Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows War

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.09.2008 19:30

ako po posledných testoch s dvojjadrami by som asi kúpil nejakú slušnú dosku ktorá by utiahla x2 grafiku a dal tam jednojadrový procák od AMD napr 1600vku alebo tak nejak. či by som dal dve grafiky alebo x2 grafiky neviem ale nejaká pekná ati by sa určite uživila.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Windows War

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.09.2008 19:32

ak by si dal x2 kartu k jednojadru tak neviem neviem ci by si si grafu moc uzil


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows War

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.09.2008 19:40

mno.. viem že užil. jedno jadro s dostatočným výkonom utiahne dosť. zatial to vyzerá bohužial tak že velmi málo aplikácií ktoré by šli do dvoch a viac jadier. Tak alebo tak jedno jadro s nejakým výkonom utiahne viac ako dve dvojjadrá s polovičným výkonom. dôvod je prostý - netreba programovo riešiť viac threadov a výkon je cca rovnaký.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Windows War

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.09.2008 19:42

tak ja teda neviem ale v hrach by si to urcite pocitil


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 08.09.2008 19:44

Mir píše:
...zatial to vyzerá bohužial tak že velmi málo aplikácií ktoré by šli do dvoch a viac jadier...


mno...toto sa mi nejak nezda...celkom dost aplikacii v sucastnej dobe podporuje vyuzitie dvoch a viac jadier....


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows War

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.09.2008 19:44

len ak by mali podporu pre dvojjadrá. inak nie... pár ich testnem ale zatial to vyzerá dosť beznadejne...

mno má ich vraj dosť, ale zatial čo som hladal a skúšal tak ich je naozaj velmi velmi velmi málo.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows War

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 08.09.2008 20:00

je samozrejme mat lepsie dvojjadro nemyslis? sak jedno jadro bude napr. zatazovat OS a na druhom pojde hra. Lepsie ako keby aj Os aj hra mala ist na jednom.







_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows War

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.09.2008 20:14

mno to je na dlhú diskusiu... o výhodách dvojjadra čoby distribúcie záťaže a následne zvýšenia stability systému som oboznámený a v praxi som si ich overil (totálnym zhodením jednej aplikácie a prostým vypnutím v taskmanagery bez toho aby sa systém začal rúcať).

ničmenej pokial hovoríme čisto o výkone tak som porovnával 2x 1ghz Coppermine. Jedno jadro malo výkon 230Mflop. Protivníkom bol Tualatin 1,266 kde jedno jadro malo 390 mflop. tam kde by sa použili obe CU-Mine jadrá by som získal viac výkonu než na tualatine, ak by sa použilo len jedno tak by to strašne sekalo.

V globále som zaznamenal že niektoré akcie trvali dvojjadru rýchlejšie - hlavne tie čisto systémové a nízkoúrovňové (bios, testy RAM atp).

Akonáhle som ale vzal 3d mark alebo hru ktoré nepodporovali multiprocessing tak druhé jadro nepomohlo ničomu. napríklad pri testovaní prehrávania HD videa, kde by som mal mať trošku viac výkonu než tualatin sa nakoniec ukázalo že decompressor ide jednojadrovo. aplikácia sa zavesila na jediné jadro a zahltila ho a išla výrazne slabšie než na tualatine...

to je samozrejme pri súčastných jadrách s výkonom okolo 700-1000 mflop o dosť ťažšie, ale zároveň viem aj to že ak ťažko zahltím jedno jadro, načo by som využíval druhé (hlavne ak mi z pár dalších testov vypadne že brzdou je grafika a hlavne harddisk :D).

Obecne sa teda prikláňam k tomu že dve jadrá mať k vyššej stabilite systému, ale rozhodne nie kvôli výkonu ktorý je podmienený ešte softwarovo. Pevne verím že 64bit a multithreading bude v budúcnosti častejší než je dnes, ale zároveň by som ocenil skôr riešenie kde by CPU architektúra bola zásadne odlišná. :cry:







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 09.09.2008 16:58

O com to preboha zase Mir pises? Ja ta normalne nechapem, ci sebe musis nieco dokazovat abo o co ide. Zabudol si uzivatelom zdelit maly *DETAIL*, ze ten vykon tych tvojich dvoch PIII si testoval v 8 a 6 rocnom 3DMarku. Ano Mir sa nam snazi demostrovat nevyhodu a zbytocnost viacjadroveho systemu na 3DMark01 a 3DMark03, ktore samozrejme 2 jadra nevyuziju a to musi pochopit aj opica! Nehovoriac o tom, ze testy zdaleka Mir neuskutocnuje na patricnom systeme (tym mam na mysli WinXP SP2 alebo Vista) ale na starom Win98 ci Win2k, ktore bud vobec, alebo len velmi slabo dokazu efektivne vyuzit viacjadrove riesenie. Opat testovacie podmienky jak u blbych.

A tie kecy o tom ze velmi malo aplikacii vyuzije 2 jadra?? Kde to prosim ta zijes? Jasne, ze ziaden z tych 10 rocnych programov co musis pouzivat pod WIn98 z dvojjadra nebude a ani nemoze tazit, ale na sucasnej zostave s aspon XP SP2 mas takych aplikacii MILION, ale to opat ty netusis, pretoze pouzivas stare, nemoderne a zbastardene aplikacie podmienene starym OS.

Opat reci typu 1600 AMD postaci na hry. Zabudol si znovu uzivatelom zmienit, ze ty pod pojmom narocne hry povazujes FarCry a Oblivion a tym to konci. Nepocul som od teba v nasich zdlhavych diskusiach cez ICQ este ani raz, zeby si testoval na narocnejsej hre a dovod? Nic narocnejsie ti samozrejme pod Win98 bude nebezi, alebo hra vyzaduje SM3 ktoru tvoja grafika nema.
Chcem naozaj vidiet, ktore AMD 1600MHz ti potiahne vsetky vypocty v Crysis, CoD4, CoH, Supreme Commander ci WiC spolu s tou fyzikou a AI co tam je.

Prepac, ze som takto vyskocil, ale tieto fakt tazko obmedzenecke reci niekedy nedokazem citat a ako vidim, ostatni ti ktomu nenapisu nic a hlavne im nezdelis vsetky informacie o tom, co ty predstavujes pod hrami, pod dostatocnym vykonom, pod efektivitou, pod testovacimi podmienkami atd...

Ako tak totalne nevhodne testovacie podmienky, aky nastolis casto krat ty som este nevidel. Fakt. Ako mozes dvojjadra odsudzovat na zakalde testu v 3DMark01 ??? Dalej ako mozes porovnavat vyhradne vykon CPU na 3DMark01 ?? A este k tomu pri zostavach s rozdielnou grafikou, ktora je brzdou ?? Ano, nas Mir porovnal svoj tualatin s mojim C2D na zaklade vysledku v 3DMark01 ! A dosiel zaveru, ze jeho CPU ma 66 percentny vykon jedneho mojeho jadra, pretoze jeho skore v tomto marku bolo 66 percent z mojho. Pricom jeho grafika je X850xt a moja HD2600 ! A to nehovoriac o tom, ze za jediny prenho realny ukazovatel vykonu CPU okrem 3Dmarku01 povazuje program testCPU zo stredoveku a este s uzkym floating-point zameranim bez akejkolvek podpory instrukcnych sad CPU. Ako keby bolo CPU len FPU a pocitalo vzdy len vypocty ako grafika....

Fakt, zasnem niekedy nad tym, ake totalne odveci porovnania na nas niekedy Mir vytiahne a mam pocit, ze sa zasekol niekde v roku 2002 a nic novsie neakceptuje a doslova nepripusti, ze nove je lepsie. Ano, hovorim ako o OS ktory pouziva (a na ktorom nerozbeha XYZ aplikacii kvoli tomu), za narocne hry povazuje farCry a Oblivion a nic narocnejsie asi este nevidel a nehral, dvojjadra su predsa kravina, vsak 3DMark01 ukazal, ze na vykone to neprida a najnovsie ziaden moderny 7200ot. disk nepresiahne rychlost 70MB na okraji disku (to platilo tak pred 5 rokmi). Mohol by som pokracovat.

Naozaj, rozum sa mi pozastavuje niekedy nad Mir-ovym zmyslanim.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 09.09.2008 17:53

Příspěvky uživatel Mir nemá smysl číst,podle něj by jsme měli všichni používat Tualatiny a win98se :)







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 09.09.2008 18:07

Mir sa vyzna, mir vie co robi a rovnako tak ma v mnohych veciach pravdu. Ale nikdy by som ho nepoveril realne porovnat vykon 2 PC, CPU alebo grafik, pretoze by to boli hrozne neobjektivne testy. Nech si testuje kazdy ako chce, prenho je podstatny hlavne FP vykon, OK, ale nech potom svoje vysledky nezovseobecnuje natolko, ze ich bude prezentovat ako holy fakt a realitu v kazdom smere. A ked chce porovnat vykon CPU a prezentovat to na fore, tak nech testuje objektivne za pouzitia noveho OS, novych testovacich utilit ci aplikacii, ktore vyuziju instrukcne sady, cache, viacvlaknovost a pretestuje v roznych realnych operaciach. A nie na jednom uzkoucelovom a este priserne starom programe.
Tymto stylom akym to Mir robi je to ako testovat DX9 grafiku pod DX7 hrami a tvrdit, ze ved DX9 nic neprinasa a este k tomu ze ho dnes malo ktora hra vyuziva... :roll:







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows War

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.09.2008 18:24

Takto Spirit. ja som použil systém ktorý podporuje 1-2 CPU jadrá a skúšal som jeho vnútornú architektúru aby som videl nakolko samotný OS vie dve jadrá využiť. Výsledky boli nepreukázatelné.

čo sa týka schopnosti distribuovať výkon viacerých jadier na viac aplikácií tak sa na to hodlám v blízkej dobe pozrieť a je to vec ktorá ma na viacthreadových jadrách velmi zaujíma.

Pokial sa ale zameriam na náročné aplikácie, tak som musel konštatovať to že mnoho z nich viac jadier nevyužije naozaj k ničomu. a boli to aj nové veci.

Podla mňa nemá velký zmysel používať na moderných strojoch Win98Se, ale zároveň hovorím aj to že XPčka sú po softwarovej stránke zbytočný medzikrok od Win32API k Win64API. K novému systému... Vistu preskočím tiež, počkám si na Win7. XP využili samozrejme ludia bez väčších znalostí o PC, ale to akým nechutným spôsobom sa v tomto systéme ryžuje na ľuďoch je už vec nie technická, ale morálna.

inak milé fórum. ja som v diskusii nehodlal pokračovať, ja som len vyjasnil svoje stanovisko prečo je jedno či dám jedno silné jadro, alebo dve náhodné jadrá, ked tu MODERÁTOR začal flame :D

Predmetom mojej odpovede bolo to či jednojadro (konkrétne som hovoril o moderných AMD 1600 čo je momentálne najvýkonnejší jednojadrový CPU) dokáže využiť silnú grafiku.

Z testov totiž viem že ak k aplikácii využijeme 1x výkon 1000 megaflop alebo 2x výkon 500 megaflop tak je to jedno. aplikácia ak je optimalizovaná pre dva thready pobeží rovnako rýchlo na oboch a procesor bude bez problému schopný obslúžiť grafiku, nehladiac na fakt že má len jedno jadro, ale o dvojnásobnom výkone. Rozdiel ale nastane u jednothreadovej APP ktorá bude mať na jednom výkonnom jadre lepší performacne než na dvoch slabších (aneb - kúpil som si nový počítač s e2140 a grafikou nv8500 tak prečo má tá a tá hra tak strašne seká ked je to dvojjadro).

ak by ste chceli argumentovať štýlom že sa vyrábajú len výkonné dvojjadrá tak nieje tomu tak - sú na trhu aj dvojjadrové celerony ktoré sa s jednojadrovým athlonom nemôžu vo výkone merať, ničmenej viem že viacjadrové riešenia, hlavne s výkonnými architektúrami majú vyšší potenciál.

sú tu nejaké tie "ALE".
1. Podpora OS - bežná vec
2. Podpora aplikácie - nie, ešte to bežné nieje. mnoho aplikácií zareaguje výhradne na vyšší výkon jedného jadra. počkám si nejaký čas a dúfam že nie dlho.

Chcem využívať viac jadier, škrípe to však na strane producentov SW... a dodám že to škrípe už od roku 2001 kedy vyšli XPčka a dvojthreadové riešenia pritom boli len drahé extrémy - mno a intel to totálne pochoval hyperthreadingom až do roku 2006.

je tu proste business v ktorom chcel Intel predať maximum p4 CPU, a MS WinXP s tvrdením že HT je na niečo dobré.

Mám hardware s dvoma jadrami, mám OS pre dve jadrá - už od roku 2001, tak mi sakra ládujte aj aplikácie :D meškáte už dobrých 7 rokov :)

dlhodobo ale idem po hrubom univerzálnom výkone, ktorý využije každá aplikácia. a ten výkon sa udáva proste v megaflopoch jedného jadra a gigatexeloch grafickej karty. nech som použil akýkolvek program starý i nový tak sa mi tento výkon vždy započítal k celkovému performance.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Windows War

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.09.2008 20:32

Mir píše:
1. Pokial sa ale zameriam na náročné aplikácie, tak som musel konštatovať to že mnoho z nich viac jadier nevyužije naozaj k ničomu. a boli to aj nové veci.

2. XP využili samozrejme ludia bez väčších znalostí o PC, ale to akým nechutným spôsobom sa v tomto systéme ryžuje na ľuďoch je už vec nie technická, ale morálna.

3. Predmetom mojej odpovede bolo to či jednojadro (konkrétne som hovoril o moderných AMD 1600 čo je momentálne najvýkonnejší jednojadrový CPU) dokáže využiť silnú grafiku.

4. Z testov totiž viem že ak k aplikácii využijeme 1x výkon 1000 megaflop alebo 2x výkon 500 megaflop tak je to jedno. aplikácia ak je optimalizovaná pre dva thready pobeží rovnako rýchlo na oboch a procesor bude bez problému schopný obslúžiť grafiku, nehladiac na fakt že má len jedno jadro, ale o dvojnásobnom výkone. Rozdiel ale nastane u jednothreadovej APP ktorá bude mať na jednom výkonnom jadre lepší performacne než na dvoch slabších

5. kúpil som si nový počítač s e2140 a grafikou nv8500 tak prečo má tá a tá hra tak strašne seká ked je to dvojjadro).

6. ak by ste chceli argumentovať štýlom že sa vyrábajú len výkonné dvojjadrá tak nieje tomu tak - sú na trhu aj dvojjadrové celerony ktoré sa s jednojadrovým athlonom nemôžu vo výkone merať, ničmenej viem že viacjadrové riešenia, hlavne s výkonnými architektúrami majú vyšší potenciál.

7. to škrípe už od roku 2001 kedy vyšli XPčka a dvojthreadové riešenia pritom boli len drahé extrémy - mno a intel to totálne pochoval hyperthreadingom až do roku 2006.

je tu proste business v ktorom chcel Intel predať maximum p4 CPU, a MS WinXP s tvrdením že HT je na niečo dobré.

8. Mám hardware s dvoma jadrami, mám OS pre dve jadrá - už od roku 2001, tak mi sakra ládujte aj aplikácie :D meškáte už dobrých 7 rokov :)

9. dlhodobo ale idem po hrubom univerzálnom výkone, ktorý využije každá aplikácia. a ten výkon sa udáva proste v megaflopoch jedného jadra a gigatexeloch grafickej karty. nech som použil akýkolvek program starý i nový tak sa mi tento výkon vždy započítal k celkovému performance.


Pekne poporade...

1. Napíšeš, že "mnoho z nich" a "niektoré nové". Prečo nepovieš nejaké konkrétne príklady? Stále píšeš len veľmi všeobecne. Keď to totiž budú aplikácie, čo bežný užívateľ nevyužije, tak mi to môže byť celkom u... tam

2. XP využili ľudia bez väčších znalostí o PC? To si teraz vlastne napadol prakticky každého znalého používateľa PC s XP, akože sme IT negramotní. Môj názor? XP použili všetci rozumní ľudia od roku 2002, ktorým sa nechcelo sr*ť a ladiť staré W98 ktoré boli oproti XPčkam nestabilné, a navyše postupne strácali podporu od výrobcov hardwaru.

3. Dobre, LE-1640tka na 2.6GHz je síce pekná, ale naozaj budem mať radšej dvojjadro, a kým budem vyťažovať jedno jadro na maximum aplikáciou, čo nevie využiť dve jadrá, druhé bude stále k dispozícií.
(BTW neviem či náhodou ešte výkonnejšie singlecore nieje FX-57 na 2.8GHz)

4. Procesory s viac jadrami neškálujú na 100%... Navyše, to čo si spomenul je len jediná výhoda jednojadra, ktorá postupne mizne, pretože dnes už veľmi veľa aplikácií podporuje 2 jadrá.

5. No vieš, ale to je tvoja chyba že si kúpiš nv8500 keď je to asi najväčší šrot čo si si mohol zakúpiť... Ak chceš hrať hry, potrebuješ grafiku. Myslím že toto ty vieš, ale tvoje kvázi ironické otázky sú trochu odveci...

6. Dvojjadrové celerony sú skôr určené do kancelárií, viacej programov spustených a podobne. A keby si chcel s dvojjadrových celeronov conroe vytrieskať čo najviac, stále si zachovali pretaktovatelnosť ako conroe, allendale, takže ich hravo dostaneš na 3+GHz a stále je to tvoje jednojadro vyriadené.

7. Jaj no jasné, teraz si všetci až do roku nechajme nestabilné W98, lebo preboha!!! my nemáme viacjadrové procesory!!! HT aj celé NetBurst bol prešľap. Ale ty to musíš stále omielať, a porovnávať s Tualatinom... Mne to príde až trošku choré...

8. Dvojjadrá aj za rozumnú cenu ti poskytnú viacej výkonu ako najvýkonnejšie jednojadro. Stále nevidím jediný dôvod, prečo ťa poslúchnuť, a byť obmedzovaný jednojadrom, keď môžem mať dvojjadro na nižšej frekvencii, ktoré bude v danej aplikácií slabšie o dajmetomu 10%, ale mám k dispozícií ešte jedno jadro, na ktorom zapnem inú aplikáciu.

9. Bohužiaľ, univerzálny výkon nieje všetko. Musíš trošku brať na vedomie technológie, inštrukčné sady... Všetko na hrubý výkon prerátavať je somarina.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows War

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.09.2008 23:59

Musím uviesť na pravú mieru niekolko vecí

1. Win98SE s updatmi je rovnako stabilný ako XP. na tomto stroji som mal oba systémy a na oboch som vyvolal rovnaké krízové situácie. oba systémy ich rozchodili alebo nerozchodili vždy rovnako, vždy nastávali úplne rovnaké bugy a podobne.

nestabilita Win98 je hovadský blábol. Problém je bohužial v tom že 50 percent užívatelov z tej éry malo na slovensku možno tak modem a dialup internet. další problém bol ten že na slovenskej a slovinskej verzii win9x nikdy nefungovali updaty cez internet, IE6 sa napríklad ani slovenský nikdy nevyrobil a to tiež zamedzilo prijímaniu časti updatov. prečo sa treba pýtať MSka a nie mňa. proste nešli.

oba faktory spôsobili to že užívatelia nemali updatovaný systém. a to je vždy recept na katastrofu ak sa na to dívaš z dlhodobého hladiska pre akýkolvek OS.

takže ešte raz tu napíše niekto že Win98SE je nestabilný a fakt sa naštvem, pretože nestabilitu som overoval a nenašiel som o nič horšiu než na XPčkach.

2. každý kto zvolí Windows tak činí z dôvodov buď komerčných alebo konformistických, alebo kvôli nedostatku informácií. ja z vlastného konformizmu používam win98 pretože linux nepoznám a som trochu lenivý :)

ak si IT špecialista a považuješ hociktorý Windows za úžasný produkt tak ti poviem dve slová: Zobuď sa.

na jednom nemenovanom fóre mi istý "špecialista" tvrdil že ak sú dáta nahrané na NTFS partícii a sú pod heslom že sa k nim nikdy nikdo bez admin accountu nedostane.

Poznám zatial dva spôsoby ako sa k takýmto dátam dostať. jeden vyžaduje fyzický prístup k PC a bootovatelné médium, druhému stačí vzdialený prístup.

Rovnako mu tu na PC fore istý "špecialista" tvrdil že Win98 nemá v sebe žiadne servisy, alebo že XPčka v sebe nemajú žiadny 16bit kód. hm. divné... to si neviem potom predstaviť ako tam môžu fungovať 16 bitové aplikácie - a ako viem tak 16bit support padol až vo viste64.

Počul som už príliž vela mýtov o tom aký je windows úžasný a ako človek ktorý ich pitve hovorím že tomu tak nieje. žiaden z nich nieje tak dobrý ako by som si predstavoval. Microsoft sám šíri vela takýchto mýtov len aby podporil svoj marketing a ja stále žasnem nad tým ako to niektorí ludia žerú.

Dôveruj ale preveruj. nič v zlom, ale s polovicou IT špecialistov si nemám vela čo povedať, pretože hovoria že to čo mi doma normálne beží a funguje je podla nich naprosto nemožné, lebo to tak povedali z MS... nemajú bud čas alebo náladu skúmať niektoré veci, za zlé im to nemám, ale stačí sa presvedčiť u mňa ako vie prey krásne bežať na win98.

3. Podpora ovládačov
o tom ako fungujú WDM ovládače sa baviť nebudeme. to som tu písal o tom článok. to že sa ovládače vyvíjajú a certifikujú z komerčných dôvodov je dúfam tiež jasné a že nekompatibilita XP a Win98SE ovládačov je naozaj umelovytvorená sa hádať už nebudem vôbec lebo to je pre mňa uzavretá kapitola.

4. Poznám IT špecialistov
a) ktorý mali ešte v roku 2004 nainštalovanú FAT32 pod XPčkami
b) nevedeli že k mainboardu treba ovládač

Bez urážky. najradšej mám IT "špecialistov" ktorý mi povedia že z IT robia fakt všetko. Vedia programovať, robiť siete, poznajú všetky operačné systémy, hardware a pritom radi počúvajú reči v štýle čo všetko je nemožné (je nemožné nakaziť systém vírusom, je nemožné prekročiť firewall, je nemožné inštalovať niektoré veci, je nemožné prelomiť heslá atp). bohužial... takých "špecialistov" je omnoho viac než by som rád videl v celom IT priemysle.

Ja mám radšej ale špecialistov ktorý majú podla možnosti omnoho užší záber a vedia mi povedať čo možné je. Napríklad ako prelomiť heslo, aby som vedel čím sťažím hackerovi cestu. Preto sa zaoberám výhradne Windowsmi generácie 4,5 a trocha 6 a viem o nich podla možnosti čo najviac aby som ja sám vedel čo možné naozaj je a čo nie.

Ste IT špecialista ktorý sa špecializuje na všetko? štve vás to? holt...

5. XPčka...
Celkovo ak beriem ale podporu aplikáciám i HW:
Grafické karty
Podporovaná rada grafík u ATI je ešte aj x800 a celá rada X na windows9x. Nepodporovaná je rada x1xxx. Dalšia rada grafík to jest HD 2x00 už využíva DirectX 10 čo je feature Visty

Nvidie:
rada nv6x00 je podporovaná na Win9x. Rada 7x00 je podľa mojich zdrojov podporovaná neoficiálne (rusáci sa činili) ale oficiálne je teda nepodporovaná... Rada nv8x00 už využíva DX10 - tj skôr sa taká grafika uplatní vo Viste.

obaja velký výrobcovia grafických kariet šli naozaj s dobou... Do roku 2006 podporovali aj windows 98 a staršie. celkovo... nepodporovanie grafických kariet začalo až po konci supportu win9x systémov, ale trvalo len jednu generáciu grafík, kým prišla Vista...

Existuje teda len jedna jediná séria grafických kariet ktorá už nefunguje na Win9x ale na Viste je už technologicky pozadu lebo je bez podpory DX10.

Software?
polož si otázku... existuje nejaký program ktorý nefunguje na Win9x a nefunguje ani na Viste a vyložene potrebuje WinXP?

neviem o ničom

S windowsom 98SE by som v pohode preskákal od roku 1999 do roku 2007, pričom po HW stránke by údajné nepodporovanie HW boli fakt len babské reči týkajúce sa síce slušných grafík ale len jedinej generácie grafík.

To že som mal vždy problém upgradnúť na XP má svoje dôvody v tom že 98SE a XP sú konštrukčne síce velmi odlišné, ale pritom ponúkané funkcie sú takmer identické. 2003 - prvé softy ktoré údajne nemali fungovať a fungujú, 2006 - prvé grafiky ktoré nemali fungovať, koniec supportu pre win98, 2007 grafiky ktoré do hrobu posielajú aj XPčka.

dosť načas, pretože XPčka sú len o rok, dva mladšie... Vieš ako... môžem skúšať ludí iritovať asi takýmto štýlom "načo používate ešte XPčka? ved je to staré, každý má dnes vistu". myslím že v tú istú chvílu, ak uvidíš ako ti šlapú XPčka a počuješ podobné reči určite budeš vedieť ako velmi ti niečo také reálne vypovie o tom ako tvoj počítač skutočne beží. uvedomíš si to že s vekom to nemá nič spoločné, uvedomíš si že ani s najnovšími trendami. To o čo ide naozaj je len spokojnosť s daným počítačom/systémom.

som človek ktorý windows 5 kompletne odignoroval. XPčka pre mňa nikdy neboli a už nebudú. V porovnaní s Win98 nemajú nič nové pre normálneho domáceho užívatela. další upgrade bude naozaj asi len Vista alebo Win7.

Dvojjadrá áno - jedno už mám doma, ale rozhodne niesom spokojný s úrovňou ako je využívané. Lepšie povedané nevyužívané. to ako kto vníma množstvo aplikácií ktoré sú viacthreadové je vždy subjektívny pocit a podla toho som sa aj vyjadril že "JA som nenašiel dosť aplikácií ktoré by som na dvojjadre využil" Narozdiel od niekoho sa nevenujem ripovaniu DVDčok do HD kvality v h264ke.

Všetko má svoje pre a proti. Aj jednojadro má výhody (spotreba, efektivita využitia) aj dvojjadro má výhody (stabilita, špecificky násobený výkon). Nič nieje tak jednoduché o dvojjadrách ako mi bolo podávané či už tu alebo inde.

a nič v zlom ale takto si moderovanie fakt nepredstavujem. to že sa modom nepáči iný názor je mi naozaj srdečne jedno.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Windows War

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.09.2008 9:04

1. Zober si, ako máš ty W98SE vyladený. Myslíš si že každému priemernému userovi by sa s tým chcelo babrať? Pochybujem. Doplním, že naposledy som s Win98SE so SP1 fungoval na starom notebooku, a k stabilite to malo naozaj ďaleko. Aj keď som sa nejako extra nesnažil dobre ho vyladiť, lebo som to na tom starom kráme nepotreboval, ku stabilite XPčiek na sestrinom booku (tam sa s tým nebabrem, len nahádžem updaty) to malo ešte stále ďaleko. Ty máš W98SE vyladené, ale pozri kolko času si strávil ladením? To nikoho nezaujíma, 99% userov chce nainštalovať systém, updaty a hotovo, nechce neviem kolko sedieť pri počítači a ladiť systém.

2. No to je imho blbosť. Keby mal Linux podporu exe aplikácií, čo mu ani wine nezaručuje poriadne, prešiel by som naň. Na booku som pol roka fungoval čisto na linuxe, bolo to fajn, na booku nekonvertujem video, nerobím v 3Dmaxe, ani nehrám občas hry. Akurát mi začali chýbať aplikácie na ktoré som si zvykol, takže späť na Windows prechádzam skôr s nutnosti ako komfomistických dôvodov, pretože najnovšie linuxy ako PClinuxOS a Ubuntu sú velmi user-friendly. Windows nieje nič úžasného, bohužiaľ kvôli jeho monopolu je to pre väčšinu aplikácií skôr nutnosť.

Samozrejme že nepodpora je umelo vytvorená... Ale to ty neovplyvníš. Tak isto ako MS mohol spraviť dx10 pre XP - nieje to nič jednoduché, ale s trochou snahy by sa to dalo, MS ju ale nevynaložil kvôli dobrému predaju Visty.

"V porovnaní s Win98 nemajú nič nové pre normálneho domáceho užívatela. další upgrade bude naozaj asi len Vista alebo Win7"

K tomuto naozaj nemám čo povedať. Ak si myslíš, že user čo si vie ledva otvoriť explorer a naťukať google.sk sa bude zaoberať optimalizáciou a ladením systému, tak si na omyle. Takže XP neprináša nič lepšie pre teba, nie pre laických userov.

Do moderovania nám kecať nemusíš, toto pekne oddelím.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.10.06
Prihlásený: 21.08.09
Príspevky: 133
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 15.09.2008 12:04

Mir píše:

na jednom nemenovanom fóre mi istý "špecialista" tvrdil že ak sú dáta nahrané na NTFS partícii a sú pod heslom že sa k nim nikdy nikdo bez admin accountu nedostane.

Poznám zatial dva spôsoby ako sa k takýmto dátam dostať. jeden vyžaduje fyzický prístup k PC a bootovatelné médium, druhému stačí vzdialený prístup.


to ze ovladas takuto primitivnu vec nepokladam za nic s cim by sa bolo potrebne chvalit

Mir píše:
Rovnako mu tu na PC fore istý "špecialista" tvrdil že Win98 nemá v sebe žiadne servisy


zjavne nevies o com hovoris, "zobud sa", velmi rad sa poucim ak mi napises ako na win 98 rozbehnem aplikaciu, ktora ma bezat ako servis

Mir píše:
alebo že XPčka v sebe nemajú žiadny 16bit kód. hm. divné... to si neviem potom predstaviť ako tam môžu fungovať 16 bitové aplikácie - a ako viem tak 16bit support padol až vo viste64.


16 bit aplikacie bezia vo win NT emulovane, takze nepotrebuju ziadny 16 bit kod:

NTVDM stands for "NT Virtual DOS Machine". WOW stands for "Windows on Windows". They are both names for the same Win16 subsystem that runs under Windows NT, 2000, and XP.

The Win16 subsystem is an emulated DOS subsystem that runs under NT-based Windows operating systems. It allows 16-bit applications to run as if they were being executed on a DOS computer, with that computer's multitasking and segmented memory model. The subsystem is preemptively multitasked, so that 16-bit DOS and Windows applications cannot crash the operating system. Within the subsystem, however, applications behave exactly as they do on a DOS/Win 3.x computer, so 16-bit applications within a Win16 subsystem can crash one another or the Win16 subsystem.

to, ze ty o tom nic nevies je tvoja vec ale neplet ostatnych

to , ze 16 bit aplikacie nie su podporovane vo win vista 64 je len preto, ze sa tak rozhodol microsoft, nie preto, ze by to nebolo mozne, rovnako to mohol urobit aj pri win xp, lenze vtedy mala spatna kompatibilita vyssiu prioritu


jedine comu sa este cudujem, je to, ze ti tu este dovolia publikovat vysledky tvojich stupidnych pokusov a uvah, podla tvojich vyrokov by si vlastne v pohode dokazal zastupit cely Microsoft, takze ta je tu vlastne skoda!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows War

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 15.09.2008 13:27

ked uz tu setci OTckujete mino topicu tak si dam aj ja jeden u nas prsii ..daj si jednojadrovy a mas kamarat si pred mesiacom tak kupoval PC a v pohode nepocituje ziadni rozdiel ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.05.08
Prihlásený: 02.11.08
Príspevky: 16
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 03.10.2008 21:35

Pripomienka:
až na framework čo sa týka Linuxu......
wine je free, ale cedega je lepšia avšak nie free
čo sa týka 3D grafiky nemáš pravdu - priznaj si, zvyk je železná košeľa a to sa týka aj videa (napr cinelerra - má 20MB a je free, no neviem ale veru majú sa čo tie obrovské aplikácie vo win čo obracať)

<B> WINDOWS ODUČIL ĽUDÍ OD SNAHY NIEČO AJ UROBIŤ PROBLÉM NIE SU APLIKÁCIE ALE POHODLNOSŤ</B>

prepáč nechválim linux lebo terajšie KDE4 v OpenSuSe 11 je fakt úlet, na druhej strane vypnem x-server - skús vypnúť explorer.exe
alebo čo tak kontrola spätného toku informácií?


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. War Thunder

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 7, 8, 9 ]

v Počítačové hry

266

9429

26.05.2018 15:41

InVader Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. God of War

v Herné konzoly

5

512

04.06.2018 22:45

erikzet Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. The War Z

v Počítačové hry

10

536

01.08.2012 19:38

NesTon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cossacks european war

v Počítačové hry

6

437

26.01.2015 13:54

Francek123 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. God of War

v Počítačové hry

4

376

24.04.2013 8:40

Gravedigger Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Men of War

v Počítačové hry

1

583

11.08.2010 1:32

Mikulas_Dzurinda Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Empire: Total War

v Počítačové hry

2

400

01.10.2012 22:25

PepeTheDragon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Gears of War

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Počítačové hry

37

4299

19.02.2011 22:42

Juro00 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Empire: Total War

v Počítačové hry

21

1940

05.03.2009 22:30

InVader Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cossacks napoleonic war

v Počítačové hry

3

432

11.02.2010 20:14

ethan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. War Heli simulator

v Počítačové hry

7

562

03.07.2010 12:01

heretik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Napoleon Total War

v Počítačové hry

1

427

27.02.2010 11:51

rapkac1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Medieval II:Total war

v Počítačové hry

3

801

31.10.2010 17:30

Martinicoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Shogun 2 total war

v Počítačové hry

7

500

05.03.2012 23:59

palino2255 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Gears of war Pc

v Počítačové hry

2

288

20.12.2012 21:23

Malveon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Total War: Shogun 2

v Počítačové hry

9

375

17.09.2012 18:46

unkown2552 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra