Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 54 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 06.07.06
Prihlásený: 05.12.19
Príspevky: 2390
Témy: 28
Bydlisko: PL-Waw <...
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 18:17

lio04 píše:
Nechápem, ako niekomu môže byť jedno, či niekde bude lúka, alebo uránová baňa... Mne to veru jedno nie je, vážim si prírodu, pretože čistej jej je čoraz menej.. (viď aj takých, čo tam chodia sypať svoj stavebný, alebo komunálny odpad.)

Rozumných alternatív je dosť.. Vodná elektráreň, veterná, bioplyn... Len mi teraz nepíšte, že tie vyrobia energie menej, ja o tom viem.

- Co chces Zasratu plochu od pneumatik a ineho sajrajtu resp. smeti??
Alebo Podu ktora sa aspon na nieco hodi.

A k alternativam anoooo Na luke postavime Vodnu Elektraren.
A jedna vec Vodna Elektraren narobi pri stavbe viac skod ako uzitku ...
Musis maximalne Modifikovat tok vody co uplne zmeni system prirody pred aj za Elektrarnou
Dalej Stavba Vodnej elektrarne trva minimalne 4-6Rokov kvoli nej musis robit obrovske upravy terenu (vid Gabcikovo)


el mariachi ano ludia nas beru ako lacnu pracovnu silu a vzdy nas tak brat budu.
Len v rakusku je Diametralny rozdiel. Brigadnicka robi v nakupnom centre za 9Eur/h a frfle ze jej to je malo ... Slovak sa pre taky Brigadnicky plat ide roztrhat a nevidim v tom nic zle







_________________
MiniITX PC Gigabyte H61N-USB3: CPU: Intel Core i5-3470 | Memory: 8GB DDR III | GPU: MSI N760 2GD5/OC ITX | HDD: Seagate SSHD 500GB SATA III | LCD: Dell UltraSharp U2412M
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 19:35

pockaj, jak mozes zamienat pojmy "poda co sa na nieco hodi" a "uran" ?? to je trosku rozdiel nemyslis ?
gabcikovo je vodne dielo regulujuce tok nielen kvoli elektrine omg, ale hlavne kvoli zaplavam a podobne. skus to zburat, co ostane z madarska. keby madari dokoncili svoju strany dohody tak to vyzera uplne inak. btw, bol si niekedy pozriet na nejakej vodnej elektrarni na vahu a podobne ? pracujes v podniku ktory sa zaobera vodnymi tokmi ? alebo prosim ta, odkial beries informacie, rad by som si to precital + peniaze na odstavenie jadrovej elektrarne su cca v takej vyske, v akej by sa dali zafinancovat rozne ine alternativne dodavky elektriny, skus si to dakedy zo srandy nastudovat. a ked odstavis teda reaktory, kam to odnesieme ? hodime do mora ? zrecyklujeme ? omg ludia nepozerajte len na vlastne zivoty, ako to vas ovplyvni ale skuste sa trosku zamysliet, aky svet nechame nasim deckam :roll: :roll:
opakujem nech ma nikto zle nepochopi : NIE SOM proti jadrovej energii, ale vsetko s mierou a hlavne pozor na to, co sa komu povoluje a podla akych a koho pravidiel sa hra ;)
no jo, nie je v tom nic zle.. sak aj robotnik v azii ci afrike pracuje za par korun a je stastny ze ma co spapat.. ale ti sa aspon potom nestazuju, ze nemaju peniazky.. slovak sa stazuje, ale male peniaze brat bude, ale to je trosku OT debata







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 19:50

Shark NX píše:
- Co chces Zasratu plochu od pneumatik a ineho sajrajtu resp. smeti??
Alebo Podu ktora sa aspon na nieco hodi.

A k alternativam anoooo Na luke postavime Vodnu Elektraren.
A jedna vec Vodna Elektraren narobi pri stavbe viac skod ako uzitku ...
Musis maximalne Modifikovat tok vody co uplne zmeni system prirody pred aj za Elektrarnou
Dalej Stavba Vodnej elektrarne trva minimalne 4-6Rokov kvoli nej musis robit obrovske upravy terenu (vid Gabcikovo)


Prečítaj si ešte raz, čo lio04 napísal:
Citácia:
Nechápem, ako niekomu môže byť jedno, či niekde bude lúka, alebo uránová baňa... Mne to veru jedno nie


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 19:54

prandof, on to dobre pochopil, akurat pre neho asi znamena "zelena luka" to iste co "uranova bana" :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 20:19

suhlasim s Ivom...radsej nech sa ohradi (znici, vyskrtne z mapy) 10km² uzemia ako by mala ist cena elektriky hore x-nasobne (dobre viem ze jej cena pojde hore tak ci tak ale bude to ovela mensi vzrast)...ale...nesuhlasim s tym aby to tu tazili Kandania z toho nebudeme mat taky uzitok ako keby sme to tazili mi. Takto z toho budeme mat tak najviac podrbkane zivotne prostredie a politici si zase zvysia platy :lol:...v zasade nemam nic proti ostatnym zdrojom energie ale kazdy druh elektrarne ma svoje pre aj proti...
napr
Jadrova elektraren: +lacna,relativne cista energia, nevznika ziadne znecistenie ovzdusia (co robia s vyhorenym uranom to ma nezaujima...pochybujem ze to ukladaju niekde na Slovenku (a ked to hodia niekde na Novu Zem kde je vysie zamorenie ako v Cernobyle tak to mam u prdele)
-velmi mala pravdepodobnost vybuchu,draha vystavba,skladky uranu..

Vodna elektraren +ziadne znecistenie,ochrana pred povodniamy
-draha a dlha vystavba,zaplavenie velkeho uzemia,zabranovanie migracii ryb

Veterna elektraren +ziadne znecistenie
-taktiez vysoke naklady na vystavbu,nieje ju mozne postavit kdekolvek,infrazvuk

Tepelna elektraren +lacna a rychla vystavba
-znecistenie ovzdusia

takze ja som za jadrove elektrarne...aspon docasne (50-100 rokov) pokym nebude zdokonalena jadrova fuzia :D a neskor aj ainhalacia ci jak sa to pise...proste zlucovanie antihmoty z hmotou


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 20:51

Dzimbo píše:
...ale...nesuhlasim s tym aby to tu tazili Kandania z toho nebudeme mat taky uzitok ako keby sme to tazili mi. Takto z toho budeme mat tak najviac podrbkane zivotne prostredie a politici si zase zvysia platy :lol:...v zasade nemam nic proti ostatnym zdrojom energie ale kazdy druh elektrarne ma svoje pre aj proti...
napr
Jadrova elektraren: +lacna,relativne cista energia, nevznika ziadne znecistenie ovzdusia (co robia s vyhorenym uranom to ma nezaujima...pochybujem ze to ukladaju niekde na Slovenku (a ked to hodia niekde na Novu Zem kde je vysie zamorenie ako v Cernobyle tak to mam u prdele)


Kanaďania nech si robia bordel v Kanade s tým súhlasím, ešte chcú aj v Štiavnici ťažiť zlato vraj nejakou "neškodnou" technológiou (teraz keď sa tam príroda trochu spamätala po banskej činnosti a rozvíja sa tam turistický ruch). Ten urán sa skladuje u nás napr. v Mochovciach, nedávno bola o tom relácia na TA3 (Svet technológií) a som čumel koľko je stým roboty. Je pravda že atómová energia je relatívne čistá a možno aj lacná, iba tu viacej prší a bývajú hmly z tých chladiacich veží :lol:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 06.07.06
Prihlásený: 05.12.19
Príspevky: 2390
Témy: 28
Bydlisko: PL-Waw <...
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 20:57

el mariachi bol som na 4ch exkurziach od Gabcikova po mochovce ... a som rozhodne za to nech Enel dostava Zvysne bloky v mochovciach
Scorpion to dobre povedal ... Co tam chces mat Skladku Starych gum?? Alebo racej Banu na uran a neohrnaj sa tu fotkami Uranovych bani z roku 1947 lebo porovnavat technologiu z tych cias a dnesnu hmm... (Aspon GP to zboznuje)
Ano Gabcikovo sa spravilo hlavne na regulaciu toku rieky ... Hej ale aj tak Gabcikovo nieje v stave pocas povodni zbrzdit tok Dunaja na tolko aby to madari nepocitili ... A ked Gabcikovo nebolo tak kde bolo podla teba madarsko?? Docasne v Rumunsku??
Najviac nasere to ze Keby sa Dostavali Komplet Mochovce a s nimi aj Jaslovske Bohunice tak len Jadrove Elektrarne tvoria cca 70% Celkovej spotreby slovenska a zvysok bez problemu dorobia Vodne Elektrarne







_________________
MiniITX PC Gigabyte H61N-USB3: CPU: Intel Core i5-3470 | Memory: 8GB DDR III | GPU: MSI N760 2GD5/OC ITX | HDD: Seagate SSHD 500GB SATA III | LCD: Dell UltraSharp U2412M
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 21:02

Citácia:
Ano Gabcikovo sa spravilo hlavne na regulaciu toku rieky ... Hej ale aj tak Gabcikovo nieje v stave pocas povodni zbrzdit tok Dunaja na tolko aby to madari nepocitili ...


To bude tým, že polovica vodného diela chýba (maďarská strana) :roll:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 06.07.06
Prihlásený: 05.12.19
Príspevky: 2390
Témy: 28
Bydlisko: PL-Waw <...
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 21:04

prandof píše:
Citácia:
Ano Gabcikovo sa spravilo hlavne na regulaciu toku rieky ... Hej ale aj tak Gabcikovo nieje v stave pocas povodni zbrzdit tok Dunaja na tolko aby to madari nepocitili ...


To bude tým, že polovica vodného diela chýba (maďarská strana) :roll:
Ano jasneeee Sak co Vodu zastavis a ona stoji az do Aleluja.
Kazda hradza ma svoju kapacitu a tu nesmie prekrocit ci je Gabcikovo dostavane alebo nie ... Inac by si mal z Hradze Bublinu ktora sa nafukne a nechcem vediet co spravi







_________________
MiniITX PC Gigabyte H61N-USB3: CPU: Intel Core i5-3470 | Memory: 8GB DDR III | GPU: MSI N760 2GD5/OC ITX | HDD: Seagate SSHD 500GB SATA III | LCD: Dell UltraSharp U2412M
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 21:11

Gabčíkovo je sústava priehrad, tá exkurzia asi bola dosť krátka :roll:. Ešte ktým technológiám. Jediné čo sa zmenilo,že tam nebehajú chlapi s lopatami a fúrikmi, ale obrovské bagre a nákladné autá


Offline

Čestný člen
Čestný člen
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 06.07.06
Prihlásený: 05.12.19
Príspevky: 2390
Témy: 28
Bydlisko: PL-Waw <...
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 21:31

prandof píše:
Gabčíkovo je sústava priehrad, tá exkurzia asi bola dosť krátka :roll:.
Nepovies neviem :roll: Ale aj tak to nemeni to co som vyzsie napisal







_________________
MiniITX PC Gigabyte H61N-USB3: CPU: Intel Core i5-3470 | Memory: 8GB DDR III | GPU: MSI N760 2GD5/OC ITX | HDD: Seagate SSHD 500GB SATA III | LCD: Dell UltraSharp U2412M
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 21:37

prandof, konecne dakto :) s tym si ma predbehol.
shark, exkurzia je naozaj strasne malo (nech ich je pre mna za mna aj 100). pokial nepracujes v odvetvi, kde sa robi s vodnymi tokmi, tak nebudes mat sajnu ani za milion rokov a televizia ci exkurzie ti naozaj nepomozu. tam si politici a veduci vzdy narozpravaju vela a konec. nebudem to tu rozoberat, aj ked s tym prichadzam do styku takmer denne a bolo by o com rozpravat, diskusia je o niecom inom a ty jak mod by si si to mohol vsimnut.
zakladna tema bola snad urcena ako "tazba uranu kanadanmi na SR". preco slovaci, akonahle pocuju o zelenej luke (obrazne), rozmyslaju okamzite co s podou na industrialne ucely ?? akoze mame asi dost zelene okolo nas, tak nam predsa jedna bana hore-dole neublizi, ne ? co na to, ze sa na tom nabali naka zahranicna spolocnost z druhej strany zemegule ?? ved ludia budu mat aspon kde pracovat a nebudu sa tam skladovat stare gumy, ze ? ked uz sa to MUSI tazit, tak jedine dakym zo slovenska (samozrejme ne nakymi kktmi co nemaju sajn), aby sme z toho mali trosku prospech aj my. naco omg dovolit cudzej krajine u nas tazit, ked vieme, ze tu surovinu potrebujeme my, aby sme pokryli nasu energeticku spotrebu ?? ak to dame inym, mozeme sa rozlucit s hocijakou sebestacnostou pocas celeho roku (ne len pocas zimy jak rakusko keby sa dakomu xcelo spomenut toto). predajme lacno, nakupme draho :)
co sa tyka ece tych energii, nikto tu predsa nepovedal "zatvorme vsetky elektrarne a postavme tu len alternativne". jak vravim, da sa to vselijak kombinovat a povedzme casom POSTUPNE prechadzat smerom k alternativnym (hlavne s nahliadnutim do buducnosti) a nejak sa to snazit vyvazovat. ne sposob : pokryme vsetko jadernou energiou, nechajme si tu tazit cudzie staty atd atd. nexcem sa opakovat







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 21:46

Citácia:
zakladna tema bola snad urcena ako "tazba uranu kanadanmi na SR". preco slovaci, akonahle pocuju o zelenej luke (obrazne), rozmyslaju okamzite co s podou na industrialne ucely ?? akoze mame asi dost zelene okolo nas, tak nam predsa jedna bana hore


Porušili družstvá, nič sa nepestuje postavíme fabriku :hilarity:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 06.07.06
Prihlásený: 05.12.19
Príspevky: 2390
Témy: 28
Bydlisko: PL-Waw <...
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 21:52

El mariachi ... je to mozne ale aj tak Pozri si Slovenske elelktrarne a Mrkni si Vodne elektrarne a Instalovany Vykon ... Pri vonych na Vahu su priemerne hodnoty cca 40MW
A Atomove maju 880MW kazda a akurat este jedina silna Je VE Gabcikovo 720MW

Take vodne elektrarne mozem osrat ... racej jedno Gabcikovo ako 30 na Vahu A este Precerpavajuca VE Cierny Vah Ta je najvacsia 735MW







_________________
MiniITX PC Gigabyte H61N-USB3: CPU: Intel Core i5-3470 | Memory: 8GB DDR III | GPU: MSI N760 2GD5/OC ITX | HDD: Seagate SSHD 500GB SATA III | LCD: Dell UltraSharp U2412M
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 22:10

Shark NX píše:
El mariachi ... je to mozne ale aj tak Pozri si Slovenske elelktrarne a Mrkni si Vodne elektrarne a Instalovany Vykon ... Pri vonych na Vahu su priemerne hodnoty cca 40MW
A Atomove maju 880MW kazda a akurat este jedina silna Je VE Gabcikovo 720MW

Take vodne elektrarne mozem osrat ... racej jedno Gabcikovo ako 30 na Vahu A este Precerpavajuca VE Cierny Vah Ta je najvacsia 735MW


jasne, sak to ti neberiem. suhlasim ze v dnesnej dobe by nam LEN alternativne zdroje moc nepomohli, ale treba rozmyslat nad tym, co nechavame nasim deckam do buducnosti. kukni si kolko roboty, penazi atd je okolo rusenia jadrovych elektrarni atd. preto vravim ze najidealnejsie je postupne prechadzat aj na ine druhy ziskavania energii a nespoliehat sa len na jadrovu...
ide mi o to, aby ludia len slepo neprijimali informacie co idu z medii, ale aby sa trosku zaujimali blizsie problematike a mysleli aj na buducnost, ne len na to, ze teraz potrebuju lacnu elektrinu, tak proste ideme do toho... za takych 40-50 rokov budeme trpko plakat







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 22:15

Dzimbo píše:
pochybujem ze to ukladaju niekde na Slovenku (a ked to hodia niekde na Novu Zem kde je vysie zamorenie ako v Cernobyle tak to mam u prdele)
Rýdze slovenské vety, ktoré hovoria za všetko. Tebe je jedno, čo sa deje inde, veď to sa teba netýka.
Taká je a už asi aj ostane slovenská nátura, ktorá hľadí len na seba, ako jedinca.. Žiadne životné prostredie, nikto iný, len JA.. Len pre SEBA.. :cry:







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 22:21

lio04 píše:
Rýdze slovenské vety, ktoré hovoria za všetko. Tebe je jedno, čo sa deje inde, veď to sa teba netýka.
Taká je a už asi aj ostane slovenská nátura, ktorá hľadí len na seba, ako jedinca.. Žiadne životné prostredie, nikto iný, len JA.. Len pre SEBA.. :cry:

zabudol si dodat : a MOJE peniaze :lol: len aby som mal viac nez sused :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 22:33

lio04 píše:
Rýdze slovenské vety, ktoré hovoria za všetko. Tebe je jedno, čo sa deje inde, veď to sa teba netýka.
Taká je a už asi aj ostane slovenská nátura, ktorá hľadí len na seba, ako jedinca.. Žiadne životné prostredie, nikto iný, len JA.. Len pre SEBA.. :cry:

mne to neje jedno ale chap tomu ze na Novej Zemi je fakt vetcie zamorenie jak v Cerobyle...tie nase 2-3 tony uranu by tam velmi nezavazili...ked tam sa uklada odpad z celeho ruska :roll:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 06.07.06
Prihlásený: 05.12.19
Príspevky: 2390
Témy: 28
Bydlisko: PL-Waw <...
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2008 23:59

Ale no Vacsie zamorenie ako kedy ... Nezazil si nevies ... tak nesud
Dojdi si Do cerveneho Lesa ... a postoj si tam takych 20minut Mas tam ziarenie cca 20Rontgenov/h (normalne prostredie 0,14R/h) a to vsetko sposobuje pozostaly radioaktivny prach.
V normalnom prostredi Pripjatu sa to pohybuje cca 1,5R/h
Ale vo vnutri sarkofagu to je uz iny bordel ... jedno miesto 5-7R/h a druhe miesto 100R/h kde uz vysadava Dozimeter cize porovnavat Hermeticky Izolovane Skladiste Vyhoreteho Atomoveho Paliva a Cernobyl :roll:







_________________
MiniITX PC Gigabyte H61N-USB3: CPU: Intel Core i5-3470 | Memory: 8GB DDR III | GPU: MSI N760 2GD5/OC ITX | HDD: Seagate SSHD 500GB SATA III | LCD: Dell UltraSharp U2412M
Offline

Užívateľ
Užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 05.02.08
Prihlásený: 20.03.10
Príspevky: 111
Témy: 9
Bydlisko: Slovensko,P...
Príspevok NapísalOffline : 07.02.2008 10:27

Ivo Mašek píše:
Najděte si nějakou jeskyni, naučte se vařit na ohništi, svítit svíčkama, prát na valše ručně v řece, ................... :)


....hh vy cesi ste k nam dost kruty :-D bol by som zvedavy co by si robil keby vam chcu namiesto snezky postavit atomovu elektraren :-D :-D :-D







_________________
procesor-->AMD athlon 64bit 2x 4800+ (65nm);ram-->2gb ram ddrII (800mhz) 2x1gb-dual;zdroj-->400W-olytech;hdd-->maxtor 200gb (7200ot);grafika-->nvidia geforce 7800 GT 256mb;monitor-->lcd 19"philips,vstavane reproduktory;ine-->citacka kariet,dvd rw lg,...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 05.02.08
Prihlásený: 20.03.10
Príspevky: 111
Témy: 9
Bydlisko: Slovensko,P...
Príspevok NapísalOffline : 07.02.2008 10:29

jednoducho,....je to 100% ze to bude zamietnute,uz len z dovodu ekologie,aspon dufam ze nesme mi slovaci taky hlupy a doserieme si nasu rodnu zem xD.........

Greanpeace--->postarajte sa nam o to :D







_________________
procesor-->AMD athlon 64bit 2x 4800+ (65nm);ram-->2gb ram ddrII (800mhz) 2x1gb-dual;zdroj-->400W-olytech;hdd-->maxtor 200gb (7200ot);grafika-->nvidia geforce 7800 GT 256mb;monitor-->lcd 19"philips,vstavane reproduktory;ine-->citacka kariet,dvd rw lg,...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 07.02.2008 10:30

jj asi tak.. ono cloveka nikdy nic nezaujima, pokial sa kvoli tomu nebude burat jeho barak alebo nake jeho oblubene miesto, nieto ece ked sa ma daco udiat v inej krajine :) to je potom z kazdeho expert :old:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.01.08
Prihlásený: 22.02.08
Príspevky: 16
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2008 17:28

jedna vec je energia, druha vec osobne zisky firiem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
STOP URÁNU !!!!

Registrovaný: 25.07.07
Prihlásený: 27.11.14
Príspevky: 217
Témy: 38
Bydlisko: Kálnica city
Príspevok NapísalOffline : 20.02.2008 13:06

Som z Kálnice cize tazba uranu sa ma dost dotyka. Uzemie, kde by sa mal tazil uran je v lesiku oproti lyziarskemu stredisku. Tazba uranu by tu mala vyrazny dopad na rozvoj turistiky - ma sa tu stavat golfove centrum ( kusok od toho miesta kde by sa to malo tazit) a neviem kto by tu chodil keby mu popod nosom premavali tatrovky s uranom.

Neviem, kde by bola uskladnovana hlusina, ktora vznikne tazbou uranu - je to kopa zeminy. Hovoria, ze modernym sposobom sa tazi tak ze sa ta zem zaklada do tych dier no ja tomu neverim ze sa s tym dakto bude takto babrat, bolo by to casovo narocne.

Pocul som, ake to tu bolo hrozne ked tu prebiehala tazba pocas 70tych - 80 tych rokoch. Stary ludia si to pamataju. Viem, nemozem porovnavat to co bolo pred 30tymi rokmi a co je teraz. Aj tak si myslim, ze tazba zavisi len od nasich politikov a tej kanadskej firmy.

Taka mala obec ako sme my pripadne okolite obce si myslim ze to nemozu ovplyvnit pokial to bude vlastne celosvetovy zaujem kedze uran je treba a pokial mozno za co najlacnejsi peniaz.

Chyba je vo svete. Skor ako sa zacal svet takto brutalne rozvijat sa mal brat ohlad na prirodu, lebo ta je zakladom. Lenze clovek je taky, chce stale viac a viac a je nenazrany a preto na to raz doplati cely svet.

Obci tie peniaze co za tu tazbu dostane nestoja za to. Rozbiju cesty a zdevastuju prirodu. Blizko loziska je aj chatova oblast. Je tam okolo 100 chat(mozno viac), neviem kto z vas by chodil na chatu, kde sa kilometer od nej tazi uran. Turisticky ruch by sa tu uplne znicil.

Kto chce, nech si precita dobry clanok o tejto teme na http://www.nove-mesto.sk/novinky-detail-sk/tak-co-bude-sa-tazit/ a kto chce lepsie pochopit obavy ludi nech si pozrie video z verejneho zhromazdenia ludi na http://www.kalnica.sk cast videogaleria


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 54 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejde STOP

v Obchody, reklamácie a právo

12

2479

02.02.2014 19:53

Kraliček Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stop reklamam

v Bezpečnosť a firewally

13

1838

10.05.2009 16:12

psichac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stop XAM

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

38

1639

04.11.2013 20:48

Toman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stop: 0x000000F4 (...)

v Ostatné

4

401

08.05.2013 9:44

lorDoom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stop code

v Notebooky a netbooky

2

295

24.01.2023 17:02

Emig Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. STOP - DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

v Operačné systémy Microsoft

1

1624

11.10.2005 21:25

Intelman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. .gif play/stop

v Ostatné

4

593

28.02.2017 13:44

Ryxwaer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BSOD alebo stop error

v Operačné systémy Microsoft

6

606

06.05.2006 21:39

Intelman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Play a Stop MP3

v HTML, XHTML, XML, CSS

0

408

06.04.2012 20:35

pecado Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stop stahovaniu z rapidshare

v Sieťové a internetové programy

8

572

18.03.2009 13:39

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chybová hláška stop: 0x4

v Operačné systémy Microsoft

4

455

30.11.2007 18:52

brano Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. stop c 0000221 chyba

v Operačné systémy Microsoft

5

263

19.11.2016 21:02

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CHYBA stop: 00x000.... vypnutie win.

v Operačné systémy Microsoft

0

380

03.08.2008 9:24

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zobrazenie viacerých stôp na CD

v Operačné systémy Microsoft

2

317

08.06.2010 13:46

puramushu Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. STOP:c000021a (FATAL System ERROR)

v Ostatné

6

2107

28.02.2010 8:56

marcel953 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zostava na non-stop stahovanie

v PC zostavy

13

805

10.05.2009 12:41

Mike_99 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra