Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 34 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ako zacat z phpbb

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2008 0:17

ty nebudes podla mna nikdy tvorit forum. to ze si nakopirujes subory na hosting, nastavis pristup do mysql a pridas naku sablonu je asi na webmasterovani ta najprimitivnejsia zalezitost a URCITE sa to neda nazvat tvorbou fora. ak povazujes php za lahsie nez nakopirovanie suborov na forum, tak ja uz vazne neviem:D nic v zlom, ale najskor utekaj asi na google a poriadne si nastuduj, co vlastne aky pojem znamena, pretoze mas v tom neskutocny gulas! chmod treba nastavovat aj pri freehostingu, takze toho sa nezbavis.
btw, na tu tvoju otazku.. mne to trvalo asi 3 sekundy, ale coskoro ma to prestalo bavit odkedy viem programovat atd







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako zacat z phpbb

Registrovaný: 22.11.05
Prihlásený: 29.01.23
Príspevky: 712
Témy: 25
Bydlisko: SK-Martin
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2008 10:16

jato píše:
...a kebi som mohol,chcel bi som sa vas spitat asi jak dlho ste sa tomu venovali kym ste presli na tvorbu fora a registracie ??

tak v prvom rade musím upresniť: netvorím fórum, len využívam systém phpbb fóra a systém iných fór, ktoré sú napr. súčasťou CMS.

najprv som sa venoval čiste html, keď som to už akotak zvládol, tak som sa venoval tomu ako to dať na web( ftp,hosting,domena...) a ako dlho? v tomto prípade je čas relatívny, záleží na tvojej mozkovej kapacite, adaptabilnosti, pružnosti, rýchlosti učiť sa nové veci. Osobne som sa týmto zabával asi jeden rok, a potom som si uvedomil, že to mi už nestačí, tak som začal rozširovať svoj obzor. Nemal som to šťastie ako mnohí z vás, a neučil som sa to v škole, vtedy ešte také vymoženosti neboli, som v plnej miere samouk a teda ešte tiež mám veľa medzier. Ale pokračujme v mojom vývoji. Po html a css som pokukával na php a po pochopení tých najzákladnejších základov (čo je dosť málo) som objavil phpBB forum a chvíľu som sa tomu venoval, tu som si zdokonaľoval svoje znalosti v php, mysql, ktoré sú dnes ešte stále na úrovni pokročilého začiatočníka. No a potom som sa začal venovať CMS, (tzv. redakčné systémy). Ak človek má už tie základné znalosti, a má záujem sa tomu venovať viac, tak tieto systémy sú celkom dobrou školou na pochopenie spôsobu práce v PHP, samozrejme oblasť PHP je omnoho širšia.

A ešte jedna poznámka, ty tu spomínaš dosť často tú registráciu, registrácia býva súčasťou práce s PHP a mysql, a je aj súčasťou systémov ako je phpBB fórum, alebo CMS a mnohých iných, to len tak na okraj, aby si si to vedel zaradiť. Na vytvorenie vlastnej registrácie v tvojich stránkach potrebuješ dobrú znalosť PHP/MySQL, v tomto prípade, ale aj v ostatných, je vhodnejšie využívať už hotové systémy. Mnohé z nich sú voľne k dispozícii na internete.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2008 10:49

jato píše:
ja si myslim sam o sebe ze som spravil velky skok do predu z obicajnich zakladou html som chcel prejst richlo na phpbb a mysql co sa asi ani tak lachko neda tak som sa zobral a som si hladalna internete informacie o costom php abi som do nho vosiel aspon trocha a as potom isiel na take veci ako je phpbb a maysql

a zistil som si aj niejake informacie o ftp napriklad ja som nevedel ani jak s meni ten CHMOD a este stale neviem ani naco som ho zmenil ani nic taze este sa mi treba starasne vela tomu venovat abi som vobec nieco vedel poriadnejsie spravil na webe taze zatial zostanem na freehostingu

a kebi som mohol,chcel bi som sa vas spitat asi jak dlho ste sa tomu venovali kym ste presli na tvorbu fora a registracie ??


No v prvom rade sa nauc aspon trochu pravopis :)
Potom si ujasni uz konecne pojmy phpBB a php. Aj ked som to pisal, asi si nepochopil :

-phpBB je uz hotovy system, taky aky je na tomto fore (www.phpbb.com)
-php samotne, je webovy dynamicky programovaci jazyk, beziaci na strane servera (www.php.net)

Ak sa chces konecne nieco naucit, tak si pozri serial o HTML a o tom, ako ho spravne pouzivat a najskor sa ho poriadne nauc, aby si zvladol PHP tak to potrebujes. Potom si nastuduj aj CSS, douc sa aj XHTML a az nakoniec chod na php.

O HTML a CSS mas kompletny serial na jakpsatweb.cz a o php ti odporucim linuxsoft.cz alebo jaknaweb.com


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako zacat z phpbb

Registrovaný: 30.01.08
Prihlásený: 07.08.08
Príspevky: 49
Témy: 4
Bydlisko: kosice
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.02.2008 17:02

tak vsetky vase radi si vezmem k srdcu a pojdem na to postupne najprv uplne zaklady a as potom pojdem na zlozitejsioe veci dik za vasu ochotu


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 34 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zacat ?:)

v Ostatné

4

801

16.03.2011 11:22

stenly Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zacat?

v Webdesign

6

936

26.03.2010 15:26

pa3ick Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. ako zacat

v Ostatné

5

542

22.08.2012 13:57

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zacat

v Grafické programy

7

2866

04.01.2010 1:23

kubki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rada ako zacat

v Webdesign

5

860

09.06.2014 6:51

hatto13 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc ako začať

v Ostatné

10

877

22.03.2011 21:41

TommyHot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Neviem ako začať :(

v Elektronika

5

1248

15.09.2008 19:40

neutronmind Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako začať programovať ?

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

14

1497

25.03.2012 15:41

Trivi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poradte ako začať

v HTML, XHTML, XML, CSS

4

612

03.08.2009 10:39

Misko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WiFi - ako zacat?

v Siete

2

595

19.10.2007 19:28

salamoon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zacat programovat ?!

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

13

1736

15.10.2010 20:29

ewil Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Delphi ako zacat.

v Delphi, Visual Basic

20

1024

22.08.2010 18:42

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zacat J2ME

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

1128

31.03.2010 16:12

vama Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AKo mám začať

v PHP, ASP

16

1158

06.01.2008 17:21

Pablo Montero Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc - Ako zacat?

v Webhosting a servery

4

939

23.01.2008 20:15

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Neviem ako zacat

v Ostatné

2

519

02.02.2012 3:06

Manny Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra