Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Úprava zdroja

Registrovaný: 20.11.11
Prihlásený: 07.09.20
Príspevky: 1103
Témy: 53
Bydlisko: Olomouc
Príspevok NapísalOffline : 09.03.2013 21:14

Chcem sa trochu podeliť o skúsenosti.
Už odkedy mám PC (kúpený za lacný peniaze, nie možno najvhodnejšie) som chcel aby všetko vyzeralo inak, lepšie. Preto som menil skrinku sa takú s priehľadnou bočnicou, kúpil katódy, menil fany a zdroj aby bolo ticho a tak ďalej. Pomedzi si svoje odskákal aj zdroj, klasický strieborný s farebnými káblami. Prvne vymenený fan za tichší (no nie dosť :D) a ako rýchly proces som oblepil káble, nech ich tak fest nevidno.
Úprava zdroja

Potom prišiel na rad čierny sprej, schytala jak skrinka zdroja, tak konektory.
Úprava zdroja
Úprava zdroja
Úprava zdroja

Nakoniec mi nestačilo ani to, mal som zvyšný fan Noctua z NH-D14 a nechal som aj tie skrutky, vyzeralo to otrasne, no fungovalo ;).
Úprava zdroja

Páska šla dole z káblov a konečne som sa rozhodol pre dúfam posledný krok, oflexovať káble (single sleeve!) a dotiahnuť farebnú kombináciu. Prvá bola výmena fanu.
Úprava zdroja
Tie Phobya nástroje nie sú nejako extra dobré, hlavne tie srandy na vybratie 4/6/24pin konektorov, podarilo sa mi to zlomiť. Ako skôr to asi bolo tou kvalitou konektorov, dosť sa krútili aj molexy keď som skúšal, preto mi to ani nešlo vybrať. Neviem ako budem nakoniec riešiť flexo na tieto konektory, asi to najskôr cvaknem a zase napájkujem, bez toho aby som vyberal konektory.
Úprava zdroja

Potom samotné flexovanie. Najprv na vyskúšanie som spravil káblik, ktorý vychádza zo skrinky a napájam ním ledky nalepené za monitorom. Prepchal som káble cez PCI záslepku, vnútorný konektor samozjreme zase načierno :P.
Úprava zdroja


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Úprava zdroja

Registrovaný: 20.11.11
Prihlásený: 07.09.20
Príspevky: 1103
Témy: 53
Bydlisko: Olomouc
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.03.2013 21:45

Na flexovanie som použil Paracord 500, čo je americký výrobok niekedy z prvej svetovej vojny, používaný ako lano na padáky. Ide o 7 vlákien, ktoré sú v niečom, ako je bežne používané flexo. Avšak stoja tretinu čo normálne flexo. Na tichepc flexo stojí 1,42€, toto som kúpil za 0,50€ za meter. Stačí vybrať zvnútra tie vlákna (dajú sa použiť potom inde, no neviem kde :D) a hurá flexovať.

Nie je to také ľahké, osobne mi trochu vadí že paracord má priemer cca 3,2mm, o kúsok menší by nebol odveci. Na klasické AWG20 káble by stačil aj menší priemer, a lepšie by na sa to naťahovala bužírka.

Práve pri bužírke som veľa polemizoval, kúpil som 3mm/1,5mm, 4,8mm/2,4mm a aj nejakú špeci 6mm/2mm s lepidlo. Tá špeciálna nie je veľmi vhodná, nakoľko to lepidlo z nej dosť hnusne vyteká a robí bordel. 4,8mm sa zase nezmrští dostatočne, aby udržala flexo na kábli na mieste. Takže som musel ostať pri 3mm. Tu však bol riadny problém natiahnuť niečo s priemerom 3mm na niečo s 3,2 :D. No pri troche snahy to ide.

Po vyskúšaní na napájaní lediek som sa pustil do SATA konektorov. Najjednoduchšie sa dajú rozobrať, aj vybrať káble a nepotreboval som žiadne prestavby na nich robiť, ako sa chystám na molexoch.
Úprava zdroja
Úprava zdroja

Aj priechodné saty sa dajú ľahko.
Úprava zdroja
Výsledok
Úprava zdroja

Takže po dvoch dňoch to zatiaľ vyzerá takto
Úprava zdroja

To horšie mám ešte pred sebou. Prerobiť molexy na kvázi samostatné vetvy a potom 4, 6 a 24 pinové káble. Ešte však netuším ako to spraviť, či ich nacvikať a potom dať dokopy, alebo kúpiť nové konektory, piny a krimpovacie kliešte. Pokúsiť sa spraviť káble bez bužírky, nech to vyzerá oveľa oveľa lepšie. Uvidím ako sa vyspím :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Úprava zdroja

Registrovaný: 20.11.11
Prihlásený: 07.09.20
Príspevky: 1103
Témy: 53
Bydlisko: Olomouc
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2013 20:08

Tak dnes som začal štvorpinom, chcel som ho cvaknúť niekde pri konektore, natiahnuť na neho flexo a zase dať dokopy, no nepodarilo sa mi spraviť také spojenie, aby cez to prešla bužírka. Samozrejme dalo by sa to inak skúsiť, no nepáči sa mi to takto vôbec, preto musím kúpiť krimpovačky a konektory s pinmy, a spraviť si tie káble nanovo. Alebo len konektory nové a z terajších to vybrať nasilu (rozstrihnúť terajší konektor, a vybrať kábel s pinom) no neviem či aj tak ich nebudem potom musieť upravovať, nakoľko môžu byť v zlom stave (keďže nejdú vybrať). Musím si to rozmyslieť a uvidím. Ešte jedna možnosť by bola dať si vyrobiť nástroj na vyberanie pinov, ale z nejakej fakt dobrej ocele alebo niečoho takého, aby to vydržalo viacej, no to je len v teoretickej rovine zatiaľ.

Jediné čo som teda spravil bolo rozvrhnutie si ako prekopem 12V vetvu s Molexami, a ešte som sa pohral s Y káblom na fany.
Úprava zdroja


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Úprava zdroja

Registrovaný: 23.11.12
Prihlásený: 28.11.17
Príspevky: 607
Témy: 10
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 20:28

Mne sa to páči :) len tak ďalej :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 15.12.15
Príspevky: 484
Témy: 15
Bydlisko: Humenné ...
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 22:05

Podľa prístupu usudzujem, že si podľahol čaru moddingu.

Nedávno som mal tiež tendencie niečo podniknúť, ale radšej som ostal pri čítaní a
obdivovaní výsledkov súvisiacich s touto záľubou.

1. V domácich podmienkach by som sa do striekania plechových častí skrinky nepúšťal.

Je potrebné dodržať aký taký postup, počet a poradie nástrekov, aby bol výsledok odolný a estetický.
V tvojom prípade vidno náznaky odlupovania. Ale podľa fotiek usudzujem, že pri manipulácii dávaš pozor.

2. Flexnuté káble sa mi páčia, ale radšej by som si kúpil zdroj už s upravenými káblami alebo flexnuté káble pre modulárny zdroj.
Keď si uvedomíš koľko financií do príslušenstva a materiálu a času je potrené investovať do výroby, hotové riešenie sa stane lákavejším.

Je to babračka a je potrebné know-how. Prvý pokus by som určite realizoval na nefunkčnom zdroji a zvolil by som radšej jednofarebný biely variant.

Som zvedavý na pokračovanie a želám naďalej odvahu a odhodlanie dospieť k cieľu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Úprava zdroja

Registrovaný: 20.11.11
Prihlásený: 07.09.20
Príspevky: 1103
Témy: 53
Bydlisko: Olomouc
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2013 22:32

podľahol je možno aj slabé slovo :D vždy ma takéto veci brali, odkedy mám desktop tak sa proste hrám, beriem to ako voľnočasovú aktivitu... Teda skôr mám potrebu vkuse niečo meniť, upravovať, opravovať, vylepšovať a podobne :D

čo sa týka striekania, tam som to pokašľal na začiatku, neodmastil som zdroj vôbec, a tak to dopadlo, nelúpe sa to nijako, len vidno kde šlo viacej vrstiev, skúsim sa s tým pohrať neskôr, dať farbu dole nejako a spraviť to poriadnejšie, ďalší nástrek na to by len zvýraznil chyby...

na nový zdroj som nemal peniaze, nakoľko by som už fakt kupoval nejaký kvalitnejší a výkonnejší a modulárny a s flexnutými káblami. takže zakiaľ tento slúži, nie je dôvod meniť. na nefunkčnom zdroji niečo takéto by nemalo žiaden zmysel, načo aj ho flexovať? jedine si odcviknúť káble a spraviť si z nich káble na modulárny, ale ani to nie je riešenie. Čo sa týka farby, je to úplne jedno či pri single sleeveovaní (po jednom kábli) použijem čiernu, bielu, zelenú, ružovú alebo akúkoľvek inú. aj tak musím každý kábel po jednom, a či si nemeriam biely alebo čierny, je to jedno. Práve som chcel docieliť čierno-bielu v kombinácii so zelenou katódou čo mám v skrinke. Už teraz jak pozerám na tých pár káblov čo mám, strašne sa mi to páči, takže určite to dokončím, i keď si asi budem musieť narobiť ATX konektory nové.

Celé to robím len preto lebo chcem, baví ma to, a okrem iného si to všetko vyskúšam a naučím. O investovaní času sa nedá veľmi hovoriť, robím to keď je čas a chuť, a je to záležitosť na dva dni ak by všetko fungovalo ako má (tie hlúpe konektory :/ ), v mojom prípade týždeň max dva.
Čo sa týka financií:
Fan: 8€
Sprej: 0€, mali sme doma čo oco používal
Náradie: tu sa veľmi nedá uvažovať o cene, náradie ostáva aj do budúcna, nie je to spotrebný materiál, iba nejaká vstupná investícia, ale stálo 16€
Paracord: 14€ aj s poštou
Bužírky: už som kúpil asi 3m do zásoby, cena po cca 1€
Konektory a krimpovačka: to ešte netuším, no predbežne 3-4€ za konektory a nejakých 5-6€ som videl krimpovačky na sos.sk, ale zas, ostane dobudúcna, nakoľko takáto úprava káblov sa mi veľmi páči, je možné že budem niekedy pokračovať alebo robiť iné a viacej (na novom zdroji ak bude napr :P)
Dokopy spolu s predajom terajšieho zdroja by som sa možno dostal na nejaký najlacnejší oflexovaný zdroj, ale načo, keď si môžem takto veľa toho vyskúšať a získať skúsenosti (a zničené prsty :D) ?

Chcem a musím to dokončiť, takto to vyzerá hrozne čiastočne spravené. Už len niekedy v budúcnu dať dokopy lepší nástrek na zdroj a ak sa budem veľmi nudiť, tak prerobiť bužírky na tých flexnutých kábloch, aby boli rovnako dlhé, prípadne sa pokúsiť o flexovanie bez bužírok.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 15.12.15
Príspevky: 484
Témy: 15
Bydlisko: Humenné ...
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 23:13

S bielou farbou som to myslel tak, že som white freak. Páči sa mi biela na všetkom, čo sa týka pc a aút. Preto by som zvolil jednofarebný variant.
S meraním a pododbne to nemá nič spoločné.

A nácvik na nefunkčnom zdroji tiež nepovažujem za zbytočný. Aspoň zopár káblov. Veď flexo sa da stiahnúť a použiť znova.

Argument s nedostatkom peňazí chápem, ale keď pozerám na tvoju zostavu z podpisu, tak predpokladám, že už
si na tom lepšie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Úprava zdroja

Registrovaný: 23.11.12
Prihlásený: 28.11.17
Príspevky: 607
Témy: 10
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 23:24

Lepšie by to vyzeralo keby okraj ventilátora bol čierny a iba samotná vrtuľa bola biela. Aspoň podľa mňa :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 15.12.15
Príspevky: 484
Témy: 15
Bydlisko: Humenné ...
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 23:36

Podľa mňa, keby bol celý zdroj, kable aj ventilátor biely.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Úprava zdroja

Registrovaný: 23.11.12
Prihlásený: 28.11.17
Príspevky: 607
Témy: 10
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2013 23:55

Tak ale ty máš úchylku na bielu farbu :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Úprava zdroja

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 06.01.21
Príspevky: 215
Témy: 37
Bydlisko: Šarišské Mi...
Príspevok NapísalOffline : 14.03.2013 21:02

vyzerá to super som zvedavý na to keď to bude hotové. a robíš to na tom fortrone z popisu?







_________________
CPU: Intel Core i5 2500 3,3 GHz MB: Gigabyte P67-UD4-B3 VGA: ASUS Nvidia 460GTX Direct cu RAM: Kingston Hyber X 4GB (2+2 kit, CL7, 1333MHz) SSD: Crucial M4 128Gb HDD:WD Caviar Black 1 TB HDD, SATA-III 6Gb/s, 7200RPM, 64MB cache PSU: Be quiet Pure power 530W modular CASE: Fractal Design R3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Úprava zdroja

Registrovaný: 20.11.11
Prihlásený: 07.09.20
Príspevky: 1103
Témy: 53
Bydlisko: Olomouc
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.03.2013 23:43

jop na ňom, ale mám chuť so šmariť do kúta a kúpiť nový zdroj :D :D
nie je dosť času, škola, etc. uviazol som na tom, že nemám nástroj na vyberanie ATX konektorov, takže dokiaľ neprídu nové konektory, nič robiť asi ani nebudem, možno molexy, ale to netuším ešte ako... takže update soon, budúci týždeň dúfam že isto :D

škoda tej dostupnosti všetkého na slovensku, buď je to drahé, alebo sa na to čaká veľmi dlho, alebo ešte je to ešte drahšie zo zahraničia...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Úprava zdroja

Registrovaný: 11.07.11
Prihlásený: 26.10.15
Príspevky: 846
Témy: 82
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2013 22:44

Podobnú vec som urobil aj ja :) . Starý Enermax som rozobral a dal do neho fan z pokazeného Fortronu :) . Je to tichšie a trošku lepšie to chladí. Mal som modré a červené sieťky na káble tak som to tam založil. Ja som ho ale neprestriekal ale spodok som nechal strieborný a vrch som založil modrý :) .


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. uprava zdroja

v Elektronika

6

769

08.01.2012 9:43

StanleyHD Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Úprava kabeláže zdroja

v PC skrinky a zdroje

1

311

22.08.2013 10:28

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Uprava .htaccess

v Internetový marketing, SEO, reklama

4

946

07.12.2008 22:41

t0ki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. uprava obrazku

v Video programy

4

839

11.11.2006 10:08

Tom@S Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Úprava CSS

v HTML, XHTML, XML, CSS

6

11688

23.05.2018 12:41

weroro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. uprava videa

v Video programy

5

1584

13.03.2009 10:57

Dzin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. úprava kodu

v Ostatné

0

473

09.03.2017 10:42

mio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. UPRAVA PC

v PC zostavy

15

1375

16.03.2010 10:54

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. uprava iso

v Ostatné programy

5

1034

20.10.2006 21:15

martingt89 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. uprava androidu

v Smartfóny a tablety

23

622

26.02.2015 8:38

hanesovic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Úprava videii

v Ostatné programy

2

479

04.04.2012 22:20

Dzin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Úprava obrázkov

v Grafické programy

2

472

29.04.2010 17:52

percussor Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Uprava JavaScriptu ....

v JavaScript, VBScript, Ajax

4

687

22.01.2011 10:46

DeeJay3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. uprava obrazku

v Grafické programy

1

392

25.04.2013 20:15

k1xxx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Úprava diskov

v Operačné systémy Microsoft

7

460

09.07.2014 20:37

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Úprava košíka

v PHP, ASP

1

490

02.07.2007 19:26

qacer Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra