Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.04.09
Prihlásený: 13.07.21
Príspevky: 10
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.09.2009 18:51

caute potreboval by som poradit nejaky notas tak okolo 700€ ...uz som to tu cele prebehol a cim viac citam tym viac ma zacina bolet z toho hlava :filth: takze tu su parametre ake by to malo mat:
1.procak intel core 2 duo (min 2,0 ghz) //ziadne amd ani core duo ani pentium dual core (o tych som vela cital a su slabsie)
2. ramka 4GB
3. grafika 512mb //neviem ci radeon alebo GeForce lebo neviem co je lepsie ale povacsinou byvaju radeon 4570 / GeForce G105M(ak viete ktora je lepsia tak napiste a budem rad ked pochopim preco :D )
4. hard disk 320GB (mozno by som pristupil na 250GB ale 500GB urcite nevyuzijem)
5. uhlopriecka by bola fajn 15.4 ale kedze sa standardizuje 15.6 tak berem do uvahy 15.4/15.6 , ani viac ani menej
6. pouzivat ho budem na programovanie (delphi[BTD], C++[BCB], Java[Eclipse], php[dreamweaver/pspad]) a tvorbu webstranok a tiez veci ako adobe photoshop, dreamweaver, flash ; filmy hry asi nie :D //ale keby daco aby mi isli nejake
6.zo znaciek uprednostnujem Dell, Lenovo, Sony? mozno Asus -> ale ak je zaujimavy kusok inej znacky s dobrymi preferenciami a odporucaniami, tak dajte tiez vediet--> rad si to precitam
-> mal som HP pavilion dv5 - 1005ec ktory bol vtedy za vynikajucu cenu a parametre boli velmi dobre..ale kedze sa mi uz tretikrat pokazil(a tym padom pavilion nikomu neodporucam a ani ja uz ziadny nechcem videt) mam narok na vovy notas resp. odstupenie od zmluvy-> ateda idem kupovat novy.


predbezne som nasiel z toho co ste tu odporucali tieto(ale stale to nie je to co chcem/je to v inej cene/znacke, alebo ich uz ani nemaju) :
http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... p=as103441

http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... p=as103438

http://eshop.ixko.sk/?Mode=Sti&StiId=103438

http://www.alza.sk/lenovo-g550-d134764.htm#

http://www.alza.sk/asus-x61sl-d135939.htm

http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-se ... -4g-w-b-vb

tak by som bol rad keby ste mi poradili neco podla parametrov alebo ak o nicom neviete tak mozno z tychto nalinkovanych.
Veleke dakujem vsetkym ktorym to bude stat aspon za precitanie :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.01.09
Prihlásený: 06.11.21
Príspevky: 274
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2009 9:36

hovoris ze sa ti pokazil tvoj byvali pavilion 3 krat a oni ti vratili peniaze ak dobre rozumiem?a po akej dobe sa ti pokazil?ja mam tiez pavilion a uz bol 2 krat v servise a este je v zaruke.







_________________
Acer Aspire V15 Nitro - Black edition
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 18723
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 12.09.2009 9:39

no ja neviem, píšeš, že chceš noťas za 700 eur ale hádžeš sem Dell za 820 eur :)

Ináč bral by som asi Asus

http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... g-w-b-noos

http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... g-w-b-noos (ale má horšiu grafiku a aj procesor)
Obe podľa hlavných štatistík nemajú OS, ale v podmienkách si jeho nutnosť neuviedol :) no v popise notebooku je OS uvedený, takže ak je tam aj OS tak cena je vynikajúca, najmä toho prvého. bohužiaľ, pri výkonných notebookoch platí, že takmer vždy je výdrž na batérii dosť malá :) (len cca 2 hodiny)







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.04.09
Prihlásený: 13.07.21
Príspevky: 10
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.09.2009 18:25

stancoj: no odkedy som si ten notas kupil tak som tam mal chybu so zvukom..dvakrat som to reklamoval a oni mi menili motherboard, citacku kariet, davali novy system, menili thermal disk(lebo sa okrem ineho aj velmi prehrieval) este aj touchpad(neviem preco :-D )...ale to chybu so zvukom nevyriesilo. potom ako som si isiel druhy krat pre 'opraveny' notas a zistil som, ze stale je tam ta chyba tak som ho zaniesol na dalsi den naspet a zase ho poslali do servisu(do Polska :jaw: )
v podstate som im ho vzdy doniesol tak po 4 mesiacoch, ale aj tak to je blbe (sak som potreboval programovat, lebo skuska z programka, ktoru som spravil az na 3ti krat lebo som nemal na com programovat)..takto kedze paviliony riesia v Polsku to trva 3tyzdne a dlhsie...preto hladam nieco s poriadnym servisom kde to netrva dlho, max 2 tyzdne(neviem ako je to s ASUSmi ak viete dajte vediet)

-->kedze sa mi tam vyskytla 3 krat ta ista chyba tak to poslali do servisu na posudenie...a tym padom mam podla reklamacneho poriadku narok na novy notas/odstupenie od kupnej zmluvy(vratenie penazi)
-->teda pokial ho mas v zaruke tak bud sa ti 3 krat pokazi s rovnakou zavadou alebo 4 krat s roznou a oni su ti povinni vratit peniaze


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.04.09
Prihlásený: 13.07.21
Príspevky: 10
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.09.2009 18:52

c1riki2: no pisem ze chcem notas za 'okolo 700eur' --> nie je to pevna hranica. ak mozemj dostat o dost lepsi notas na nejake Ecka navyse tak prihodim, neni problem(ale v kazdom pripade by som sa drzal najskor tej hranice, nemozem zase kupovat notas za 30 litrov)
k tomu dellu: to je najviac co by som za komp dal ...dell by som bral hlavne kvoli servisu ..pretoze z vlastnych skusenosti som sa uz sklamal
najskor by som bral tento:
http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... p=as103441
-->a to by som ho hned kupil a nepisal sem, ale kedze je vypredany a na inych strankach je drahsi o 2litre a viac tak hladam alternativu
tiez som rozmyslal nad tymto lenovom:
http://www.alza.sk/lenovo-g550-d134764.htm#
len som cital ze to ma slaby zvuk/repraky? a nieco je blbe na zatvarani

[os nepotrebujem, mam zakupenu licenciu, resp. pouzivam aj linux...na dvojhodkovu vydrz som si uz zvykol a viac ako 3 hodky by som ani necakal]

s tym U800v si ma potesil...je o dost lepsi ako ten co som sem postol
-> len ta velkost displeja..teraz neviem ci je lepsie 14palec a bude sa mi to lepsie nosit do skoly(30min cesta) alebo 16palec ale vykonnejsi-->ak mate nejake recenzie na tieto 2 ASUSy tak postnite rad precitam

tiez ak mate dalsie navrhy tak rad precitam...velmi sa mi pacia tieto asusy a tiez este stale rozmyslam nad dellkom nejakym(uprednostnujem kvalitu a dufam ze aj asusy patria medzi kvalitne, lebo zatial som na nich nic zle nepocul)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.01.09
Prihlásený: 06.11.21
Príspevky: 274
Témy: 17
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.09.2009 13:36

Iwaneez píše:
-->kedze sa mi tam vyskytla 3 krat ta ista chyba tak to poslali do servisu na posudenie...a tym padom mam podla reklamacneho poriadku narok na novy notas/odstupenie od kupnej zmluvy(vratenie penazi)
-->teda pokial ho mas v zaruke tak bud sa ti 3 krat pokazi s rovnakou zavadou alebo 4 krat s roznou a oni su ti povinni vratit peniaze



no mne konci zaruka teraz koncom oktobra a vyskytla sa my na nom 2 krat ta ista chyba no proste my vymenili zakladku a preinstalovali windows.kebyze sa to stane treti krat a oni my vratia peniaze(28 OOOSK) tak by ma to potesilo.skoda notasu ale za tych 28000SK + nejake co mam nasetrene za to by bol slusny notebook :rolleyes:

a este ak by sa my s tou istou chybou pokazil chvylu po tom ako by vyprsala zaruka tak by som este mal narok?a da sa zaruka nejak predlzit?







_________________
Acer Aspire V15 Nitro - Black edition
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.04.09
Prihlásený: 13.07.21
Príspevky: 10
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.09.2009 12:20

no tak to neviem lebo aj 1 den po zarukeje podla mna mimo lehoty zaruky->ale skus si to nekde chcecknut, nechcem podavat klamlive informacie. a tom ze sa da zaruka predlzit neviem. ale samozrejme to neznamena ze je to nemoze. :)

//nema niekto este dalsie navrhy alebo nejaky help s tymito notasmi ?


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook vhodný na hranie PES 2011 príp. FIFA 11

v Notebooky a netbooky

0

644

23.08.2010 19:43

Rado9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vhodny chladič

v Chladiče a všetky druhy chladenia

2

386

16.05.2016 12:44

Martinf Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vhodny zdroj

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

7

508

27.12.2007 20:08

Vladio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vhodny zdroj?

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

2

760

05.12.2006 13:52

POM4R4NC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vhodný procesor

v Procesory

10

905

26.02.2011 17:27

tomas0620 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vhodný powerbank

v Mobilné zariadenia

7

463

23.04.2016 23:54

bodo1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vhodny zdroj...

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

11

568

02.09.2010 16:12

Belle Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vhodný procesor

v Procesory

6

543

18.04.2016 19:09

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vhodný webhosting

v Webhosting a servery

0

531

02.06.2016 10:46

Cyanes Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vhodny AccessPoint

v Ostatné

13

667

04.08.2008 23:13

Roberbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vhodný zdroj

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

11

332

07.11.2011 17:33

Migo444 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 1600x1200 je vhodny ?

v Monitory, televízory a projektory

9

376

01.01.2013 19:22

patrice Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Je vhodny python?

v Perl, Python, Ruby, CGI

1

783

02.09.2021 1:32

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poradte vhodny RS

v Redakčné systémy

2

297

06.07.2014 22:14

mariachi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vhodny hosting/ulozisko

v Webhosting a servery

5

959

15.02.2010 21:05

Ded'leg Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vhodný 3D program

v Grafické programy

10

756

10.05.2011 18:31

walther Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra