[ Príspevkov: 12 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.06.11
Prihlásený: 09.08.21
Príspevky: 113
Témy: 25 | 25
Bydlisko: Vitanová
NapísalOffline : 03.09.2013 21:31 | taktovanie 965 BE

zdravim, dnes som sa rozhodol taktovat, dal som to na 3,7 Ghz bez tvysovania napatie, pri 3,8 mi uz po 5 minutach hadzalo v occt error, tak som sa rozhodol zvysist napatie, z auto som, dal na 1,42 ( pisalo tam presne 1.14236, ale ked som to ulozil, tak mi nechcel PC nabehnut ( po tvrdom vypnuti a zapnuti som sa dostal aspon do bisou kde som nastavil na auto) dal som na 1.37, takisto, ( dufam ze som to spravne zvysoval) inak teploty v burn boli 50 stupnov a to mi ide gelid na 800 rpm ( som ho nastavil na 30% v speed fan), neviete v com moze byt problem ?


_________________
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black edition CPU Fan: GELID Solutions Tranquillo rev. 2 MB: ASUS M4A77 RAM: Kingston 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 HyperX BOX GPU: Gigabyte GTX 660 OC CASE: FRACTAL Define R4 Black Pearl - Window PSU: Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
taktovanie 965 BE

Registrovaný: 19.11.08
Príspevky: 2702
Témy: 170 | 170
Bydlisko: Trenčín/Brno
NapísalOffline : 03.09.2013 21:56 | taktovanie 965 BE

Mozno je problem v doske. Nie je to zrovna doska na OC. Ake teploty ma chipset?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.06.11
Prihlásený: 09.08.21
Príspevky: 113
Témy: 25 | 25
Bydlisko: Vitanová
Napísal autor témyOffline : 03.09.2013 22:18 | taktovanie 965 BE

tak aj na 3,7 mi po hodine ukazije error, chipset mi ukazuje vsade aj v biose 30 stupnov, zas ta doska nemoze byt na tom az tak zle aby ma nehodila ani do windowsu


_________________
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black edition CPU Fan: GELID Solutions Tranquillo rev. 2 MB: ASUS M4A77 RAM: Kingston 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 HyperX BOX GPU: Gigabyte GTX 660 OC CASE: FRACTAL Define R4 Black Pearl - Window PSU: Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W
Offline

Čestný člen
Čestný člen
taktovanie 965 BE

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27812
Témy: 149 | 149
Bydlisko: Sládkovičovo
NapísalOffline : 03.09.2013 22:39 | taktovanie 965 BE

1,42 a 1,142 je rozdiel


_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Užívateľ
Užívateľ
taktovanie 965 BE

Registrovaný: 19.11.08
Príspevky: 2702
Témy: 170 | 170
Bydlisko: Trenčín/Brno
NapísalOffline : 03.09.2013 22:53 | taktovanie 965 BE

No pri takom napati ani mne nenabehol PC na zakladnych taktoch :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 15.12.15
Príspevky: 484
Témy: 15 | 15
Bydlisko: Humenné ...
NapísalOffline : 03.09.2013 23:25 | taktovanie 965 BE

Spravil preklep a hneď sa toho chytajte.

scubi7:
Nechce sa mi študovať tvoju dosku, ale mala by byť podobná mojej.
Za predpokladu, že zvyšuješ iba násobič, pridaj ešte napätie [cpu over voltage] na 1,48V a VDDNB OV na 1,25V. Nad 3,5GHz už Phenomy II zvyknú zle škálovať a vyšším napätiam sa nevyhneš. Ďalej na karte Advanced pohľadaj Load Line Calibration, čo ja nastavujem na 0%.

Na testovanie odporúčam radšej Prime95 a na sledovanie teplôt a výkyvov napätia http://openhardwaremonitor.org/files/op ... 0-beta.zip

P.S.: Nemáš chladič na VRM, takže prípadne zníženie frekvencie počas testovania pripisuj ochrane proti zničeniu VRM.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.06.11
Prihlásený: 09.08.21
Príspevky: 113
Témy: 25 | 25
Bydlisko: Vitanová
Napísal autor témyOffline : 04.09.2013 0:10 | taktovanie 965 BE

co znamena VDDNB OV ? inak naozaj som dal 1.145 preto ma nechcelo hodit do win, dal som 1.45 na 3,8 Ghz, a po 5 min. error, mam ist este vyzsie ? inak ake je max. bezpecne napatie ? cital som ze 1,5 ale niekde pisu ze aj viac


_________________
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black edition CPU Fan: GELID Solutions Tranquillo rev. 2 MB: ASUS M4A77 RAM: Kingston 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 HyperX BOX GPU: Gigabyte GTX 660 OC CASE: FRACTAL Define R4 Black Pearl - Window PSU: Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W
Offline

Čestný člen
Čestný člen
taktovanie 965 BE

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27812
Témy: 149 | 149
Bydlisko: Sládkovičovo
NapísalOffline : 04.09.2013 0:24 | taktovanie 965 BE

Je to Be takze s napatim si nemusel robit nic, stacilo menit nasobic, daj default setting biosu,.uloz ho a skus menit iba nasobic


_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.06.11
Prihlásený: 09.08.21
Príspevky: 113
Témy: 25 | 25
Bydlisko: Vitanová
Napísal autor témyOffline : 04.09.2013 0:47 | taktovanie 965 BE

hned v prvom prispevku som pisal, ze bez zvysovania napatia som sa dostal iba na 3,6 pri 3,7 mi v occt uz vychadzuje error, teraz testujem 3.8 na 1,5 V a uz pol hod. ide v occt pohode, len teploty nejako skacu zo 40 na 53 a tak dokola a cpu vcore mi ukazuje iba 1,46 a sem tam skoci na 1,1 CaQ mam vypnute

edit:takze 3,8Ghz na 1,5 v pohode, skusil som 4.0 po 5 min error


_________________
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black edition CPU Fan: GELID Solutions Tranquillo rev. 2 MB: ASUS M4A77 RAM: Kingston 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 HyperX BOX GPU: Gigabyte GTX 660 OC CASE: FRACTAL Define R4 Black Pearl - Window PSU: Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.06.11
Prihlásený: 09.08.21
Príspevky: 113
Témy: 25 | 25
Bydlisko: Vitanová
Napísal autor témyOffline : 04.09.2013 10:50 | taktovanie 965 BE

takze nakoniec ma to hodilo na 3,9 ghz pri 1,5 V pri 4ghz mi uz ukazuje error, co je skoda, chcel som to dat na rovnych 4ghz, inak teploty slusne 45 stupnov pri 100% zatazeni


_________________
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black edition CPU Fan: GELID Solutions Tranquillo rev. 2 MB: ASUS M4A77 RAM: Kingston 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 HyperX BOX GPU: Gigabyte GTX 660 OC CASE: FRACTAL Define R4 Black Pearl - Window PSU: Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.09.11
Prihlásený: 28.07.25
Príspevky: 443
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Prešov
NapísalOffline : 04.09.2013 10:54 | taktovanie 965 BE

počuj, keď chceš viac taktovať tak kúp novú základnú dosku, lebo takým zvyšovaním napätím veľa nedosiahneš. Ten procak by mal sám skákať na 4.0 GHz ale neskáče lebo asi máš slabšiu dosku na ten CPU.


_________________
PC1MB MSI B650 GAMING PLUS CPU AMD RYZEN 5 7600X RAM G.SKILL Ripjaws M5 32GB 6000Mhz RGB Black GPU GeForce RTX 3060 Ti Founders HDD WD Blue 1TB 64MB SDD WD Blue 1GB Cooler DEEPCOOL AK400 Digital PSU EVGA SuperNova 550W G3 CASE Montech AIR 1000 PREMIUM Black Monitor BenQ RL2755 WIN Win11

PC2MB MSI MPG Z590 GAMING FORCE CPU INTEL i5-11600K RAM Corsair Dominator RGB DDR4 (2x8GB) 3600 MHz GPU MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM X 8G HDD Externý ADATA 2TB SDD Samsung SSD 980 1GB Cooler AiO GameMax IceChill 240 PSU Corsair RM650x (2018) CASE GameMax Abyss TR infinity FANy 6x Jonsbo 12cm RGB infinity black Monitor 31,5" MSI Optix AG321CQR WIN Win10PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.06.11
Prihlásený: 09.08.21
Príspevky: 113
Témy: 25 | 25
Bydlisko: Vitanová
Napísal autor témyOffline : 04.09.2013 11:08 | taktovanie 965 BE

tak som to hodil na 3,8, voltaz 1,5, procak wo wine na 2% ale napatie uakzuje stale 1,5, nemalo by byt nizsie ked je cpu v klude ? CaQ mam zapnute

edit:pri 3,9 mi occt zamrzol a vyhodilo ze prestal pracovat :D


_________________
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black edition CPU Fan: GELID Solutions Tranquillo rev. 2 MB: ASUS M4A77 RAM: Kingston 4GB KIT DDR2 1066MHz CL5 HyperX BOX GPU: Gigabyte GTX 660 OC CASE: FRACTAL Define R4 Black Pearl - Window PSU: Be quiet! Pure Power BQT L8-CM-530W
 [ Príspevkov: 12 ] 


taktovanie 965 BE



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

965

v Biosy a ladenie výkonu

13

560

03.06.2014 6:20

4ndY252

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

x4 965 Voltaz

v Biosy a ladenie výkonu

10

466

14.02.2013 8:14

Luks

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

MSI 965 NEO

v Intel platformy

2

565

15.06.2010 12:35

prescott3ghz

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Novy procesor 965 BE???

v Procesory

7

706

31.01.2010 15:30

Malveon

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Phenom II X4 965

v Procesory

18

1023

04.10.2011 15:31

Xaltotun

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

amd 965 box chladič

v AMD

8

793

29.03.2012 13:48

PamelaSvK

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

amd phenom ll 965

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Procesory

45

2171

14.03.2012 13:22

jifo84

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Chladic na Phenom 965

v PC skrinky, zdroje a chladenie

2

387

01.12.2012 18:38

puso

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Intel chipset family 965

v Ostatné grafické karty

2

567

27.02.2012 13:13

Trivi

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

AMD Phenom II X4 965

v Kôš

0

30

05.03.2021 16:34

Martin2415

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Chladic phenom 2 x4 965

v PC skrinky, zdroje a chladenie

4

417

02.07.2012 10:28

jtbs

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

AMD phenom II x4 965

v AMD

10

647

13.03.2013 20:41

MilanYX

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I/ Amd phenom 965 BE

v Bazár

1

396

21.01.2014 10:38

brmbo

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

I : AMD X4 965 , Hd6870 ...

v Bazár

6

453

15.01.2013 14:58

mikulasko0

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

AMD Phenom II X4 965

v Bazár

0

346

05.03.2021 16:34

Martin2415

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Cpu fan error - x4 965

v AMD

6

465

17.12.2012 20:10

mikulasko0



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF