Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 12 ] | |
| Autor | Správa |
|---|
Registrovaný: 13.06.11 Prihlásený: 09.08.21 Príspevky: 113 Témy: 25 | 25 Bydlisko: Vitanová |
zdravim, dnes som sa rozhodol taktovat, dal som to na 3,7 Ghz bez tvysovania napatie, pri 3,8 mi uz po 5 minutach hadzalo v occt error, tak som sa rozhodol zvysist napatie, z auto som, dal na 1,42 ( pisalo tam presne 1.14236, ale ked som to ulozil, tak mi nechcel PC nabehnut ( po tvrdom vypnuti a zapnuti som sa dostal aspon do bisou kde som nastavil na auto) dal som na 1.37, takisto, ( dufam ze som to spravne zvysoval) inak teploty v burn boli 50 stupnov a to mi ide gelid na 800 rpm ( som ho nastavil na 30% v speed fan), neviete v com moze byt problem ?
_________________ CPU: AMD Phenom II X4 965 Black edition CPU Fan: GELID Solutions Tranquillo rev. 2 MB: ASUS M4A77 RAM: Kingston 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 HyperX BOX GPU: Gigabyte GTX 660 OC CASE: FRACTAL Define R4 Black Pearl - Window PSU: Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W |
|
Registrovaný: 19.11.08 Príspevky: 2702 Témy: 170 | 170 Bydlisko: Trenčín/Brno |
Mozno je problem v doske. Nie je to zrovna doska na OC. Ake teploty ma chipset?
|
|
Registrovaný: 13.06.11 Prihlásený: 09.08.21 Príspevky: 113 Témy: 25 | 25 Bydlisko: Vitanová |
tak aj na 3,7 mi po hodine ukazije error, chipset mi ukazuje vsade aj v biose 30 stupnov, zas ta doska nemoze byt na tom az tak zle aby ma nehodila ani do windowsu
_________________ CPU: AMD Phenom II X4 965 Black edition CPU Fan: GELID Solutions Tranquillo rev. 2 MB: ASUS M4A77 RAM: Kingston 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 HyperX BOX GPU: Gigabyte GTX 660 OC CASE: FRACTAL Define R4 Black Pearl - Window PSU: Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W |
|
Registrovaný: 08.01.09 Príspevky: 27812 Témy: 149 | 149 Bydlisko: Sládkovičovo |
1,42 a 1,142 je rozdiel
_________________ book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie |
|
Registrovaný: 19.11.08 Príspevky: 2702 Témy: 170 | 170 Bydlisko: Trenčín/Brno |
No pri takom napati ani mne nenabehol PC na zakladnych taktoch 
|
|
Registrovaný: 08.05.07 Prihlásený: 15.12.15 Príspevky: 484 Témy: 15 | 15 Bydlisko: Humenné ... |
Spravil preklep a hneď sa toho chytajte. scubi7: Nechce sa mi študovať tvoju dosku, ale mala by byť podobná mojej. Za predpokladu, že zvyšuješ iba násobič, pridaj ešte napätie [cpu over voltage] na 1,48V a VDDNB OV na 1,25V. Nad 3,5GHz už Phenomy II zvyknú zle škálovať a vyšším napätiam sa nevyhneš. Ďalej na karte Advanced pohľadaj Load Line Calibration, čo ja nastavujem na 0%. Na testovanie odporúčam radšej Prime95 a na sledovanie teplôt a výkyvov napätia http://openhardwaremonitor.org/files/op ... 0-beta.zipP.S.: Nemáš chladič na VRM, takže prípadne zníženie frekvencie počas testovania pripisuj ochrane proti zničeniu VRM.
|
|
Registrovaný: 13.06.11 Prihlásený: 09.08.21 Príspevky: 113 Témy: 25 | 25 Bydlisko: Vitanová |
co znamena VDDNB OV ? inak naozaj som dal 1.145 preto ma nechcelo hodit do win, dal som 1.45 na 3,8 Ghz, a po 5 min. error, mam ist este vyzsie ? inak ake je max. bezpecne napatie ? cital som ze 1,5 ale niekde pisu ze aj viac
_________________ CPU: AMD Phenom II X4 965 Black edition CPU Fan: GELID Solutions Tranquillo rev. 2 MB: ASUS M4A77 RAM: Kingston 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 HyperX BOX GPU: Gigabyte GTX 660 OC CASE: FRACTAL Define R4 Black Pearl - Window PSU: Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W |
|
Registrovaný: 08.01.09 Príspevky: 27812 Témy: 149 | 149 Bydlisko: Sládkovičovo |
Je to Be takze s napatim si nemusel robit nic, stacilo menit nasobic, daj default setting biosu,.uloz ho a skus menit iba nasobic
_________________ book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie |
|
Registrovaný: 13.06.11 Prihlásený: 09.08.21 Príspevky: 113 Témy: 25 | 25 Bydlisko: Vitanová |
hned v prvom prispevku som pisal, ze bez zvysovania napatia som sa dostal iba na 3,6 pri 3,7 mi v occt uz vychadzuje error, teraz testujem 3.8 na 1,5 V a uz pol hod. ide v occt pohode, len teploty nejako skacu zo 40 na 53 a tak dokola a cpu vcore mi ukazuje iba 1,46 a sem tam skoci na 1,1 CaQ mam vypnute
edit:takze 3,8Ghz na 1,5 v pohode, skusil som 4.0 po 5 min error
_________________ CPU: AMD Phenom II X4 965 Black edition CPU Fan: GELID Solutions Tranquillo rev. 2 MB: ASUS M4A77 RAM: Kingston 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 HyperX BOX GPU: Gigabyte GTX 660 OC CASE: FRACTAL Define R4 Black Pearl - Window PSU: Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W |
|
Registrovaný: 13.06.11 Prihlásený: 09.08.21 Príspevky: 113 Témy: 25 | 25 Bydlisko: Vitanová |
takze nakoniec ma to hodilo na 3,9 ghz pri 1,5 V pri 4ghz mi uz ukazuje error, co je skoda, chcel som to dat na rovnych 4ghz, inak teploty slusne 45 stupnov pri 100% zatazeni
_________________ CPU: AMD Phenom II X4 965 Black edition CPU Fan: GELID Solutions Tranquillo rev. 2 MB: ASUS M4A77 RAM: Kingston 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 HyperX BOX GPU: Gigabyte GTX 660 OC CASE: FRACTAL Define R4 Black Pearl - Window PSU: Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W |
|
Registrovaný: 26.09.11 Prihlásený: 28.07.25 Príspevky: 443 Témy: 66 | 66 Bydlisko: Prešov |
počuj, keď chceš viac taktovať tak kúp novú základnú dosku, lebo takým zvyšovaním napätím veľa nedosiahneš. Ten procak by mal sám skákať na 4.0 GHz ale neskáče lebo asi máš slabšiu dosku na ten CPU.
_________________ PC1MB MSI B650 GAMING PLUS CPU AMD RYZEN 5 7600X RAM G.SKILL Ripjaws M5 32GB 6000Mhz RGB Black GPU GeForce RTX 3060 Ti Founders HDD WD Blue 1TB 64MB SDD WD Blue 1GB Cooler DEEPCOOL AK400 Digital PSU EVGA SuperNova 550W G3 CASE Montech AIR 1000 PREMIUM Black Monitor BenQ RL2755 WIN Win11
PC2MB MSI MPG Z590 GAMING FORCE CPU INTEL i5-11600K RAM Corsair Dominator RGB DDR4 (2x8GB) 3600 MHz GPU MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM X 8G HDD Externý ADATA 2TB SDD Samsung SSD 980 1GB Cooler AiO GameMax IceChill 240 PSU Corsair RM650x (2018) CASE GameMax Abyss TR infinity FANy 6x Jonsbo 12cm RGB infinity black Monitor 31,5" MSI Optix AG321CQR WIN Win10PRO |
|
Registrovaný: 13.06.11 Prihlásený: 09.08.21 Príspevky: 113 Témy: 25 | 25 Bydlisko: Vitanová |
tak som to hodil na 3,8, voltaz 1,5, procak wo wine na 2% ale napatie uakzuje stale 1,5, nemalo by byt nizsie ked je cpu v klude ? CaQ mam zapnute edit:pri 3,9 mi occt zamrzol a vyhodilo ze prestal pracovat 
_________________ CPU: AMD Phenom II X4 965 Black edition CPU Fan: GELID Solutions Tranquillo rev. 2 MB: ASUS M4A77 RAM: Kingston 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 HyperX BOX GPU: Gigabyte GTX 660 OC CASE: FRACTAL Define R4 Black Pearl - Window PSU: Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W |
|
Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 12 ] | |
|