[ Príspevkov: 6 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 04.05.18
Príspevky: 654
Témy: 174 | 174

klient mi zadal ze jeho e-shop musi splnat tieto poziadavky:

Citácia:
1. naprogramovanie modulu pre vkladanie databázy produktov do e-shopu cez .xml súbory

2. Zabezpečiť zobrazenie obchodných a reklamačných podmienok pri registrácií (pre užívateľov, ktorí majú záujem o registráciu) a pri odosielaní objednávky (pre užívateľov, ktorí nemajú záujem o registráciu) koncového užívateľa/firmy a pokiaľ klient neodklikne, že s týmito obchodnými podmienka a reklamačným poriadkom súhlasí, tak ho systém nezaregistruje (na takej báze funguje aj registrácia na rôznych diskusných fórach)

3. Chceli by sme prepojiť databázu produktov s viacerými distribútormi, ale každý distribútor má produkty za inú cenu. A chceli by sme ten e-shop naprogramovať tak, že klientovi zobrazí daný produkt od toho distribútora, ktorý má daný produkt aktuálne najlacnejší. Mohlo by to fungovať na princípe webu www.najnakup.sk (len databáza produktov by fungovala tak ako na tomto webe) s tým rozdielom, že v našom e-shope by sa nezobrazovali produkty všetkých distribútorov, ale zoznam produktov by sa automaticky automaticky aktualizoval (hneď keď klient klikne na náš e-shop) a zobrazovali by sa mu len produkty od distribútora, ktorý ich má aktuálne najlacnejšie. Príklad: notebook Acer Aspire 6920 má dnes najlacnejší Distribútor 1 tak sa tento produkt zobrazí z databázy Distribútora 1 ale zajtra ho bude mať najlacnejší Distribútor 2 tak sa automaticky zobrazí z databázy Distribútora 2.
Príklad 2: Distribútor 1 má notebook Lenovo G550A za 500€ a distribútor 2 má notebook Lenovo G550A za 600€, tak systém automaticky zobrazí notebook Lenovo G550A z databázy distribútora 1 (pretože má daný produkt lacnejší) ale distribútor 2 má zase lacnejší notebook Acer Aspire 5920G ako distribútor 1 tak systém zase automaticky zobrazí užívateľovi notebook Acer Aspire 5920G z databázy distribútora 2 (pretože má daný produkt lacnejší). Tým pádom by sa v e-shope zobrazovali súčasne dva produkty od dvoch rôznych Distribútorov. A iné notebooky Acer Aspire 6920 a Acer Aspire 5920G od iných distribútorov sa nezobrazia pretože sú drahšie ale po ďalšej aktualizácii produktov sa možno zobrazia od iných distribútorov pretože po ďalšej aktualizácií možno budú mať dané produkty iný distribútori lacnejšie.
Najväčší problém na tomto celom procese bude asi zabezpečiť, aby produkty v e-shope neboli zobrazené duplicitne, keď že distribútori navzájom nemajú rovnaké produkty aj rovnako pomenované.
(distribútorov, s ktorými by sme takto potrebovali prepojiť databázu produktov je cca 50)

Pokiaľ najlacnejší produkt od dodávateľa nebude skladom tak sa v e-shope zobrazí ako nedostupný s predpokladaným termínom dodania na sklad dodávateľa (ak dodávateľ termín dodania poskytuje) ak klient bude mať záujem o tento produkt, ale nebude ochotný čakať kým bude tovar u daného dodávateľa skladom, tak pri každom takomto produkte bude aj odkaz na zobrazenia daného produktu u dodávateľa, ktorý má produkt drahší, ale skladom

4. možnosť pridávania textu bannerov do e-shopu bez toho, aby bolo potrebné poznať programovací jazyk.
Všetko ostatné z hľadiska funkcionality e-shopu by bolo riešené tak ako v e-shope: http://k4comp-resellerweb.systemb2b.com (Od konfigurátorov cez fulltextové vyhľadávanie, parametrické vyhľadávanie až po popis produktov, porovnanie produktov možnosť pridávať typy dopráv...Žiadame dodržanie všetkých funkcií, ktorými tento e-shop disponuje.) Samozrejme, že design nového e-shopu bude odlišný.

5. Chceli by sme aby ste nám zabezpečili automatické sťahovanie databázy produktov (xml súborov) od všetkých distribútorov každú pól hodinu.
My by sme navrhovali, aby ste e-shop naprogramovali, tak že naprogramujete len nejaký PHP skript na sťahovanie databázy produktov od každého distribútora naraz a cez cron by sa len nastavilo automatické spúšťanie tohto skriptu povedzme každé dve hodiny a keď sa tento skript spustí a vyhľadá nejakú novú databázu tak ju automaticky importuje do e-shopu ak nevyhľadá novšiu databázu produktov tak samozrejme, že neimportuje nič.

6. SEO optimalizácia

7. Naprogramovanie platobných modulov: TATRA PAY (neisté pri realizácií projektu sa môže zmeniť), Paypay, Cardpay (platobné karty)

8. Registrácia do SK katalógov a vyhľadávačov

9. Okrem funkcií, ktoré sú zahrnuté v administračnom rozhraní e-shopu: http://k4comp-resellerweb.systemb2b.com (http://bl.systemb2b.com) chceme do administračného rozhrania nového e-shopu zahrnúť ešte tieto funkcie: nastavenie marže na produkty každého dodávateľa zvlášť, (globálna marža na produktové kategórie aj na výrobcov všetkých dodávateľov, globálna marža na produktové kategórie aj na výrobcov u každého dodávateľa zvlášť, možnosť nastavenia marže na samostatné produkty ), nastavenie cenového limitu objednávky pre dopravu zdarma u každého dodávateľa zvlášť,

10. Kombinácia ceny a popisu, parametrov produktu od dodávateľov zvlášť (napr dodávateľ Asbis ponuká v .xml súbore parametre daného produktu, ale má vyššiu cenu daného produktu ako dodávateľ eD´System Slovakia ktorý parametre daného produktu neponúka, tak systém to automaticky skombinuje tak, že parametre daného produktu do e-shopu natiahne z databázy dodávateľa Asbis a cenu daného produktu natiahne z databázy dodávateľa eD´System Slovakia

11. Možnosť pridávania ankiet do e-shopu bez nutnosti poznať programovací jazyk

12. Možnosť pridávania elektronických formulárov do e-shopu bez nutnosti poznať programovací jazyk

13. Žiadame pridať do e-shopu odkazy na aplikácie ICQ, MSN, Skype a to tak, že ak užívateľ klikne na ikonu danej aplikácie tak sa užívateľovi automaticky spustí chat cez danú aplikáciu s nami (viď: http://www.swsd.sk/default.asp?exec=inc/kontakt.asp) s tým rozdielom, že v našom e-shope sa po kliknutí na danú ikonu aplikácie nespustí hlasový hovor ale chat

14. V prílohe Vám zasielam formulár pre odstúpenie od kúpnej zmluvy tento formulár žiadame do e-shopu zakomponovať tak, že po vyplnení tohto formulára klientom sa automaticky tento už vyplnený formulár odošle na našu e-mailovú adresu a na e-mailovú adresu klienta, ktorú zadal do systému pri registrácií (tento formulár je len ukážkový jeho podoba sa zmení)

15. Požadujeme, aby náš e-shop bol naprogramovaný tak, aby klienti mohli pri reklamácií tovaru dodržať nasledovný postup: 1. Keď sa náš klient prihlási do e-shopu bude mať prístup k svojim dokumentom (objednávkam, faktúram, dobropisom, reklamáciám) 2. Klient zadá novú reklamáciu tak, že v menu e-shopu bude možnosť vytvorenia novej reklamácie a po kliknutí na tento odkaz sa klientovi zobrazí zoznam jeho objednávok po kliknutí na konkrétnu objednávku, (z ktorej chce reklamovať tovar) v ktorej bude mať klient rozpísané všetky položky ktoré si v danej objednávke objednal 3. Ak klient klikne na produkt, ktorý chce reklamovať zobrazí sa mu elektronický formulár do ktorého zadá: meno a priezvisko, názov produktu, počet ks, dodacia adresa, číslo objednávky (v ktorej bol reklamovaný produkt zakúpený) (všetky tieto údaje budú preddefinované systémom samozrejme, že len pri registrovaných užívateľov nakoľko tieto údaje systém spracuje na základe vyplneného registračného formulára ) ďalej klient zadá popis závady produktu 4. Po celom takomto procese klient klikne na tlačidlo „Tlačiť“ a tým sa klientovi vytlačí ním vyplnený reklamačný formulár, ktorý pribalí do balenia s reklamovaným produktom spoločne s dokladom o kúpe reklamovaného produktu, ktorý potom zašle na adresu servisného strediska pre daný produkt (zoznam servisných stredísk spoločne s ich kontaktnými údajmi bude zverejnený v našom e-shope) po odoslaní reklamačného formulára do systému (po stlačení tlačidla „Tlačiť) sa aj nám v administračnom rozhraní uloží pod daným klientom táto reklamácia

16. Chceli by sme v e-shope ponúkať viac typov dopravy napr.: doprava kuriérom (na dobierku, proformu aj na faktúru), Slovenskou poštou

17. V budúcnosti plánujeme rozbehnúť splátkový predaj cez splátkové spoločnosti žiadame naprogramovať e-shop tak aby už bol pripravený na túto požiadavku

18. Ak klient odošle do systému objednávku, tak nám príde e-mail, ktorý nás upozorní na objednávku a bude v ňom aj popis objednaného tovaru

19. Automatické generovanie zálohovej faktúry po odoslaní objednávky do systému


Na základe týchto požiadaviek (hlavne požiadavka 5.) so usúdil ze bude potrebny dedikovany server no otazka znie aky? (parametrovo)

THX za odpovede


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aký HW webserver splna tieto poziadavky na e-shop:

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5433
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava

Bez urážky, ale toto by si mal vedieť hlavne ty (ako tvorca tej aplikácie).
Bod č. 5 je z pohľadu požiadaviek na server úplne irelevantný, toto bude tvoriť úplne minimálnu záťaž.
Skôr by si ty mal povedať, aký je ten systém, ktorý klient dostane náročný. Aká je očakávaná návštevnosť a aké sú nároky na systém pri tejto návštevnosti.

Pretože na toto ti môže stačiť aj server poskladaný zo starého desktopu, ktorému vymeníš len pár komponentov, ale rovnako mu nemusí stačiť ani 2 najvýkonnejšie servery (pri veľkej návštevnosti a záťaži).


_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 04.05.18
Príspevky: 654
Témy: 174 | 174
Napísal autor témyOffline : 06.04.2010 22:26 | Aký HW webserver splna tieto poziadavky na e-shop:

ale v tom bode 5 je neuveritelne mnozstvo dat ktore sa budu prenasat kazdu pol hodinu to je narocne pre server


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aký HW webserver splna tieto poziadavky na e-shop:

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5433
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava

Citácia:
v tom bode 5 je neuveritelne mnozstvo dat

Vážne? Ja tam vidím pár XML súborov, ktoré sa budú sťahovať od dodávateľov. Netuším o akých dodávateľov ide, to si bližšie nešpecifikoval. To prenesené množstvo preverí hlavne konektivitu + spomína sa tam, že sa bude kontrolovať aktuálnosť db u dodávateľov (čiže ak sa nič nezmení, nebude sa nič sťahovať).
Stále vravím, že to je menšia časť celej záťaže, podstatné je o akú aplikáciu (s akou návštevnosťou) pôjde.


_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aký HW webserver splna tieto poziadavky na e-shop:

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 22.05.18
Príspevky: 17358
Témy: 64 | 64
Bydlisko: Banska Byst...

lukas12350 píše:
ale v tom bode 5 je neuveritelne mnozstvo dat ktore sa budu prenasat kazdu pol hodinu to je narocne pre server

to je narocne maximalne tak pre internetove pripojenie.
Clovek co je schopny vypotit takuto blbost robi eshopy? lol....
Inac by to mal utiahnnut vlastne hocijaky 1 alebo 2-cpu server, ak tam pobezi len toto...


_________________
Xeon E3-1231v3, 16GB DDR3, Gigabyte Z97-D3H, Samsung 840evo 120GB, Crucial MX300 525GB, 2x WD 1TB, Gainward GTX1060 6GB, Corsair RM550x, 24" BenQ GW2470H
iPad Air 16GB, iPhone SE 32GB
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Aký HW webserver splna tieto poziadavky na e-shop:

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 12489
Témy: 1457 | 1457
Bydlisko: Bratislava

Ak bude aplikacia humusacky napisana a dany server nebude vyladeny a pobezi vsetko len na defaultnych nastaveniach, tak sa zapoti aj vykonna masina. V tom co tu je napisane sa da tazko povedat, ze aka masina bude na to dobra ;) ale vo vseobecnosti by mohlo platit, ze ak bude mat ten stroj vykonne disky, velku pamet (ram) a nejaky vykonnejsi procak, tak s tym nebude mat urcite problem. Zas by som z toho nerobil az taku vedu, silne pochybujem, ze tam bude 100k navstevnost denne a bol by potrebny nejaky ultra vykonny stroj/e. Vsetko zalezi od predpokladanej navstevnosti, takyto shop rozbehas aj na pentium 233mhz :rolleyes:

Dalej si neuviedol cenu a taktiez si zaradil temu do zlej kategorie ;) //presunute


ps: ak tam bude par tisicova navstevnost, tak to zvladne aj zdielany hosting a tym padom su usetrene naklady za vlastnu masinu, jej spravu a serverovnu...


_________________
SilverStone SST CS01 | Corsair SF600 600W SFX | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 (16 Cores / 32 Threads) & Noctua NH-U9DX i4 | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | PNY NVIDIA Quadro K1200 DP 4 GB DDR5 | Intel SSD 750 1.2 TB NVMe & Intel SSD 730 240 GB SATA & Seagate BackUp Plus Portable 16 TB USB | 31.5" 4K LCD EIZO FlexScan EV3237 & 2 x 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech Wireless G700s | Harman Kardon Nova | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 - Intel Core i7 5600U, 8 GB DDR3 1600 MHz, Intel HD Graphics 5500, SanDisk SSD 512 GB, 12.5 FHD LED IPS, WWAN 3G 4G LTE, Microsoft Windows 7 Ultimate | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid
 [ Príspevkov: 6 ] 


Aký HW webserver splna tieto poziadavky na e-shop:Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Aký hosting pre e-shop?

v Služby a webstránky

5

1344

27.01.2016 15:46

René

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Aky CMS pre e-shop ?

v Redakčné systémy

4

2248

06.03.2009 10:34

SkyHiRider

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Aký free e-shop by ste odporúčali pre Kníhrupectvo

v Redakčné systémy

6

982

03.05.2011 10:31

don jebot

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

e-shop

v Služby a webstránky

14

226

18.05.2013 10:47

liveman

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

E-shop

v Webhosting a servery

10

343

12.07.2012 23:05

shaggy

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

e-shop

v Ostatné

7

266

17.05.2013 14:22

Marco

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

e-shop

v Redakčné systémy

3

748

19.01.2007 17:37

rbsvk

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

e-shop

v Redakčné systémy

16

3245

07.07.2006 16:02

JanoF

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

E-shop

v Ponuka práce

0

703

19.10.2010 12:47

NikonD5000

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

e-shop

v Webdesign

22

1395

24.09.2010 15:53

don jebot

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

e-shop

v Obchody, reklamácie a právo

0

420

09.04.2010 18:27

radoDM

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

e-shop

v Ostatné

2

194

05.07.2015 18:01

hatto13

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

E-shop

v Ostatné

2

139

27.01.2013 18:49

BOBO415

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

e-shop

v Webdesign

3

511

22.05.2010 10:41

pa3ick

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

e-shop

v Sieťové a internetové programy

0

488

24.09.2008 9:46

frenkacik

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

e-shop

v Obchody, reklamácie a právo

7

1030

12.09.2009 22:38

mirom© 2005 - 2018 PCforum, edited by JanoF