Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako ukladať kontent

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2010 11:09

Chcel by som, urobiť niečo takéto: http://web.php5.sk
Aj preto, aby som sa to naučil...
Všetky tie stránky by mali rovnaké CSS, header a menu.
Jediné čo by sa menilo, by bol ten obsah.
Chcem sa spýtať, ako by bolo najlepšie ho generovať a ukladať.
Mám to ukladať ako typ text do DB, alebo generovať statické súbory na includovanie?
A ako to generovať? Ak sa niekomu chce tak si pozrite tú štruktúru obsahu id=content.
Mám napr. nejakú textareu ako CMS, v ktorej by sa tvoril ten kontent. Ako umožniť spraviť taký dizajn v tej textaree ako je v príklade?
Chápem, že to nieje pre niekoho kto pozná trochu html a css problém, ale ako to čo najviac zautomatizovať, aby to dokázal aj úplný amatér?
Lebo ja tam vlastne využívam dve CSS triedy whiteblock a block. Dať tam dve tlačítak s rovnakým názvom, alebo ako na to?
A potom ako to uložiť? Ako *.inc súbor a includovať to, alebo do tej DB?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako ukladať kontent

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2010 11:41

Citácia:
Lebo ja tam vlastne využívam dve CSS triedy whiteblock a block.

He? Ako to súvisí s tým? A načo sa vlastne pýtaš?
Ja absolútne netuším, kde tam je problém. Je samozrejmé, že stránky budú mať rovnaké CSS, tak sa to väčšinou robí.
Absolútne nechápem, prečo raz píšeš o ukladaní do DB a potom sem pletieš HTML a CSS. Najprv si ujasni, čo od nás chceš vedieť a potom sa opýtaj - očividne v tom máš sám veľký bordel.

A ak nechápeš základy HTML a CSS, tak sa do programovania vlastného systému nepúšťaj. PHP je oveľa komplexnejšie ako tieto dva jazyky.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako ukladať kontent

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.08.2010 11:48

No ale PHP umožňuje generovať aj statické stánky, ktoré sa potom už neparsujú a sú tým pádom rýchlejšie. Robí sa to cez fopen() a fwrite(). To asi vieš, nie? A druhá možnosť je DB, ako typ text. Nechápem, čo nechápeš.
Ja sa pýtam, ktorý spôsob by bolo lepšie použiť?
A ako riešiť tú textareu, či je to dobrý nápad mať tam tie dve CSS triedy, na formátovanie obsahu, alebo či sa to robí inak?

PS:
Pozrite sa z niektorých vašich komentov sa zdá, že by som sa mal hodiť na sociálku, vy... sa na všetku snahu niečo zo sebou robiť a proste poberať dávky. VEĎ AK STE TAKÝ OCHOTNÍ MI ICH ZABEZPEĆOVAŤ, TAK V POHO. Len si myslím, že by sa mali trochu ešte zdvihnúť... Ako keby ste sa báli, že vám odhryznem z vášho koláča.
To sa chystám aj urobiť, ale myslím, že spolupracovať je lepšie ako konkurovať si a snažiť sa toho druhého zničiť. Na svete musí by miesta dosť pre všetkých. Ak nie tak som schopný sa podľa toho zariadiť...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2010 12:57

camo píše:
No ale PHP umožňuje generovať aj statické stánky, ktoré sa potom už neparsujú a sú tým pádom rýchlejšie. Robí sa to cez fopen() a fwrite(). To asi vieš, nie?


no a urcite vies ze existuju aj este statickejsie stranky ktore su ulozene na filesysteme ako html subor a klientovi ich odovzda web server bez nutnosti volania PHP procesora :)

camo píše:
A ako riešiť tú textareu, či je to dobrý nápad mať tam tie dve CSS triedy, na formátovanie obsahu, alebo či sa to robí inak?

robi sa to tak ako to vies urobit ty. kedze to budes robit ty tak by bola blbost ta navadzat robit to tak ako to ty este neovladas.
sam musis vediet co dokazes a tvoja schopnost myslenia urci aky velky kus z akoze nasho kolaca sa ti ujde :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako ukladať kontent

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2010 12:57

Citácia:
No ale PHP umožňuje generovať aj statické stánky, ktoré sa potom už neparsujú a sú tým pádom rýchlejšie.

Aj? Výsledok php je vždy statická stránka, ktorá sa neparsuje.

Citácia:
Robí sa to cez fopen() a fwrite(). To asi vieš, nie? A druhá možnosť je DB, ako typ text.

To teda neviem, fopen a fwrite už dávno nepoužívam a väčšinou sa používa práve databáza.

Ja len proste nechápem, prečo v jednom príspevku splietaš systém na správu obsahu (súbory vs. databáza) a ďalej sa pýtaš na formátovanie výstupu. To sú dve absolútne odlišné veci. To isté tie triedy - myslíš akože class-y? Ja ich mám v CSS viac, je celkom rozumné používať viac tried. Neviem si predstaviť, že by som stránku naštýloval pomocou jednej. Alebo si si pomýlil nejaký pojem?







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako ukladať kontent

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.08.2010 13:06

Shaggy:
Ja chápem, že sú pre teba moje otázky asi až príliš triválne, ale ja som nikdy v živote zatiaľ žiadny systém neurobil. A pred tým než sa do toho pustím, potrebujem mať dobrý návrh nie? Tak sa pýtam aký prístup mám zvoliť.
A myslím, že s tým fopen sa nechápeme.... podľa teba teda DB...

A áno máš pravdu spojil som dve otázky do jednej.
1. Ako ukladať kontent
2. Či je môj návrh formátovania(tak ako ho tam vidíš cez class-y) správny

PS: moje triedy v CSS naozaj znamenajú class-y


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako ukladať kontent

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2010 14:06

camo - ty sa nás pýtaš, či je rozumné používať viac tried v CSS? Sorry, ale ak sa niečo také opýtaš, tak naozaj budeš mať problém s php. A hlavne to nesúvisí s PHP, preto tu budeme riešiť iba bod č. 1.

Ako ukladať kontent? - závisí vždy od konkrétneho prípadu. Ak nemáš k dispozícií databázu, alebo ti z nejakého dôvodu viac vyhovujú súbory, použi súbory. V ostatných prípadoch použi databázu, keďže je s ňou spojených oveľa viac výhod ako so súbormi (napr. vyhľadávanie, údržba atď.)







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako ukladat priatelov

v Databázy

7

696

12.06.2009 19:53

scrysurn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako priebezne ukladat dokument vo Worde 2003 automaticky?

v Ostatné programy

3

575

17.08.2011 22:33

KatjushaMan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kam ukladať dáta?

v Android, iOS, Windows Phone (Mobile)

1

284

20.01.2022 11:34

eon5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Firefox nechce ukladat

v Sieťové a internetové programy

3

439

22.05.2009 19:38

jablko05 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nemoznost ukladat na externy HDD

v Pevné disky a radiče

1

405

14.06.2010 19:03

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. novinky: ukladat do html alebo mysql

v PHP, ASP

7

600

23.08.2009 18:46

rooobertek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vedci: Dáta raz budeme ukladať do baktérií

v Novinky

27

1679

24.06.2007 15:40

Gul1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako nainstalovat javu do pc s pristupom ako uzivatel

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

832

18.03.2008 8:40

redw Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. samsung nenajde ako bootovatelne mediun, inak ide ako ma

v Optické zariadenia

0

1329

27.03.2009 21:53

ejo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Samsung S8300 ultra touch ako navigacia. ako na to?

v Mobilné zariadenia

6

1484

26.11.2009 22:25

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WEB stranka.ako na nu a ako s nou

v Ostatné

13

1417

12.10.2007 21:54

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako kopirovat text z pdf kde je ako obrazok

v Ostatné programy

1

689

19.10.2014 20:18

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako si nastavim router/modem/wifi? Citaj ako prve!

v Siete

3

2868

17.07.2015 13:52

Tonko340 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako inštalovať módy ho PHPbb a ako na reklamu !!!

v Redakčné systémy

8

3110

30.03.2008 15:39

MarkoSVK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako nastaviť v notebooku výkonnejšiu grafiku ako primárnu.

v ATI/AMD grafické karty

0

843

12.12.2015 21:10

krakenis Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako po preinstalovani mat parametre ako minuly uzivatel

v Operačné systémy Microsoft

1

461

20.08.2008 8:42

shiro Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra