Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ZERO eXtreme lll

Registrovaný: 02.04.08
Prihlásený: 01.06.08
Príspevky: 5
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2008 9:19

Caute, chcel by som sa spytat, ci tu niekto nema skusenosti alebo nejake informacie o notebooku ZERO extreme lll ?
(8800GTX 512MB, Intel core 2 duo 9300 - 2,5 Ghz 6MB cache, 4 GB RAM)

Ked viete nieco o tomto notebooku prosim piste. Hlavne by ma zaujimala kvalita materialu a spracovanie.. diky vopred :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
ZERO eXtreme lll

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2008 9:52

V niektorom z predchádzajúcich čísel PC_SPACE bola recenzia tohto notebooku a tam ho celkom vychválili. Čo sa týka spracovania na tom asi nebude tak ako notebooky povedzme Dell, Toshiba, HP, IBM a pod. ale bude to rozhodne to lepšie čo môže Zero ponúknuť. Totiž pri takej výbave ako má ten notebook, musí byť zaistené minimálne dobré chladenie, takže to šasi asi nebude až tak úplne oničom. Myslím že sa vyrába v dvoch farebných prevedeniach, či ho tak má v ponuke aj Zero to neviem, ale iné zahraničné firmy, ktoré používajú pre svoje NB to isté telo, ho majú v tej oranžovej a ešte aj v striebornej, resp. šedej alebo takej nejakej podobnej farbe.
Čo sa týka výbavy, tak tu myslím neni o čom, tá je absolútne bezkonkurenčná v takej cene ako ponúka Zero henten notebook sa niečo lepšie ťažko hladá.
Ale keď píšeš že ťa zaujíma hlavne kvalita a spracovanie, tak ako som už písal, radšej by som sa poobzeral po inej, viac "značkovejšej" značke, už som spomínal, Dell, Toshibu, HP a pod. Ak si chceš kúpiť NB tak napíš nejaké približné využitie a cenu, ktorú si ochotný zaň zaplatiť a niečo ti tu vyberieme.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ZERO eXtreme lll

Registrovaný: 02.04.08
Prihlásený: 01.06.08
Príspevky: 5
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.05.2008 15:07

Dik, ze si mi napisal co a ako. O tom článku v PCSPACE som sa dozvedel, ale dost neskoro. Ide mi hlave o grafiku a procesor. Chcem jeden dobry, vykonny nb, aby tie hry mohli behat na full detailoch a nejakom dobrom rozliseni.
Ten material som sa pytal nie preto, ze to je najdolezitejsie pre mna, len kvoli tomu, ze aj to je dolezite uz pri takom nb. Vyznelo to tak, ze to je najdolezitejsie mozno, ale myslel som to tak, ze o grafike a procaku nepotrebujem nic. :)
PC ma bavi viac nez dost a hlavne hry.. a ked uz hra, tak nech na nejakej urovni.. mna osobne najviac fascinuje grafika hier a preto ma zaujala ta 8800 GTX. (Take GTA 4 alebo Mafia 2)
V takej cene neverim, ze by som nasiel taky nb inej znacky ako si ty spominal DELL, TOSHIBA, HP,... Preto ma toto ZERO velmi laka.
A taky hlbsi zaujem je aj kvoli tomu, lebo firma zero (www.zero.sk) pounka notebooky DELL a tieto ZERO a poskytuje podla precitanych clankov kvalitny servis, keby daco. A ta cena je asi to 60 000, ale to neni iste, lebo musim aj rodicov nahovorit, zatial som sa chcel len informovat o tom notebooku. :)

A este nieco :) To šasi je akoze kostra, ram nb? ci to je aj znacka? Neviem preto sa pytam. V slovniku to bolo, ze ram, kostra, podstavec pc, ci take daco. :?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
ZERO eXtreme lll

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 24.05.2008 21:19

No v slovníkoch toho nakecajú :D šasi je to v čom to všetko je :) Teda sú to tie plasty (resp. materiál) v ktorom sú umiestnené všetky vnútornosti ako je MB, RAM, CPU a tak. V prípade toho Zera sú to napríklad naozaj plasty, resp. sú trochu vystužené samozrejme. Napr. môj Dell má telo z horčíkových zliatín a iba "obal" je plastový.

Čo sa týka výkonu, tak ten notebook je výkonný až až, samozrejme ho musíš aj slušne nakonfigurovať, čiže nešetriť na procesore, pamätiach a tiež by som tam vrazil 7200ot. disk namiesto 5400 otáčkového. Tým budeš mať zaistené že hry ti budú šlapať perfektne.

Kvalitou ale ten Zero istotne nebude na takej úrovni ako je povedzme Dell, ten má podobný model XPS M1730, čo je notebook s Core 2 Extreme procesorom, 4GB RAM, dvomi (!!) grafikami 8800M GTX v SLI zapojení a dvojicou diskov. Takisto má 17" displej, ešte s vyšším rozlíšením ako ten Zero a to konkrétne 1920x1200 - čiže FullHD. Samozrejme si Dell za to necháva aj patrične zaplatiť...tých 100 000,- Sk by to bolo v tej najlepšej konfigurácii istotne. Ale keby si sa na niektorých veciach trochu uskromnil, (mohol by som ti pomôcť vybrať vhodnú zostavu) tak by si sa možno (!!) dostal k tým 60 000,- Sk ale skôr by to bolo o niečo viac...viem že je to vela, ale zase dostaneš rozhodne kvalitnejší a lepší notebook a s perfektným servisom - NBD - Next Business Day, čiže nahlásiš nejakú závadu a na druhý deň je u teba technik a náhradným dielom. Tým sa pomaly ale isto dostávam k servisu, samozrejme Zero bude mať asi trochu lepší servis ako kdeaký predajca ktorý nakupuje z velkoskladu, keďže Zero tie notebooky vyrába, ale tiež nemôžeš čakať to čo pri tom Delli. Bude to niečo medzi tým :)

Ak ti môžem poradiť, minimálne sa skús opýtať na ten Dell, že ako by to vyšlo finančne, postupuj podla návodu ktorý som sem napísal o pár tém vyššie a uvidíš. Budeš aspoň v obraze, či sa ti oplatí risknúť Zero alebo trochu ešte našetriť na ten Dell povedzme :)







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok NapísalOffline : 24.05.2008 21:24

No tak ja by som este porozmyslal nad ASUSOM m71sn... Ma lepsi displej(1900x1200), naviac Blue-ray mechaniku a veci disk a kvalitou na tom bude urcite tiez lepsie. Aj ked grafikou sa tomu ZERU nevyrovna...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ZERO eXtreme lll

Registrovaný: 02.04.08
Prihlásený: 01.06.08
Príspevky: 5
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.05.2008 0:09

Diky za rady.. mimochodom ja som dneska aj kukal tie dellka na dell.sk a xps je tam napr max. len 15" a 8600 GT a som si ho nakonfiguroval na 50 000, co ked porovnam s tym zerom, tak potom by som bral to zero a hlavne co sa tyka vykonu. :)

A co si spominal na zaciatku, ze "V prípade toho Zera sú to napríklad naozaj plasty, resp. sú trochu vystužené samozrejme.", tak to ako mam brat? ze je to nekvalitne? alebo ze s tym mozem mat problemy? :?

Nemyslim si, ze zero si chce pokaslat meno na trhu a preto si naopak myslim, ze sa snazi o nejaku tu kvalitu a hlavne pri takej zostave.
Mimochodom kamarat ma inspiron z usa a odisla mu graficka, reklamovat nemohol lebo bolo uz po rocnej zaruke. Takze ani dell nie su 100%.

Tych 100 000,-- je pekna suma :D no ale mozno ani tych 60 000,-- nebudem moct dat... este mam tak mesiac kym pridu papiere, ci ma zobrali na vysku.. totizto to je podmienka a dovtedy sa este porozhliadnem a poprecitam par clankov.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
ZERO eXtreme lll

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2008 10:13

Na dell.sk je to len takto, ale keď budeš postupovať podla toho návodu ktorý tu je o pár tém vyššie, teda kontaktuješ predajcu mailom, tak ti môžu dať cenu toho XPSka M1730 - čo je 17". Aj tá 1530tka by podla mňa vyšla trochu menej keby si ich takto mailom požiadal o tú cenu, pretože sa mi zdá že majú nejaké divné ceny nahodené na stránke...za niečo sú tam naozaj zaujímavé doplatky.
Tie plasty som myslel tak, že ten "vrch" notebooku, proste tá časť kde si dajme tomu oprieš ruky keď píšeš, tak to sú plasty...ako skoro u každého NB. Ale to čo je pod tým, to čo tie plasty obalujú je rôzne. No a ten Zero NB to nemá práve najpevnejšie v porovnaní s Dellom povedzme. Nie sú to samozrejme čisto plasty, je to nejaká zliatina ale plast tam je tiež. Dell má toto telo z horčíka a je pevnejšie. Ja môžem napr. celý NB chytiť jednou rukou za jeden roh a NB sa neprehne ani o vlások. Nehovorím teda že Zero bude ovísať ako keby bol z papiera, ale bude to trošku istotne vŕzgať a bude to cítíť že je to mäkší materiál. Ako píšeš určite si nebudú chcieť poškodiť meno, to je jasné, ale pri takých cenách a vlastne keďže oni si to šasi nevyrábajú vlastné, iba ho nakupujú od iného výrobcu už hotové, tak tam nemôže byť zaistená až taká kvalita. Ak by som ti to mal k niečomu prirovnať, tak choď do nejakého elektra a keď tam budú mať vystavené notebooky, tak si niektorý z nich skús tak jednou rukou za roh zdvihnúť. Budeš cítíť že ten spodok je plastový a že keď sa do toho prstami zaprieš tak že sa to trochu poddá...tak rovnaké to bude aj pri tom Zero. (Samozrejme nemôžeš to chytiť za nejakú krytku ktorá sa dá dať dole, tie sú aj na Delli plastové, ale za ten "hlavný" kus).
Inak ako píšeš že kamarát má Inspirona z USA, tak hej ak sa mu pokazila grafika tak je to nepríjemné, to v každom prípade, ale keď by mal ešte záruku (ktorá sa mimochodom dá ešte dokúpiť) tak by mu technik vymenil grafiku, resp. dosku v priebehu pár dní (podla toho čo to bolo za model) a mal by zase 100%ný notebook. A navyše ja som nikde nenapísal že Delli sú bezchybné notebooky. Ja som napr. už tiež vymieňal displej na tom mojom...ale bolo to za deň hotové a technik prišiel k nám domov, nikde som nemusel chodiť, stačilo im zavolať a nahlásiť závadu.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ZERO Mobile eXtreme 5

v Mobilné zariadenia

2

406

03.10.2010 8:26

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zero mobille Extreme 2 17"pal

v Notebooky a netbooky

5

320

27.11.2010 21:39

Allienstyran Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zero

v Notebooky a netbooky

11

614

05.11.2010 20:14

journey Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zero notebook

v Notebooky a netbooky

9

621

23.07.2009 15:54

legolas380 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebooky Zero

v Notebooky a netbooky

1

1085

18.11.2007 13:53

dodo_mt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. subnautica : below zero

v Počítačové hry

16

1880

13.04.2022 21:29

patro16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CS Condition Zero

v Počítačové hry

5

1148

05.08.2006 18:57

king Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI vs. ZERO

v Notebooky a netbooky

14

585

10.03.2009 13:22

legolas380 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Wireless Zero Connection

v Sieťové a internetové programy

2

383

17.02.2013 1:58

Lessik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Horizon: Zero Dawn

v Herné konzoly

16

829

23.04.2017 22:40

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. gererals zero hour

v Počítačové hry

1

573

19.10.2009 22:52

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ZERO vs. TOSHIBA

v Mobilné zariadenia

0

478

31.07.2008 21:48

mysik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problemy s cs zero

v Počítačové hry

0

940

05.08.2006 18:56

king Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook zo zero.sk

v Notebooky a netbooky

6

551

14.09.2011 14:59

ewil Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. cs.condition zero zakys

v Počítačové hry

2

922

08.10.2006 17:12

Tom@S Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zero Mobile Pro 96

v Notebooky a netbooky

25

1012

03.07.2009 13:18

legolas380 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra