Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 28 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 29.01.10
Prihlásený: 21.01.22
Príspevky: 627
Témy: 122
Bydlisko: Veľká Lomni...
Príspevok NapísalOffline : 09.12.2012 13:44

Ahojte, tak som sa rozhodol ze sa "pokusim" zacat s programovanim. Som v 1. triede na strednej a vlastne uz davno som vedel ze chcem nieco robit. Od kamarata sa mi dostala do ruk kniha o C++ myslite ze sa oplati do neho pustit? Zatial mam skusenosti iba z HTML, PHP a CSS.







_________________
PC: CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition BE 3.4GHz @ 4.0GHz Noctua NH-D14 MB: Gigabyte GA-970A-UD3 VGA: Sapphire AMD Radeon HD7850 2GB GDDR5 RAM: Kingston 4GB 1333MHz DDR3 CL9 DIMM PSU: be quiet! Pure Power L7-430W 80PLUS Monitor: ASUS 21" 1680x1050 CASE: Cooler Master Elite 311 Basic HDD: 7200rpm 500 GB, 5400rpm 500 GB DVD: Samsung DVD OS: Windows7 x64
Tablet: Asus Google Nexus 7, 32 GB, 3G, Nvidia Tegra 3 T30L Quad-Core 1.3 GHz, Android 4.4 KitKat, Synman's GwT ROM
Mobil: Motorola Moto G 2nd. generation Dual-sim
NTB: Toshiba Satellite C855 - 12J CPU: Intel Pentium B960 2.20 GHz GPU: AMD Radeon HD7610M
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 20313
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 09.12.2012 15:08

C++ je dobry zaciatok







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2012 20:39

Osobne C++ za "dobrý začiatok" určite nepovažujem.
Ak už máš skúsenosti s programovaním, naozaj skúsenosti (php sa ako hrubý základ na programovanie považovať dá), tak by si si jazyk mal vedieť vybrať už sám. Jazyk sa vyberá podľa toho, čo vlastne chceš v budúcnosti programovať. Ak nechceš riešiť naozaj špecifické veci, tak by som odporúčal skôr jazyky ako Java alebo C#, pokiaľ ti php prestalo stačiť.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Začiatky

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2012 23:00

Javu nie, to je rovnako zlá voľba ako C++, skôr ten C#. Java má najlepšie roky za sebou.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2012 23:20

No ja ti neviem shaggy, pri takom Androide Javu potrebuješ, nehovoriac o množstve ponúk na prácu... :) Tiež mám radšej C#, ale Java len tak nezmizne... Ak vieš javu, C# sa naučíš veľmi rýchlo a naopak. Určite lepšia voľba ako C++







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 13.12.2012 23:31

Pri takýchto radách tu budú za pár rokov pseudo-programátori (tzv. chrliči kódu), ktorí začínali javou a nevedia, čo je to počítač.
Kde zmizol starý dobrý pascal, či C-čko? :/







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2012 0:17

Prosím ťa, nedramatizuj :) Aj cčko/c++ ma svoje miesto, to nikto nepopiera, ale načo bude chalan potrebovať pointre a neviem aké chujoviny ak chce len vybrať údaje z db a zobraziť ich na webstránke napríklad? Každý jazyk má svoje miesto.. Ak chceš byť šofér kamiónu, asi nezačneš tým, že sa budeš učiť, ako sa kamión dá rozobrať, ako vyrobiť jednotlivé diely a pospájať ich atď, alebo áno? Nie každý potrebuje neviem aké hlboké vedomosti o fungovaní pc.
Ak ho také veci zaujímajú a zídu sa mu, prečo nie, kľudne môže začať s assemblerom. Ale určite by som to nezovšeobecňoval a nevravel TOTO je najlepší začiatok.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Začiatky

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2012 17:53

BX - pretože ty budeš expert, keď mu radíš mŕtvy Pascal. S nim som začínal na základnej škole a to znamená, že to bolo veľa rokov dozadu (viac než pred 15 rokmi).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2012 18:56

Aký mŕtvy pascal, nenaučil ťa snáď dobre? To sa teraz má prestať vyučovať aj turingov stroj, lebo je starý a nie je objektový? Všetko, čo sa naučíš v pascale - a naučíš sa to ľahko, pretože má pre začiatočníka príjemnú syntax - využiješ aj v ďalšom *programovaní*. Pascal radím preto, že tam proste nie je žiadna syntaktická jama levová, do ktorej sa dá pri C-like jazykoch tak rýchlo spadnúť. Koľko krát chcú začiatočníci urobiť príklad na spočítanie písmen v reťazci a už sa pýtajú, čo je to tá obludná hviezdička tam na *internete* v príklade. Pritom to v tom čase vôbec nie je podstatné (a to som len v C bez objektov) Plus, máš sa na ňom naučiť ako *programovať* a nie robiť aplikácie. To je veľký rozdiel. A človeka v prvej triede na strednej by som radšej smeroval na to *programovanie*.

shaggy, ty by si mal byť prvý ticho, ak na svoje začiatky spomínaš 15 rokov dozadu. Nemáš začiatočníkovy čo povedať, pretože sa ti to už dávno zdá všetko ľahké a pošleš ho rovno do virtuálnych strojov, lebo iné mu netreba. A to je sprostosť.


A tie reklamy na slovo *programovať* a *internet* bez hviezdičiek ma tiež pekne serú.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2012 19:05

To isté, čo sa dá naučiť v Pascale sa dá naučiť v hociktorom z C-jazykov... V hociktorom. Je tam len taký malý rozdiel - pri C jazykoch sa do práce nemusíš učiť už nič ďalšie, žiadne nové IDE, žiadnu novú syntax... Pri pascale robotu nenájdeš vôbec. To sa môže rovno učiť na pseudojazyku, ak by sa mal naučiť iba základné princípy.
Ja som sa učil Pascal, fúú, tiež pred nejakými 10-15 rokmi a úprimne, viac si pamätám z Basicu na PMD, s ktorým som sa hrajkal ako decko keď som mal 7... Neviem, čím je podľa teba syntax Pascalu taká príjemná, pretože osobne som ho nemohol ani cítiť. Keď som pred X-rokmi "objavil" na nete C#, mal som dojem, že som sa dostal do neba (v porovnaní s jazykmi, s ktorými som robil predtým).







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2012 19:38

Ja píšem o začiatkoch, nie o práci. Odhliadnúc od toho, že v delphi sa v praxi stále robí, píšem o zoznámení sa s programovaním, bez zbytočných classov, staticov, hviezdičiek a namespaceov.
Pascal by som s kľudným svedomím odporučil úplnému začiatočníkovi, ktorý programovanie v živote nevidel.
Autor témy pozná php, takže C-čko samozrejme nie je problém, ale aj tak by som šiel do toho C-čka - žiadne pluská, či mriežky k tomu.

Tu ide naozaj o začiatky. Žiadnu prácu do tohoto ťahať netreba, žiadny dopyt po takých a takých programátoroch, pretože chlapec zmaturuje za 4 roky a všetko môźe byť inak. Preto je podľa mňa šťastnejšie radiť starú dobrú klasiku, nech človek môže časom navezovať na ďalšie a ďalšie veci podľa vlastného výberu. A keď už bude v stave, kedy si sám vie vyberať, tak bude dobre. A vyberie si trebárs C#. Alebo aj nie.

A mňa nikto neprsvedčí o opaku, pretože toto vidím sám na sebe. Moje začiatky siahajú asi 5 rokov do minulosti (tiež prvá trieda na strednej) a ak by som vtedy začínal hneď virtuálnymi strojmi, tak si neviem predstaviť, kde by som teraz bol - naopak viem, kde by som teraz nebol (a toto vidím na kamarátoch, odchovaných javistoch, čo Cčko vedia povrchne a keď ich do neho hodia, sú stratení. Toto sa opačne nemôže stať.)







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 0:02

Nebudem sa doťahovať, v tomto sa proste nezhodneme. Len jedna otázka na teba - pracuješ niekde ako programátor na plný úväzok/živnosť, alebo študuješ? Znie mi to ako reči študenta, preto sa pýtam.. Teória pekná, ale v praxi osobne vidím niečo iné...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Začiatky

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 1:04

walther, to, ze pri prechode Pascal -> C/Java/atd. sa musi niekto ucit novu syntax alebo pracovat s novym IDE, je naozaj drobnost. Najdolezitejsie su dobre teoreticke zaklady-- bez nich bude z chalana dalsi bastlic kodu. Co z toho, ze zacnes s C++ a spadne ti z neba nejaka priority_queue, ked nevies, ako by si ju efektivne naimplementoval.
Za mna je C velmi dobra volba pre zaciatky, do Pascalu by som nesiel prave kvoli tomu, "že tam proste nie je žiadna syntaktická jama levová". Aj pochopit, ako su data ulozene v pamati, je dolezite (a to v Pascale dost dobre nejde). Neexistuje lepsi sposob k nauceniu OOP v C++ ako ze "aha, ta class je len trochu lepsi Cckovy struct".
A ja pracujem a studujem zaraz-- preto s tebou uplne suhlasim, ze teoria a prax je nieco ine a prax je casto viac o bastleni, nech to "nejak funguje". Takychto pseudoprogramatorov su obrovske pocty, schvalne, co vyhrabem u nas:
Kód:
$ git grep '? 1 : \(0\|undef\)' | wc -l
141
$ git grep -i 'select \*' | wc -l
447

Vazne chces, aby z neho vyrastlo nieco taketo? Podla mna je znalost teoretickych zakladov a principov programovacich jazykov najlepsia cesta k tomu, aby bol z cloveka dobry programator.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 1:40

Ja to beriem, ale to, či z neho "niečo takéto" vyrastie alebo nie, je predsa len a len na ňom. Dôležitý je predovšetkým spôsob, ako sa učíš, čo chceš dosiahnuť atď. Ak chceš byť za mesiac hneď profi programátor, môžeš začať aj s assemblerom a bude to jedno... To, že teraz začne s Pascalom alebo s Cčkom vôbec nezaručí, že sa k niečomu takému ako priority queue vôbec niekedy dostane. Prečíta knihu čo mu dal kamarát, spraví si pár cvičení (ak v tej knihe vôbec nejaké sú) a povie si "aha, viem c++!". V jeho veku dosť pravdepodobná vec (a príliš častá, stačí si pozrieť niektoré témy na tomto fóre...).
To, že sa od založenia témy vôbec nezapojil do diskusie môže tiež niečo napovedať, aj keď nechcem súdiť, keď ho osobne nepoznám :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 10:36

Tiež študujem a pracujem a tiež viem, že prax je o inom.
Ďuri to napísal pekne - len doplním, čo sa *práce s pamäťou týka, pascal nie je až tak odlišný od C. Ale tam by som až nešiel. Pascal je pre mňa len na základné zoznámenie sa s algoritmami a s vykonávaním programu/procedúrami/funkciami.

walther píše:
Prečíta knihu čo mu dal kamarát, spraví si pár cvičení (ak v tej knihe vôbec nejaké sú) a povie si "aha, viem c++!"

A preto mu radíš C#.

walther píše:
To, že teraz začne s Pascalom alebo s Cčkom vôbec nezaručí, že sa k niečomu takému ako priority queue vôbec niekedy dostane.

Ak nezvládne začiatky, tak holt smola. *Programátor z neho nebude. Môže sa naučiť nejaký jazyk a bastliť kód.
Rovnako ale aj hardware-isti sa musia prebrať rezistormi a cievkami, aj keď v konečnom dôsledku (v praxi) je hardwarina dnes už len písanie kódu vo VHDL (či podobných). A človek, čo sa naučí VHDL je tým pádom hardwarista? No ťažko, keď nevie, čo robí. (Viem o čom hovorím, robil som chvíľu pre firmu, kde som písal v ST. Častokrát som vôbec netušil, čo píšem a to preto, že nie som hardware-ista.)
A možno blbý príklad, s VHDL som robil len trochu, ale chcem tým povedať, že dnes už je všetko jednoduché a bude sa to len zhoršovať. Preto treba ľudí navádzať na základy.
Informatika sa rozrastá veľmi rýchlo a viem si predstaviť, že za 5-6 rokov bude trh plný *programátorov, ktorí vedia naspamäť všetky triedy a metódy nejakého frameworku a pár známych algoritmov. (A niektoré univerzity tento *trend naozaj razia, keď celého bakalára vyučujú v jave)
Tým nehovorím, že nebudú aj normálni *programátori. Ale bude ich málo.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 11:14

Čítal si ty vôbec, čo som napísal? :) Povedz mi prosím ťa, aké teoretické základy získa pri Pascale, ktoré by nemohol získať napríklad pri C/C#? Odkedy je Pascal základom všetkých jazykov?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 12:15

Čítal si ty vôbec, čo som napísal? :) My sa stále bavím o ZAČIATKOCH. Tebe to už príde neuveriteľné, ale človeka, ktorý nikdy programovanie nevidel, môžu aj maličkosti zbytočne miasť.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 12:45

V prvom rade, chalan má už skúsenosti s php a v druhom rade si stále neodpovedal, čo ťa pascal naučí, čo by C# nezvládlo. :) Nerozumiem, čo by mi malo prísť neuveriteľné, ja som tiež musel nejako začínať... Moje prvé pokusy siahajú do doby keď som mal cca 7 a nemal som vôbec žiadne skúsenosti, napriek tomu som sa snažil aspoň dačo z Basicu pochopiť. Chalan má +- 15 a za sebou nejaké skúsenosti s php. Nesprávaj sa, ako keby bol nesvojprávny :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 02.06.08
Prihlásený: 19.07.16
Príspevky: 3325
Témy: 147
Bydlisko: Žilina / Os...
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 12:54

V pohode môžeš programovať aj v C++, ak ťa to programovanie bude baviť môžeš zostať pri tom jazyku alebo ho zmeniť, počas SŠ (neviem akú študuješ) alebo na VŠ sa dostaneš opäť k nejakému inému jazyku, ktorý sa budeš mať šancu sa naučiť, čo sa týka syntaxe atď. dôležitejšie je tomu všetkému chápať, takže keď budeš vedieť pracovať vtom jednom jazyku, v pohode sa naučíš druhý, ide o princípy.
Ak máš skúsenosti HTML,CSS, PHP odporúčal by som ti zostať v pohode pri tom, PHP, Javascript, práca s databázami ;)







_________________
PC - ASUS M2N-MX Se+ | AMD X2 4200+ | 2GB RAM | Nvidia 8600GT | WD 320GB | 350W |NTB - ASUS K50AB SX-010 | | ASUS X550L | SteelSeries Mousepad | A4tech XL-750BF | HTC Explorer |
CCNA (640-802) |
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 13:04

walther, pozor, tu sme sa nepochopili. O pascale vždy píšem ako jazyku vhodnom pre úplných začiatočníkov - teda len na jeho obranu,
Autorovi témy by som kľudne odporučil C, alebo aj C++, ak už zvláda php.
A pre mňa za mňa, keď si človek verí a chce, tak nech ide aj totálny začiatočník hneď do C++. Čo mne ale vadí, je smerovanie takýchto ľudí hneď do virtuálnych strojov a frameworkov (java, .NET, php frameworky atď)







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Začiatky

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 15:37

majky358 píše:
Ak máš skúsenosti HTML,CSS, PHP odporúčal by som ti zostať v pohode pri tom, PHP, Javascript, práca s databázami ;)
No este len vtedy bude z neho programator za vsetky drobne. :roll:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Začiatky

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 15:58

Je nezmysel, učiť sa Pascal len preto, že chce základy nejakého programovacieho jazyka.
Pascal sa bude učiť rovnako ťažko, ako napr. C# (aj keď ten druhý mu pôjde ľahšie, lebo majú super prostredie).

Keď sa naučí Pascal, dostane základy jazyka, ktorý sa používa minimálne a príde mi oveľa viac odlišnejší od php, ako napr. C#. A okrem toho si nenájde zamestnanie, kde by potrebovali Pascal.
Keď začne s C#, tak zistí, že je to "podobné" ako php (berte to v úvodzovkách, ja som tiež začal s C# až potom, ako som vedel php a práve preto som s tým nemal problémy). Naučí sa jazyk, ktorý môže používať na písanie aplikácií, webov, môže s nim vyvíjať mobilné aplikácie a hlavne je dostatok pracovných miest pre ľudí, ktorí ten jazyk ovládajú.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 16:51

Na pascal už zabudni, ten sa autora témy netýka (to už sme si snáď s waltherom vysvetlili)

shaggy píše:
Keď začne s C#, tak zistí, že je to "podobné" ako php (berte to v úvodzovkách, ja som tiež začal s C# až potom, ako som vedel php a práve preto som s tým nemal problémy). Naučí sa jazyk, ktorý môže používať na písanie aplikácií, webov, môže s nim vyvíjať aplikácie a hlavne je dostatok pracovných miest pre ľudí, ktorí ten jazyk ovládajú.

Na naučenie sa C# má času a času. Píšeš, akoby sa potreboval do roka rýchlo zamestnať a robiť okienka niekde v malej firmičke.
Už som písal, že je veľký rozdiel medzi _programovaním a tvorbou aplikácií. Ak sa naučím tvoriť aplikácie, neznamená to, že viem _programovať. Ak viem _programovať, tak tie aplikácie tvoriť viem. Tak čo je lepšie? Čo myslíš, prečo sú najlepší _programátori matematici? Lebo sa učili objekty .NETu? Ťažko.

shaggy, dúfam, že nie si v školstve, lebo ty by si vychovával presne takú generáciu, akú som popisoval.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 17:16

Spýtam sa do tretice, možno tentokrát dostanem odpoveď - čo sa v C# ohľadom teórie programovania nedokážeš naučiť? Poprosím naozaj konkrétnu odpoveď, aby sa na to dalo zmysluplne reagovať a aby sme sa tu nedoťahovali o slovíčkach a nemuseli si domýšľať, čo kto prečo povedal :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 17:26

walther píše:
čo sa v C# ohľadom teórie _programovania nedokážeš naučiť?

Nič také samozrejme nie je, je to jazyk ako každý iný. Ale nájdeš pre začíatočníka zdroje, ktoré mu potrebnú teóriu zrozumiteľne vyložia v čistom C#? (pretože v .NET a s garbage collectorom sme samozrejme všetci hviezdy)
Ak mi sem také zdroje dáš, som ochotný priznať, že aj C# je na začiatok vhodný. Aj keď by som aj tak mal pripomienky proti kope zbytočných syntaktických hovadín (pre začiatočníka)







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Začiatky

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.12.2012 18:41

BX - nie, neboj sa, ja nie som v školstve. Len dúfam, že ty si maximálne v tom školstve a nerobíš programátora, pretože by si spadal presne do tej skupiny, o akej píšeš.
To, či z neho vyrastie lepič kódu, alebo plnohodnotný programátor, absolútne nezávisí od toho, s akým jazykom začnem, ale či je dostatočne inteligentný na to, aby to pochopil (a či na to má chuť).

Rovno môžeme napísať, že ak sa má poriadne naučiť programovať a pochopiť "dušu" počítača, tak nech začne s assemblerom.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Začiatky

Registrovaný: 29.01.10
Prihlásený: 21.01.22
Príspevky: 627
Témy: 122
Bydlisko: Veľká Lomni...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.12.2012 19:25

majky, na skolu chodim tuto: http://www.tatranskaakademia.sk (IDT), popravde mame tam kruzky programovania, ale az od druheho rocnika tak uvidim co bude tam. Teraz zacnem asi s C++ (nic tym nepokazim alebo? ved casu mam este dost) precitam si knihu (http://www.albatrosmedia.sk/c-bez-predc ... losti.html) a uvidime. Popripade poradte nejaku dalsiu co by sa hodila po precitani tejto (je v nej dost malo, len take zaklady). Pojdem na VS a tam uvidim, medzi tym ako sa budem o to zaujimat si mozno uz budem vediet vybrat sam... Co sa tyka PHP a celkovo webstranok, neviem to ma nejako nechytilo.







_________________
PC: CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition BE 3.4GHz @ 4.0GHz Noctua NH-D14 MB: Gigabyte GA-970A-UD3 VGA: Sapphire AMD Radeon HD7850 2GB GDDR5 RAM: Kingston 4GB 1333MHz DDR3 CL9 DIMM PSU: be quiet! Pure Power L7-430W 80PLUS Monitor: ASUS 21" 1680x1050 CASE: Cooler Master Elite 311 Basic HDD: 7200rpm 500 GB, 5400rpm 500 GB DVD: Samsung DVD OS: Windows7 x64
Tablet: Asus Google Nexus 7, 32 GB, 3G, Nvidia Tegra 3 T30L Quad-Core 1.3 GHz, Android 4.4 KitKat, Synman's GwT ROM
Mobil: Motorola Moto G 2nd. generation Dual-sim
NTB: Toshiba Satellite C855 - 12J CPU: Intel Pentium B960 2.20 GHz GPU: AMD Radeon HD7610M
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Začiatky

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 21.12.2012 2:32

Zakladna vec, ktoru si treba uvedomit-- programovaci jazyk je iba prostriedok. Pointa toho ucenia, do ktoreho sa chystas, nema byt, aby si sa naucil nejaky jazyk, ale aby si bol schopny navrhnut dobry algoritmus pre problem, ktory dostanes pred seba. Kludne s C++ zacni a uvidis, ako ti to pojde. Ak sa ti zda, ze "v nejakej knihe su iba zaklady" a ohlasis sa, ze to uz "vies," tak ti vymyslim problem, na ktoreho vyriesenie by ozajstnemu programatorovi stacili znalosti z tej knizky (ak by predtym C++ nikdy nevidel), ale ty ho stejne nevyriesis. Lebo to, ze poznas nejake syntakticke konstrukcie, neznamena, ze vies programovat.
Zatial sa ti po nicom dalsom obzerat netreba; henta kniha ta zabavi na dlhe mesiace. A ak sa naozaj dostanes na nejaku pouzitelnu uroven, tak vsetko dalsie si uz budes schopny googlit/dohladavat v dokumentacii a uz si ziadne zbytocne knizky nebudes musiet kupovat.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 28 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Začiatky

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

435

13.02.2012 20:49

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaciatky

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Webdesign

106

4174

26.04.2008 16:12

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tažké začiatky

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v HTML, XHTML, XML, CSS

37

1313

28.12.2013 14:43

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaciatky pascal

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

671

17.03.2008 10:30

neznamy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. začiatky JAVA

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

18

1059

15.05.2013 7:46

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Začiatky javascript

v JavaScript, VBScript, Ajax

3

456

29.03.2020 17:33

LukIneskoNR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaciatky programovania

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

23

1569

26.11.2016 8:42

ado130 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. assembler zaciatky

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

953

03.09.2010 15:14

Fico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. JAVA zaciatky

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

33

3599

23.05.2014 0:45

matwej Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webdesign - Začiatky

v Webdesign

3

421

11.09.2013 8:38

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C# začiatky

v Technológia .NET

1

1872

13.12.2008 21:52

void Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. PHP Zaciatky

v PHP, ASP

1

414

14.02.2012 19:53

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Perl začiatky

v Perl, Python, Ruby, CGI

0

607

21.11.2011 19:09

black evil Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Jquery začiatky...

v JavaScript, VBScript, Ajax

10

881

19.02.2011 15:20

camo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaciatky podnikania

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

2

498

03.08.2015 12:19

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Linux-začiatky

v Operačné systémy Unix a Linux

10

781

06.07.2010 18:52

krejso Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra