Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 10 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
vodaci, raftaci

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 27.07.2008 22:15

Ahoj, asi tu nenajdem koho hladam, ale skusim, je tu velka komunita tak mozno.
Takze hladam ludi co sa venuju vodactvu - hlavne by som potreboval poradit pri nejakych veciach ohladne raftovania - kde, kedy, aka lod...

1. rada ohladne narocnosti a vhodnosti riek na sr: co je vhodne pre zaciatocnikov
2. raft: aky kupit - cena, nejake poziadavky ktore su kladene na rafty

Ja som bol na rafte raz v zivote a aj to bolo malo vody takze obtiaznost na techniku skoro ziadna, akurat co sme veslovali... No a teraz sme vymysleli ze ist na raft na nejaku rieku na 2-3 dni, takze by som bol vdacny za kazde rady, ak sa tu tomu niekto venuje.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
vodaci, raftaci

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 27.07.2008 22:22

Heh, ja som bol tiež len raz, ale bola fakt sranda, hneď prvú jazdu cez Čunovský kanál sme sa prevrátili...

Skôr by som sa pripojil k nejakej existujúcej cestovke, ako kupovať nový raft. A to hlavne kvôli bezpečnosti (ak chceš fakt raftovať, na divokej vode).







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
vodaci, raftaci

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.07.2008 22:33

my chceme praveze ist sami a zacat od lahkych, teraz to pozeram, takze urcite max WW1, zatial mame vybranu oravu+vah, pripadne vah pod piestanmi

a uvazujeme ci pozicat - to bude asi tazko zhanat na viac dni nieco, cestovku nechceme, ani nic kde nanutia instruktora a chcu za to poriadne zaplatit, takze bud lacno pozicat alebo kupit

urcite nic divoke, skor veslovat, naucit sa ovladat raft, urcite nic kde hrozi prevratenie raftu...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
vodaci, raftaci

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 27.07.2008 22:58

No čo ja som pozeral pred rokmi požičanie lode, bolo to tiež dobre drahé (a to bola obyčajná kanoe). Kúpa vlastného raftu určite nebude lacná... A rozmýšľam, ako je to na rafte s papiermi... Nemá to síce motor, ale je to loď pre 9 ľudí a síce sa úplne nevyznám v dotyčných predpisoch, ale na tvojom mieste by som to skontroloval. A hlavne si pozrite, či je takéto člnkovanie povolené (či to nie je rezervácia, národný park a pod).

Lenže vieš ako to je, budete sa člapkať na nejakom potoku, poviete si, ako vám to ide, že idete aj nabudúce, na väčšiu rieku, na nej tiež bez inštruktora, prvé pereje a člup, Houston, máme problém. :)







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
vodaci, raftaci

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.07.2008 23:16

rafty su aj mensie, teda ak kupime tak urcite pre 4 - 6 ludi, povolenie na takyto raft ani na vacsinu riek nie je potrebne, akurat viem ze vazsky kanal je zakazany a napriklad hornad v slovenskom raji, inak by nemal byt problem, na raft.cz su popisane aj slovenske rieky + rozne doporucenia, ale nenasiel som ziadne poriadne forum...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
vodaci, raftaci

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 27.07.2008 23:42

No rafťáci asi na fóra nechodia :). Možno by nebolo odveci ísť priamo do Čunova, alebo Liptovského Mikuláša a spýtať sa nejakých ľudí osobne. Voda je sviňa, kto ju podcení, toho si vezme...







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 29.07.2008 22:35

Raz som splavil Dunajec na pozicanom rafte. Cena raftu z Gumotexu bola okolo 50K......zhruba. A to bol maly raft, pre 4 ludi, mozno aj 5/6 ale to by uz bolo vela, jedno je iste, ze nebol pre 9 ludi.
No a k tej cene pripocitaj este dalsie naklady na prepravu clnu, nejaky kompresor, vesla, vesty, helmy, nepremokavy vak, a este kopec inych drobnosti. Ale ako sport to je velmi zaujimave. Ked na to mas tak sa na to daj.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
vodaci, raftaci

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.07.2008 10:45

ano, znackove ako gumotex su fest drahe, vacsinou maju v cene zakladnu vybavu, ale aj tak to je drahe, doprava je v pohode, nove rafty sa daju poskladat do velkosti batoha, len je otazne ako to potom nafukat na mieste cinu :)

skor sa ponuka moznost kupit pouzity

mozem sa opytat na ten dunajec - isiel si s niekym kto splavuje alebo ste boli vsetci novacikovia? boli nejake nebezpecne useky kde by hrozilo prevratenie raftu? dik


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 30.07.2008 20:11

To bolo skor take pohodove. prevratenie nam nehrozilo. Isli sme vsetci prvykrat, boli sme len styria. Myslim si, ze to by zvladol kazdy zaciatocnik a je to take idealne na to aby ste si ´na seba zvykli´ a skoordinovali to vsetk odokopy. a aby ste sa aspon nejak naucili zaklady.


nejaky inzerat
;)
http://www.paddler.sk/index.php?sale=4&edit=231


Offline

Užívateľ
Užívateľ
vodaci, raftaci

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.07.2008 10:47

dik za inzerat, ale je to drahe, akurat mi prisli fotky colorada za 10 000KC aj s padlami a pumpou


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 10 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra