Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.07
Prihlásený: 26.03.14
Príspevky: 9
Témy: 6
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2007 14:36

Zdravim,
neviete mi nahodou niekto objasnit, aky je rozdiel medzi C++ a Visual C++ ?
Diki moc.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
aky je rozdiel medzi C++ a Visual C++ ?

Registrovaný: 02.09.05
Prihlásený: 17.11.10
Príspevky: 154
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 11.05.2007 16:06

pohoda píše:
Zdravim,
neviete mi nahodou niekto objasnit, aky je rozdiel medzi C++ a Visual C++ ?
Diki moc.
C++ je programovaci jazyk a Visual C++ je vyvojove prostredie (IDE) pre C++ od firmy Microsoft


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.07
Prihlásený: 26.03.14
Príspevky: 9
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.05.2007 19:17

programator píše:
C++ je programovaci jazyk a Visual C++ je vyvojove prostredie (IDE) pre C++ od firmy Microsoft

Mam doma knihu Visual C++. Znamena to, ze ak sa ju naucim, tak budem ovladat aj klasicke C++? Dakujem.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
aky je rozdiel medzi C++ a Visual C++ ?

Registrovaný: 09.05.05
Prihlásený: 07.12.16
Príspevky: 1294
Témy: 69
Bydlisko: - - -
Príspevok NapísalOffline : 14.05.2007 19:19

pohoda píše:
Mam doma knihu Visual C++. Znamena to, ze ak sa ju naucim, tak budem ovladat aj klasicke C++? Dakujem.


Ano


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.02.11
Prihlásený: 28.02.13
Príspevky: 9
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2011 18:22

Ja som tiež začiatočník, študujem ľahší úvod do visual c++. Zatiaľ som pochopil že oproti API programovaniu v C je C++ v tiredach, takže údajne jednoduchšie programovanie na miesto dvoch blokov v API sa mení na minimálne 3 zápisové miesta v C++, a to nevravím že visual C++ si projekt rozkrája do viac cpp súborov, ak chápem správne.

Moja otázka je, či oproti C++ sú vo visuale vyslovene interné makto príkazy, ktoré zapuzdrujú príkazy z c++, tak ako MFC zapuzdruje API rozhranie. Hovorí sa tu totiž on funciách typu onDraw, ktoré vraj ale nikde v zdrojáku neuvidíme...


Sú teda syntaktické rozdiely?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
aky je rozdiel medzi C++ a Visual C++ ?

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2011 23:00

Zaklad C++ je vsade rovnaky, kazdy si tam vsak moze dorobit co chce, microsoft si implementuje vlastne veci. Kazdy si moze spravit kniznicu s vlastnymi funkciami, s vlastnymi pretazenymi operatormi, vlastnu spravu pamate a dalsie metody co ulahcia pracu. Ty sa musis naucit najskor zakladne C++ a potom, ked zoberies do ruk neake vyvojove prostredie, kniznicu, tak sa musis doucit tu danu funkcnost a nastudovat si vnutorne metody tej danej implementacie. Najdes to napr. ako SDK. Takze, ked sa zacnes ucit MFC, tak sa ucis prevazne uz dane riesenia od Microsoftu a metody ktore vyvinuli a nie samotne principy programovania v C++. MFC sa mozno naucis, ale ak prejdes na nieco ine, tak budes strateny. Dalej, MFC je bordel a Microsoft robi bordel aj z C++. Ked chces robit GUI, tak chod na C# alebo Java, respektive QT - to je C++.







_________________
Notebook: HP EliteBook 8740w
You can see my work in my www
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.02.11
Prihlásený: 28.02.13
Príspevky: 9
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 16.02.2011 21:14

Ďakujem, už včera som zistil, že MFC je len jedna knižničné epizóda... našiel som prhľad s asi 6 knižnicami, Alegro, SDK... aj komúnisti z SDL sú tam... :-)

Zaujíma ma čo je vlastne základ C++... práve sa idem pozrieť na eckelove seriály...

Ja som si vždy písal ručne s pomocou nejakých zdrojákov (javascript, cmd...). Java sa mi pozdáva ako multiplatforma, len ma zaujíma stabilita, a rýchlosť (Open Offiece je na štarte pomalé - vraj je to dané nábehom javy - GIMP mi kedysi zvykol padať, odvtedy ho nepoužívam... ale podporuje transparentnosť... podľa mňa to musí ísť aj v C++ aj keď mi na Cpp vadia tie rôzne skoky hop sem hop tam je to jednoduchšie oproti API... a pritom sa to musí deklarovať na 3 miesta miesto dvoch...

Takže moja úloha (cieľ) je naučiť sa písať knižnice pomocou assemblera?

A ešte jedna prosba na začiatok - napísať aplikáciu v neviditeľnom okne, prekresloval by sa na ploche iba vykreslený text - konkrétne odpočítavanie od 45 sekúnd po nulu, resp, aby tie písmená mohli byť obrúbené čiernou, tieňované, s vypuklým emboss 3D efektom a leskami (ako vo photoshope efekt písmen z gumy)... poradíte??? Konkrétne možno sa to zíde každému pod win alebo aj inde?, ccleaner sa dá nastaviť aby sa spustil po štarte windows, ale vtedy mi zruší program core temperature - (teplota jadier procesora). Odskúšal som to a bezpečne to nabehne po 45 sekundách... ale riešil som to cez cmd súbor pingovaním, a aby som cmd okno ukryl, našiel som cez javascript-wshell štýl ako ukryť okno. No ale HAHA win registry po štarte nespustia súbory *.js ! ... myslím že engine na javascript keďže nie je prioritná služba, tak nabieha neskôr... Ale našťastie to išlo spustiť cez menu štart-programy-po spustení...
Ale tá elegancia riešenia, tak to asi každý dá "klobúk dolu" pred takou patlaninou, ak to ide napísať pár riadkami v C++... To bol vlastne jeden z dôvodov prečo som sa konečne pustil do C++...

A ešte poprosím o jednu radu - keď si chcem uložiť nejaký text a fotky ädokument) z internetu, vo Firefoxe musím najprv vyselektovať oblasť na kopírovanie, skopírovať ho..., otvoriť napr. word alebo OO, a vložiť. Viem ako pridať v registry položku do kontext menu, ale tu je problém, že vo firefoxe je vlastné menu - tu mám otázku: všetky programy používajú windows funkcie cut, copy, paste, open, atď... až potom využívajú vlastné funkcie - ale nie je to pravidlo, napíklad funkcia open má windows nastavenie napíklad v photoshope, ale word má svoje (viem to podľa lokalít ktoré sa ponúkajú vľavo v stĺpci...) Ale princíp je hádam taký, že windows funkcie sú nadradené, nedá sa teda firefoxu "vnútiť" vlastné príkazy?
Ale to je jedno, ak sa dostanem aj do Firefoxového menu (eéé..., problém...), tak mi stačí napísať trojpovelový c++ exe súbor a vložiť ho do kontexťáku... naštudoval som si aj syntax externého spustenia wordu... Nemáte náhodou šajnu, kam takýto program vložiť - kde je dotyčné menu firefoxu, alebo ako ho "direktívne" doplniť z windows úrovne?

Ešte raz dík...

Vďaka...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
aky je rozdiel medzi C++ a Visual C++ ?

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 17.02.2011 20:45

Java ako jazyk ma dobru stabilitu, to ze pada soft je skor problem zleho naprogramovania alebo inej nekompatibility, ale nepravdepodobne, ze samotneho jazyka. Java je pomala, aj C#, to je pravda, hlavne koli zlozitej sprave pamate, ale zas spolahlivej. Preto sa pouzivaju hlavne na GUI klikacky a vo veciak ako siete, kde moc nevadi male zdrzanie. V riadiacich softoch a realtime grafika musi byt C++. Neviem si predstavit riadenie montaznej linky v Jave v neakom realnom case. Ked sa spravi take riadenie v C++, tak vizualizacia (sledovac) sa potom rychlo zbucha v C#, lebo ten len zobrazuje vysledky. Vela softverovych rieseni tak funguje. Je to ale len priklad. Vlemi dobre v C++ je aj QT, v podstate graficke prostredie v linuxe je na tom zalozene a funguje paradne aj vo win.
Co sa tyka ostatku, to som prestal po 1. vete citat, z cesty.







_________________
Notebook: HP EliteBook 8740w
You can see my work in my www
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.02.11
Prihlásený: 28.02.13
Príspevky: 9
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2011 22:46

Uvažujem, čím je spôsobené to spomalenie... môže to byť slučkou správ? je to cyklický (rekurzný) proces, alebo naštartuje iba pri volaní, a potom ukončí? V MACoch vraj fungoval správca procesov zvaný svišť ktorý fungoval asi takto nejako... zapínal a vypínal procesy, a tým šetril pamäť... mám skúsenosť už z rokov 94 -96, že ak prvý windows potreboval 64 MB tak MACu stačia polovica, dokonca sme zalamovali noviny na mašine s neuveriteľných 12 MB RAM...
Ak by bolo možné pred zaradením do slučky správ najprv skontrolovať, či je nejaká odozva, aby nebolo treba čakať na ukončenie iného procesu, a bola inteligentne segmentovaná pamäť, rôzne malé zamŕzania by sa zrejme dali odstrániť... to by museli byť asi ale aj definované stupne priority - a synchronizácia - najmä pri realtime procesoch, aby sa určité úlohy pri synchrónnom sledovaní dali odložiť a potom pelotón dohnať...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. rozdiel medzi Borland 3.1 C++ vs Net. C++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

572

20.07.2010 12:54

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. rozdiel medzi Delphi a C++

v Delphi, Visual Basic

7

1209

12.07.2007 16:20

vird Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aký je rozdiel medzi

v Obchody, reklamácie a právo

9

1286

27.11.2007 17:51

like.no.other Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky rozdiel medzi ENGTX280 GeForce?

v Grafické karty

13

747

24.07.2008 22:17

t-90 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hmmm, aky je rozdiel medzi

v PC zostavy

4

364

27.12.2012 14:15

davtom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky je medzi nimi rozdiel?

v nVidia grafické karty

6

830

04.11.2008 10:07

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky je rozdiel medzi windowsami

v Operačné systémy Microsoft

3

558

09.02.2007 15:17

Intelman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký je medzi nimi rozdiel???

v Grafické karty

1

743

28.02.2010 23:42

Malveon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky je medzi nymi rozdiel

v Grafické karty

3

489

31.01.2008 19:56

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký je medzi nimi rozdieľ ?

v PC zostavy

2

693

25.09.2009 18:13

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký je rozdiel medzi procákmi.

v Procesory

7

1430

16.07.2011 14:51

dixi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký rozdiel je medzi socketmy amd

v AMD - Advanced Micro Devices

3

612

04.01.2015 15:02

Phanteom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AKY ROZDIEL MEDZI 2x1GB a 4x1GB

v Pamäte

3

557

26.01.2010 12:12

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký je rozdiel medzi HD a HQ

v Video programy

12

1606

07.11.2010 8:50

Revolution Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky rozdiel je medzi mp3 a mp4?

v Audio programy

5

2783

08.06.2009 19:40

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký je rozdiel medzi x64 a x86?

v Operačné systémy Microsoft

2

8685

27.04.2007 11:45

brm Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra