[ Príspevkov: 10 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zostava pre 3070 (pripadne itx s 3060ti)

Registrovaný: 21.03.06
Prihlásený: 15.12.24
Príspevky: 937
Témy: 98 | 98

Ahojte.
Momentalna zostava co mam je z 2015 a to konkretne:

Asus H97M-Plus
QuadCore Intel Xeon E3-1231 v3, 3700 MHz
2x8GB Kingston HyperX KHX1600C9D3/8GX
NVIDIA GeForce GTX 970
Seasonic S12II 520W bronze plus
to uz za upgrade nestoji... (da sa to vobec predat?)

ano viem, je problem zohnat veci, ale tak pozeral som a co sa da zohnat tak ma napadlo toto:

Fractal Design Meshify Mini C
https://datacomp.sk/gigabyte-b550m-aorus-pro-p-am4-ddr4-2xm-2-4xsata-hdmi-atx-mb_d410969.html alebo https://datacomp.sk/msi-mag-b550m-mortar_d403636.html
https://datacomp.sk/amd-ryzen-5-5600x-wraith-stealth_d409127.html
https://datacomp.sk/be-quiet-dark-rock-4_d366243.html alebo https://datacomp.sk/noctua-nh-d15-chromax-black_d392755.html uchladia to na rozumne teploty?do AIO sa mi velmi nechce.
https://datacomp.sk/hyperx-fury-ddr4-dimm-3200-mhz-32-gb-2x-16-gb-kit-cl16-intel-xmp-rgb-cierna_d394152.html
https://datacomp.sk/samsung-ssd-980-pro-series-500gb-m-2-pcie_d408026.html a nejake 3-4 klasicke sata ssd co uz mam.
https://www.alza.sk/corsair-rm850-d5648732.htm alebo nizsiu 750tku podla grafiky
a k tomu rtx 3070 podla dostupnosti.... mozno aj 3060ti. momentalne mam 1440p 60hz.

edit: alebo lacnejsia varianta pre 3060ti... (zaroven itx, co by som preferoval)

https://www.alza.sk/cooler-master-masterbox-nr200p-d6110205.htm
amd https://datacomp.sk/msi-mpg-b550i-gaming-edge-wifi_d403641.html + https://datacomp.sk/amd-ryzen-5-3600-wraith-stealth-chladic_d388065.html
intel https://datacomp.sk/asus-rog-strix-h470-i-gaming_d402580.html + https://datacomp.sk/intel-core-i5-10600_d401817.html
https://datacomp.sk/be-quiet-dark-rock-tf_d330821.html
https://datacomp.sk/samsung-970-evo-plus-m-2-ssd-1tb_d381941.html
https://www.alza.sk/corsair-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-vengeance-lpx-black-d4164785.htm
https://www.alza.sk/fractal-design-ion-sfx-l-650-w-d5720989.htm alebo vykonnejsi corsair SF podla aktualnej dostupnosti
+3060ti podla dostupnosti

dik za nazor.


_________________
Doplnim vecer
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.11.07
Prihlásený: 11.05.25
Príspevky: 787
Témy: 4 | 4
Bydlisko: Prešov

Ahoj,
Uviedol si veľmi široky rozsah mantinelov , ktoré ale za Teba ťažko niekto rozhodne. V prvom rade by si sa mal rozhodnúť, či mATX alebo ITX.
Napr. dáš do ITX všetky tie svoje 3-4 SSD disky, okrem este toho noveho systemoveho?
V zostave mATX máš obavy (zbytocne) z uchladenia, dávaš tam chladič za 70+€, ale v ITX to uchladit bude oveľa horšie...


_________________
AMD Ryzen 5600G, Gelid Phantom, Asus TUF B550M-Plus, 2x8GB Crucial Ballistix 4400MHz/CL18, Adata SX6000 Pro SSD 512GB, NZXT H400, Seasonic Core 500W, Samsung 24" FHD
Lenovo ThinkPad T580, Intel Core i5 8350U, 16GB RAM DDR4, SSD 512 GB
Lenovo ThinkPad L540, Intel Core i5 4200U, 8GB RAM DDR3, SSD 128 GB, HDD 500GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zostava pre 3070 (pripadne itx s 3060ti)

Registrovaný: 21.03.06
Prihlásený: 15.12.24
Príspevky: 937
Témy: 98 | 98
Napísal autor témyOffline : 13.12.2020 12:13 | Zostava pre 3070 (pripadne itx s 3060ti)

tak mantinely su v podstate len 2. a to matx s 5 5600x alebo mitx s amd alebo intel.
disky a ramky atd v podstate nie je dolezite, len som ich tam uz dal pre uplnost.
3-4 disky by isli samozrejme do matx. obavy z chladenia mam kvoli novemu cpu, v mitx je predsa len starsi. taktiez chladic je vybraty s ohladom na mitx skrinku.
ide mi skor o to, ci tie cpu a gpu budu spolu v pohode bez bottlenecku. (ono je mozna(?) aj kombinacia 5 5600x a 3060ti)
nechcel by som o 4-5 rokov zase vsetko kupovat ako teraz, aj ked je mi jasne ze sa tomu asi nevyhnem.


_________________
Doplnim vecer
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.11.07
Prihlásený: 11.05.25
Príspevky: 787
Témy: 4 | 4
Bydlisko: Prešov

Ja by som isiel do mATX. Ten Intel 10600 sa vôbec neoplatí. Ak Intel, tak jedine za pozornosť stojí 10400f, ktorý je vykonovo v hrách mierne nad Ryzen 3600, avšak je o 50€ lacnejší.
https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i5-10400f/21.html
---
mATX Ryzen 3600 s RTX3070 s tým, že RYZEN 3600 môžeš vymeniť v buducnosti za 5600x/5800x. Intel vymenis iba komplet s doskou.
Dosku
https://datacomp.sk/gigabyte-b550m-aorus-pro-p-am4-ddr4-2xm-2-4xsata-hdmi-atx-mb_d410969.html


_________________
AMD Ryzen 5600G, Gelid Phantom, Asus TUF B550M-Plus, 2x8GB Crucial Ballistix 4400MHz/CL18, Adata SX6000 Pro SSD 512GB, NZXT H400, Seasonic Core 500W, Samsung 24" FHD
Lenovo ThinkPad T580, Intel Core i5 8350U, 16GB RAM DDR4, SSD 512 GB
Lenovo ThinkPad L540, Intel Core i5 4200U, 8GB RAM DDR3, SSD 128 GB, HDD 500GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.09.12
Prihlásený: 30.05.26
Príspevky: 364
Témy: 62 | 62
Bydlisko: Kysucke Nov...

Cau.
Ak mas problem zohnat 3070,tak mam jednu za normalnu cenu ako som ju kupoval v alze. Vcera som ju dal do PC ale akurat dnes som stihol objednať 3080.


_________________
CPU: AMD Ryzen 7 9800x3d + ARCTIC Liquid Freezer III 360 A-RGB; MB: GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX V2; GPU: MSI GeForce RTX 5070 Ti VANGUARD SOC; RAM:G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO RGB AMD EXPO; SSD: Samsung 990 1TB; PSU: Corsair RM850x atx 3.1; Case: Montech king 95 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zostava pre 3070 (pripadne itx s 3060ti)

Registrovaný: 21.03.06
Prihlásený: 15.12.24
Príspevky: 937
Témy: 98 | 98
Napísal autor témyOffline : 13.12.2020 21:54 | Zostava pre 3070 (pripadne itx s 3060ti)

tak teda
https://www.alza.sk/fractal-design-meshify-c-tgl-d5259813.htm?o=3
https://datacomp.sk/gigabyte-b550m-aorus-pro-p-am4-ddr4-2xm-2-4xsata-hdmi-atx-mb_d410969.html
https://datacomp.sk/amd-ryzen-5-5600x-wraith-stealth_d409127.html
https://datacomp.sk/noctua-nh-u12s-chromax-black_d392757.html
https://datacomp.sk/kingston-hyperx-fury-32gb-2x16-gb-3200-mhz-ddr4_d404026.html
https://datacomp.sk/samsung-ssd-980-pro-series-500gb-m-2-pcie_d408026.html (mozne vynechanie a pouzitie pcie gen3 nvme co uz mam)
https://www.alza.sk/corsair-rm850-d5648732.htm?idp=8019&banner_id=12845
+ asi 3060ti.


_________________
Doplnim vecer
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Zostava pre 3070 (pripadne itx s 3060ti)

Registrovaný: 14.08.12
Príspevky: 6054
Témy: 146 | 146
Bydlisko: Wattenscheid

V skrinke ako nr200 urcite nie je problem s chladenim, v dobre premyslenej itx skrinke prave uchladis komponenty este lepsie lebo ti neostavaju "hotspoty" ako v horsej vacsej skrinke.
Ak nepotrebujes pcie 4 rychlosti na nieco specificke, urcite nepotrebujes davat 150 euro za 500gb ssd. Ja som skor za itx nech pc zbytocne nezabera miesto ked nemusi. Pri karte ako 3060ti by som siel kludne aj do intelu, ak sa nemylim tak dokonca vynde aktualne lacnejsie, aj ked je mierne horsi. Ale to sa pri tychto kartach strati. V podstate si nenapisal kolko chces za to dat, tak sa spekuluje tazsie


_________________
PC: Pentium III-S 1,4GHz, 1536MB RAM, X1950PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zostava pre 3070 (pripadne itx s 3060ti)

Registrovaný: 21.03.06
Prihlásený: 15.12.24
Príspevky: 937
Témy: 98 | 98
Napísal autor témyOffline : 14.12.2020 0:18 | Zostava pre 3070 (pripadne itx s 3060ti)

co najmenej :D ale tak teraz to vychadza (ak ratam 3060ti za 550) okolo 1450-1550eur aj s tym gen 4 nvme v sumare co som postol Ned 13.12.20 21:54 ... itx som chcel tiez z toho dovodu co si napisal, teraz mam define R5 na stole...
avsak intel itx dosky su celkom drahe (alza 158eur, datacomp 148eur, a to obe podporuju "iba" 2933MHz ramky), aj ked by som pouzil ten 10400f co pisal zimCol tak to je 310eur (o 120eur menej ako s novym 5600x), ale neviem, ci je ten intel vyhladovo rovnako vykonny a ci sa neoplati priplatit, predsa len bolo by fajn o nejaky cas menit iba cpu/gpu, a nie este aj dosku...


_________________
Doplnim vecer
Online

Užívateľ
Užívateľ
Zostava pre 3070 (pripadne itx s 3060ti)

Registrovaný: 01.01.16
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 1872
Témy: 33 | 33
Bydlisko: Košice

Saruman píše:
Cau.
Ak mas problem zohnat 3070,tak mam jednu za normalnu cenu ako som ju kupoval v alze. Vcera som ju dal do PC ale akurat dnes som stihol objednať 3080.

tak ju vrat do alzy


_________________
PC1 MB Asus Tuf B550m plus, CPU Ryzen 3600 GPU ASUS tuf rtx3070 SSD 1TB mx500 PSU corsair RM650x RAM Corsair 4x8 GB 3200mhz Chladič Arctic 34 esport CASE Genesis Irid 503 dual monitor 27" Acer Nitro VG270Ubmiipx - 24" DELL ALIENWARE 25 ips 240hz
PC2 MB MSI B150 GAMING M3, CPU Intel Core i3-6100 GPU ASUS GeForceGTX950 Strix SSD 480gb Kingstone PSU Be quiet! 500w RAM Kingston HyperX Fury 8GB 2133MHz DDR4 Chladič Arctic Freezer 7 PRO Rev.2, CASE Zalman R1 monitor 24" Samsung SF350

"AMD má jedno šťastie že cpu od intelu, ktorý sa bude dať kúpiť budúci rok bol na vyhodenie už tento rok" sailer "IE, to je niečo jak internet na starých tlačitkovych telefónoch... keď sa to otvorí tak sa to pokúšaš čím skôr zavrieť."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.09.12
Prihlásený: 30.05.26
Príspevky: 364
Témy: 62 | 62
Bydlisko: Kysucke Nov...

No to ano, to mám v plane, len som chcel pomoct ak nahodou ju chce, ked pisal ze 3070/3060ti a momentalne je s nimi problem.


_________________
CPU: AMD Ryzen 7 9800x3d + ARCTIC Liquid Freezer III 360 A-RGB; MB: GIGABYTE B650 AORUS ELITE AX V2; GPU: MSI GeForce RTX 5070 Ti VANGUARD SOC; RAM:G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO RGB AMD EXPO; SSD: Samsung 990 1TB; PSU: Corsair RM850x atx 3.1; Case: Montech king 95 PRO
 [ Príspevkov: 10 ] 


Zostava pre 3070 (pripadne itx s 3060ti)



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

K: EVGA RTX 3070 XC3 (pripadne 3060ti)

v Bazár

0

425

14.04.2021 16:37

frag1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Predám RTX 3070 a RTX 3060ti,

v Bazár

6

1918

24.02.2021 8:15

Ringišpir

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zostava na hranie s rtx 3060ti a AMD cpu? 700-800 (bez ceny GPU)

v PC zostavy

4

812

21.12.2020 23:17

trionq

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

P: Pocitac, pripadne zostava

v Bazár

1

396

03.01.2012 10:32

velkepeni

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zostava na hranie hier ku rtx 3070

v PC zostavy

9

1030

10.04.2021 19:26

patro16

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ITX zostava

v PC zostavy

29

1600

20.03.2008 8:26

T.C.B.E.E

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pocitacova zostava - prosim o ohodnotenie, pripadne navrhy

v PC zostavy

15

884

10.07.2008 8:58

janci

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

zdroj pre mini itx

v PC skrinky, zdroje a chladenie

5

755

09.11.2011 19:11

Millfox

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Grafika pre Mini ITX

v nVidia grafické karty

12

890

17.10.2013 14:22

Zeck

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zostava mini ITX - prehodnotenie

v PC zostavy

3

609

24.09.2013 18:04

liqua1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

CPU chladic pre ITX skrinu

v Chladiče a všetky druhy chladenia

2

487

18.04.2013 14:37

photone69

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Mini-ITX zostava na hranie

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

49

1655

05.09.2020 20:54

likju

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I/P: 2x ITX zostava

v Bazár

3

479

27.05.2025 19:18

zodiaq

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

P: GAINWARD RTX 3070 Phantom 8GB len rozbalená, 3r záruka + možnosť lacno zohnať aj rtx 3070, 3080, 3090 a AMD rx6800xt

v Bazár

6

2168

08.02.2021 19:42

MacherSVK

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Predám ASRock H81M-ITX /LGA1150/ DDR3 1600/ mini-ITX, Žilina

v Bazár

3

1043

24.06.2014 19:13

Syntian

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

P: ITX zaklad (Eurocase Wi-01 ITX + Fortron FSP300-60GHT)

v Bazár

6

868

13.12.2017 13:02

werwest



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF