Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.09.08
Prihlásený: 14.11.17
Príspevky: 225
Témy: 74
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2011 20:24

Nazdarek. Potreboval by som poradit ako mam zistit sirku elementu v subore ktory si "loadnem".
Cize ak mam script:
Kód:
$('#sem_vlozim').load('subor.php, {'hodnota1':value});

subor.php
Kód:
<?php
<div id='id1'>
<p>Tu je vlozeny obrazok, cize tato sirka je neznama.<br>
Obsah divu, ktoreho potrebujem zistit sirku.</p>
</div>
?>

Tak by som potreboval zistit sirku toho elementu s id=id1.
Vdaka.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Zistenie sirky elementu

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2011 20:32

Nestačí dať do callbacku funkcie .load funkciu na zistenie šírky napr. toho divu #id1?







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.09.08
Prihlásený: 14.11.17
Príspevky: 225
Témy: 74
Bydlisko: Michalovce
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.12.2011 9:14

Boze... ja som kus ... :slam: Mna vôbec nenapadlo dat to do callbacku..Hlavne ze som nad tym stravil cele poobedie.. :( Diky moc shaggy... Tu je aspon dôkaz o tom, ze chyba byva zvycajne medzi stolickou a PC :lammer:
No mam este dalsiu skôr teoreticku otazocku. Povedzme ze mame vypisany zoznam tovaru. No a chcel by som, aby po kliknuti na nazov tovaru sa mi zobrazili vsetky informacie o tomto tovare vratane obrazka, hodnotenia navstevnikov/kupujucich/, hlasovania a pod. Zaujimalo by ma, ci to mam riesit tak, ze po kazdom kliknuti na polozku/tovar/ pouzijem tu funkciu load a teda zakazdym budem nahravat data zo serveru, alebo to mam riesit nejako cez polia a potom uz len v JS budem pracovat z tymi polami.. Ta prva moznost mi pride lepsia elegantnejsia, ale nevyhodou sa mi zda, ze zakazdym budem robit dopyt na server..Ta druha moznost zasa nebude taka zataz na server ale samotny kod bude rozsiahlejsi a komplikovanejsi. Vzhladom na to ake vsetky data potrebujem zobrazit... Mohli by ste mi prezradit vas nazor, resp. co by bolo vhodnejsie pouzit?? Dakujem za kazdy tip.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Zistenie sirky elementu

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.12.2011 19:46

- ak sa tie dáta môžu meniť častejšie, bude lepšie to ťahať cez ajax,
- ak sa tie dáta menia len raz za dlhší čas, pokojne ich môžeš vygenerovať do pola a s tým potom pracovať,
- ak bude veľa produktov, treba si rozmyslieť, či ich natiahnuť ako pole, alebo vždy robiť request. Toto záleží od konkrétnej aplikácie a konkrétnych okolností.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.09.08
Prihlásený: 14.11.17
Príspevky: 225
Témy: 74
Bydlisko: Michalovce
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.12.2011 20:52

tych produktov bude veľa a menit sa budu často.. teda aspon s touto alternativou ratam..A prave preto mam z toho dilemu... Ako to vyriesit.. Napadla ma aj moznost, ze povedzem zakladne udaje napr. obrazky, nazov, datum pridania, cena a pod. by som vyriesil klasicky JS/JQuery cez polia a komentare, hodnotenia uzivatelov, hlasovanie by som potiahol cez ajax.. Ale neviem ci to je dobra alternativa.. Chcel by som pouzit co najpraktickejsie riesenie..preto sa na to pytam.... :?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 06.12.2011 14:07

Technicky stačí vyriešiť posielanie vhodných http hlavičiek (napr. etag) a tie údaje prenesené pomocou Ajax sa môžu načítavať z cache prehliadača (ty tam musíš vyriešiť to, ako zistiť čas modifikácie, etag... tak, aby to zaťažilo tvoj server čím menej).

PS: Zisťovať veľkosť načítaného div elementu je dosť zvláštne (pretože záleží aj na tom, kam sa ten div vloží).
PPS: Ak "meniť často" znamená, že sa budú meniť každých pár sekúnd, tak to riešenie s cache nemá zmysel používať (ak to ale znamená, že informácie o jednotlivom tovare sa po pridaní zmenia iba niekedy, tak by sa to použiť dalo).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.09.08
Prihlásený: 14.11.17
Príspevky: 225
Témy: 74
Bydlisko: Michalovce
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.12.2011 18:46

Tak nakoniec som to vyriesil cez Ajax a polia.. Teda, v document.ready /pri nacitavani stranky/ si cez ajax vytvorim polia s udajmi, ktore potrebujem pre danu kategoriu produktov no a samotne zobrazovanie /preklikavanie/ produktov riesim cez JS/Jquery s pouzitim uz pripravenych poli.. A pridavanie prispevkov, hodnotenie atd. znova cez ajax - pretoze predpokladam, ze hodnotenie, alebo komentare k jednotlivym produktom, nebudu take caste.. Aj ked neviem ci je spravne, ale toto riesenie mi prislo ako najvhodnejsie..


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. program na zistenie sirky zbenice VGA

v Ostatné programy

2

440

20.11.2007 18:27

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zistenie realnej sirky a vysky objektu (DIV-u)

v JavaScript, VBScript, Ajax

0

689

16.09.2007 19:36

Bananslovak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zmena širky

v Operačné systémy Microsoft

0

470

06.08.2008 13:40

dedko45 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zistovanie sirky stlpca tabulky

v HTML, XHTML, XML, CSS

5

558

20.03.2009 16:05

chrono Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Medzery medzi obrázkami podľa šírky divu

v HTML, XHTML, XML, CSS

0

876

11.12.2011 17:53

1daemon1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Plynulé zobrazenie elementu (Javascript)

v JavaScript, VBScript, Ajax

8

722

27.12.2007 14:48

pepek92 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ziskanie textu DIV elementu

v JavaScript, VBScript, Ajax

2

706

14.09.2007 19:44

Bananslovak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prisposobenie elementu k rozliseniu

v HTML, XHTML, XML, CSS

26

1062

20.05.2021 8:15

misiak171 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NASTAVENIE SIRKY PASMA PRE ZYXEL P-660HN-T3A

v Siete

3

890

11.06.2012 23:52

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prednost jedneho elementu pri prekryvani

v HTML, XHTML, XML, CSS

2

385

02.04.2010 17:22

davider137 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. JS klonovanie elementu do canvasu

v JavaScript, VBScript, Ajax

7

543

27.11.2014 10:05

chrono Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bootsrap zobrazenie DIV elementu v popredi

v HTML, XHTML, XML, CSS

17

2314

22.03.2018 13:53

F3RY Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zistit class elementu - ako upravit fciu?

v JavaScript, VBScript, Ajax

13

802

02.02.2011 13:47

DeeJay3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. menu na celu sirku elementu div (nie table layout)

v HTML, XHTML, XML, CSS

23

1141

17.05.2010 18:50

Merlin_sk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako automaticky presúvať políčka elementu <select> podľa obľúbenosti

v HTML, XHTML, XML, CSS

1

443

12.11.2016 9:58

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zistenie IP

v Sieťové a internetové programy

11

2250

18.08.2009 0:49

zmija31 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra