Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.12.21
Prihlásený: 06.12.21
Príspevky: 1
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 07.12.2021 0:46

Dobrý ďen, idem si k vám po zopár rád. Ja a niekoľko dalších ludí sme bohužiaľ naleteli podvodníkovi, ktorý sa na svojej facebookovej stránke prezentuje tým, že predáva raritné automobilové diely, ktoré akože dováža z Japonska a exportuje ďalej do sveta. Samozrejme ako sa neskôr zistilo, všetky fotografie ktoré uverejňuje sú ukradnuté či už z iných fb stránok, instagramu alebo niekde inde na internete. Po žiadnosti o refund peňazí samozrejme všetkých zablokoval. "Predajca" sa nachádza v Dominikánskej Republike. Je tiež zvláštne, že FB danú stránku stále nevymazal aj napriek desiatkam hlásení od poškodeních ľudí, ktoré sa objavili po prvýkrát už niekedy počas leta.

Momentálne som v kontakte s dalšími dvomi poškodenými osobami z USA, ktorých tento zm*d tiež pripravil o peniaze, a zvažujeme že by sme okrem podania trestného oznámenia vo vlastnej krajine podali na ďiaľku trestné oznámenie aj u dominikánskej polície. Pomocou ip loggera sa mi totižto podarilo zistiť nejaké osobné informácie o tomto podvodníčkovi ako napr. jeho ip adresu, lokálnu ip, internetového providera, presný typ mobilného telefóna, psč,... takže som sa chcel spýtať skúsenejších užívateľov tohoto fóra, či tieto informácie majú nejakú hodnotu a či by mohli polícii nejako pomócť pri vyšetrovaní.

Peniaze boli poslané cez Western Union, a ako som tak zistil, existuje stránka http://www.westernunionremission.com, ktorá spadá pod ministerstvo spravodlivosti USA a zaoberá sa odškodnovaním obetí podvodu cez WU, čiže nejaká tá šanca na získanie penazí naspäť tu hádam ešte je.

V odkaze nižšie prikladám screenshoty, na ktorých je zobrazené info ktoré sa mi o tomto zmr*ovi podarilo zistiť.

Prípadne, poradte, čo by ste robili vy v takejto zúfalej situácii. Nejedná sa totižto o nejaké drobné. Budem veľmi vďačný za každú radu.

https://imgur.com/a/xRfdA7u


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Scam

Registrovaný: 17.08.06
Prihlásený: 16.02.24
Príspevky: 353
Témy: 59
Príspevok NapísalOffline : 08.12.2021 9:16

Poplakal by som si a zabudol na to. Pri týchto veciach by som polícii (zahraničnej, lebo domáca ti moc nepomôže) príliš nefandil. Tu bohužiaľ platí to isté ako pri Kickstarter projektoch - ak nemáš priame referencie, mal by si do toho ísť len s peniazmi, ktoré môžeš potenciálne oľutovať. Internet je plnší podvodníkov, ako zodpovedných predajcov.







_________________
CPU: AMD Ryzen 5 2400G, MB Asrock B450M Pro4, RAM: Patriot Viper4 16gb DDR4 kit 3000mhz CL16-18-18-36, PSU: EVGA 450B (+Bronze)
SSD: Adata XPG SX8200 480Gb (NVMe), CASE: Fractal Design Focus G Mini, DVD: Asus DRW 24D5MT
FAN: vstup - 2x Fractal Design Silent Series LL 120 mm LED; výstup - 1x Be quiet! Pure Wings 2 120mm; CPU fan - Wraith Stealth
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 08.12.2021 20:20

no tak si zistil ze ma sajomi mobil a tam to asi tak konci.

zabudnut a nabuduce byt menej naivny.







_________________
Toto je podpis.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. scam e-mails

v Krčma

9

1172

14.05.2009 15:48

lio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nie je to scam ?

v Obchody, reklamácie a právo

9

2924

30.06.2019 17:39

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Scam o steam ucet a 90€ (paypal)

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Obchody, reklamácie a právo

30

1618

06.11.2015 15:05

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra