[ Príspevkov: 10 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.12.12
Prihlásený: 13.02.14
Príspevky: 16
Témy: 3 | 3
NapísalOffline : 06.01.2013 9:31 | Upgrade VGA

Ahojte
Už mi súčasná VGA nejak nestíha niektoré nové mkv videa("sekanie-trhanie" obrazu) vo vysokom rozlíšení,preto rozmýšľam o výmene GK do tejto zostavy.
Hry nehrám,len práca s videom a pozeranie filmov.
Cena max. do 100€(čím lacnejšia tým lepšie :-) )

MB:
Asus M4N68T

http://www.alza.sk/asus-m4n68t-d156639.htm
CPU:
AMD Athlon II X3 445

http://www.alza.sk/amd-athlon-ii-x3-445-d180826.htm
+Chladič:ARCTIC Freezer 13
http://www.alza.sk/arctic-freezer-13-d200569.htm#popis
VGA:
Asus EN210 Silent (512MB)

http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVID ... I512MD2LP/
RAM:
Kingston 2x 2GB DDR3-1333 (667 MHz)
Zdroj:
Corsair CX430

http://www.alza.sk/corsair-cx430-d360086.htm

Vopred Ďakujem za pomoc s výberom :sunglasses:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Upgrade VGA

Registrovaný: 17.08.11
Prihlásený: 21.04.26
Príspevky: 2507
Témy: 75 | 75
Bydlisko: Brvnište, t...
NapísalOffline : 06.01.2013 11:18 | Upgrade VGA

davas prednost nvidii (pouzivas cuda) alebo amd? a skor budes chciet asi pasivnu vsak?


_________________
CPU: AMD Ryzen 2700X, Chladič: Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB Ram: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL14 Trident Z RGB, Základná doska: ASUS ROG STRIX X470-F GAMING, GPU: ASUS ROG STRIX RX VEGA 64, Zdroj: Seasonic Prime 650 W Platinum, SSD: Samsung 970 EVO, 500 GB HDD1: Seagate Barracuda 7200.14 1000GB, HDD2 2,5 Samsung SpinPoint M6 250gb, ASUS DVD DRW-24D5MT, Skrinka: Fractal Design Define R6 Blackout Tempered Glass, Monitor: BENQ GW2320
Mobil: Huawei Mate 10 lite Slúchadlá: AKG K141 Studio, AKG K420, Xiaomi Piston 2
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.12.12
Prihlásený: 13.02.14
Príspevky: 16
Témy: 3 | 3
Napísal autor témyOffline : 06.01.2013 11:35 | Upgrade VGA

ujo zigo píše:
davas prednost nvidii (pouzivas cuda) alebo amd? a skor budes chciet asi pasivnu vsak?


No keď ti mám pravdu povedať,moc sa do VGA nevyznám takže mi je dosť jedno či nVidia alebo AMD.Ide mi hlavne o to aby mi pasovala k zákl. doske a CPU,CUDA používam na akceleráciu videa.
Pasívne chladená je lepšia(0dB/tichá),ale čítal som že aj niektoré aktívne chladené sú dosť tiché. Skrátka by som chcel doporučiť nejakú dobrú VGA v pomere cena/výkon :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Upgrade VGA

Registrovaný: 25.08.07
Prihlásený: 25.05.26
Príspevky: 17249
Témy: 111 | 111
Bydlisko: Košice
NapísalOffline : 06.01.2013 11:44 | Upgrade VGA

http://www.alza.sk/zotac-geforce-gt630- ... 346519.htm


_________________
PC: Asrock Fatal1ty E3V5 OC, Xeon E3 1230v5@4,1GHz + Scythe Ninja 4, Gigabyte RTX5060OC, 1TB ssd + 10TB storage, 16GB ddr4 kit Kingston@2400MHz, Super Flower 550W gold, NZXT S340, HP E272q QHD IPS, Razer Abyssus V2, FiiO E12 + Hifiman HE400i
NB: HP Victus 16, Ryzen5 5600H, RTX3060, 16 GB ram, 1 TB ssd, FHD IPS 144Hz, Bang&Olufsen
NB2: Dell Vostro 7570, i5-7300HQ, gtx 1060, 8 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS, W10Pro
MT: Motorola edge 60 pro. CAR: Leon ST 2016 Cupra 265 manual, Ford Tourneo Courier 2025 1,0ecoboost 92kW automat
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.12.12
Prihlásený: 13.02.14
Príspevky: 16
Témy: 3 | 3
Napísal autor témyOffline : 06.01.2013 13:31 | Upgrade VGA

Zotac vypadá dobre,len nechápem načo dávajú na VGA mini HDMI výstup(ako na mobil,tablet...) :( ,zbytočné náklady navyše.Musím si ešte k tej VGA dokúpiť redukciu k môjmu "klasickému" HDMI káblu,aby som mohol spárovať PC k TV


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Upgrade VGA

Registrovaný: 25.08.07
Prihlásený: 25.05.26
Príspevky: 17249
Témy: 111 | 111
Bydlisko: Košice
NapísalOffline : 07.01.2013 13:53 | Upgrade VGA

ja som mal mini hmdi redukciu ku karte pribalenu, ak k tejto nebude, to je najmensi problem za 2-3€


_________________
PC: Asrock Fatal1ty E3V5 OC, Xeon E3 1230v5@4,1GHz + Scythe Ninja 4, Gigabyte RTX5060OC, 1TB ssd + 10TB storage, 16GB ddr4 kit Kingston@2400MHz, Super Flower 550W gold, NZXT S340, HP E272q QHD IPS, Razer Abyssus V2, FiiO E12 + Hifiman HE400i
NB: HP Victus 16, Ryzen5 5600H, RTX3060, 16 GB ram, 1 TB ssd, FHD IPS 144Hz, Bang&Olufsen
NB2: Dell Vostro 7570, i5-7300HQ, gtx 1060, 8 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS, W10Pro
MT: Motorola edge 60 pro. CAR: Leon ST 2016 Cupra 265 manual, Ford Tourneo Courier 2025 1,0ecoboost 92kW automat
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.12.12
Prihlásený: 13.02.14
Príspevky: 16
Témy: 3 | 3
Napísal autor témyOffline : 12.01.2013 10:37 | Upgrade VGA

Xaltotun píše:
http://www.alza.sk/zotac-geforce-gt630-1gb-ddr3-zone-edition-d346519.htm


Kúpil som a už osadil tú GeForce GT630...,je to podstatný rozdiel oproti mojej starej VGA :rolleyes:
+dokúpil som si aj kvalitnú HDMI redukciu
Ďakujem za radu :hilarity:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 12.01.2013 14:15 | Upgrade VGA

Jak si zistil ze ta redukcia je "kvalitna" ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.12.12
Prihlásený: 13.02.14
Príspevky: 16
Témy: 3 | 3
Napísal autor témyOffline : 13.01.2013 15:44 | Upgrade VGA

Daron píše:
Jak si zistil ze ta redukcia je "kvalitna" ?


Či je to TOP kvalita to neviem(ani ma to netrápi),hlavne že funguje bez stráty kvality prenášaného obrazu :nod: ("pozlátené" konektory)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 13.01.2013 19:12 | Upgrade VGA

Je tak isto kvalitna, ako hociaka bez pozlatenych konektorov. Tym kablom sa totiz prenasaju len 0 a 1, cize digitalny signal, nie analogovy signal. Tam tazko hovorit o nejakej kvalite, kedze ziadna normalna redukcia nebudue natolko nekvalitna, aby z 0 urobila 1, alebo naopak.


 [ Príspevkov: 10 ] 


Upgrade VGA



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

upgrade cpu alebo vga?

v Procesory

18

760

30.11.2013 9:53

Xaltotun

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Upgrade PC -> MB + CPU + RAM + VGA + PSU do 450€

v PC zostavy

15

1062

23.12.2011 12:37

RHS21

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Upgrade do 7 000,-SKK (MB+CPU+RAM+VGA+PSU /+HDD)

v PC zostavy

11

661

15.09.2008 20:03

eXistenZ

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Geforce G9300MG,VGA nVidia Ge 8600,VGA ATI HD3470 256MB

v nVidia grafické karty

29

3090

28.07.2008 19:16

Xaltotun

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

P: VGA S3 TRIO 3D/2X 4MB, VGA ATI AGP, PCI CME8738

v Bazár

0

466

23.09.2011 23:56

feroarn

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

I/K: redukciu MOLEX na 4-pin / SD , MMC kartu /VGA-VGA kábel

v Bazár

2

782

03.09.2011 12:08

ramaya

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

VGA 256mb a VGA 128mb

v nVidia grafické karty

3

947

12.02.2006 23:26

Shit

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

1 VGA vs 2 VGA

v nVidia grafické karty

2

769

21.07.2009 11:02

cabro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

redukcia VGA - tv , ako pripojit TV cez VGA vystup

v Monitory, televízory a projektory

22

31183

06.04.2012 18:41

Kaktus

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

VGA Sapphire HD4830 vs VGA Sapphire HD3870

v Grafické karty

4

760

06.02.2009 15:32

Daron

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Grafika upgrade teraz a na jar upgrade pc

v Grafické karty

24

1910

19.11.2009 16:48

salamoon

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

upgrade CPU alebo upgrade grafiky

v PC zostavy

20

1724

27.11.2012 18:04

antoni

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

PC upgrade -> upgrade na tiche PC (zdroj+disk) 140€

v PC zostavy

20

1711

01.02.2015 23:27

maRT

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

VGA

v Grafické karty

3

727

07.02.2009 13:30

Tomas1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

vga?

v Ostatné

1

726

03.11.2008 18:45

$ph!nX

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

VGA

v AMD grafické karty

18

1286

16.02.2008 8:09

Electrol



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF