Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2009 15:59

Cital som jeden članok a tak ma dostal ze ho tu napíšem:
Začal by som tým, ako ja si spomínam ako som hokej a šport od malička vnímal a myslím, že tak ho vníma väčšina ľudí. Je to nádherný šport v ktorom išlo (zámerne píšem IŠLO) o to aby zvíťazil lepší, aby sa ľudia hokejom bavili, tešili sa z neho, rozprávali sa všade o tom aké pekné zápasy videli, aké krásne góly padali. Malí chlapci od malička snia o tom, ako sa stanú hokejisti, lepia si plagáty po stenách, jednoducho je to šport číslo jedna.
Lenže postupom času neviem či tým že ja starnem a vnímam veci inak, sa pomery v hokeji menia, myslím, že sa naozaj menia a nie je to tým ako to vnímam. Mám okolo seba veľa ľudí ktorí v hokeji pôsobili alebo pôsobia s ktorými veľmi často diskutujeme o tom čo sa na Slovensku deje a z nich niektorí s hokejom skončili z dôvodu toho, čo sa v ňom deje. Ono chce to obrovské úsilie, strašne veľa času stať sa hokejistom, no ani to už dnes nestačí, určite pôsobí veľmi ubíjajúco a degradujúco ak človek celý život za niečím ide, má na to, no aj tak to dosiahnuť nemôže, pretože tak o tom rozhodli iní. Mladé talenty nemôžu hokej hrať aj keby boli akokoľvek úspešný a lepší ako spoluhráč na rovnakom poste, ktorý je tlačený, jednoducho je to dané a dá sa s tým urobiť niečo iba v tom prípade, ak má chlapec z chudobnej rodiny naozaj obrovský talent a takéto talenty sa rodia zriedkavo, možno raz za sto rokov (Žigmund Pálffy). Ja viem o čom hovorím keďže ja som môjho malého brata nosil každé ráno o siedmej v Nitre do prípravky, ale keď som videl tých chlapcov ktorí tam s ním trénovali, mali hokejky za päť tisíc a korčule za šesť, videl som ako po tréningu skupina rodičov veselo diskutuje s trénermi a samozrejme vzťah trénerov k deťom týchto rodičov bol diametrálne odlišný ako k ostatným, povedal som si že radšej s ním budem chodiť na flautu ako by mal chlapec desať rokov drieť a nakoniec zistiť, že z neho hokejista byť nemôže pretože otec s mamou nedávali dosť penazí. Dovolím si povedať, že v súčasnosti slovenské klziská brázdi minimálne 30–40 % pudingových detí, teda protekčných a to tu máme ešte generáciu hokejistov odchovanú za iných pomerov a iným prístupom, ktorí tvoria ten zvyšok a postupne sú nahradzovaní mladými z ktorých väčšina na to nemá. Je predsa logické, že ak chlapec, môže byť akokoľvek ľavý a netalentovaný, dostáva priestor od 17–18 rokov v extralige a korčuľujú vedľa neho denno denne hokejisti ktorí to ozaj vedia, tak sa musí niečo naučiť aj keby je totálne drevo.
Predávanie zápasov je asi dávno obohraná pesnička. Ja by som na to pridal svoje stanovisko, čo ja o tom viem. Mal som nejeden raz v potúženej nálade rozhovor s jedným nemenovaným profesionálnym extraligovým hokejistom na túto tému, ten rozhovor trval vždy minimálne dve-tri hodiny. Prešli sme všetkým ako je to v Čechách, ako je to na Slovensku. Tipuje sa všade, len na Slovensku je to oveľa okatejšia ako napríklad v Čechách a už to vie aj malý chlapec. Je normálne že hokejisti z každého mužstva sa dajme tomu raz za dvadsať kôl dohodnú a natipuje sa celé kolo…všetky výsledky ktoré sa v ten deň na Slovensku hrajú. Keď Nitra skončila prvá v základnej časti mali sme sériu domácich zápasov v ktorých sme päť krát po sebe remizovali, každému bolo jasné že to nemôže byť náhoda. Vtedy som rozmýšľal kam môže siahať chamtivosť ľudí, keď mužstvu sa darí, chodí plný štadión, ľudia hráčov milujú, sú ich modlami, všade v celom meste sa rozpráva len o hokeji, peniaze sú na účtoch, no oni napriek tomu dokážu s chladnou hlavou natipovať zápas a pustiť ho…kde je v tomto prípade nie len športový duch, ale aj ľudskosť… Ale ono je to všetko dané asi charakterom ľudského druhu, ktorý jednoducho priahne po peniazoch a potrebuje ich mať stále viac a viac…
Ja ako fanúšik ktorý chodí na hokej 15 rokov na každý zápas, ak môže, stále viac a viac strácam chuť sa na ten hokej pozerať… a nie je to dané úrovňou hry, tá nikdy na Slovensku nebola oslnivá, je to dané tým, že každý logicky rozmýšľajúci človek vidí, že to čo sa deje, už nemá so športom vôbec nič spoločné. Hokej ako šport stráca na Slovensku význam, robí sa už len kvôli tomu, že sa v ňom točia veľké peniaze. Fanúšik, ktorý má plat 7 000 korún mesačne a jeho jediným potešením v týždni je kúpiť si lístok a ísť povzbudiť svoje mužstvo, už absolútne nie je na prvom mieste, dokonca by som povedal, že je na poslednom. Myslím že nepotrvá dlho a šport vo svete stratí úplne svoj pôvodný význam, význam súťaženia… Ono dalo by sa o tomto rozprávať veľmi veľa, ale je to asi stále to isté dookola, príhody ktoré poznám a veci ktoré sa konkrétne dejú nechcem všetky zverejňovať…dúfam že aspoň niečím môj názor obohatí túto stránku.
A MOJ NAZOR JE TU: mame sport presne taky, aka je aj spolocnost. Ludia cakaju, ze politici, novinari, sportovci, rozhodcovia budu cestne a poctivo pracovat ... lenze ... velakrat ti isti ludia nepracuju poctivo a cestne v svojich zamestnaniach ... kradnut a podvadzat je dnes bezne, ak aj podvodnika ci zlodeja (omylom?) chytia nasi skorumpovani policajti, prepustia ho skorumpovani sudcovia ci prokuratori. Mame zakony, ktore su derave, v spolocnosti sa deju obrovske nepravosti a my vsetci mlcime. Nikto sa neozve, nikto proti tomu nic nerobi. Ak niekto zorganizuje nejaky protest ci demonstraciu, pride mu tam 10 - 20 ludi, ak vobec pridu ... a to, ze my ako spolocnost to tolerujeme (pretoze sme rezignovali), posmeluje grazlov (aj tych v najvyssich statnych funkciach) k dalsim grazlovstvam. Pozri sa na nas dvoch.

Ale ako tuto situaciu (v nasom sporte ci spolocnosti) riesit ... veru netusim ... Slovaci nikdy neboli extra akcny narod, a dnes mam pocit, ze vacsina z nas uz nacisto rezignovala ...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
SPORT

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 02.03.2009 19:57

No ja to vidím tak, že ten šport u nás sa síce hrá za peniaze, ale jeho aktéri poväčšinou nie sú skutoční profesionáli. Rovnako manažment klubov. Všade vo vyspelom svete je to biznis pre ľudí, pretože sú to práve masy ľudí, ktoré dokážu klubom zarobiť peniaze (na vstupnom, televíznych právach, reklamách, klubových predmetoch). Možno na Slovensku nie je dosť ľudí, ktorí by svojimi peňaženkami prebili hráčske zárobky z tipovania, a tak hráči tipujú a teda hra nie je zaujímavá a potom klesá návštevnosť tak sa ešte viac tipuje a tak ďalej.

Dnes na Slovensku panuje taká čudná nálada, máme síce slobodu a tučné zárobky, ale takmer nikto sa nestará o korupciu, či už v politike, športe, súdnictve, zdravotníctve... Mám také tušenie, že to raz skolabuje.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.03.2009 16:19

Nečítal som ten dlhočizný článok len som zahliadol, že "Myslím že nepotrvá dlho a šport vo svete stratí úplne svoj pôvodný význam, význam súťaženia… " stýmto vôbec nesúhlasím. Hokej je šport, kde treba dať na začiatku vela penazí do vybavenia, ale sú športy kde nepotrebuješ nič a môžeš sa nakoniec dostať na špicu. Ja osobne hrávam stolný tenis a vypracoval som sa do 4.ligy bez toho, aby rodičia vedeli že viem hrať pingpong. Kúpil som raketu za 2600 a to je všetko čo som platil. A hrám pre radosť a potešenie. Ked ide do tuhého (napr aj ked hrám za školu) tak proste nestrácam hlavu a snažím sa podať maximum. Individuálny šport ako tento sa síce nedá porovnať s hokejom, proste všetko záleží na mne a mojich schopnostiach (trochu aj na šťastí ked dám "prasa"-lopta padne na hranu stola), ale šport tu bude vždy pre potešenie a chuť súťažiť. Ach, teraz by som si hned dal nejaký poriadny match!


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.03.2009 16:51

jasne aale hovorim o korupci v hokeji,futbale, jasne ze vo finale nikto nekupuje ale napr. zapasy: ZILINA-kezmarok alebo SNINA-SPISSKA NOVA VES ....0:0 az do konca len aby zarobili na stávkach ! A ide o to ze mladi v hokeji sa nedostanu nikde lebo pride nejakeho chlapca bohaty tatink,pokeca s trenerom a je to!samozrejme ze sa dostanu aj poctivý no uz dost talentov skoncilo pre toto!


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.03.2009 17:34

Tak stymto som sa este nestretol, ale...vsimol som si napriklad ze pri sutaziach v stvrtej lige vsetci hraci nadavaju ked sa im nedari (trafit na stôl) a su riadne nastvany. A cim ides do vyssej sutaze, tym su hraci slusnejsi. To je o profesionalite. Možno si sa s tym stretol.

Myslim že korupciu by mali nejako zlikvidovať. A diváci by mali byť na prvom mieste.

Neviem či sa na šport pozeráš z pohladu pasívneho diváka, alebo aktívneho športovca. Cim viac divakov mam tym lepsie sa mi hra. Vacsinou ten kto vie hrat efektne pre divákov, ten aj vyhrá zápas. :guard:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.08
Prihlásený: 07.04.09
Príspevky: 231
Témy: 18
Príspevok NapísalOffline : 09.03.2009 19:18

Korupciu pri dnesnich ludoch nezlikvidujes...Dnesny ludia su sviniary neviem co by si robil keby si dostal 5 min za hakovanie a nic si nespravil potom by si zacal....


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.03.2009 8:06

To je svata pravda. Ak chces sportovat, choj do USA. To je zem slobody, nie? :D


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ŠPORT

v Šport a pohyb

24

992

20.08.2011 15:15

BrumikPE Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. FIIT- sport

v Vzdelanie, štúdium, škola

2

489

31.05.2014 14:41

lukac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xiaomi Yi Sport

v Ostatné

6

464

12.10.2015 21:50

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slúchadlá na šport

v Ostatné

5

1675

15.03.2009 13:23

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. xml feed šport

v HTML, XHTML, XML, CSS

0

288

08.10.2014 16:33

account23 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sport 1/2

v Ostatné

4

440

05.08.2020 22:30

fAk3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HP Sport Backpack

v Notebooky a netbooky

0

484

29.05.2008 7:38

Don_Pipino Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. TW sluchadla na sport

v Ostatné

0

213

08.11.2020 14:09

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Crucial Ballistix Sport Grey

v Predám

3

711

08.06.2019 18:49

citronik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky sport praktizujete / sledujete?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Krčma

111

7979

06.10.2015 4:25

Pistuk_14 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Wireless sluchadla na sport

v Ostatné

11

508

21.04.2017 9:09

vrabec Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. sluchatka na sport aj normalne pouzitie

v Ostatné

1

454

19.10.2010 15:57

Victorious_ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hra pre PS4: Gran Turismo Sport

v Predám

0

232

10.02.2020 1:12

Trty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: 16Gb ram Crucial Ballistix Sport LT

v Predám

0

280

03.06.2021 11:25

DAVE1979 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NOKIA 5500 SPORT a prvy cyklus nabijania

v Mobilné zariadenia

7

1158

21.11.2007 7:40

Nergal Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nokia 5500 Sport a podpora pamäťových kariet

v Mobilné zariadenia

0

887

07.08.2007 15:35

PLaYeR Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra