonujem a cely displej mam upoteny. Pot mi zaschne na displeji a ked mi chce niekto zavolat tak ma smolu, lebo ho nedokazem zdvihnut.

Zbytocne prazdny LockScreen na ktorom by mohli byt aspon tie eventy z kalendaru ked uz nic ine.

Takto by som mohol pokracovat do rana. Samozrejme iPhone s jailbreakom to uz je ina vec, ale out of box to je pre ludi, ktorym staci ze maju telefon, vedia si zavolat, posurfovat po nete, pozriet video a pripadne si spravit dobre nad logom jablka. Ja osobne keby nenarazim na iPhone za 120 eciek tak mam uz davno HTC, ktore mi ponuka slobodu.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aký mobil???

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2010 15:46

TommyHot píše:
Neda mi nereagovat. Displej je paradny to treba uznat. Rychlost taktiez. Dizaj dajme tomu, no vobec sa nedrzi dobre v ruke prave preto, ze nema zaoblene hrany. Hociktory doterajsi iphone (aj 2G) sa drzi podstatne lepsie.

iOS je vecou vkusu. Ale ked uz si sa rozpisal rozpisem sa aj ja.

Multitasking tam prakticky neexistuje, to co je v iOS4 je len posielane suspend priznaku aplikaciam, ktore "akoze" bezia napozadi. Nie oni nebezia, oni spia. Rovnaky problem ma novy Bada OS. Nehovoriac o tom, ze ak iDeveloper "nezapne" pri vytvarani aplikacie podporu "multitaskingu" (standardne je off), tak ako uzivatel aplikaciu neuspis.

Dalsia vec je uzavretost celeho systemu. Dostat sa jednoducho na filesystem bez jailbreaku je takmer nemozne. Da sa to cez rozne file managery ale kazdy ma svoje zlozky ku ktorym nemaju ine aplikacie pristup a ked chce clovek cez tento file manager otvorit dokument, ktory si vytvoril v nejakom kancelarskom baliku (na telefone) tak ma proste smolu prave koli tejto strukture adresarov.

Synchronizacia hudby a v podstate vsetkeho cez iTunes je hlavne pre windows userov utrpenie.

SMS aplikacia nema ani zakladne funkcie ako templaty, ci custom priecinky a donedavna ani nezobrazovala pocet napisanych znakov. (bol som nuteny kupit platenu aplikaciu - biteSMS /mimochodom super vec/)

Nemoznost vymenit si baterku, ci kryt telefonu bez pouzitia spajkovacky.

Absencia HW (alebo aspon nejakych digitalnych) tlacidiel na prijatie/zrusenie hovoru. Pri kapacitnych displejoch je hlavne v zime velky problem co i len prijat hovor. Rovnako v lete, ked telefonujem a cely displej mam upoteny. Pot mi zaschne na displeji a ked mi chce niekto zavolat tak ma smolu, lebo ho nedokazem zdvihnut.

Zbytocne prazdny LockScreen na ktorom by mohli byt aspon tie eventy z kalendaru ked uz nic ine.

Takto by som mohol pokracovat do rana. Samozrejme iPhone s jailbreakom to uz je ina vec, ale out of box to je pre ludi, ktorym staci ze maju telefon, vedia si zavolat, posurfovat po nete, pozriet video a pripadne si spravit dobre nad logom jablka. Ja osobne keby nenarazim na iPhone za 120 eciek tak mam uz davno HTC, ktore mi ponuka slobodu.

Tiež mi nedá nereagovať. V niečom máš pravdu - multitasking by mohol ešte umožňovať napr. nechať pripojeného IM klienta na pozadí, aby sa to nemuselo riešiť cez push notifikácie a takisto aj tie šablóny na SMS je niekedy užitočná vec.
Ale vysvetlite mi niekto, na čo presne je mi možnosť pristupovať do filesystému? Lebo teda mal som telefóny na ktorých to išlo, ale ako načo? Len aby si kde-aký BFU vedel odstreliť systém v mobile len preto lebo si myslí o sebe že je neviem aký borec a ako sa vyzná? Keď nemáš možnosť vyrobiť problém, tak si ho nevyrobíš...

iTunes - v čom konkrétne je to utrpenie? Jedine tak možno nepodpora video formátov ako XviD/DivX/mkv, ale tak to je už najmenej si raz za čas skonvertovať video. Hudbu to dokáže spravovať výborne, máš tam playlisty, equalizér,...hlavne pokial si dáš všetko skopírovať do iTunes library, tak pri zálohovaní sa nemusíš starať kde máš akú hudbu a video, proste skopíruješ jednu zložku a hotovo...

Výmena baterky - tiež teda nechápem, načo? Mal som desiatky telefónov a na žiadnom mi ešte neodišla baterka aby som ju musel meniť...

Lockscreen, no to je asi každého názor, mne to vôbec nechýba a aj na predchádzajúcich telefónoch som tam mal vždy toho čo najmenej...

Fakt mi to tak pripadá že ludia na tom iPhone hladajú chyby len preto lebo je to iPhone...ale kolko z vás potrebuje denne meniť baterku, že vám vadí nemožnosť dať dole jej kryt? :roll:







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2010 16:47

No presne preto co som pisal. Mas kancelarsku aplikaciu (je ich malo a stoja za hovno), vytvoris si tam dokument a kedze ako som pisal stoja za hovno, chces si ho prezriet v nejakom rozumnom file managerovy ktory v nom dokaze vyhladavat text, robit bookmarky na zaklade nadpisov atd atd.
Co spravis? Bud nic, alebo si tento dokument prehodis z iPhonu do pocitaca a potom z pocitaca naspat do iPhonu ale zas do inej aplikacie. Prave pre toto je potreba file manageru ;)

iTunes je utrpenie v tom, ze je na widlach neskutocne pomaly. Nehovoriac o tom, ze ked sa ti zdrbu widle a musis reinstalovat, tak niekedy nefunguje ficura transfer purchases a pri prvom zosynchronizovani telefonu s PC sa ti vsetko zmaze. Ano uz som to zazil a nebolo to nic prijemne.

To, ze sa tebe nepokazi baterka, neznamena ze sa nepokazi aj mne.

Rovnako aj Lockscreen.. Ty to mozno nepotrebujes druhym by sa to zislo.. Tu ide o tu (ne)moznost vyberu. Apple ti da uzavretu hlupost, v ktorej si si donedavna ani nevedel zmenit pozadie. Chvala Bohu ze existuje aspon ten jailbreak, ktory vie z primitivneho zariadenia spravit celkom schopny smartphone.







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aký mobil???

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2010 17:50

No s tou kancelárskou aplikáciou mi to pripadá trochu prehnané...resp. nepridávaš si zbytočne robotu písaním to na mobile?
Veď napíšem to rovno na PC a nahrám to keď tak do Filemanageru, v ktorom to budem prípadne upravovať. S PC by som prišiel do styku tak či tak, lebo to z iPhonu nejak chcem dostať, tak kam inam ak nie na PC. Tak prečo si pridávať robotu a písať to na iPhone? Alebo keď už, tak to napíšem napr. v poznámkach a hodím do PC a pohodlne upravujem.
Nechcem nejako ospravedlňovať "nedostatky" iPhonu, ale fakt mi to pripadá tak, že už ludia nevedia akú chybu si vymyslieť, tak sa z každého stáva strašný spisovatel, ktorý si potrebuje vypisovať mega-sformátované romány na telefóne...naozaj? :rolleyes:

iTunes - pomalý? No niekedy možno trochu dlhšie trvá kým mi nabehne, ale o nič pomalší než iné softy mi nepripadá, neviem...asi záleží od PC alebo tak...navyše s tou zálohou to vôbec problém nie je - keď sa ti dojebabre Windows, tak stačí cez nejakú live distribúciu Linuxu spraviť zálohu iTunes knižnice a po reinstale ju zase skopírovať späť. A keď spustíš iTunes, tak sa tvári akoby sa nič nestalo.

Baterka, no samozrejme môže sa stať že proste odíde, ale pokial je telefón v záruke tak sa väčšinou posiela na reklamáciu a to aj tak celý pokial viem, takže by si ostal bez mobilu nech už máš čokolvek. Jasné, keď chceš baterku kúpiť samostatne, tak nemáš moc šancu, ale to je presne o tom, čo som písal predtým ohladom softu - kadejaké čínske šmejdy si do toho ludia kúpia a dodrbe sa to ešte viac než to bolo predtým.

Jasné, (ne)možnosť výberu tu je, ale myslím si, že je stále viac-menej v prospech toho užívatela, aby mal proste pohodlie pri používaní telefónu a nemusel sa starať o neorigo baterku, vŕzgajúci zadný kryt (že, Nokia a SE?), polorozpadnutý SW (Symbian a pod.) a tak ďalej. V tomto Apple nemá konkurenciu.
WP7 sa to snaží okopírovať, ale zase zle, navyše mi pripadá akoby si zobrali nejaký iPhone OS 2.1 a skopírovali ten a nie ten najnovší, keď už teda.
Android je fajn, ale je otvorený pomaly až moc, potom to vyzerá tak, že, ako som písal vyššie, Samsung Galaxy S, jeden z top modelov, je ešte stále bez oficiálneho upgradu na Froyo.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2010 19:16

to ze sa z iphonu neda vybrat baterka povazujem za vyhodu ..nevrzga, ked ti padne mobil tak sa ti nerozleti na 3 kusy, a apple s vydrzou baterii problem nema
ale ta sprava suborov je uplne nahovno, vezmi si ze mi chce kamos poslat z pc na mobil nejaky song cez kabel, pripojim a vsetky subory mam v haji? to snad nemyslite vazne ..toto je trocha nedoriesene, povedal by som ze trocha viac

(som vlastnik htc)

z tychto moznosti by som bral iphone4 (ak nieje problem cena) ..avsak pridal by som do moznosti namiesto htc hd2 (windows mobile 6.x je mrtvy) nejaky desire napriklad


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 23.10.07
Prihlásený: 23.11.21
Príspevky: 2288
Témy: 140
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2010 22:34

Ak ti padne iPhone 4 tak je na milion kuskov :lol:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2010 11:57

@ScorpionSX s tou kancelarskou aplikacou to bol len priklad.. ja uz som viackrat nemal pristup k PC a musel som pisat ulohu do skoly na iPhone vo "worde". Ale to je jedno file manager je obrovsky nedostatok nech si hovori kto chce co chce.. Aj obycajna haraburda s winme 5.0 to dokaze, tak preco nie iPhone? Niekedy si odkazany len na telefon, bez pocitaca...

No mozno to zavisi od PC, ale ked si porovnam iTunes na macu a na widlach tak je to "nebe a dudy"..

"keď sa ti dojebabre Windows, tak stačí cez nejakú live distribúciu Linuxu spraviť zálohu iTunes"

Tak to uz je len user friendly riesenie :) zaujimalo by ma, ci by ti to odporucil aj Apple Support? ;)

Uz si reklamoval iPhone na slovensku? :) Je to horsie ako reklamovat nieco v ageme a to vobec neprehanam. Jasne v amerike je to ine, prides do Apple store a daju ti kuz za kus.. Origos baterky na iPhone sa predavaju na dealextreme.com + dovoz zadarmo, takze nevidim problem.

Je v prospech uzivatela, ze na 3G v dosledku zvysenych teplot sa robia prasklikny na kryte a ty s tym nemozes nic urobit (za predpokladu ze nemas zaruku)? (su toho plne apple like fora).. Polorozpadnuty software? :) jedina vyhoda iOS je App Store. Ale to je vecou preferencii.. Osobne sa mi Android paci podstatne viac (teraz nehovorim o dizajne, ale o funkciach).







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aký mobil???

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2010 17:41

iTunes na Macu je síce rýchlejšie, je to prakticky natívna aplikácia ako WMP vo Win (ktorý by bol tiež použitelný, nebyť toho že je od MS). Takže verzia iTunes pre Win bude vždy trochu ťažkopádnejšia, ale ja ani na 3 roky starom notebooku nemám problém s rýchlosťou iTunes, resp. jediné kde je to pomalé, je ak chcem listovať zoznamom apps čo chcem dať do iPhone - v nastavení synchronizácie, nie v klasickej apps library, ale to mi robilo aj keď som to skúšal na Macu, tak neviem...asi jak to komunikuje s tým iPhonom, tak je to spomalené...

S tou zálohou to ti neporadia, osobne som sa na to pýtal v Apple Store a iba jeden z tých Apple Geniusov mi to vedel poradiť...ale k týmto údajom sa dá dostať aj inak, prakticky pokial nesformátuješ disk, tak ich máš stále dostupné. Proste fakt v tomto nevidím problém, mne sa nikdy nestalo že by sa mi nedala spustiť volba "transfer purchases", to musela byť snáď chyba niekde u teba...

No ja iPhone zo Slovenska nemám, nemám ani záruku, takže nereklamujem, ale aký je rozdiel v reklamácii iPhonu a povedzme Nokie N8? Prídeš do predajne, vysvetlíš situáciu, cica za pultom z toho aj tak polovicu nepochopí, napíše pár naučených viet do protokolu a pošle mobil na reklamáciu. Či ti vymenia kus za kus, alebo ho budú opravovať, to už závisí od závady, pri baterke by som to tipol na tú opravu, ale pokial viem, tak vždy tam posielaš celý telefón...

S tými prasklinami som o tom počul, ale tiež to asi závisí od kusu, máme doma jeden, skoro už dvojročný 3G a bez problémov. Na mojom 3GS takisto nič (aj keď je fakt, že 3G mám vypnuté - som u O2).

Ten SW, tak Android je isto s funkciami ďalej, resp. nie ďalej ako je im skôr viac otvorený, ale ja osobne som prechádzal z funkčne nabitej N95 8GB na iPhone 3GS (v tej dobe s iOS 3.1.2) a nemôžem sa sťažovať na nedostatok funkcií. A to ten kto ma pozná vie, že ja musím mať vždy niečo extra...no a aj tak - mám.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 23.10.07
Prihlásený: 23.11.21
Príspevky: 2288
Témy: 140
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2010 23:13

Pri iPhonoch ich operator ani ziadny servismen nemoze otvarat. Davaju rovno novy kus. ;)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2010 9:08

Takto ak máš na iPhone 4 navidím dôvod ho nebrať, ale... za podstatne nižšiu cenu napríklad od Desire dostaneš podobnú výbavu a možnosti len s Androidom... To je v podstate výtka voči Apple a to iTunes, cena a politika, kde pravdepodobne si zariadenie budeš musieť jailbreaknuť ;)

btw: takisto, unboxing videa rulzz







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2010 10:14

Cirky da sa fungovat aj bez jailbreaku, ale vacsinou ide o pouzivatelov typu moja babka na pc. Spusti si firefox, skype, mailoveho clienta a tym to cele hasne.







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 23.10.07
Prihlásený: 23.11.21
Príspevky: 2288
Témy: 140
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2010 17:17

Poznam ludi co funguju aj bez jb. Aj ja som sa tomu snazil vyhnut...Kebyze mozem kradnut bez jb...inak nic moc z Cydie neinstalujem, akurat SBSettings a MyWi, to su dve uzitocne veci, inak nemam za potreby tam hadzat nedokoncene alebo chybne aplikacie...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aký mobil???

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2010 17:52

iPhone 4, okrem HTC-cka som si vyskusal vsetky a zobral by som iP4. AJ ked ja som zvyknuty na trosku mensie a lahsie smarty no rozhodne je to bombovy tel.







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 08.10.07
Príspevky: 265
Témy: 45
Bydlisko: Linz
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2010 22:31

TommyHot píše:
Cirky da sa fungovat aj bez jailbreaku, ale vacsinou ide o pouzivatelov typu moja babka na pc. Spusti si firefox, skype, mailoveho clienta a tym to cele hasne.


tak teraz si strasne zabil, vyse 90% ludi si spravi jb iba k tomu aby mohli instalovat kradnute aplikacie ... len par ludi jb naozaj aj normalne vyuziva na to na co by mal byt aj vyuzivany.
ano iphone ma kopu obmedzeni (a teraz mi ich nemusis vymenovat), no nerobi to z neho bez jb mobil pre moju babku.

a k teme, ak na to mas, zober iphone4, ja mam uz dlhsiu dobu 3gs a som konecne spokojny, ale ani samsung galaxi nie je zla volba a hlavne je o skoro polovicu lacnejsi. Nad xperiou, alebo hd2 by som ani neuvazoval v tvojom pripade.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký mobil???

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.10.2010 14:38

Ty pracujes v statistickom urade, alebo odkial si zobral tych 90%? Predstav si ja mam JB preto aby som mohol pouzivat z Cydie legalne kupenu aplikaciu (biteSMS) a ked uz ma aj niekto JB tak nie preto aby si crackoval aplikacie, ale koli SBSettings, backgrounderu (ktory funguje ako ozajstny multitasking narozdiel od nativneho "multitaskingu" v iOS4), koli zmene UI atd... proste koli veciam, ktore z iPhonu spravia pouzitelne zariadenie.. ale asi podla seba sudim teba co? :)







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 31.10.2010 17:28

Ak ti pre teba nie je 4,3" prilis vela, a mas teda neobmedzeny rozpocet tak uplne jednoznacne ber HTC Desire HD. Ja ho pouzivam asi 4 dni, a to je naozaj vec ktorej sa neda nic vytknut, (okrem velkosti).


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 24 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aký mobil

v Mobilné zariadenia

16

507

04.12.2013 21:49

tomas_svk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aky mobil?

v Mobilné zariadenia

14

617

09.04.2012 13:23

KekkeiGenkai Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky mobil ?

v Mobilné zariadenia

9

509

15.04.2012 19:19

EXIREXT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký mobil vlastníte?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 19, 20, 21 ]

v Krčma

614

37376

26.08.2012 19:50

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. R:aky mobil?

v Ostatné

5

616

17.08.2012 18:03

radoDM Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: Aky mobil?

v Mobilné zariadenia

3

301

26.06.2014 12:34

Figio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky mobil kupit ???

v Mobilné zariadenia

3

593

20.05.2010 12:52

chup44 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový mobil no aký ?

v Mobilné zariadenia

20

681

04.11.2011 14:25

delete Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky mobil??? alebo OS???

v Ostatné

8

1073

20.11.2011 16:42

DMaMT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký mobil do cca ???

v Mobilné zariadenia

9

817

20.10.2018 11:47

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky dotykovy mobil odporucate?

v Mobilné zariadenia

27

2263

24.05.2011 16:34

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aky mobil na akciu

v Mobilné zariadenia

11

614

29.12.2008 10:13

pietko11 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky mobil z dovozu?

v Mobilné zariadenia

5

915

02.04.2008 20:33

marmare Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký mobil za 150€?

v Mobilné zariadenia

3

1044

02.10.2010 14:44

erik518 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký mobil mi poradíte ?

v Mobilné zariadenia

2

335

26.05.2013 15:57

qkrusty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký mobil si vybrať?

v Mobilné zariadenia

21

2407

16.10.2010 0:12

Mike_BossO Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra