Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Teplota HDD

Registrovaný: 29.05.05
Prihlásený: 04.03.19
Príspevky: 396
Témy: 54
Bydlisko: Český Kruml...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.07.2006 23:22

[quote="WLXok"]gratulujem :D :D :D[/quote

diky ;)







_________________
FUJITSU SIEMENS AMILO Pi 1536 - Dead, Bad Dead
Acer TravelMate 5742G - NoDead, new father
Acer Aspire V5-573G - Dead
Acer Aspire V13 - Dead


PC:
CPU: AMD Ryzen 5 1600, MB: MSI B350 Mate, GPU: EVGA GTX 1060 6GB FTW, RAM: 16GB RAM Crucial Ballistix Elite DDR4 3000Mhz, SSD: Patriot Hellfire 240GB, HDD: Seagate BarraCuda 1TB, ZDROJ: Evga 500BQ, CASE: Silentium Regnum Black
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2007 14:20

Ked je bedna spravne urobena, tak pri otvoreni bocnice sa zhorsi prudenie vzduchu a teploty su vacsie ako pri zatvorenej. Ak je bedna uplne nevhodne riesena co vacsinou je ked si ju len kupite a nespravite ziadne upravy tak to vacsinou zlepsi chadenie. Totiz spravne urobena bedna ma byt utesnena, a ventilator v zdroji aj s dalsim ventilatorom co je vzadu ked tam je (a ked tam nie je nemala by tam byt diera) ma nasavat vzduch cez celu bednu, cez dieru ktora je vpredu dole, pricom najidealnejsie je ked je ventilator aj v predu a ma prachovy filter a ma vacsi priaok ako zadne tym vznika v bedni pretlak a tym padom vsetok vzduch vhanani do bedne prechadza prachovim filtrom. Ale bezne kupena bedna ma vsade kopec otvorov a netesnosti. Pricom tie otvori su tam narokom, lebo mnoho ludi si mysli ze ked tam su lepsie to chadi a to je nezmysel. Po dokladnom pretesneni bedne a zalepeni zbytocnych otvorov sa pri zavretej bedni zlepsi pritok vzduchu celou bednou a znizia sa teploty, pricom ak je vytlmena vhodnym materialom stisia sa zaroven otrasy a aj hlucnost. Najvhodnejsie su materialy pouzivane na vytlmenia aut, vacsinou 5mm samolepiace platy, zaroven zvysia hmotnost tenkyx plexov a zmenia rezonancnu frekvenciu co dost znizi vybracie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Teplota HDD

Registrovaný: 27.12.06
Prihlásený: 28.12.13
Príspevky: 24
Témy: 6
Príspevok NapísalOffline : 21.02.2007 20:37

Jerry19 píše:
Ked je bedna spravne urobena, tak pri otvoreni bocnice sa zhorsi prudenie vzduchu a teploty su vacsie ako pri zatvorenej. Ak je bedna uplne nevhodne riesena co vacsinou je ked si ju len kupite a nespravite ziadne upravy tak to vacsinou zlepsi chadenie. Totiz spravne urobena bedna ma byt utesnena, a ventilator v zdroji aj s dalsim ventilatorom co je vzadu ked tam je (a ked tam nie je nemala by tam byt diera) ma nasavat vzduch cez celu bednu, cez dieru ktora je vpredu dole, pricom najidealnejsie je ked je ventilator aj v predu a ma prachovy filter a ma vacsi priaok ako zadne tym vznika v bedni pretlak a tym padom vsetok vzduch vhanani do bedne prechadza prachovim filtrom. Ale bezne kupena bedna ma vsade kopec otvorov a netesnosti. Pricom tie otvori su tam narokom, lebo mnoho ludi si mysli ze ked tam su lepsie to chadi a to je nezmysel. Po dokladnom pretesneni bedne a zalepeni zbytocnych otvorov sa pri zavretej bedni zlepsi pritok vzduchu celou bednou a znizia sa teploty, pricom ak je vytlmena vhodnym materialom stisia sa zaroven otrasy a aj hlucnost. Najvhodnejsie su materialy pouzivane na vytlmenia aut, vacsinou 5mm samolepiace platy, zaroven zvysia hmotnost tenkyx plexov a zmenia rezonancnu frekvenciu co dost znizi vybracie.


Aky to ma ucinok? Aky je asi rozdiel teplôt? Si to aj skusal,mas s tym nejake skusenosti?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2007 15:38

Ak by som s tym nemal skusenosti tak by som sem svoje skusenosti nepisal :) . Podla mna je naljepsie riesenie pre tichy chod a zaroven ucinne chladenie a filtrovanie prachu ako som uz pisal dobre vytesnena case, v ktorej je mierny pretlak, tym mame zabezpecene ze vsetok vzduch ktory sa dostava do case prechadza filtrom ktory je umiestneny na ventilatore, ktory vhana vzduch do case a vytvara pretlak, ak aj v case su nejake netesnosti tak z nich vychadza von z case cisty prefiltrovany vzduch. Dalsia vec ktoru mozem doporucit su rozne tlmiace materialy ktore sa daju zakupit v shopoch s auto doplnkami, najlepsie su 5 az 7 mm hrube samolepiace a co najtazsie. S tym vylepit case z vnutra, nalepit na vsetky plochy kde to len ide. Hmotnost case stupne ale znizi sa rezonancna frekvencia a teda klesne rapidne nie len hluk ale aj vibracie ktore sa prenasaju najma z optickej mechaniky a HDD. Alebo si mozete vyrobit case z dreva :) :) . Resp. ked si kupite nejaky kvalitnejsi case napr. Lian-Li ( http://sk.wikipedia.org/wiki/Lian_Li ) tak tam nie su nejake vacsie uprafvy nutne. Snad len ak mate problem s prachom tak proste dat do predu vetrak co ma vacsi prietok vzduchu ako ostatne ktore vzduch fukaju von z case, to sa da lahko dosiahnut aj regulaciou otacok, alebo proste mate na vyhananie vzduchu von len vetrak v zdroji a ten sa netoci skoro nikdy na plne otacky, a ked je PC vytazeny Winampom a este popripade bezi word ICQ a nejaky browser tak sa ten vetrak v zdroji ledva toci. Potom staci aby ten predny vetrak mal nejaky filter. No a najlepsie riesenie problemu z prachom je mat PC v miestnosti kde nie je ziaden textil (koberec, sedacka, zaclona, postel, kozene sedacky a kreslo je OK). Mal som kamosa co mal jedno PC aj v kuchyni, a ked sme sa pozreli do neho tak to tam vyzeralo ako v digestore ( lepkava vrstva na lopatkach od vyparov z varenia) :). Samozrejme ze najlepsim riesenim je komplet pasivne alebo vodne chadenie, teda aj zdroj. Ale pri tom pasivnom xladeni je potrebne urobit v case aspon mierny vanok najlepsie 120mm vetrakom nastavenym na malicke otacky. Dnes nie je problem zohnat aj pasivne xladeny zdroj z dostatocnym vykonom, ani pasivny xladic na CPU a uz vobec nie pasivne chladenu graficku kartu.(smozrejme ze ak xcete nejaky top model grafiky tak treba chladenie riesit asi vodou).

Vplyv na teplotu disku ma hlavne to ze ci je v Case len tak polozeny, nachadza sa na nejakyx gumenyx stlpikoch ktore maju tlmit vibracie, alebo je pevne prisrubovany k case a dotyka sa dostatocnou plochou plechu case ktory ten disk chladi a odvadza teplo, cize case funguje ako chladic. A ked sa xceme zbavit hluku a zaroven zabezpecit chladenie disku odporucam Silentmaxx HD-Silencer. http://www.thetechlounge.com/article/23 ... DSilencer/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.02.07
Prihlásený: 06.04.07
Príspevky: 48
Témy: 8
Príspevok NapísalOffline : 23.02.2007 20:21

moj HDD ma pri zatvorenej bedni 32C pri otvorenej 35C ale ked mam zatvorenu a neco kopicim na HDD teplota sa vysplha na 45C a ked mam otvorenu na 39C...je to nepriamo umerne co s tym?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 23.02.2007 20:39

Nic s tym nemusis robyt. Teplota do 50 °C je v poriadku. Aj ked samozrejme ze prevadzka na nizsich teplotach ma priaznivy vplyv na zivotnost HDD. Mozes si tam dat chladic napr.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 36 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. teplota HDD

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Pevné disky a radiče

52

2052

28.06.2008 18:11

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Teplota HDD

v Pevné disky a radiče

2

242

25.04.2013 11:57

BOBO415 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Teplota HDD

v Pevné disky a radiče

19

1120

18.09.2007 16:13

James Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Teplota HDD

v Pevné disky a radiče

23

819

06.10.2010 21:17

deaddy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Teplota HDD

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Chladiče a všetky druhy chladenia

31

1904

13.06.2008 18:56

zmija31 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Teplota HDD

v Pevné disky a radiče

6

669

27.07.2017 23:06

martino9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Teplota HDD

v Pevné disky a radiče

6

363

08.03.2017 14:27

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. teplota hdd

v Pevné disky a radiče

6

529

15.02.2008 19:08

Tomas1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Teplota HDD ?

v Pevné disky a radiče

7

1185

08.11.2008 19:34

Ivuso Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. teplota HDD

v Pevné disky a radiče

17

564

14.07.2010 16:23

98duncan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Teplota HDD

v Pevné disky a radiče

5

514

24.02.2013 13:44

Ominous Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. teplota HDD

v Pevné disky a radiče

8

533

18.11.2007 21:53

Staffy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Teplota HDD

v Pevné disky a radiče

5

500

14.03.2008 16:03

zmija31 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Spravna teplota HDD

v Pevné disky a radiče

2

583

24.05.2011 18:42

PyroSVK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ideálna teplota HDD

v Pevné disky a radiče

16

1478

10.08.2010 10:01

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prevadzkova teplota HDD

v Pevné disky a radiče

21

4765

19.05.2006 14:58

Shit Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra