[ Príspevkov: 8 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.10
Prihlásený: 13.04.21
Príspevky: 159
Témy: 18 | 18
Bydlisko: Humenné
NapísalOffline : 12.10.2012 20:50 | taktovanie

caute kupil som novu dosku p8p67 pro asus , ktora bola vadna, boli nanej vadne konektory na ktore sa pripaja procesor, a nesiel mi snov zapnut pocitac , ked sa zapol tak sa po par sekundach bud vipol alebo ma nedostal do windowsu vybehli len nejake zos biosu veci, neviem presne popisat co tam vsetko pisalo, nieco o klavesnici mysi atd atd, proste pisaly tam veci ktore mam vlozene v pc , ,dal som to do servisu a vlastne on mi v tedy oznamil tie vadne konektory ktore boli krive, pravdepodobne kvoli vlozeniu procesora krivov stranov, ta doska je bazarovka cize ja som nevedel co sa snov robilo, no a zeby sme boli k veci a riesily tu podstatnu vec, v simol som si ze mam v nastaveni pocitaca 3,3 ghz aj s turbom , tak som si nastudoval par clankov o taktovani a pustil som sa ho dat hore aspon na tych pvovodnych 3,7 ktore procesor inttel core 2500k ponuka,, ked som to urobil, tak nastala presne ta chyb co som psial vysie a ktora bola aj minula , kvoli ktorej som ho dal do servisu, nezapinal sa pc, a ked sa zapol nepustil ma zas do windowsu a ukazalo nejake tie vypisi klavesnici mysi atd atd tak ako aj predtym, tak som sa dostal do biosu a som prenastavil nastavenia na pvovodne ktore boli pred taktovanim,, tak pc sa zazrakom zapol, uz som sa bal ze som prepalil nejake tie konektory a podobne, takze tim clankom cem poprosit, ci tu neni nejaky skuseni uzivatel, co mi poradi ako to mam navysit na 3,7 ghz aby som nic neodpalil a nedokaslal , lebo som pozeral vselijake clanky, no vzdy neviem ako , a keby sa nasla nejaka dobra dusa, velmi by som bol v dacny

// pridané po 16 sekundách od posledného príspevku

procesor mam 2500k


_________________
Cpu : Intel Core i5 2500k - 4 ghz , KARTA :Nvidia GTX 670 gigabyte,, 6 g Rám , Zdroj : Corsair 600w , Doska : , ASUS : P8z77 V ,,Case : Zalman 9 plus . Monitor : LG Ips 226, Myš : a4ech f2 ,HDD : 500g
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479 | 479
Bydlisko: Považská By...
NapísalOffline : 13.10.2012 16:15 | taktovanie

Hned ako prvu vec polozim otazku. Chyba nie niekde vykon procesora? Ak nie, netaktuj!!!

Moc dobre som nepochopil co si uribil s tou doskou? Mas novu alebo co? Ak mas stale tu co ti nefungovala lebo sa tam niekto pokusal narvat opacne procesor tak to mozes byt rad ze fungujes tak ako fungujes.
A skus este napisat ako si nastavil ten takt. Len nasobicom?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.10
Prihlásený: 13.04.21
Príspevky: 159
Témy: 18 | 18
Bydlisko: Humenné
Napísal autor témyOffline : 13.10.2012 17:16 | taktovanie

no uz mi ide na 4 ghz som popozeral nejake videa a tak ,, lenze zistil som to len tak ze som pozeral vykon procesora na battelfielde,, 4ghz mi inak nikde okrem biosu nepise, ale to je asi hlavne ze v biose ci?

// pridané po 11 minútach od posledného príspevku

ccore speed v cpuz minekedy skoci na 4000 mhz cize pravdepodobne som to spravil dobre

// pridané po 24 sekundách od posledného príspevku

ze?


_________________
Cpu : Intel Core i5 2500k - 4 ghz , KARTA :Nvidia GTX 670 gigabyte,, 6 g Rám , Zdroj : Corsair 600w , Doska : , ASUS : P8z77 V ,,Case : Zalman 9 plus . Monitor : LG Ips 226, Myš : a4ech f2 ,HDD : 500g
Offline

Správca fóra
Správca fóra
taktovanie

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12446
Témy: 38 | 38
NapísalOffline : 13.10.2012 17:16 | taktovanie

Keď procesor zaťažíš, akú ukazuje frekvenciu? Skús napríklad v OCCT, tam priamo ukazuje aj frekvenciu, aj teploty.


_________________
always is always wrong
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.10
Prihlásený: 13.04.21
Príspevky: 159
Témy: 18 | 18
Bydlisko: Humenné
Napísal autor témyOffline : 13.10.2012 17:28 | taktovanie

4000mhz ale 3 jadro vyskoci neekdy aj na 80 stupnov, mam znizit voltaz alebo nieco pod?, sice mam aj vela programov otvorenych takze moz to byt aj tim no neviem , testujem na battelfielde

// pridané po 25 sekundách od posledného príspevku

battlefield


_________________
Cpu : Intel Core i5 2500k - 4 ghz , KARTA :Nvidia GTX 670 gigabyte,, 6 g Rám , Zdroj : Corsair 600w , Doska : , ASUS : P8z77 V ,,Case : Zalman 9 plus . Monitor : LG Ips 226, Myš : a4ech f2 ,HDD : 500g
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.07.12
Prihlásený: 09.05.21
Príspevky: 276
Témy: 7 | 7
NapísalOffline : 13.10.2012 17:36 | taktovanie

ked chces zatazit procesor tak pouzi prime95 a ak si dvihal voltaz tak skusaj na aku najnizsiu ti pojde stabilne lebo vyssia voltaz=vyssia teplota


_________________
PC: CPU: Intel Core i5 3570K@4,8GHz (1,38v), MB: ASUS, Maximus V Gene, VGA: ASUS GeForce GTX580 DirectCU II, RAM: 12GB Dual Channel@1600MHz, SSD: Intel X25M, HDD: 2X WD Caviar Black 1TB@RAID 0 PSU: OCZ ZT 750W, CASE: Bitfenix Prodigy M, CPU AC: Scythe Ninja 3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.10
Prihlásený: 13.04.21
Príspevky: 159
Témy: 18 | 18
Bydlisko: Humenné
Napísal autor témyOffline : 13.10.2012 19:23 | taktovanie

isiel som zmenit voltaz a zas sa mi stalo ze sa zapol´bez obrazu pc , po tretom zapnuty uz naskocil normaln ,, mozno je to tym ze bol v uspornom rezime a nastala tam nejaka chyba alebo co, dal som mensiu voltaz a ide to v pohode na 4ghz takze dufam ze doska mi este nechce odist :( kedze tam boli rovnane tri piny :(

// pridané po 28 sekundách od posledného príspevku

v servise mi vravel ze s taktovanim by nemal byt problem


_________________
Cpu : Intel Core i5 2500k - 4 ghz , KARTA :Nvidia GTX 670 gigabyte,, 6 g Rám , Zdroj : Corsair 600w , Doska : , ASUS : P8z77 V ,,Case : Zalman 9 plus . Monitor : LG Ips 226, Myš : a4ech f2 ,HDD : 500g
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.10
Prihlásený: 13.04.21
Príspevky: 159
Témy: 18 | 18
Bydlisko: Humenné
Napísal autor témyOffline : 15.10.2012 15:41 | taktovanie

co poviete na tuto dosku ? ,,, http://www.alza.sk/asus-p8p67-stepping-b2-d361588.htm , lepsia ako pro? ohladom taktovania? , citam ze nema sli podporu oproti pro

// pridané po 7 minútach od posledného príspevku

alebo radsej tuto? MSI Z77A-GD55


_________________
Cpu : Intel Core i5 2500k - 4 ghz , KARTA :Nvidia GTX 670 gigabyte,, 6 g Rám , Zdroj : Corsair 600w , Doska : , ASUS : P8z77 V ,,Case : Zalman 9 plus . Monitor : LG Ips 226, Myš : a4ech f2 ,HDD : 500g
 [ Príspevkov: 8 ] 


taktovanie



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

taktovanie

v Intel

11

908

14.08.2011 11:34

coolbass

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Taktovanie

v Intel

4

472

08.12.2017 19:29

stiv

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

taktovanie

v Biosy a ladenie výkonu

2

1194

16.04.2006 15:55

zmija31

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

TAKTOVANIE

v Biosy a ladenie výkonu

6

938

26.03.2008 22:22

TheADO

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Taktovanie..

v Intel

5

715

20.02.2011 20:14

Icehammer

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Taktovanie

v Intel

3

576

01.06.2017 1:22

void

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Taktovanie

v Biosy a ladenie výkonu

2

742

17.12.2009 19:23

Lenco

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Taktovanie

v Biosy a ladenie výkonu

3

502

28.08.2012 19:26

DJ46

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Taktovanie

v Biosy a ladenie výkonu

5

648

09.09.2008 22:55

Daron

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Taktovanie

v Biosy a ladenie výkonu

2

439

20.03.2013 18:08

Krakish

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

taktovanie

v Modifikácie, návody a projekty

8

582

27.12.2012 18:41

Trojan4x4

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Taktovanie

v Biosy a ladenie výkonu

12

4233

07.04.2007 16:44

fuco

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

taktovanie

v Biosy a ladenie výkonu

2

642

27.11.2008 19:47

johnny7

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

taktovanie

v Biosy a ladenie výkonu

8

525

20.11.2011 17:10

sqbo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

taktovanie

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Biosy a ladenie výkonu

35

2321

28.08.2008 0:28

dedko45

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

TAKTOVANIE

v Ostatné programy

12

836

07.06.2009 10:30

ac.milan



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF