7950 neunlockneš tak ako to bolo v pripade 6950@6970 , nedaju sa odomykať shadery... v každom pripade je možne na ňu nahodiť bios 7970 ked chceš experimentovať , ked to bude fachať tak sa ti zdvyhne takt pamati a budeš mať teoreticky vačši OC potencial... karta ma dualny bios keby si nahodou niečo pobabral pri taktovani , flešovani atd. tak možeš prepnuť na založny bios... aj ked u novej , drahej karty ti nedoporučujem sa s tym babrať ked s tym nemaš skusenosti...
dnes maš viacero user friendly utilit cez ktore možeš taktovať bez najmenšich problemov napr. MSI afterburner: ta karta ma inak veľmi dobry OC potencial a je aj veľmi vykonna - na jeden monitor nič vykonnejšie dnes v podstate nepotrebuješ...
_________________ PC: cpu: ryzen 5700x , mb: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II , cooler: DeepCool AK400 , memory: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16 vga: Asus Dual RTX 2070 SUPER (EVO OC) , psu: EVGA 600 GD , ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe , case: Fractal Design Focus 2 Black Solid , headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus , monitor: MSI Optix G241 , operating system: windows 10 PRO |