[ Príspevkov: 17 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 09.02.14
Príspevky: 141
Témy: 13 | 13
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 05.11.2007 11:40 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

neviete preco mi v biose ukazuje frekvenciu ramiek iba 667MHz ked mam taketo ramky CORSAIR DDR2 2x1024MB 800MHz TWIN2X ???dik


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 05.11.2007 11:43 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

V biose ti ukazuje realnu frekvenciu... to ze ramka zvladne 800 je jedna vec, kolko mas ale nastavene je vec druha. Skus to nastavit.
ja mam rovnaku ramku ako ty ;) ale namiesto casovania 4-4-4-12 sa bios rozhodol dat tam 5-5-5-18... treba to nastavit rucne.


_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 09.02.14
Príspevky: 141
Témy: 13 | 13
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 05.11.2007 11:56 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

aha takze tvrdis ze je chyba iba v tom casovani a to si sam nejak zmenil windows?no ale original casovanie ma byt 5-5-5-12 a nie 4-4-4-12....


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 05.11.2007 12:01 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Nie, zle si ma pochopil, svoje casovanie som uviedol len ako priklad.... chyba je v tom ze BIOS (nie windows, ten s tym nic nema) sa rozhodol (na zaklade neviem coho) ze nastavi frekvenciu na 667. Chod do biosu a tam sa to da zmenit. Je tu ale aj taka moznost, ze tvoja doska nepodporuje 800 MHz ramky... v takom pripade to ani nenastavis ;)

a len tak na okraj, ak ma tvoja ramka 5-5-5-12, tak potom nemame rovnaku ;)


_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 09.02.14
Príspevky: 141
Témy: 13 | 13
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 05.11.2007 12:04 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

no ja bohuzial teraz nejsom na tom kompe kde mam tieto ramky takze sa nato teraz nemozem pozret do biosu,a ani si neviem ake je tam presne casovanie v biose len viem ze su to tieto ramky http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8212496 a v popise maju tych 5-5-5-12 a moja doska podporuje "Pamäť max. 8 GB DDRII 800/667/533MHz dual channel" takze nvm


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 05.11.2007 12:05 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

takze ako som uz pisal predtym, sup do biosu a najdi tam nastavenie frekvencie ramky.... nie je to ziadna veda ;)


_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 09.02.14
Príspevky: 141
Témy: 13 | 13
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 05.11.2007 12:11 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

no hej toto som ale kedysi skusal,zmenit tych 667 na 800 lenze potom ked ukoncim bios a zacne sa mi spustat win tak sa komp restartuje(berie to ako pretaktovanie) a sam si vrati naspat tych 667...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 09.02.14
Príspevky: 141
Témy: 13 | 13
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 05.11.2007 12:12 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

ok no tak ked budem na tom kompe skusim sa s tym este pohrat,tu som len chcel vediet ci niekto nemal takyto isty problem a nevedel by mi poradit presne co treba spravit,ale aj tak dik


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 05.11.2007 12:17 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Aha, to si mal hned napisat ze ti to takto blbne :) aky mas procesor? Skus pomocou F8 pri starte kompu prepnut windows do rezimu aby sa pri chybe nerestartoval a poriadne precitat chybu ktoru ti to vypise


_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Registrovaný: 28.08.07
Prihlásený: 22.01.26
Príspevky: 957
Témy: 55 | 55
Bydlisko: Brezno
NapísalOffline : 05.11.2007 13:19 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

omg to ako ked slepy sikuje hlucheho a padnu do jamy :lol: muffino napis prestne aku as dosku a procak a potom mozeme riesi problem ;)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 06.12.10
Príspevky: 15721
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 05.11.2007 13:51 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

moje nervy, jeden lepsi jak druhy neplet sem realnu frekvenciu ked s tymto nic nema

Corsair ma v SPD zapisanu max frekvenciu ako 667 pricom pamäte su testovane a certifikovane na 800 akurat je potrebne to nastavit manualne a nie cez volbu from SPD a tak isto aj casovaniesamozrejme pri prislusnom napäti 2.0V


_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Offline

Užívateľ
Užívateľ
v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Registrovaný: 28.08.07
Prihlásený: 22.01.26
Príspevky: 957
Témy: 55 | 55
Bydlisko: Brezno
NapísalOffline : 05.11.2007 15:01 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

ja mam tiez corsiar 800Mhz 5-5-5-12 a ked som mal SPD casovanie tak mi padal win a ked som to manual nastavil tak to fici v pohode ... a casovanie mi ide aj pri 1.85V ;)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 05.11.2007 15:26 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

moje nervy, akoze nema? na otazku preco v biose vidi 667 je len jedna odpoved, pretoze realna frekvencia je 667. a tvoja info o SPD je tiez nie celkom presna, lebo moje corsairy sa na 800 nastavili automaticky.


_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Čestný člen
Čestný člen
v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 06.12.10
Príspevky: 15721
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 05.11.2007 15:33 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

GoodWill píše:
moje nervy, akoze nema? na otazku preco v biose vidi 667 je len jedna odpoved, pretoze realna frekvencia je 667.

chces mi tvrdit ze tie pamäte bezia na frekvencii 667MHz? fajn len skoda ze by to znamenalo 1333MT/s alias efektivnych 1333MHz a to asize nezvladnu


_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 05.11.2007 16:02 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

ak sa chces hrat so slovickami, tak si najprv uprac svoje posty
strata casu sa s tebou dohadovat


_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Čestný člen
Čestný člen
v biose 667MHz miesto 800MHz ??

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 06.12.10
Príspevky: 15721
Témy: 7 | 7
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 05.11.2007 16:08 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

aka hra so slovickami si napisal jasne realna frakvencia, teda konkretny vyraz, keby si napisal frekvencia tak fajn nic nepovem


_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 09.02.14
Príspevky: 141
Témy: 13 | 13
Bydlisko: Bratislava
Napísal autor témyOffline : 05.11.2007 16:16 | v biose 667MHz miesto 800MHz ??

lol nehadajte :) ... no takze procak mam Intel Pentium D 3,2Ghz a dosku MSI 975x platinum powerup edition


 [ Príspevkov: 17 ] 


v biose 667MHz miesto 800MHz ??



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

800mhz alebo 667mhz?

v Pamäte

7

912

16.05.2010 12:45

Korag

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

800mhz vs 667mhz

v Pamäte

4

841

26.12.2007 19:51

Dzimbo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

DDR2 667mhz a 800mhz

v Pamäte

5

773

14.01.2010 17:52

Merlin_sk

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

DDRAM2 1GB 750MHz Kingston HyperX CL4 v Biose len 667Mhz

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Pamäte

34

1899

30.10.2007 20:49

Tomas1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

rozdiel medzi pamatami 667mhz a 800mhz

v Pamäte

10

782

13.09.2007 21:12

Jaro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ASUS X50Z -DDR2 800MHZ idu na 667MHz ?!

v Pamäte

2

562

07.08.2009 11:58

Kapriq

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

800Mhz Ram do dosky s podporou 667MHZ

v Pamäte

5

786

27.07.2008 21:29

prandof

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

DDR2 667Mhz alebo DDR2 800Mhz?

v Pamäte

9

867

16.07.2011 12:13

bloodian

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Windows 7 - zle ukazuje vyuzite miesto / stratene volne miesto

v Windows

9

930

31.05.2016 22:07

sakal456

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

2x1GB 800Mhz dual channel vs 2GB + 1GB 800Mhz

v Pamäte

6

1154

19.09.2007 11:13

lounge

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I/P: Asus P5K + Intel Q8300 + 2x2GB Corsair XMS 800Mhz / 2x2GB Adata Vitesta EE 800Mhz

v Bazár

2

326

24.01.2018 14:55

MD3

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

DDR2 667Mhz 1GB CL4???

v Pamäte

4

588

23.10.2007 19:14

Tomas1

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

K: RAM 1GB DDR2 667MHz

v Bazár

1

426

01.03.2010 13:30

panzer

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

2x1GB DDR2 667mhz alebo 533mhz ?

v Pamäte

7

1024

09.04.2007 20:50

Spirit

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

K: 2x 1GB DDR2 667MHz

v Bazár

1

272

25.06.2014 17:41

ramaya

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I/P:2x512ddr2 667mhz sodimm

v Bazár

0

280

22.01.2012 17:59

dzedy



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF