Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 21 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
svetovlada

Registrovaný: 30.03.06
Prihlásený: 23.05.08
Príspevky: 198
Témy: 16
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.08.2006 20:09

http://www.volny.cz/ihonzeek/
precitajte si toto...pesimistickejsiu naladu som este nemala







_________________
Oh god, we're going to die!
Yes, . . . except . . . no! Wait a minute! What's this?
What? Where?
No, that's nothing, we are going to die.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.07.06
Prihlásený: 26.03.09
Príspevky: 203
Témy: 88
Príspevok NapísalOffline : 07.08.2006 18:56

akurat som si to hodil do mobilu tak postupne budem citat


Offline

Čestný člen
Čestný člen
svetovlada

Registrovaný: 30.09.05
Prihlásený: 30.05.08
Príspevky: 2902
Témy: 70
Bydlisko: Socket 478
Príspevok NapísalOffline : 07.08.2006 19:42

Autor se velice mýlí. Všechno řídí Pette.







_________________
SHARP mz-800 CPU Zilog Z80A 3.55 MHz RAM 64 KB VGA 32 KB HD Cassette Tape Recorder
"Pán zabíjení zahyne, avšak ve smrti zplodí smrtelné potomstvo. V jejich šlépějích bude následovat zmar."... Tak pravil moudrý Alaundo...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
svetovlada

Registrovaný: 05.01.06
Prihlásený: 19.10.07
Príspevky: 138
Témy: 4
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 07.08.2006 20:19

Intelman píše:
Autor se velice mýlí. Všechno řídí Pette.

Autor sa nemyli.. Pette je svetovlada ;)
Ale niekto by mal autorovi napisat, ze bola zavrhnuta (aspon na pcfore :) ), tak nech sa uz neobava :D
Btw: Je to dobre vymielanie mozgov... Mam precitanu len cast a uz aby som zhanal nejakeho cvokara :-)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
svetovlada

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 07.08.2006 22:25

Černobílý pohled na dění kolem nás. Vše velmi jednoduše vysvětleno, aby se nemuselo přemýšlet.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
svetovlada

Registrovaný: 30.03.06
Prihlásený: 23.05.08
Príspevky: 198
Témy: 16
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.08.2006 22:53

Ivo Mašek píše:
Černobílý pohled na dění kolem nás. Vše velmi jednoduše vysvětleno, aby se nemuselo přemýšlet.


no niektore veci su len tak vseobecne povedane...ale uznaj, dakazes odtial nieco vyvratit alebo povedat ze to nie je pravda?stale mam pocit akoby som vsetko co citam podvedome vedela, len som nad tym neuvazovala...alebo si to nepriznala ze by to mohlo byt az take zle...
a pokial si to zatial precital?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.07.06
Prihlásený: 26.03.09
Príspevky: 203
Témy: 88
Príspevok NapísalOffline : 07.08.2006 23:27

vsetko je tu posrane, aj ja ked sa zamyslim na eksistenciou tak rozmyslal nad zmyslom zivota (city) , uz hamlet nad tym premyslal no vtedy este neboli jadrove hlavice a financne akcie. Je to strasne a estew ze vsetci by sme spadli na rit az vtedy keby usa zverejnila svoje archivy a vynalezi to by som rovno spachal samovrazdu (ufo, kadejake vyrusy, hlavice co dokazu znicit svet a satelity co vidia z vesiru cez strechu az do hajzlu mojho domu ...)

postrach je tazke sa nad tym zamysliet aj strasne


Offline

Čestný člen
Čestný člen
svetovlada

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2006 17:47

Alyx_Vance píše:
no niektore veci su len tak vseobecne povedane...ale uznaj, dakazes odtial nieco vyvratit alebo povedat ze to nie je pravda?stale mam pocit akoby som vsetko co citam podvedome vedela, len som nad tym neuvazovala...alebo si to nepriznala ze by to mohlo byt az take zle...
a pokial si to zatial precital?

Prvních pár statí. Pak už to nějak nešlo.
Zažil jsem Novotného, Svobodu, Husáka., zažil jsem na vlastní oči okupaci 1968., zažil jsem policejní výslechy, atd..... Takže na svět pohlížím trochu jinak, než se píše v té knížce.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
svetovlada

Registrovaný: 30.03.06
Prihlásený: 23.05.08
Príspevky: 198
Témy: 16
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.08.2006 21:34

ty si starsí nez moji rodicia?! :shock: :old:
a to si ani ich nemozem predstavit ako si pisu na pcfore :-D
R.E.S.P.E.C.T.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
svetovlada

Registrovaný: 30.03.06
Prihlásený: 23.05.08
Príspevky: 198
Témy: 16
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.08.2006 21:42

Ivo Mašek píše:
Takže na svět pohlížím trochu jinak, než se píše v té knížce.


tak mi to skus vysvetlit ako na to hladís ty


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2006 22:46

Alyx_Vance píše:
tak mi to skus vysvetlit ako na to hladís ty

zrejme ako na 100x vacsiu slobodu a kvalitnejsi zivot (moznosti) ako to bolo za stareho rezimu ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
svetovlada

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2006 6:14

Přesně tak. Dnes je mnohem lépe, než za Husáka.
.....To se dá těžko popsat.

Píšeš, že jsi nezažila pesimističtější náladu. Buď ráda, že nevíš, co je policejní ulička, že nevíš, co to je mít za zády svého "osobního" estebáka, že nevíš, co to jsou fronty skoro na všechno, co to je nesmět svobodně mluvit, atd. Pak by možná byl důvod k pesimismu. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.07.06
Prihlásený: 26.03.09
Príspevky: 203
Témy: 88
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2006 13:29

aj ja som sa dostal tak na 4 stranu ale zistil som ze to neije az tak pravda, zopar veci mozno ano ale mam odlisny nazor


Offline

Užívateľ
Užívateľ
svetovlada

Registrovaný: 30.03.06
Prihlásený: 23.05.08
Príspevky: 198
Témy: 16
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.08.2006 15:27

hm asi mate pravdu...len ono je to o tom ze co ak hrozi nieco podobne alebo horsie?OSN ma podla mna teraz dost velku moc...ale samozrejme sa nic z toho nemusi stat...je to opisane ako najhorsia varianta...mozeme len dufat ze sa to nesplni :-)

Spirit píše:
zrejme ako na 100x vacsiu slobodu a kvalitnejsi zivot (moznosti) ako to bolo za stareho rezimu

ja si uvedomujem ze teraz je to super...aspon oproti tomu co bolo predtym...neviem si ani predstavit ze by som nemohla povedat co chcem a podobne...dobre ze sa to uz skoncilo(ale na ako dlho?)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 12.08.06
Príspevky: 3
Témy: 1
Bydlisko: NR- BB
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2006 16:27

viete, že existuje aj názor, že svetovláda sa stále buduje a dokonca sa jej to aj darí??? a ak by ste chceli vedieť a neviete to, tak je to práve OSN, kto bude totalitným vodcom...su aj dôkazy...

edit: I.M. / opravena barva písma.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
svetovlada

Registrovaný: 30.03.06
Prihlásený: 23.05.08
Príspevky: 198
Témy: 16
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.08.2006 0:37

monf píše:
viete, že existuje aj názor, že svetovláda sa stále buduje a dokonca sa jej to aj darí??? a ak by ste chceli vedieť a neviete to, tak je to práve OSN, kto bude totalitným vodcom...su aj dôkazy...

edit: I.M. / opravena barva písma.


ved vsak prave o tom je ta kniha


Offline

Užívateľ
Užívateľ
svetovlada

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 14:51

knizku som cital uz davnejsie a podla mna je to obycajna sprisahanecka teoria akychpo svete lietaju miliony, ked prichdzate z niejakou zlo viziou tak mate uspech zaruceny, ved uz v stredoveku behali vestci predpovedajuci koniec svete, ale aj tak si myslim, ze na tej svetovlade nieco bude, nevravim ze je to cele kompletna pravda, ale statny leviathan bujnie, a bude bujniet aj nadalej, politici uz davno pochopili ze sa im jednoducho vyplati moc centralizovat u seba, no zaroven pochopili ze to nemozu robit naraz ale pomaly

trebars Martin Herzan pise o obrovskych kartotekach kde su osobne udaje pomaly celej planety, ci nieco take existuje neviem, ale viem ze kazdy stat ma uz dnes neskutocne mnozstvo osobnych informacii o kazdom jeho obcanovi

a nebal by som sa ani tak tej neschopnej OSN, ale aj Europskej Unie, NATO, Federalna americka vlada USA ktora pretvori spojene staty americke na spojene provincie americke, kazda vlada, vpodstate aj kazdy urad a uradnik je tu na to aby pozieral slobody jednotlivcov

stat ma uz vo svojej definicii likvidovanie slobod jednotlivcov a ich naslednu presun na byrokraticky aparat

2 ivo ja viem ze za komunistov sme na tom boli horsie, ale situacia dnes je tiez katastrofalna, a pomaly ale isto smerujeme ku statnemu leviathanu a kolektivizmu a preto treba byt velmi obozretni, problemom je ze dnes statna propaganda presvedcila miliony ludi o tom ze silny velky stat je nielenze dobry ale az priam nevyhnutny pre nas ludi







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
svetovlada

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 15:01

Citácia:
2 ivo ja viem ze za komunistov sme na tom boli horsie, ale situacia dnes je tiez katastrofalna, a pomaly ale isto smerujeme ku statnemu leviathanu a kolektivizmu a preto treba byt velmi obozretni, problemom je ze dnes statna propaganda presvedcila miliony ludi o tom ze silny velky stat je nielenze dobry ale az priam nevyhnutny pre nas ludi

To si právě lidé musí uvědomit a bránit se tomu. Pokud se občan nebude úředníkovi bránit, tak bude stále utahovat šroub. Všechno je v lidech.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
svetovlada

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2006 20:02

Ivo Mašek píše:
Citácia:
2 ivo ja viem ze za komunistov sme na tom boli horsie, ale situacia dnes je tiez katastrofalna, a pomaly ale isto smerujeme ku statnemu leviathanu a kolektivizmu a preto treba byt velmi obozretni, problemom je ze dnes statna propaganda presvedcila miliony ludi o tom ze silny velky stat je nielenze dobry ale az priam nevyhnutny pre nas ludi

To si právě lidé musí uvědomit a bránit se tomu. Pokud se občan nebude úředníkovi bránit, tak bude stále utahovat šroub. Všechno je v lidech.

ked vezmes zabu a hodis ju do vriacej vody tak ti z nej vyskoci, no ked tu zabu ponoris do vody vlaznej a tu zacnes pomaly zohrievat, tak pomaly ze si to zaba ani neuvedomi, tak zabu nakoniec uvaris

takto priblizne funguje propaganda statneho leviathanu uz desiatky rokov

napriklad 1. vecsina ludi si mysli ze celkova miera zdanenie je cca 30% v skutocnosti je okolo 70%
2. ludia si myslia ze rovna dan je skutocne rovna, respektive niektori sa ohanaju vyrokmi ze preco by mali platit take iste dane ako bohatsi, skutocnost je vsak taka ze rovna dan nielenze nei je rovna v konecnych cifrach ale ona dokonca nie je rovna ani v percentach(nezdanitelny zaklad alebo nedavna diskusia s BRUCEom :lol: )
3. ludia si myslia ze dane ktore platia statu sa pouzivaju na uzitocne ucely, letmy pohlad na statny rozpocet vsak cloveka presvedci o tom ze 90% nasich dani sa mina na absolutne hluposti ktore bezny ludia absolutne nepotrebuju







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Správca fóra
Správca fóra
svetovlada

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2006 9:57

Citácia:
...
A tehdy také pochopíte, že přes všechny útrapy, nespravedlnosti a bezpráví, bude mít konečné slovo až Bůh a ten celou tuto světovládnou modlu pošle tam, kam patří a dobří lidé, skrze Ježíše Krista, dojdou vítězství.
...


http://www.vesmirni-lide.cz

tie isté drísty...







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.01.07
Prihlásený: 16.01.07
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 16.01.2007 21:59

Ja si tiež myslim,že táto kniha,je výplot chorého mozgu.Keby bola na svete taka kontrola jako píše autor,tak by před výdaným svojej knihy sedel v tom svojom koncentraku alebo by kopal niekde uran.Je nerealne aby bol každy člověk monitorovaný,tažko si niekto môže pomocou satelitu pozerat naše blchy vo vlasoch :-) a koho by to aj trapilo,ved sme len (podla niekoho)lacná výrobná sila,tak potom čo chceme socializmus sa nám nepači,kapitalizmus tiež nie,tak čo ?Táto kniha sa mi zda dosť nebezpečná,je volne širitelná,môžu sa knej dostať psychycki labilní ludia,popripade deti,ktore stoho môžu mať vážnu ujmu na psichyke.Možno chce autor pomerne lacnou formou doviesť ludí k nedvovere a nenávisti voči západným mocnostiam,demokracii a inštitúciam,možno chce vyvolať masový strach a depresie.Možno má aj v niečom pravdu.
Zoberme si napr taku ekologia,keby bolo všetko také čierne,nikto by sa nezamyšlal čo s odpadom,normami pre dopr.prostriedky,greenspeace by bolo razom rozdrvene,nik by si nič nedovolil,globálne oteplovanie by sa tajilo až do ptedy kym by sme mali před domom more.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 21 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra