Stránka: 2 z 2
| [ Príspevkov: 51 ] | 1, 2 |
| Autor | Správa |
|---|
Registrovaný: 08.01.09 Príspevky: 27812 Témy: 149 | 149 Bydlisko: Sládkovičovo |
pozri si testy
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... html#sect1
v hrach, ktore vyuziju 4 jadro sa to odrazi
_________________ book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie |
|
Registrovaný: 31.08.10 Prihlásený: 04.04.26 Príspevky: 553 Témy: 39 | 39 Bydlisko: Bratislava |
ok vďaka moc 
|
|
Registrovaný: 18.12.08 Prihlásený: 15.06.22 Príspevky: 18912 Témy: 479 | 479 Bydlisko: Považská By... |
A do buducna tiez lepsie 4 jadra. Nerozumiem co je na tom dvojadre take uzasne ked ho predavaju drahsie ako quad.
|
|
Registrovaný: 31.08.10 Prihlásený: 04.04.26 Príspevky: 553 Témy: 39 | 39 Bydlisko: Bratislava |
jj veď to aj mňa zarazilo  ďakujem všetkým 
|
|
Registrovaný: 17.11.07 Prihlásený: 01.12.24 Príspevky: 1273 Témy: 118 | 118 Bydlisko: SE |
Prišla mi odpoved z microsoftu, je možne robit upgrade z hociktoreho XP, ale musi to byt ten istý jazyk. Ale pozor ty môžeš robit upgrade iba na krabicovu verziu XP !!!! nie oem verziu lebo ta sa viaže k tej starej MB. Ja v tvojom prípade by som kupil oem verziu win7, cena je ta ista ako upgrade a to XP predal ak je to krabicove.... možno by som ho kupil aj ja.....
|
|
Registrovaný: 31.08.10 Prihlásený: 04.04.26 Príspevky: 553 Témy: 39 | 39 Bydlisko: Bratislava |
No ja osobne nevlastním žiadny Windows, takže odo mňa nekúpiš  PC ,s ktorého píšem je jedného kamaráta spolu sme ho re inštalovali a on doniesol z domu CD že vraj orig. XP len nejaká edícia pre firmy či čo  - upgrady idu v pohode. Teraz vyplýva zopár otázok aká je to verzia? kde to zistím? a pôjde mi na to ten upgrade? . upgrade chcem preto pretože som študent a mám naňho nejaké zľavy. Ešte jedna vec mam NB a tam bol win7 nainštalovaný už keď som ho kúpil šiel by mi ten upgrade aj naňho?
|
|
Registrovaný: 17.11.07 Prihlásený: 01.12.24 Príspevky: 1273 Témy: 118 | 118 Bydlisko: SE |
U teba to nemá zmysel riešit ak kupuješ nový počitač, upgrade je drahší ako oem verzia w7 vid:
upgrade:
http://pccko-resellerweb.systemb2b.com/ ... p-c3150584
oem verzia:
http://pccko-resellerweb.systemb2b.com/ ... p-c7319214
_________________ CPU: r5 7600 CPU cooler: Thermalright Silver Arrow MB: ASUS TUF GAMING B650-PLUS WIFI RAM: Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36 GPU: SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 7800 XT HDD system: SSD disk Kingston KC3000 NVMe 2TB Case: Lancool K58 PSU: Seasonic Focus Plus 750 Platinum
Len dve veci sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale tou prvou si nie som istý. (A. Einstein) |
|
Registrovaný: 31.08.10 Prihlásený: 04.04.26 Príspevky: 553 Témy: 39 | 39 Bydlisko: Bratislava |
ok už som to aj ja nejak poplietol, ešte raz Ďakujem 
|
|
Registrovaný: 31.08.10 Prihlásený: 04.04.26 Príspevky: 553 Témy: 39 | 39 Bydlisko: Bratislava |
Caute, včera som bol s jedným kamarátom a povedal mi že by vedel zohnať Sapphire ATI Radeon HD 5870 1GB GDR5 za cenu okolo 250 eur. Myslíte že sa to oplatí ? 
|
|
Registrovaný: 08.01.09 Príspevky: 27812 Témy: 149 | 149 Bydlisko: Sládkovičovo |
oplati
_________________ book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie |
|
Registrovaný: 18.12.08 Prihlásený: 15.06.22 Príspevky: 18912 Témy: 479 | 479 Bydlisko: Považská By... |
Podla mna nie ked nova HD6870 stoji 220€ a je len o cosi menej vykona ale ma lepsiu spotrebu.
|
|
Registrovaný: 31.08.10 Prihlásený: 04.04.26 Príspevky: 553 Témy: 39 | 39 Bydlisko: Bratislava |
OK dik  síce nebude úplne nová, ale myslím že dobrá kúpa // pridané po 4 minútach od posledného príspevku hmm no ja som sa už rozhodoval medzi GTX 470 a HD6870, tam som sa rozhodol pre GTX 470 -MSI twin Frozer II, ale keď teraz prišla táto ponuka , no neviem, myslím že 600W s tým nebude mať problém 
|
|
Registrovaný: 08.01.09 Príspevky: 27812 Témy: 149 | 149 Bydlisko: Sládkovičovo |
ziadny problem, ta karta ma max 181W v zatazi
_________________ book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie |
|
Registrovaný: 31.08.10 Prihlásený: 04.04.26 Príspevky: 553 Témy: 39 | 39 Bydlisko: Bratislava |
no mirom ma trochu zneistil ale myslím že to zoberiem 
|
|
Registrovaný: 08.01.09 Príspevky: 27812 Témy: 149 | 149 Bydlisko: Sládkovičovo |
hd6850 ma 127W a hd5870 181W co je na 600W zneistenie???? ten zdroj to potiahne v pohode aj s rezervou
_________________ book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie |
|
Registrovaný: 31.08.10 Prihlásený: 04.04.26 Príspevky: 553 Témy: 39 | 39 Bydlisko: Bratislava |
pekne si to napísal  , tak ja mu idem zavolať že to beriem, dik obidvom zatiaľ 
|
|
Registrovaný: 31.08.10 Prihlásený: 04.04.26 Príspevky: 553 Témy: 39 | 39 Bydlisko: Bratislava | |
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
to sú len nepresnosti v shope, často sa to dá všimnúť aj na pccku.
najlepšie je overiť si to na stránke výrobcu
http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=3311#sp
/RAM až do 2200 MHz u tejto dosky/
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 31.08.10 Prihlásený: 04.04.26 Príspevky: 553 Témy: 39 | 39 Bydlisko: Bratislava |
no na stránke výrobcu je:
Support for DDR3 2200/1333/1066/800 MHz memory modules, síce ako si napísal RAM až do 2200 MHz, ale bez 1600  alebo sa mýlim? bere to aj tie?
|
|
Registrovaný: 18.08.10 Prihlásený: 30.05.25 Príspevky: 4730 Témy: 59 | 59 Bydlisko: Prešov |
hej, berie.
máš tam aj také, že "memory support list", kde si môžeš nájsť konkrétne typy podporovaných RAM
http://download.gigabyte.eu/FileList/Me ... 5-usb3.pdf
_________________ WS/GAMING MB: Asus Strix B650E-F Gaming WiFi CPU: Ryzen 7 9800X3D CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 64 GB DDR5 Kingston FURY Beast 6000 CL30 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2
HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus |
|
Registrovaný: 31.08.10 Prihlásený: 04.04.26 Príspevky: 553 Témy: 39 | 39 Bydlisko: Bratislava |
ah, jasne som si to nevšimol hneď na prvý krát :/ ok, Ďakujem pekne 
|
|
Stránka: 2 z 2
| [ Príspevkov: 51 ] | 1, 2 |
|