[ Príspevkov: 58 ] 1, 2
AutorSpráva

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Prihlásený: 04.09.17
Témy: 16 | 16
Napísal autor témyOffline : 11.09.2012 20:18 | ZDROJ Super FLower

Moj stary zdroj ma dlzku 165mm, novy by som tam mal vpratat... zdroj je umiestneny hore, bude to robit problem s chladenim? - doteraz som s tym problem nemal, s tymto zdrojom budem mat problem? Urcite nebudem menit skrinu len preto, aby bola krajsia a modernejsia. OK, predpokladam ze pre zdroj je lepsie ked je umiestneny na spodku skrinky, ale nepredpokladam ze ak bude umiestneny hore ze mu to nejako uskodi... ci?

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZDROJ Super FLower

Prihlásený: 22.11.16
Témy: 58 | 58
NapísalOffline : 11.09.2012 20:27 | ZDROJ Super FLower

uškodiť mu to neuškodí, ale nebudeš môcť naplno využiť výhodu jeho polopasívneho chodu, lebo ohriaty vzduch zo zostavy bude stúpať práve do zdroja a zahrievať ho. tým pádom bude vetrať viac než keby bol v dolnej časti a nebol pod vplyvom ohriateho vzduchu v skrinke. odporúčam ti ale v každom prípade prepnúť ho do polohy nepretržitého aktívneho režimu, lebo ak by si ho nechal v polopasívnom, zo začiatku by neodvádzal ohriaty vzduch zo skrinky vôbec a to by zahrievalo nie len zdroj, ale samozrejme aj všetky komponenty v skrinke.

tiež by sa zišlo vedieť aké komponenty si tam mal doteraz a či skrinku odvetrávaš nejakými ventilátormi. pri výmene skrinky ide o dizajn až v poslednom rade, v prvom rade ide o to, aby boli komponenty kvalitne chladené a tie ktoré sa tam chystáš dať majú svoje nároky na odvetranie skrinky. toto by som nepodceňoval. ak si tam doteraz nemal nič náročné na chladenie, mohla skrinka stačiť, ale to neznamená, že bude stačiť aj na túto zostavu.

takže zišlo by sa upresniť, či tam máš nejaké ventilátory na odvod teplého vzduchu, minimum aspoň jeden na prívod vzduchu do skinky vpredu a jeden na odvod ohriateho vzadu /túto funkciu u teba plní aj zdroj/. a tiež či skrinka má nejaké pozície na osadenie ventilátorov a ak áno, tak kde a akého rozmeru.

a zase raz píšem romány, pritom stačila jedna fotka a mohli sme si kvantum tejto debaty ušetriť.

MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Napísal autor témyOffline : 12.09.2012 8:39 | ZDROJ Super FLower

skrinka : http://www.youtube.com/watch?v=aP10OEwX ... ature=plcp

bez pridavnych venlilatorov.
Myslis ze by som tam mal pridat nejake ventilatory navyse? Ak ano, kde doporucujes? Ci skor novu lepsiu skrinu? Ak ano, aku doporucujes?
pozn. je blbost nechavat bok skrine otvoreny pre lepsie chladenie?

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Témy: 65 | 65
NapísalOffline : 12.09.2012 8:57 | ZDROJ Super FLower

ja by som bral jednoznačne novú skriňu, dávať ten zdroj to hentej skrine to je ako dávať do škdy 120 motor z ferrari. Minimálne túto.
http://www.alza.sk/coolermaster-elite-3 ... 255525.htm

a keď už nezostanú peniaze na platinum tak tento
http://www.tichepc.sk/Super-Flower-SF-550P14XE.html

CPU: Intel i5 750 3,8 Ghz+Noctua NH-D14 VGA: Gigabyte 7970 PSU: Superflower 550 Platinum MONITOR: Asus 24" CASE: Fractal R3 KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZDROJ Super FLower

NapísalOffline : 12.09.2012 9:36 | ZDROJ Super FLower

zas nie je to až taká úplná tragédia, aspoň na zadnej strane má celkom schopne perforovanú pozíciu pre ventilátor, bolo by treba odmerať rozteč medzi dierami pre uchytenie ventilátora /tými čo sú v rohoch najďalej od seba/ a nejaký sa tam nahodí. spolu so zdrojom hore by to malo zabezpečiť dostatočný odvod vzduchu zo skrinky. podredu sa zrejme nedá dať ventiláto na nasávanie, ale ten nie je až tak kriticky dôležitý.

ale súhlasím s tým, že taká zostava do takejto skrinky nepatrí, nie len čo sa vetrania týka. skrinka svojou chaabou konštrukciu a vibrovaním bude devalvovať hodnotu z výberu tichých a kvalitných komponentov. ak teraz rozpočet nepustí, tak dobudúcna by som začal odkladať peniaze na skrinku adekvátnu k zostave, čo je napr. Corsair 300R alebo niečo v podobnej cenovej hladine a vyššie.

takže skús odmerať rozteč tých dier na zadnej stene skrinky a vyberieme podľa toho nejaký vhodný ventilátor.

MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Napísal autor témyOffline : 12.09.2012 14:27 | ZDROJ Super FLower

Vzadu som aj mal nejaky cas ventilator, ale potom som ho demontoval... myslis ze by bolo dobre dat ventilator na zadnu cast a aj na bocnu? ...alebo bocny kryt ani nemam montovat pre lepsie chladenie? Ci blbost?

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZDROJ Super FLower

NapísalOffline : 12.09.2012 14:31 | ZDROJ Super FLower

na bočnicu ventilátor nedávaj, ale určite ju nasaď na skrinku, cez otvory v nej si aj tak grafika naťahá nejaký čerstvý vzduch. dozadu na výfuk by sa ti ale ventiátor zišiel, keďže ten v zdroji čo kúpiš točí nízke otáčky a je kvôli tomu veľmi tichý. ale tým pádom neodvetrá skrinku tak dôkladne.

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Napísal autor témyOffline : 12.09.2012 15:41 | ZDROJ Super FLower

mino_85 : Ma vyznam kupuvat novu skrinku? Su velke rozdiely medzi lacnejsimi a drahsimi skrinkami? Ake? V com je spomenuta skrinka Corsair R300 taka dobra? Ak by som kupil lacnejsiu, nestacila by? Lebo ja v tom nic nevidim, jedine ako si spominal lepsie chladenie...ale tam moja je nepostacujuca?

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Prihlásený: 07.05.18
Témy: 80 | 80
NapísalOffline : 12.09.2012 17:06 | ZDROJ Super FLower

Takže zasadná výhoda lepších skriniek. Lepšie plechy, lepšie spoje a tak ta skrinka menej vybruje zasadne lepsie odvybrovany koš na HDD ktory roby asi najvedšie problemy z vybrovanim, kable managment, niektore skrinky tie lacne nemaju poziciu na zdroj dole ale hore čim sa viac hreje zdroj podla toho aky si kupiš bude hlučnejši. Niekomu vyhovuje lacna skrinka niekomu zas draksia je dobre najst dobry kompromis v danej cene ale do skriniek typu eurocase by som nesiel to je papier potom su tu skrinky ktore su moc plastove.

CHLADENIE: Vodné Chladenie EK Water Block MB: MSI Z97 PC Mate CPU: I7 4790K RAM: 8GB Kingston HyperX FURY Blue VGA: Gigabyte GTX 970G1 Gaming Full Cover WaterBlock PSU: SuperFlower Leadex Platinium 850W HDD: 1000GB WD SSD: Samsung 840 Pro CASE: Fractal R4 Titanium Grey + Windows Monitor: Philips 235PQ2EB TV: SAMSUNG UE40ES5500 Keyboard: Roccat ISKU Myš: Logitech G500 NB: HP ProBook 450 AUDIO: Harman Kardon Aura

Užívateľ
Užívateľ
ZDROJ Super FLower

Prihlásený: 25.11.17
Témy: 63 | 63
NapísalOffline : 12.09.2012 17:53 | ZDROJ Super FLower

KocuR píše:
Hlavne by sa zišlo mať zdroj na spodku skrinky ventilátorom hore, aby sa vedel pri pasívnom režime odvetrávať prirodzeným prúdením vzduchu - takto si zaručíš že zdroj bude bežať pasívne prakticky furt a nebude sa zahrievať, čím zvýšiš jeho životnosť. Aj keď si myslím že so životnosťou u tejto značky problém nebude, keďže súčiasky a aj prevedenie sú naozaj absolútny highend, za ktorý si u iných značiek celkom priplatíš.
Seasonic S12II 520W bol ako vysávač už pri plnom vyťažení Phenom955 + Radeon 6850, pričom ten procesor bol podvoltovaný, Golden King by pri takejto srande ani nezapínal ventilátor.

Mozes to blizsie vysvetlit prosim ta? preco by mal byt zdroj ventilatorom hore, ja ho mam ventilatorom dole...

Užívateľ
Užívateľ
ZDROJ Super FLower

Prihlásený: 15.03.18
Témy: 48 | 48
NapísalOffline : 12.09.2012 21:20 | ZDROJ Super FLower

ak ho mas otoceny smerom dole tak zdroj ma svoj vlastny okruh vzduchu. ciak mas polopasivny chod tak sa ti zapne az pri poriadnej vytazenosti. ak by si ho vsak otocil smerom hore cez ten vetrak aj keby sa netocil by sa do zdroja dostal nejaky vzduch ktory by nasaval predny fan aj grafika cize aj na tom by sa ti ciestocne chladil. = ze by ti mal ten zdroj vyrdzat v pasivnom rezime este dlhsie ako ked je otoceny opacne pretoze bude mat nejaky obvod vzduchu.

napisal som to jak madar ale snad tomu porozumies

[spoiler=moje PC]MB MSI Z77A GD55 // CPU Intel® Core i5-2500K, 3,3GHz //COOLER Prolimatech bsic 81 black//Cooler fan prolimatech stock @(600RPM)/AC 12 PWM @(400RPM) //RAM 12GB Kingston DDR3 1333Mhz CL9 HyperX blu Edition 2x4gb/2x2gb//VGA Gigabite Nvidia GTX760 2Gb rev.1 // HDD Seagate Barracuda 7200.14 500GB s Advanced Format //CASE cooltek antiphon //CASE fans intake 2x intake Nanoxia DX12 1200 regulated to 5V/ AC12 low speed regulated 5V /outake Nanoxia DX12 1200 regulated to 5V//PSU Be quiet! Pure Power L7-530W 80plus//single sleeved cables black and blue// LCD NEC//TABLET Wacom Intuos Pro M papper edidion[/spoiler]

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZDROJ Super FLower

NapísalOffline : 12.09.2012 21:35 | ZDROJ Super FLower

ide o fyziku... ak otočíš zdroj ventilátorom dole, horná stena zdroja bude plná. pri práci zahriaty vzduch stúpa samovoľne hore a teda sa hromadí pod hornou stenou zdroja /v pasívnom režime, keď ventilátor nefúka/ a neopúšťa priestory zdroja tak ľahko ako keby tam bol otvor, čiastočne tak odchádza von zo zdroja len cez zadnú perforovanú stranu.

KocuRova filozofia je, že ak otočíš zdoj vetrákom hore, ohriaty vzduch cez ten otvor sála preč zo zdroja omnoho lepšie. má to ale aj druhú stranu mince, že zdroj je v tom prípade pod vplyvom vnútornej teploty vzduchu v pc /čo pri otočení fanom dole nie je/ takže pri záťaži, keď sa vzduch v skrinke zahrieva, zahrieva sa aj zdroj. je otázne ktorý z týchto spôsobov je pre zdroj menej zaťažujúci, chcelo by to objektívne merania. ja osobne by som ho nechal klasicky otočený fanom dole, hlavne s výkonnou grafikou a prietokom vzduchu cez skrinku zameraným na ticho /čo je môj prípad/ sa vzduch v skrini zahrieva a určite je v mojom prípade lepšie držať zdroj mimo dosah tohto vzduchu. celkovo sa nedá povedať, že by jedna konfigurácia bola vyslovene zlá a druha správna.

neodvážim sa vyvodiť z toho jednoznačný záver. osobne si ale myslím, že ak sú v skrinke výkonné komponenty, otočiť zdroj ventilátorom hore nebude mať pre jeho teplotu žiadny veľký pozitívny efekt. lepšie sa odvádza sálajúce teplo zo zrdoja, ale zároveň je zdroj pod priamym vplyvom ohriateho vzduchu zvnútra skrinky. pri otočení ventilátorom dole je to naopak.

Užívateľ
Užívateľ
ZDROJ Super FLower

NapísalOffline : 12.09.2012 23:55 | ZDROJ Super FLower

hej pochopil som to nebojte sa :D kazdopadne obe riesenie maju pre aj proti, cize zatial si ho necham ventilatorom dole, a ked si spravim upgrade komponentov, mozno vyskusam podla teplot pri hrani ze ako je na tom teplota zdroja ked je v jednej/druhej polohe

Správca fóra
Správca fóra
ZDROJ Super FLower

Témy: 61 | 61
NapísalOffline : 13.09.2012 0:35 | ZDROJ Super FLower

Polopasívny zdroj ako je Seasonic X-série, ktorý točí od 20% zaťaženia by som určite dával ventilátorom dole, pretože tam vieš, že ten ventilátor bude fúkať. SuperFlower ale točí podľa teploty, prakticky to môže byť u 550W zdroja aj viac ako 400W záťaž, čo niektoré zostavy nedosiahnú nikdy, alebo len v stress testoch. Zdroj teda ide prakticky stále pasívne, a kým ide pasívne, nemá na neho ako vplývať teplo od ostatných komponentov (teda má, ale je to to isté ako keby bol vrtuľou dole). Aj čisto pasívne zdroje Seasonicu sa montujú zásadne PCBčkom dole. Predpokladám, že každý kto si zaobstará takýto zdroj, má v skrinke spravené správne prúdenie vzduchu - spredu dozadu, zdola nahor, a teda teplý vzduch je ťahaný do vrchnej časti skrinky. Chcelo by to ale vyskúšať, skúste niekto kto máte ten zdroj vyskúšať nejaký stress test s vrtuľou dole a s vrtuľou hore, kedy sa začne točiť (skôr) / a kedy nie, resp. či tam vôbec bude nejaký rozdiel.

Site 1:intel Core i7 4770K + SilverStone HE02; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; msi GTX770 2GB + Prolimatech MK-26 + 2x NF-F12 PWM; Samsung SSD840 250GB; WD Red 2x2TB+3TB; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; LG IPS237; Audiotrak Prodigy Cube + Edifier R1900T II (DIY 2.1 in progress); Logitech K350 + G500s + Steelpad QcK + MS XboX 360 Controller; Asus RT-AC1200G+ + Antik
LG 49UH661V; Onkyo A-9010; tk SS210-5 (Monacor SPH-100C, Dayton ND-25FN, Peerless 830878); Steam Link + Steam Controller
Site 2: Athlon A10-7850K + Scythe Ninja 3 rev.B (bez fanu); 8GB DDR3; Asus A88XM-PLUS; Kingston V+200 90GB; Seagate 7200.12 1TB; Fractal Arc Mini & 2x 14cm Gelid Silent 14; Seasonic G-360; Samsung SM2033SN; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Asus Xonar Essence STX + tk HE One (JPA100SE, Monacor SPH-165KEP, Monacor DT-350NF); Linksys EA3500 + Antik
Mobile: Xperia XZ1 Compact + 64GB microSD + MH1C/Urbanfun hybrid
Work: Latitude E5470, iPhone 7, ATH-AR5BT

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZDROJ Super FLower

NapísalOffline : 13.09.2012 8:24 | ZDROJ Super FLower

ja to testnúť môžem /ak to pustím s GTX570 na PSU test v OCCT, vetrák sa po čase určite rozbehne/, len kedy sa mi bude chcieť kvôli tomu rozobrať precízne poskladaný cable management. :)

čisto tak od brucha si tipnem, že tam veľký rozdiel nebude, aspoň nie v mojom prípade, lebo grafa keď sa rozbehne, tak to vie v skrinke celkom solídne zohriať, nie nejaký veľký výpek, ale určite je tam o dobrých 20° teplejšie než mimo skrinky pri dlhodobej záťaži a aj keď je airflow dobre spravený, myslím, že taký rozdiel teplôt bude mať vplyv aj na zdroj otočený vetrákom hore. čisto tak od brucha môj tip, že to bude +/- to isté v obidvoch konfiguráciách. ale bol by som zvedavý to testnúť, raz sa k tomu vymotivujem.

čo pozerám aj fotogalérky v tichepc , kde ten zdroj dávajú prakticky do každej druhej zostavy, všade je vetrákom dole a to si myslím, že oni tomu venujú takú pozornosť, že sa určite zamysleli aj nad týmto. ťažko povedať, či to má niekto reálne otestované.

ideálna skrinka pre celkom pasívny zdroj by bola s pozíciou pod stropom a otvorom na nasávanie hore, vtedy by sa to dalo dokonale využiť. ale takých je minimum, napr. Silverstone TJ-08E, na tú mám zálusk na zloženie celkom pasívnej pracovnej zostavy s nejakým X-400 FL, ale ešte z času načas čosi zahrám, tak to musí počkať. :)

Užívateľ
Užívateľ
ZDROJ Super FLower

NapísalOffline : 13.09.2012 10:02 | ZDROJ Super FLower

mino, teraz ked tak pozeram, co to mas pri zdroji este napisane? si si kupoval daky kabel k nemu aby si mohol mat iba 1 kabel zo zdroja do coho napojis cely PC, ci zle tomu chapem?

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZDROJ Super FLower

NapísalOffline : 13.09.2012 10:08 | ZDROJ Super FLower

nie, som nevedel čo so sebou, tak som dokúpil oflexované predlžováky, ide len o estetiku. aj keď je mi to na 2 veci, keďže do bedne nevidno... čiže len pre dobrý pocit. :)

http://www.tichepc.sk/BitFenix-Alchemy- ... Black.html
v praxi nejak takto http://cdn.overclock.net/1/10/10c9bcdd_5521967823.jpeg

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Prihlásený: 23.10.17
Témy: 124 | 124
NapísalOffline : 13.09.2012 12:35 | ZDROJ Super FLower

Mino más pekne spravenú kábeláz :) vedel by si mi poslat fotky ako to vyzerá z druhej strany? Dakujem

Užívateľ
Užívateľ
ZDROJ Super FLower

Prihlásený: 21.10.18
Témy: 66 | 66
NapísalOffline : 13.09.2012 12:42 | ZDROJ Super FLower

ak by si si pozrel jeho popis, je jasné že to nie je jeho PC (teda aspoň ja by som nemenil Alpenfohn za predrobený set vodného chladenia, tak isto ako Gigabyte SOC za Msi TwinFrozrIII, tak isto vidím iné RAM-ky než v popise a aj doska je Z68
a ak si chceš prerobiť kabeláž, odporúčam:
http://www.youtube.com/watch?v=ERhxmzQR6xA

PC: CPU: Intel i7-4790 Cooler: GELID Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte B85N RAM: Adata 4GB + Kingston 8GB SSD: Samsung 850 EVO 500GB GPU: XFX GTR RX 480 8GB Case: Raijintek Styx PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King KB: Drevo Gramr (mod na Cherry MX Blues) Mouse: Logitech G502 Proteus Core Mousepad: Steelseries QcK Headphones: Sennheiser HD555
Mobil: LG Nexus 4 Headphones: Xiaomi Piston 2

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZDROJ Super FLower

NapísalOffline : 13.09.2012 13:28 | ZDROJ Super FLower

to bola len názorná ukážka, nie je to moja bedňa na tej fotke.

upratať to za tray dosky chcelo trochu trpezlivosti, hlavne keď tam bolo treba schovať aj samotné konektory... R3 tam nemá nejak extrémne veľa miesta medzi tray a bočnicou /R4 je na tom o dosť lepšie/, ale podarilo sa. nefotil som to zatiaľ, možno to cvaknem, ale to sme už veľmi OT v tejto téme.

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Napísal autor témyOffline : 13.09.2012 18:18 | ZDROJ Super FLower

mino_85 : co hovoris na tieto skrinky? Co ta prva?

http://www.alza.sk/thermaltake-v3-black ... 222806.htm
http://www.alza.sk/thermaltake-vn40006w ... 331981.htm
http://www.alza.sk/fractal-core-3000-d242917.htm
http://www.alza.sk/corsair-300r-carbide ... 299316.htm

Corsair 300R nikde nemaju...

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZDROJ Super FLower

NapísalOffline : 13.09.2012 18:28 | ZDROJ Super FLower

ak nie Corsair, tak z tých čo si dal jedine Fractal, alebo potom z týchto
http://www.tichepc.sk/BitFenix-Shinobi- ... black.html
http://www.tichepc.sk/Zalman-Z11-Plus-M ... black.html

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Napísal autor témyOffline : 13.09.2012 18:36 | ZDROJ Super FLower

Ta prva ma v baleni len jeden zadny ventilator - treba dokupit vsetky? A nebude chybat vetranie zo stran skrinky?

Nebola by lepsia kupa ten Corsair 300R, pockam na neho par dni...?

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ZDROJ Super FLower

NapísalOffline : 13.09.2012 18:56 | ZDROJ Super FLower

všetky určite netreba, 2 ventilátory väčšinou úplne stačia. ak ti nevadí počkať, tak počkaj. :)

Správca fóra
Správca fóra
ZDROJ Super FLower

Témy: 61 | 61
NapísalOffline : 13.09.2012 20:43 | ZDROJ Super FLower

Tt V3 je odpad

Site 1:intel Core i7 4770K + SilverStone HE02; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; msi GTX770 2GB + Prolimatech MK-26 + 2x NF-F12 PWM; Samsung SSD840 250GB; WD Red 2x2TB+3TB; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; LG IPS237; Audiotrak Prodigy Cube + Edifier R1900T II (DIY 2.1 in progress); Logitech K350 + G500s + Steelpad QcK + MS XboX 360 Controller; Asus RT-AC1200G+ + Antik
LG 49UH661V; Onkyo A-9010; tk SS210-5 (Monacor SPH-100C, Dayton ND-25FN, Peerless 830878); Steam Link + Steam Controller
Site 2: Athlon A10-7850K + Scythe Ninja 3 rev.B (bez fanu); 8GB DDR3; Asus A88XM-PLUS; Kingston V+200 90GB; Seagate 7200.12 1TB; Fractal Arc Mini & 2x 14cm Gelid Silent 14; Seasonic G-360; Samsung SM2033SN; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Asus Xonar Essence STX + tk HE One (JPA100SE, Monacor SPH-165KEP, Monacor DT-350NF); Linksys EA3500 + Antik
Mobile: Xperia XZ1 Compact + 64GB microSD + MH1C/Urbanfun hybrid
Work: Latitude E5470, iPhone 7, ATH-AR5BT

Užívateľ
Užívateľ
ZDROJ Super FLower

NapísalOffline : 13.09.2012 21:12 | ZDROJ Super FLower

... a to oproti hocičomu

PC: CPU: Intel i7-4790 Cooler: GELID Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte B85N RAM: Adata 4GB + Kingston 8GB SSD: Samsung 850 EVO 500GB GPU: XFX GTR RX 480 8GB Case: Raijintek Styx PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King KB: Drevo Gramr (mod na Cherry MX Blues) Mouse: Logitech G502 Proteus Core Mousepad: Steelseries QcK Headphones: Sennheiser HD555

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Napísal autor témyOffline : 16.09.2012 18:37 | ZDROJ Super FLower

Co hovorite na tieto skrinky?

http://www.alza.sk/fractal-core-3000-d242917.htm
http://www.alza.sk/bitfenix-shinobi-s-p ... 280848.htm

Oplati sa pockat na Corsair 300R? Je lepsia ako napr tieto spomenute skrinky?

Užívateľ
Užívateľ
ZDROJ Super FLower

NapísalOffline : 17.09.2012 13:59 | ZDROJ Super FLower

Fractal Core 3000 a Arc midi sú super skrinky, ale ako sa točia predné vetráky a nasávajú vzduch, tvoria sa na tej mriežke prachové kruhy
o 300R som nič také nepočul, za to o týchto dvoch to vedia všetci
Shinobi je tiež super, ale ak ti ide aj o detaily, Corsair má napr. kovové držiaky predného panelu (napr. na Shinobi XL už ich pár ľudí odlomilo) a pokiaľ viem tak namiesto nožičiek má len plechové výtlky na spodku
inak super skrinka, ten presklený panel bol pre mňa lákadlom, nakoniec som došetril na R3

[ Príspevkov: 58 ] 1, 2

ZDROJ Super FLower

Podobné témy

Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Super Flower Leadex - 650W vs Super Flower Golden King 550w

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

5

379

11.01.2014 22:46

krpelan_m

postaci zdroj super flower 550w platinum ?

14

308

21.12.2013 13:09

SKiLEX

I,P: PC zdroj Super Flower 450W

v Predám

3

244

30.12.2015 15:20

Murder_Inc

Super Flower Leadex 80Plus Gold

v PC skrinky a zdroje

1

133

14.11.2014 14:35

KocuR

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

P: Super Flower SF-500P14FG

v Predám

4

373

06.09.2014 14:29

ericc64

Super Flower SF-550P14PE Golden King

v Ostatné

7

499

27.09.2012 11:50

LaLi87

Seasonic X-560/660 vs. Super Flower SF-550

18

878

25.02.2012 22:10

neophyte

Aku ma hlucnost zdroj EC Super silent 350W PFC

v Ostatné

0

426

21.02.2007 10:38

Durli

SUPER

v Video programy

17

1131

31.05.2009 0:19

flip

Super PI

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 8, 9, 10 ]

v Benchmarky a diagnostické programy

279

25887

01.12.2017 18:39

Tomas-Lukca

Super Ovladac

v Ovládače

12

2299

06.06.2011 14:08

tairikuokami

Super Hra

v Počítačové hry

9

547

14.01.2007 12:58

POM4R4NC

super JavaScript !!!

v JavaScript, VBScript, Ajax

6

881

27.10.2007 23:14

mylan

Super hlášky

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Krčma

38

7747

20.03.2008 8:09

dsljohn

super spomalenie pc

v Pevné disky a radiče

8

434

07.02.2011 14:48

Volcano

Chyba v super

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

0

228

21.10.2009 22:01

dEVIANT

© 2005 - 2018 PCforum, edited by JanoF