Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 10 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.12
Prihlásený: 26.08.17
Príspevky: 167
Témy: 31
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2013 1:43

Caute, moc sa do toho nevyznam preto sa opytam tu, takze potreboval by som “jednoduchu“ odpoved na tuto otazku:

Chcem si kupit subwoofer a neviem kolko Hz by mal mat aby zahral uplne nizke tony, momentalne mam doma repro 2.1 zo subwoofrom u ktorych je frekvencny rozsah 40Hz - 20 kHz a hra perfektne dunivo nizko :) len ma asi 17W RMS a chcem nieco silnejsie.

Kamos ma tiez 2.1 repro zo subwoofrom ktore maju frekvencny rozsah 20Hz - 20 kHz a duni ovela slabsie (oba subwoofre su z basreflexom a maju aj podobny vykon)

Viem ze subwoofre sa bezne pohybuju od 20 Hz do 250 Hz. A potrebujem vediet ze ci je to tak ako myslim cim viac Hz (v tom rozmedzi ako je pisane v predoslej vete) subwoofer ma uvedenych tak tim nizsie tony zahra zaduni ? :) 2. otazka: ten rozsah znamena ze sub nezahra nic pod 20, 40 Hz ? to bude asi somarina kedze kamosov ma uvedenych 20 Hz a keby to bolo tak ze nezahra nic pod uvedenu frekvenciu tak ten jeho by zvladol zahrat tych 40 Hz ako moj no zdaleka neduni tak dobre ako tento moj co ma 40 Hz. Alebo ako to vlastne je ? Tu frekvenciu 40 Hz alebo 20 Hz maju tieto lacne repro u woofru fixnu a neda sa nastavovat ako u drahsich subwoofrov a proste to hra basy len na 40 Hz alebo ako ten kamosov na 20 Hz ? Poprosim polopate pretoze sa vobec nevyznam :D


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Subwoofer

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10615
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2013 10:02

Prvá vec: výrobcovia píšu bludy. Tvoj 17W RMS subwoofer nezahrá 40Hz v rozumnom poklese, no a ten kamarátov nezahrá tých 20Hz už ani toľko. Podľa čísel sa teda orientovať nemôžeš, jednak si tam výrobcovia píšu čo chcú a jednak nemá toto číslo bez uvedeného poklesu absolútne žiadny význam (relevantné to je len keď tam máš napríklad 40Hz -6dB)

Druhá vec: dunenie v ŽIADNOM PRÍPADE nie je "perfektne" ani "nízko". Dunenie je vec ktorá v dobrom zvuku absolútne nemá čo robiť, každý normálny človek sa mu snaží predchádzať. Žiaľ ale práve dunenie je to čo vychádza z väčšiny blbých lacných "subwooferov" (resp. skôr subhúúúúúferov). Keďže nemajú výkon, tak ich výrobca naladí tak, aby hrali čo najhlasnejšie, čo je spojené s tým, že tá basová krabička (nazývať to subwooferom je fakt smiešne) hrá (hučí) hlavne v okolí jednej frekvencie - toto všetko je na úkor frekvenčného rozsahu, teda toho ako hlboko ten subwoofer dokáže zahrať.

Tretia vec: to menšie číselko ktoré určuje spodnú hranicu frekvenčného rozsahu by malo hovoriť o tom, ako nízko vedia tie reproduktory zahrať v rozumnom poklese, čím nižšie je to prvé číslo číslo, tým hlbšie basy (opäť ale upozorním že to nie je to ako ten subwoofer duní), tým lepšie. To číslo ale samozrejme neznamená že nižšie ten subwoofer nezahrá nič, o tom je ten pokles ktorý som spomínal v prvom bode. Subwoofer a vôbec akýkoľvek basový reproduktor v bassreflexovej (vidíš reproduktor a trubicu) alebo bandpass (vidíš len trubica alebo dve trubice) sú v ideálnom prípade ladené tak, že od istej frekvencie hrajú všetky tóny/frekvencie rovnako nahlas, no je istá kritická, od ktorej keď ideš smerom k nižším, tak ich ten basák hra postupne tichšie a tichšie. Keď ale nevieš ako veľmi potichšie hrá tú frekvenciu ktorú udá výrobca, tak ti je ten údaj na riť. Nejakú predstavu čo je koľko Hz môžeš získať tu:
http://onlinetonegenerator.com/subwoofer.html
(kdejaké drnčanie a chrčanie ale nie sú basy, na to pozor. Keď ti to bude vydávať zvuky na 20Hz alebo menej, tak to nie sú basy, len chabá konštrukcia)

Štvrtá, veľmi dôležitá vec: veľmi podstatná je akustika samotnej miestnosti a umiestnenie subwoofera v nej, to ti vie basy úplne zabiť. Väčšinou to je tak, že najviac basov budeš mať, keď budeš aj ty, aj subwoofer v rohu miestnosti (nemusíš byť v tom istom rohu ako subwoofer).







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Subwoofer

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2013 12:24

Dunenie zapricinuje hlavne kvalita, resp. ''kvalita'' ozvucnice. Ked to je z 18mm drevotriesky bez roznych vystuzi, tak celkom urcite je prave toto na vine ako sa to drevo rozvibruje (po zaklepani na ozvucnicu by sa nemalo nic ozvat, len tvrde klopanie). Samotny reproduktor ma na tom malu zasluhu. Tie tak stracaju prekreslenie, kontury, citatelnost. Ak sa k tomu prida este zle naladeny bassreflex, tak pruser je na svete.
Ak ma nieco pokles -6dB, tak sa to da brat tak, ze -3dB je raz tolko velky pokles v hlasitosti, tak -6 je celkom hodne a tych 20Hz pri tak vysokom poklese ani nebude pocut. Zvlast ak bude rezonancia niekde na 30Hz. To mozu byt popisane kadejake kvetnate rozsahy s kadejakymi toleranciami, ale najdolezitejsia je aj tak rezonancna frekvencia. Tie kadejake pocitacove basaciky realne aj tak nezahraju nizsie ako cca 50-100Hz. Maju moc male repraciky. Fyzikalne je to nemozne. 20 kmitov za sekundu zvladnu velke a kvalitne basaky. Len aj ta cena je niekde inde (tiez treba pevnu membranu, pavuk, zaves...)
P.S. Kopa laikov ma strasne skreslene predstavy ako ma fungovat woofer. Ze to ma duniet a poriadne basovat. Z dunenia po kratkej dobe boli hlava, nici atmosferu pri pozerani ako prehlusuje vsetko (take to rozbijanie poharov v byte ked padnu vo filme kluce na zem). Spravne by mal woofer basovat v urcitych situaciach a prist necakane. Alebo ako to inak povedat. Ja co som si vyrabal subwoofer, tak mi dal poriadne zabrat pri navrhu a realizacii, ale myslim, ze sa mi to podarilo prave takto splnit. Aj vdaka kvalitnemu menicu od Seas.
KocuR, troska Ta poopravim. Nie je moc dobre davat woofer do rohu miestnosti. Do rohu ano, ale s dostatocnym odstupom. Seriozny vyrobcovia maju rozne doporucenia, ale aj v napriklad v testoch Stereo a Video, alebo Hifi (neviem ci este existuje), to bolo tych cca 30 - 50cm od stien a najlepsie umiestnene na ihlach (take tie spicate kovove ihly co sa naliepaju na spodok ozvucnice).







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.12
Prihlásený: 26.08.17
Príspevky: 167
Témy: 31
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.11.2013 14:11

Dakujem vam za odpovede dozvedel som sa aj kupec novych veci co si velmi cenim. Teraz k tym Hertzom ja som to chapal podla mojich praktickych skusenosti z kamosovym a mojim woofrom ktory mal 20 Hz a nehral tak nizko ako moj 40 Hz tak som si to vysvetlil logicky ze cim viac Hz je uvedenych tak tym nizsie basy to zahra. Lenze teraz uz chapem ze je to presne naopak cim menej Hz je tam uvedenych tak tym to zahra nizsie basy, tony. No a kamos mi tvrdil ze ten jeho sub. ma rozsah od 20 Hz len ja som zistoval a je to somarina v manuale ma napisany rozsah od 100Hz takze preto sa mi zda ze mu to menej “duni“ (podla toho co ste napisali ten kamosov woofer bude teda kvalitnejsi pretoze tiez pri filme ma taky necakany nastup a prijemny neprehlusujuci bas nie ako v mojom pripade) este som zistil ze 263 Hz je uz vlastne stredny ton a toto mi potvrdilo ako som uz pisal cim menej Hz ma woofer uvedenych tym nizsi ton zahra. Ak sa mylim opravte ma.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Subwoofer

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2013 14:23

Len cisto podla frekvencneho rozsahu zistit ako hlboko zahra reproduktor je ako zistit vykon v konoch auta prostrednictvom spotreby v litroch. Na to ako hlboko zahra reproduktor je viacej faktorov. V akej toleracii je spominany udaj. Neviem ci aj su nejake zaplatitelne basove reproduktory, ktore v pohode zahraju pri tolerancii +-1dB na 20Hz. Mas tu rezonancnu frekvenciu ktora nepusti a po nej nasleduje vysoky prepad. Je tu velkost ozvucnice. Ak je prilis mala a dokonca nema basreflex, tak brzdi tok vzduchu. Na basy hodne vplyva to, ze ako sa v ozvucnici pohybuje vzduch. Najhorsie je stojate vlnenie. Pevnost ozvucnice a jej tlmenie roznym materialom. Kvalita reproduktoru.... Je toho velmi vela. Jemu to.moze hlbsie hrwt, ale to moze byt velmi subjektivne, pretoze ked subwoofer duni, tak sa to zda, ako by to hralo hlbsie. Ta ozvucnica tiez vibruje len na urcitej frekvencii. A ten spravne hlboky bass az rozvibruje vnutornosti.
263Hz su stale basy. Stredy zacinaju vyssie. Presne frekvenciu neviem, nechcem trepnut blbost. Musel by som to pozriet.


Naposledy upravil haffen dňa 11.11.2013 14:25, celkovo upravené 1






_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.06.12
Prihlásený: 26.08.17
Príspevky: 167
Témy: 31
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.11.2013 14:24

Este taka malickost na kamosovych reproduktoroch konkretne na kabli k subwooferu je taka vecicka v manuale som sa dozvedel ze je to toroidne feritove jadro asi nejaky magnet ci co a ja by som chcel vediet naco to tam presne je ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Subwoofer

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2013 14:26

Magnet na tienenie proti ruseniu zo siete.
Podla mna moc ucinne to nie je. Ale to hovorim ako clovek co je zastancom sietovych pracok.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Subwoofer

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10615
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2013 17:23

Ady van H: keď si pozrieš môj príspevok, tak si môžeš všimnúť že som nepísal že subwoofer bude v rohu hrať najlepšie, alebo že sa tam má umiestniť tak aby sa opieral o steny.
Ďalšia vec, keď si kúpiš PC repráčiky ktoré majú subwoofer z 18mm drevotriesky/MDF, tak si vyhral, taká hrúbka je absolútny luxus. Aj také Logitechy Z5500 majú o 5mm tenšie dosky, 18mm majú steny subwoofera u Edifier S550. A táto hrúbka je absolútne postačujúca pre väčšinu menších až stredne veľkých subwooferov do 150-200W. Hučanie spôsobuje v prvom rade ladenie ozvučnice, no môže k tomu prispievať aj samotný reproduktor (ťažká membrána, slabý motor).
Hovoriť o nejakom stojatom vlnení u subwooferov je z princípu nezmysel. V subwooferi žiadne stojaté vlnenie vznikať z princípu nemôže (pozri si aká je vlnová dĺžka pri najvyššej frekvencii akú subwoofery hrajú). Tlmenie sa v subwooferoch používa z iného dôvodu.
Takisto vnútornosti nerozhýbe ani tak nízka frekvencia ako skôr rýchly bas, ale to treba skúsiť, mne napríklad rozhýbali vnútornosti viac kadejaké PA subwoofery alebo subwoofer v aute s dvoma beymami power 12 (čo sú veľmi rýchle basáky, ktoré ale nezahrajú hlboko) ako 18" subwoofer RE Audio ktorý mi vyťahoval žlté z uší. Ale to je vedľajšie...

263 už kľudne môžeme volať strednými tónmi, basmi by som to určite nenazval. Baviť sa o nejakom presnom čísle je nezmysel.

To feritové jadro nie je magnet, slúži ako vysokofrekvenčný filter.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Subwoofer

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2013 17:48

Ty asi rád chytáš za slovíčka. Poopraviť, neznamená že si napísal všetko, ale že som Ťa doplnil kde je najlepšie umiestniť woofer.
Tak ale to mi príde, ako by si ospravedlňoval ich počínanie prečo tam dávajú tenké drevo. 18mm pokiaľ nie je priečna výstuž je určite nepostačujúce. A to nehovorím teraz o tých PC woofroch ktoré vopcháš do igelitky, ale poctivých reprosústavách.
Určite to nie je nezmysel, pretože subwoofer nehrá len veľmi nízke kmitočty, ale aj vyššie basy. Záleží od toho na akú frekvenciu je seknutá výhybka... cca 150-300Hz? Pri tých satelitných repráčikoch aj citeľne vyššie. takže nič divné ak by bol naladený na frekvencie vyššie ako 1000Hz. Zas ma nemusíš presviedčať, mám toho relatívne hodne naštudované (a to nehovorím teraz o kadejakých knihách domáci kutil rýchlo a lacno, ale dostal som sa k zaujímavým knihám a materiálom - postavil som niekoľko párov reprosústav). Tak mi napíš podľa teba na čo sa používa tlmenie? Teda okrem toho, aby pohlcoval nežiadúce vlnenie?
Takže som si dal tú námahu a:
Basy - 16-350Hz (menej ako 16Hz je infra - neviem prečo si to kopa ľudí mýli s 20Hz)
Stredy - 350 - 6000Hz
Vysoké kmitočty - 6000 a vyššie.
Čiže 263Hz sú vyššie basy.

Trošku teórie:
Citácia:
Zatlmením v žiadnom prípade nemôžeme ovplyvniť akustický tlak, pretože to nie je nič iné ako zvýšený tlak vzduchu. Môžeme teda premeniť (zmenšiť) iba rýchlosť pohybu vzduchu a to trením na teplo. Ak sa utlmí pohyb vzduchu, máme potom akustický tlak v hrsti. Kde a kedy sa tvoria stojaté vlny? Ak šíriaca zvuková vlna narazí na prekážku, odrazí sa. Tá pôvodná a odrazená vlna sa stretnú. Stojatá vlna sa vytvorí, pokiaľ rozmer skrine tvorí celočíselný mnohonásobok poloviny vlnovej dĺžky. Pritom nemusia oproti bežnému mieneniu stáť k sebe steny paralelne. Vo vzťahu k dĺžke vlny (pri najhlbších basoch sa obvykle jedná o niekoľko metrov), má ľahko skosená stena len minimálny vplyv.Pri vyšších kmitočtoch a tým aj krátkych vlnových dĺžkach má skosená stena pozitívny vplyv. Prvá vlna ktorá sa môže vytvoriť leží na kmitočtoch približne 180-245Hz. Smerom nižšie sa vytvárajú menšie, resp. takmer žiadné stojaté vlnenia a tlmenie kvôli stojatému vlneniu nie je až tak potrebné.

To znamená, že všetky subwoofery ktorých deliace frekvencie sú vyššie ako cca 180-245HZ potrebujú tlmenie.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Subwoofer

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10615
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2013 18:54

V prvom rade subwoofer hrá LEN veľmi nízke kmitočty. Vyplýva to z jeho názvu. On musí hrať dosť nízko na to aby ho nebolo možné lokalizovať (čím by kazil priestorový obraz), čiže najviac do 160Hz, v serióznom HiFi podstatne nižšie (ešte aj 80Hz je veľa).

Ak máme steny s dĺžkou do 500mm, čo sú už také viac než priemerné subwoofery, tak polvlna zodpovedá nejakým 340Hz (tých 245Hz by zodpovedalo 0,7m rozmeru a to už je hodne veľká ozvučnica). Tlmením (princíp pekne vysvetlený v tom čo si citoval) vieš ale znížiť Q ozvučnice - vyhladiť peak na charakteristike a zredukovať prípadné hučanie. U bassreflexu tým ale mierne zoslabuješ to čo lezie z portu.

Inak 18mm je naozaj dostatok na akýkoľvek bežný subwoofer (<=10" repro, <=150W), samozrejme keď máš väčšiu niektorú stenu tak ju vystužíš priečkami, inak ale na takýto účel naozaj nie je potrebné používať 25mm či nedajbože viac. Z 18mm MDF som postavil viac subwooferov a rozhodne žiaden nemal problém s pevnosťou či rezonanciami.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 10 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Subwoofer

v Ostatné

1

318

21.05.2017 9:29

Andre Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Subwoofer

v Zvuk

2

869

31.10.2008 10:32

peter seal Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Subwoofer

v Zvuk

3

717

16.07.2011 19:37

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Subwoofer

v Elektronika

13

6848

06.06.2007 9:43

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Subwoofer

v Elektronika

15

1436

16.12.2009 20:41

Dewe2 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Subwoofer

v Zvuk

4

1092

14.01.2007 19:50

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Subwoofer

v Automobily, motorky

17

1686

25.03.2014 14:04

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. subwoofer

v Zvuk

24

1454

02.10.2009 10:31

1adad1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. subwoofer

v Zvuk

3

752

19.11.2007 21:36

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Subwoofer

v Zvuk

14

663

15.05.2018 20:56

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Subwoofer

v Ostatné

5

633

21.08.2011 13:24

lucas241 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Subwoofer.

v Zvuk

14

1473

24.07.2010 18:32

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. subwoofer

v Ostatné

4

809

18.12.2009 20:12

manager666 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Subwoofer ?

v Ostatné

4

597

28.12.2010 20:07

xy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aktivny subwoofer

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Elektronika

31

2446

13.06.2012 21:21

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. auto subwoofer

v Audio programy

2

796

08.01.2011 17:51

ware69 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra