Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 27 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 01.03.22
Príspevky: 224
Témy: 39
Bydlisko: Dlhé Pole
Príspevok NapísalOffline : 19.12.2011 18:13

Zdravim.
Chcem priatelke na vianoce kupit nove sluchatka.Kupovat budem v www.ediscomp.sk
Ktore z tychto by boli najlepsie?
- http://www.ediscomp.sk/produkt/Creative ... -16677689/
- http://www.ediscomp.sk/produkt/SONY-slu ... 896763036/
Pripadne hociktore ine z tej stranky v cene 20-25€


Offline

Užívateľ
Užívateľ
sluchátka (štuple)

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.12.2011 18:40

http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/e ... K321-biele
Postovne nieje vela dokopy ta to víde 25 oči.







_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 01.03.22
Príspevky: 224
Témy: 39
Bydlisko: Dlhé Pole
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.12.2011 19:45

z tych dvoch ktore som dal ja sa ktore viac oplatia?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
sluchátka (štuple)

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.12.2011 19:55

Ani jedny by som si osobne nekúpil...už len koli tomu že ich robi firma ktora vyraba pomaly od pracky az po cedečka....
Holke to bude asi tak ci onak jedno, tak jej kup nieco designove....kvalita bude tak či onak nahovno.







_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 18722
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 19.12.2011 20:05

Pre nenáročného obyčajného poslucháča sú EP630 dobré slúchadlá... smutné je že pred 3 rokmi som ich kupoval za 11 eur a dnes stoja toľko čo stoja.. a dosť často sa kazia, mne vydržali donedávna kedy prestalo ísť pravé slúchatko... no to som jeden zo šťastnejších







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
sluchátka (štuple)

Registrovaný: 27.09.07
Prihlásený: 19.11.21
Príspevky: 373
Témy: 14
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 19.12.2011 20:12

Ja by som tie AKG-čka nekúpil. Zvuk majú síce dobrý, ale spracovanie nič moc. Veľa ľudí ich dávajú reklamovať kvôli tomu, že nehrá jedno zo slúchadiel. Nie len, že som sa o tom dosť po fórach dočítal, ale som sa aj osobne pýtal kamošov, čo mali tie slúchadla, obidvom do 3 mesiacov prestalo hrať jedno slúchadlo.
Ja som mal tie EP-630 a v tej cene sú super, roztrhol som na nich kábel keď som nemal trpezlivosť ich vymotávať z tašky a nasilu som ich vytiahol. Teraz mám Jays a-jays (hrajú o dosť lepšie ako creative), ale mi už 2x za 3/4 roka odišli pri jack-u, tak začínam pochybovať o ich kvalite.
Tie Sony som nepočul, takže neviem porovnať. Rád by som však tiež vedel, ktoré z tých dvoch sú na tom lepšie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
sluchátka (štuple)

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.12.2011 20:24

Ja som tie AKGčka mal a je pravda že jack je velmi nachylny na poskodenie.
Ale 2 zimy som ich nosil pri lyžovaní a pod. a držali až kym som neodpasol nausniky....
A povedzme si, čo čakať za tuto cenu....







_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 01.03.22
Príspevky: 224
Témy: 39
Bydlisko: Dlhé Pole
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.12.2011 17:46

ok a nieco s kvalitnejsim spracovanim ale nie so super kvalitou zvuku?Jej nepojde nejak o kvalitu zvuku ale skor o to aby tie sluchatka neodisli po dvoch mesiacoch....


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.08
Prihlásený: 03.03.19
Príspevky: 268
Témy: 58
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2011 17:57

Ja som si nedavno kupil Jays a-Jays One a som nadmieru spokojny. Sice nie su farebne ako chameleon, ale zvuk maju za danu cenu velmi dobry, kvalita super, stuple su z jemneho silikonu. Vyraba ich svedska firma http://www.jays.se/ ktora sa zaobera vyhradne vyrobou sluchadiel.

http://sluchadla.heureka.sk/jays-a-jays-one/

Takto vyzera balenie
http://3x.cz/di-N14P.jpg


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 17.01.2012 21:46

zdravim, dnes som si kupil Creative EP 630 a po chvile pocuvania mam z nich cudny pocit

to ze mi zapchaju usi skoro hermeticky som ocakaval, aj to ze ked sa dotknem kabelu tak to hned v uchu pocujem, ale ked si pustim hudbu tak je zvuk taky divny dunivy, v porovnani s peckami (neviem ako to na SK volat, v CZ to volaju pecky) je basy naozaj citit, nemal som predtym v uchu nikdy ziadne stuple ale neviem co si o tom mam mysliet, je to normalne? ze je zvuk ako keby som ho pocuval pod vodou? a to niesom ziadny audiofil
ono pecky mi moc nevyhovuju lebo drviva vacsina co som mal v uchu mi vypadava, mam asi nejake blbe usi ehehh, ale tak kazdy ich ma ine, tieto spunty Creative maju 3 velkosti nadstavcov a ta stredna mi sadla, ked si ich dam do ucha tak to krasne zapcha zvukovod a aj celkom drzia, urcite viac ako pecky takze mi to celkom aj vyhovuje, aj ked mam v uchu stale pocit ze tam mam vodu, a tiez mam pocit ze je tam vacsi tlak/podtlak na bubienok, po hodine pocuvania ma zacalo boliet lave ucho, ale mozno to bude aj tym ze som hudbu pocuval na najvyssej hlasitosti asi pol hodinu (kvoli vyskusaniu)

takze mi mozete odporucit nieco ine? alebo sa pokusim na ne zvyknut a ked nie, tak ich pojdem zajtra pripadne pozajtra vratit?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
sluchátka (štuple)

Registrovaný: 19.12.07
Prihlásený: 07.03.24
Príspevky: 520
Témy: 76
Bydlisko: Luzern (CH)
Príspevok NapísalOffline : 17.01.2012 22:00

Osobne by som nikdy nekupil sluchatka typu Creative, Logitech a co ja viem aké značky ešte. Mal si radšej zainvestovať buď do Sennheiser, Akg alebo Koss. Myslím že tie tvoje Creative hraju presne tak ako Crative sluchátka hrajú. Predaj ich a kúp si niečo čo aj hrá ako sluchátka. Nehovorím ti to v zlom :)
Myslím že by ti vyhovoval napr. TENTO, osobne mám model CX300 ale predčia dokonca aj Sennheiser MX90vc(tiež ich mám doma), čo je asi 2krat drahší. Má ale pomerne hutné basy.







_________________
MB:Asrock Z370 Extreme 4 ; CPU:Intel Core i5-8600K ; CPU COOLER:Noctua NH-D15 ; RAM:G.Skill Ripjaws V DDR4 2x8 GB 3200MHz CL12 ; GPU:Gainward GeForce GTX 1060 6144MB ; PSU:Super Flower SF-650P14XE ; SDDSystem:Samsung 970 EVO 250GB M.2 NVMe SDD1:SAMSUNG 860 EVO 500GB ; HDD2:WESTERN DIGITAL Caviar Blue 500GB ; Case:Cooler Master HAF 922 ; Fan:3x ARCTIC Fan Pro 2 L TC ; Monitor:LG IPS235p
Notebook:Macbook Air 11'
Sound: Harman Kardon Soundstick III ; Audio Technica ATH-M50x + Axe I/O
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 18.01.2012 5:11

sorry ale este raz vravim ze niesom nejaky audiofil a myslim ze je pre mna zbytocne investovat hoci aj tych 30 eur len do sluchatok, co je mozno podla niekoho minimalna suma, ja mam ine priority nez sluchadla a keby mi kamos nepovedal nech si kupim ine (on ma nejake derahe Kossy), tak by som origo sluchadla k iPodu povazoval za "vcelku slusne", ktore su podla audiofilov vysmech
predpokladam ze aj ty si audiofil, ako citam posledny riadok tvojho podpisu, nechapem z neho ani slovo ale vyzera celkom kruto hehe

vychadzal som z recenzii podla ktorych su tie creatie ep 630 dost vychvalovane, napr. tuhttp://forum.avmania.e15.cz/viewtopic ... 54971&sid= a v porovnani so Sennheiser cx300 su skoro rovnake
ale aj rozne inee recenzie po celom internete, podla ktorych je to vela muziky za malo penazi
http://itsmefrankie.com/2010/05/recenzi ... ve-ep-630/
http://www.dreamface.net/modules.php?na ... le&sid=245
a aj v tomto topice vidim ze par ludi vravi ze za 15 eciek len tazko dostanem nieco lepsie

pytal som sa skor preto, ze ci to nieje konstrukciou sluchadiel, teda ze su to stuple, lebo nikdy predtym som stuple nemal a mam z nich divny pocit, predpokladam ze s peckami by som nikdy necitil tie basy tak ako so stuplami, co je fajn, ale na druhu stranu je cely zvuk doslova hlboko zasadeny du ucha
a tiez , ci ked si uz kupim napr. tie Senny cx300/cx270, ci bude nejaky rozdiel lebo podla recenzii nie, jedine ze by som si kupil teraz aj napr. cx270 a potom jedny z dvoch vratil

// pridané po 1 minúte od posledného príspevku

navyse, prave na nich pocuvam hudbu, a po pol hodine mam pocit v usiach ako keby som sa potapal a citim ako keby som chytal nadchu, je to normalne?

// pridané po 3 hodinách 48 minútach od posledného príspevku

objednal som si prave tie sennheisery cx 270 co si napisal, predpokladam ze je to nieco blizke k sennheiser cx 300, paci sa mi na nich ze ma zahnuty jack a tym su menej nachylne na poskodenie, aspon mi to tak pripada (tie creative maju rovny jack), dufam ze vo stvrtok dojdu a uvidim rozdiel, ak bude rozdiel minimalny, tak vratim sennheisery, ak bude poriadny rozdiel tak vratim creativy ..a mozno sa naseriem a vratim obidvojo a budem pouzivat tie defaultne od iPodu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
sluchátka (štuple)

Registrovaný: 19.12.07
Prihlásený: 07.03.24
Príspevky: 520
Témy: 76
Bydlisko: Luzern (CH)
Príspevok NapísalOffline : 18.01.2012 14:54

Osobne nechcem urážať pánov ktorý tieto recenzie robia, ale skúšať slúchadlá na týchto ,,mašinách,, čo tam mali je dosť o ničom. Myslím že každá testovacia zostava by mala obsahovať niečo čo je v skutku na vyššej úrovni. Myslím tým buď to nejaký kvalitný vintage zosilovac alebo niečo čo sa ,,blíži k high-endu,,. Samozrejme treba to porovnávať aj na lacných veciach, ale z :shit: ti nikdy dobrý zvuk nevylezie a tým pádom to nemáš ako vedieť opísať a porovnať. Ja som používal iPod nano 1generácie a spomínane Senny. Vopchal som ich do nejakeho mpman(mp3 prehrávač) a hralo to tak isto na :shit: ako slúchadlá ktoré boli k tomu mpman-u pribalené. Tie však po pripojení do iPodu hrali rovnako na :shit: ako na mpmane. Takže z toho vyplýva, že skúšať niečo na doslovne zlom zariadení nemá význam pokial v skusobnej zostave nemas nieco z coho uz lezie ,,ozajstný zvuk,,.

S tou nádchou a potápaním či ako si to popísal som sa ešte nestretol. Neviem aký z toho môžeš mať pocit. Osobne som tie Creative nikdy nepočul tak neviem. Ale ako si sám písal, odkúšaš a uvidíš. Uprimne povedane sluchadla by sa mali kupovať tak že si ich vypočuješ. Nie však každý má tú možnosť. Urobil si správne, budes mat doma dvoje sluchadiel. Strčíš ich do playera a uvidíš ako hrá jedna a ako druhá.

Mimochodom to čo mám v podpise je už pomerne staré. Čo je na úrovni sú jedine tie I.Q a Visaton Sub. Magnat je stredná trieda, ktorá ale napriek tomu hrá krásne. To treba počuť :)

Dúfam ale že som ti správne poradil. Ak nie tak sa ti ospravedlnujem ale na dialku sa to jednak ani nedá a vieš, je to tak, že každý máme na slúchadlá iný nárok. Nejde tu ani o tú audiofíliu, ktorou ja naneštastie netrpím, nakolko pojem audiofília začína niekde úplne inde ako mám ja v podpise :) To že v obchode k niečomu napíšu audiofília, neznamená že sa jedná o audiofíliu. Pre mna osobne audiofília začína pri reproduktoroch Sonus Faber, Focal , resp. Bowers & Wilkinson krmený elektrónkovým zosilovacom Vincent. Ale zase to je už niekde inde ako je zdravý rozum.







_________________
MB:Asrock Z370 Extreme 4 ; CPU:Intel Core i5-8600K ; CPU COOLER:Noctua NH-D15 ; RAM:G.Skill Ripjaws V DDR4 2x8 GB 3200MHz CL12 ; GPU:Gainward GeForce GTX 1060 6144MB ; PSU:Super Flower SF-650P14XE ; SDDSystem:Samsung 970 EVO 250GB M.2 NVMe SDD1:SAMSUNG 860 EVO 500GB ; HDD2:WESTERN DIGITAL Caviar Blue 500GB ; Case:Cooler Master HAF 922 ; Fan:3x ARCTIC Fan Pro 2 L TC ; Monitor:LG IPS235p
Notebook:Macbook Air 11'
Sound: Harman Kardon Soundstick III ; Audio Technica ATH-M50x + Axe I/O
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2012 0:30

tak nevsimol som si dostupnost tych sennheiserov na alze, pise sa ze by mali naskladnit az zajtra, cize v piatok by mohli byt u mna predpokladam, ak pojde vsetko hladko

ked si zapcham usi prstami, tak to je uplne ine ako sluchatkami stuplami, este uvidim ci si na to zvyknem, budem sa snazit co najcastejsie najblizsie dni pocuvat hudbu, cital som vsak nazory ze niekto ma problem s orientaciou a podobne, fakt sa tomu nedivim, nastastie ja problem s orientaciou nemam, ale napr. pri realnom potapani mam problem s vyrovnanim tlaku, tak aj tym to moze byt

to ze si poradil Sennheisery to je v pohode, vsak vyskusam a uvidim no, som vdacny za kazdu radu, keby som si nevyskusal mozno by som dlho mal blby pocit zo seba ze som si kupil zle sluchadla Creative a podobne vycitky, skoda ze takto vyjebavam s alzou ale tak nemam inu moznost hh, oni si tych par eur ani nevsimnu no je fakt tazke si vybrat sluchatka bez toho aby som si ich vyskusal :)

za poslednych par dni som si vsak celkom zvykol na ten zvuk, dalsi kamos (nie audiofil) ma nejake Kossy za 6 eur a hra to o poznanie horsie, mozno som bol len zvyknuty na sunty a teraz neviem ocenit kvalitny zvuk hh, no ked budem mat obidvojo sluchadiel doma bude lahsie ich porovnat :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
sluchátka (štuple)

Registrovaný: 19.12.07
Prihlásený: 07.03.24
Príspevky: 520
Témy: 76
Bydlisko: Luzern (CH)
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2012 7:58

Vidíš, sám si napísal že si bol zvyknutý na sunty :) Je to zase aj o zvyku. Alza ťa nebude mať velmi v láske, ale tak čo už :D Uvidíš piatok, popočúvaj viacej žánrov a potom posúď. A samozrejme daj mi/nám sem vedieť ako si to zhodnotil ty sám :)







_________________
MB:Asrock Z370 Extreme 4 ; CPU:Intel Core i5-8600K ; CPU COOLER:Noctua NH-D15 ; RAM:G.Skill Ripjaws V DDR4 2x8 GB 3200MHz CL12 ; GPU:Gainward GeForce GTX 1060 6144MB ; PSU:Super Flower SF-650P14XE ; SDDSystem:Samsung 970 EVO 250GB M.2 NVMe SDD1:SAMSUNG 860 EVO 500GB ; HDD2:WESTERN DIGITAL Caviar Blue 500GB ; Case:Cooler Master HAF 922 ; Fan:3x ARCTIC Fan Pro 2 L TC ; Monitor:LG IPS235p
Notebook:Macbook Air 11'
Sound: Harman Kardon Soundstick III ; Audio Technica ATH-M50x + Axe I/O
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 18722
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2012 8:10

EP630 majú dunivý zvuk, maju dosť výrazné basy, no to môžeš očakávať od každých štuplov.... to že ti uzavrú ucho a vytvoria odlišný tlak v uchu ma za následok zváraznenie basov... doporučujem basy trošku stiahnuť v ekvalizéri (ak ho máš).. no ako vravím je to normálne... a ako laik môžem povedať že rozdiel medzi EP630 a tými Sennheiserami na Nokii 5800 som nejak nezaznamenal... hrajú rovnako...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2012 11:47

no toto presne som chcel Cirky pocut, ze je to u stuplov normalne :lol:

ekvalizer nerad pouzivam lebo sa v tom nevyznam tak neviem odhadnut co je dobre, kazde custom nastavenie vo mne vyvolava pocit ze je to ochylene od normalu a ze je to skreslene heheh, hudbu navyse pocuvam v PC vacsinou na Zune playeri a ten nema equalizer ako som zistil nedavno :wail: ...ale hlavne kvoli tomu, ze ked vytiahnem sluchadla, alebo tma strcim nejake ine, tak musim equalizer vypnut, resp. nastavit na iny styl

paci sa mi ale na stuploch to ze ked si nimi zapcham usi, tak staci mala hlasitost a hudbu si uzijem a zaroven nevnimam okolity svet :) ..ale nejak som si fakt na ne zvykol za posledne dni

no uvidim teda co tie Sennheisery a dam vediet, no urcite si ich musim skusit lebo by som si vycital furt ze som si zle sluchadla kupil hehhh ..ja som uz raz taky

alza je otvorena od osmej do osmej od ponedlka do nedele, takze fajn aj cez vikend sa da prist po ne ak nedojdu v piatok


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 14:07

tak sennheisery uz mam doma, dojmy mam take, ze na prvy pohlad je vidno ze su drahsie, koncovka je spravena kvalitnejsie, obidve su pozlatene, aj creativy aj sennheisery ale u senn je koncovka urobena odolnejsia a myslim ze viac vydrzi

taktiez kabel od koncovky ide jeden hrubsi, u creativ je kablik zlozeny z dvoch malych a je vacsia sanca ze sa zlomi skor, a taktiez je viac ohybny co pomaha tym skriatkom ktori nam vo vrecku zamotavaju sluchatka do klbka, senn ma koncovku zahnutu (k notebooku je to lepsie ale ako tak rozmyslam tak k iPodu sa mi hodi viac rovna), v tom mieste kde sa kabel rozpaja na dva, myslim to Y tak tam to ma tiez senn kvalitnejsie, ten spoj je mohutnejsi a urcite viac vydrzi, aj ked sa mi nepaci ten napis modelu na tom spoji ...od toho Y spoju je dalej kablik u obidvoch sluchatok rovnaky, teda myslim hrubku

dizajn samotnych sluchatok (to co sa pcha do ucha) je podobny a obidva sa mi pacia, gumene nadstavce sa mi zdaju vsetky rovnake, obidvojo ich maju 3, maly stredny velky a tie stredne mi sedia, su rovnako makke a neni medzi nimi ziadny rozdiel, ked dam dole ten gumeny nadstavec, tak tie repraciky pod nim su u obidvoch sluchatok presne rovnake, uplne identicke

- teraz zvuk, to hlavne ma zaujimalo - nemam momentalne rozdvojku k sluchatkam, chcel som si dat jedno sluchatko do ucha z kazdeho typu a tak pocuvat, ale doma budem az zajtra, tak to skusim s tou rozdvojkou zajtra, taktiez ipod momentalne nemam u seba a az zajtra budem mat, tak pocuvam zatial z notebooku, NA PRVY POHLAD sa mi zda zvuk UPLNE ROVNAKY - som audiolaik a preto rozdiel nevidim, resp. ak je tam aj rozdiel, tak nieje viditelny, co je vlastne dobre, lebo aspon viem ze tie creativy nehraju teda zle, rozdiel je len v "konstrukcii", mozno by niekto skusenejsi videl rozdiel
- ten zvuk mi ale uz nepripadal taky divny ako ked som prvykrat porcul creativy, ale je to tym ze som si na stuple za tych par dni nejak zvykol a mam strasne rad ked si pustim hudbu velmi ticho a pritom nepocujem okolity svet, u obyc. sluchatok (pecky) by som si kvoli tomu musel dat naplno zvuk a ajtak by to nebolo ono a navyse by mi to rezalo do usi a aj rusilo ostatnych
- prave som si pozicial sluchatka od spolubyvajuceho na intraku, ma kossy za 6 eur a ten zvuk je priserny :lol:, tie basy u stuplov su uplne super, ale asi som este nepocul nejake drahe pecky, ale ajtak pochybujem ze tie by dokazali basy hrat tak vyrazne
- podla mna potrebujem mat napocuvane aspon 10 hodiny hudby z kazdych sluchatok, aby som si v zvuku mohol vsimnut nejake rozdiely

este som skusal najst na nete sposob, ako zapojit sluchatka do vstupu na mikrofon, kedze niektore asusy mali taku featuru, ale zatial sa mi nepodarilo nic najst

ked budem doma tak mozem pofotit nejake detaily o ktorych som pisal vyssie

zatial to vidim tak, ze mi tych par detailov za 15 eur nestoja, po zvazeni kvality zvuku, kvality konstrukcie a ceny je to 38% pre sennheisery a 62% pre creativy, mozno sa ale rozhodnem pre senny (kvoli kvalitnejsiemu vzhladu), lebo na dobre sa rychlo zvyka (neviem si odvyknut od kockoveho hnedeho cukru :lol:), pretoze potom ma mozno bude mrziet ze som si vybral tie horsie hehhh, aj ked u sennheiserov by ma mrzel zahnuty jack k ipodu ......cize zatial tolko

// pridané po 18 minútach od posledného príspevku

preco to nespojilo ten doublepost do jedneho prispevku??


Offline

Užívateľ
Užívateľ
sluchátka (štuple)

Registrovaný: 19.12.07
Prihlásený: 07.03.24
Príspevky: 520
Témy: 76
Bydlisko: Luzern (CH)
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 14:38

Ci si uz audiolaik alebo nie, hlavne je ze si si skusil obidve slúchadlá. Ak podla teba hrajú rovnako, tak nakoniec uz musí vyhrať buďto dizajn alebo výsledná cena. Takto už aspoň s kludnym svedomim si jednu z nich mozes nechat. Samozrejme ešte si ich preskusaj na viacerých zariadeniach a potom sa rozhodni ktoré si z nich necháš a či vôbec ta jeden náhodou ešte nepresvedčí. :) dúfam ale že ti bude jeden z nich dlho slúžiť :)







_________________
MB:Asrock Z370 Extreme 4 ; CPU:Intel Core i5-8600K ; CPU COOLER:Noctua NH-D15 ; RAM:G.Skill Ripjaws V DDR4 2x8 GB 3200MHz CL12 ; GPU:Gainward GeForce GTX 1060 6144MB ; PSU:Super Flower SF-650P14XE ; SDDSystem:Samsung 970 EVO 250GB M.2 NVMe SDD1:SAMSUNG 860 EVO 500GB ; HDD2:WESTERN DIGITAL Caviar Blue 500GB ; Case:Cooler Master HAF 922 ; Fan:3x ARCTIC Fan Pro 2 L TC ; Monitor:LG IPS235p
Notebook:Macbook Air 11'
Sound: Harman Kardon Soundstick III ; Audio Technica ATH-M50x + Axe I/O
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 22:04

teraz mam dilemu, ako som skoro neustale striedavo pocuval hudbu na obidvoch sluchatkach, zacalo sa mi zdat ze sennheisery hraju o kusok cistejsie, mozno to bude aj tym ze maju vzadu otvor a creativy nemaju, tym padom je to tam uzavrete a zvuk sa v usnej dutine nema kam vytracat ....aspon ma to tak napadlo ako laika
taktiez ten otvor prispieva k lepsiemu pohodli, totiz ja ked si nasadim creativy, tak citim ze je tam par sekund vyssi tlak v uchu, pomaly vzduch "vyfuci" a ustali sa na normale, ked vytahujem creativy z ucha, tak to viac "pukne" ako stupel zo sampanskeho, to je v pohode ale celkove sa so sennheiserami citim o nieco pohodlnejsie ....rozhodol by som sa jednoznacne pre tie cx 270, aj kvoli lepsej konstrukcii a ako ich tak striedam, tak ta konstrukcia teraz hra dost velku rolu, ako keby ste sadali z mercedesu do citroenu a naopak ...no ale ten detail, kvoli ktoremu mam dilemu je ZAHNUTY JACK, ked je v notebooku tak je to super - ale sluchadla potrebujem k ipodu (konkretne shuffle) a tam to bude dost nahovno vyzerat, aj z pohladu estetickeho, a aj z pohladu praktickosti

zajtra budem vediet viac, ked budem doma, a diky moc Sabone za radu s Senn. cx270, oblubil som si ich viac ako Creativy, ale neporadis mi nieco podobne s rovnym jackom? ..len aby som mal nad cim pouvazovat do zajtra .....diky


Offline

Užívateľ
Užívateľ
sluchátka (štuple)

Registrovaný: 19.12.07
Prihlásený: 07.03.24
Príspevky: 520
Témy: 76
Bydlisko: Luzern (CH)
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 22:26

Samozrejme sú Senny na vyššej úrovni a to nikto nezaprie. Čo je pre niekoho zanedbatelný rozdiel v kvalite u iného už nemusí byť. Faktom je ale že Senny hrajú určite lepšie ako tie Creative. S tým jackom ti ale moc neporadím, totižto ak si všimneš slúchadla od sennheiser skoro vsetky in-ear sluchadla maju lomeny jack. Neviem či to majú oni ako fenomén alebo čo :) Hladal som tento konkretny typ aj s rovnym jackom ale nenašiel som. Myslím ale že lomený jack je z praktického hladiska lepší, nakolko sa neláme tak lahko ako rovný. Myslím že tento detail by si uz nemal rozoberať. Zvykneš si na to. S inou značkou ti moc neporadím nakolko ako som pisal, senny maju skoro vsetky zahnute. Inear sluchadla moc nepoznam, skusal som ich pomerne málo a ak aj hej boli to prevazne uz spomenute Senny. Čo si pamätám že bolo kvalitné a s rovným jackom bol tento Beyerdinamic http://www.progamingshop.sk/beyerdynami ... 35970.html . Ale tento je uz cenou zase niekde inde. Počkaj či ti dakto ešte niečo neporadí. Iné okrem sennheisera ti neviem poradiť.

Ak máš možnosť ja by som skúsil ešte http://www.alza.sk/jays-a-jays-one-cerna-d246080.htm , Jays sú celkom ospevované slúchadlá ale nikdy som ich ešte nepočul. Poprípade nejaké to AKGčko ako napr. toto http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/e ... K318-black . Avšak ja by som bol skôr za štuple ako su tie senny a creative, mne osobne su pohodlnejšie ako napr. tie Akg čo som ti dal link. Myslím ale že by si nemal nadtým jackom polemizovať. Zvykneš si aj na to :)







_________________
MB:Asrock Z370 Extreme 4 ; CPU:Intel Core i5-8600K ; CPU COOLER:Noctua NH-D15 ; RAM:G.Skill Ripjaws V DDR4 2x8 GB 3200MHz CL12 ; GPU:Gainward GeForce GTX 1060 6144MB ; PSU:Super Flower SF-650P14XE ; SDDSystem:Samsung 970 EVO 250GB M.2 NVMe SDD1:SAMSUNG 860 EVO 500GB ; HDD2:WESTERN DIGITAL Caviar Blue 500GB ; Case:Cooler Master HAF 922 ; Fan:3x ARCTIC Fan Pro 2 L TC ; Monitor:LG IPS235p
Notebook:Macbook Air 11'
Sound: Harman Kardon Soundstick III ; Audio Technica ATH-M50x + Axe I/O
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.01.2012 0:54

diky ze si das zalezat :) .....u jays jays sa mi nepaci ten kabel, sice sa nebude zamotavat ale toto nieje pre mna, a tiez suhlasim ze nic ine ako stuple pre mna teraz nema vyznam, pretoze pecky nehraju tie basy tak ako stuple a tiez mi pecky vypadavaju casto z usi, takze tie akg tiez odpadaju, bayerdynamic ako vravis su cenovo inde ....dufam ze ma za tie najblizsie dni ten lomeny jack prejde a aj na to si zvyknem, lebo je to fakt jedina vec ktora ma trocha odradza od sennheiserov, aj ked sennheisry ich maju lomeny asi vsetky a som asi jeden z mala kto toto riesi ...uvidim teda, a zatial dakujem

// pridané po 45 minútach od posledného príspevku

toto myslim

sluchátka (štuple)
sluchátka (štuple)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
sluchátka (štuple)

Registrovaný: 19.12.07
Prihlásený: 07.03.24
Príspevky: 520
Témy: 76
Bydlisko: Luzern (CH)
Príspevok NapísalOffline : 21.01.2012 1:34

a takto neni kóšer? :D http://img718.imageshack.us/img718/120/appleipodshuffle2gb6gen.jpg ja to mám na ipode tiež takto a nikdy mi to pravdupovediac nezavadzalo :)







_________________
MB:Asrock Z370 Extreme 4 ; CPU:Intel Core i5-8600K ; CPU COOLER:Noctua NH-D15 ; RAM:G.Skill Ripjaws V DDR4 2x8 GB 3200MHz CL12 ; GPU:Gainward GeForce GTX 1060 6144MB ; PSU:Super Flower SF-650P14XE ; SDDSystem:Samsung 970 EVO 250GB M.2 NVMe SDD1:SAMSUNG 860 EVO 500GB ; HDD2:WESTERN DIGITAL Caviar Blue 500GB ; Case:Cooler Master HAF 922 ; Fan:3x ARCTIC Fan Pro 2 L TC ; Monitor:LG IPS235p
Notebook:Macbook Air 11'
Sound: Harman Kardon Soundstick III ; Audio Technica ATH-M50x + Axe I/O
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.01.2012 2:21

ten obrazok co si pridal vypada v pohode, no stale to nieje ono :lol:

na avmanii som zalozil temu rovny vs lomeny jack, tak pridam obrazok ktory som tam pridal hh

sluchátka (štuple)

toto sa mi na rovnom jacku paci najviac, ze maly 12-gramovy ipod chytim aj za jack a ten lomeny je zbytocne komplikovany :loony: ....ale tak uz sa s tym budem musiet mozno zmierit :cry: ..alebo sa naserem fakt a vratim obidvojo sluchatok :lol:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.01.2012 2:47

takze Creative EP-630 som vratil, ale pravdepodobne vratim aj tie Sennheisery :)
(zaujimave ze mi v Alze vratili aj cenu za dopravu, som si myslel ze dopravne sa nevracia, aj ked je to len nejakych 80 centov sa mi zda)

dakujem velmi za rady, momentalne sa ale chystam zaobstarat si tieto, vyzeraju super a maju rovny jack :) ..aj recenzie co som cital su dobre http://bit.ly/oRgNcU http://bit.ly/xaMeb6 a ma to fajn puzdierko v baleni heh

http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/e ... -E10-black

sluchátka (štuple)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 27.01.2012 20:07

takze nakoniec som sa rozhodl ze si necham tie sennheisery cx-270, prispelo k tomu aj to ze predajca na hifisluchadla.sk mi treti den neposlal ziadny potvrdzujuci email o tom ze si mozem prist na ich sklad po sluchadla, a na lomeny jack si budem musiet nejak zvyknut (mozno to bude lepsie jak keby bol rovny, kto vie), ked ich obcas zapojim k notebooku tak je urcite lepsie lomeny tak aj v tomto vidim vyhodu, ale hlavne sa mi paci viac dizajn sennheiserov a tiez nechcem komplikovat veci nekonecnym vracanim tovaru, jednoducho zrusim nedorucenu objednavku a hotovo .....dakujem za radu na tie cx-270, urcite mi pomohl tie rady vybrat si


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.12
Prihlásený: 03.06.12
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2012 17:09

http://www.fesicomp.sk/?kid=376&pid=140053&vid
http://www.fesicomp.sk/?kid=376&pid=161035&vid

ktore su lepsie?
ktore mi viac doporucujete?


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 27 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sluchatka štuple do tich 25 €

v Externé zariadenia

4

299

25.02.2014 14:32

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Štuple

v Ostatné

10

629

08.07.2010 11:01

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Štuple 40€

v Ostatné

9

471

28.07.2013 9:49

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. stuple 35e

v Ostatné

13

532

12.02.2014 18:03

lukac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sluchadla - stuple

v Ostatné

15

949

09.02.2012 21:24

david3504 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slúchadlá (štuple)

v Externé zariadenia

20

794

11.10.2013 2:57

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stuple do 30€

v Ostatné

10

374

22.04.2014 13:10

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sluchadla 20€ stuple

v Ostatné

7

569

20.10.2012 7:04

Nikolas34 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. štuple do 10€

v Ostatné

19

433

07.08.2013 0:42

Sh4d0W Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Štuple do 20 €

v Ostatné

2

310

20.10.2014 18:55

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sluchadla 60€ stuple

v Ostatné

1

294

07.12.2013 10:57

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. stuple okolo 25€

v Ostatné

8

424

21.03.2015 19:45

ujo zigo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Štuple do 40 €

v Ostatné

6

260

18.12.2013 12:45

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Štuple do 30€

v Ostatné

8

443

14.11.2013 5:53

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Štuple do 20€

v Ostatné

25

608

09.06.2014 13:51

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Štuple do 100€

v Ostatné

16

619

26.07.2013 12:38

therock99 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra