Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.12.07
Prihlásený: 04.12.07
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 13:46

Hello...mam taky maly problem...:
V kancelarii, oznacme ju C. 1 mam privedený net do routra z routra mam crosovy kabel(ale myslim, ze je jedno aky bude) zavedený do Switch1, dalej do Switch1 ma napichnute 4 priame kable, ktore vedu do kancelarii C. 1, C. 2, C. 3, C. 4 v kazdej kancelarii mam 1 PC okrem kancelarie C. 4. PC sú napjene zo zasuvky cross kablom. V kancelarii C. 4 mam 3 PC...cize zo zasuvky cross kabel do Switch2 zo Switch2 3 x cross kabel do 3 PC...===internet nejde...

Vie niekto pomoct?????Ip adresy mam nastavene rucne, DHCP server som vypol, maska je dobra, aj brana....kde je problem...prosim surne...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Router-Switch-Switch

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 06.12.10
Príspevky: 15721
Témy: 7
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 14:19

ping funguje? jednotlive PC a PC-router?

problem je celoplosny alebo len kancel 4?

pre kancel 4: switch - PC je priamy kabel nie cross







_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.12.07
Prihlásený: 04.12.07
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2007 16:12

Jaro píše:
ping funguje? jednotlive PC a PC-router?

problem je celoplosny alebo len kancel 4?

pre kancel 4: switch - PC je priamy kabel nie cross


neviem a neskumam, ci je celoplosny...totizto v ostatnych kancloch bude stale len jeden PC...v tom problem nevidim...riesim kancel. 4 kde ich su momentalne 2 PC a mozno este 2 PC pribudnu....

ping funguje, len medzi PC a router v ostatnych kancelariach okrem 4...ak prepojim v posl. kancli zasuvka - PC cross kablom...tak to bezi funguje aj ping. Kombinacie kablov v kanc. 4 medzi "Zasuvka - Switch - PC":
- cross, cross
- cross, priamy
- priamy, cross
- priamy, priamy.

ani jedna kombinacia nefunguje....kombinoval som aj porty vo Switch, skusal som aj vymenit Switch1 za Switch2 aby som zistil, ci ten v kancl. 4 nieje vadny..nie je funguje...switche su rovnakej znacky...Canon..bla bla..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.12.07
Prihlásený: 04.12.07
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2007 16:13

ja uz fakt neviem co mam robit.....


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Router-Switch-Switch

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 06.12.10
Príspevky: 15721
Témy: 7
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 16:59

stanley666 píše:
neviem a neskumam, ci je celoplosny...totizto v ostatnych kancloch bude stale len jeden PC...v tom problem nevidim...riesim kancel. 4 kde ich su momentalne 2 PC a mozno este 2 PC pribudnu....

islo mi len o to ci sa robme vyskytuje len na PC v kancli 4 aleb aj v ostatnych a ne o to kde bude kolko PC

vsetky ostatne PC sa teda pingnu medzi sebou aj na router, takze komunikacia najskor viazne v kombinacii switchov, skusil by som switch 2 vymenit za hub len na skusku, ked pises

jak dlho si skusal ping, skus pingnut router alebo iny PC mimo kancel 4 ale stylom

ping dana_IPcka -t

-t zanci ze ping sa bude opakovat kym ho neukoncis ctrl+c, nehaj ho zbehnut aspon 25-30 riadkov ci sa nahodou nerozbehne, mozno bude len problem v pridlhom zostavovani tabulky switchu

PC v kancli 4 sa dokazu opingovat navzajom?







_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.12.07
Prihlásený: 04.12.07
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2007 17:06

Jaro píše:
islo mi len o to ci sa robme vyskytuje len na PC v kancli 4 aleb aj v ostatnych a ne o to kde bude kolko PC

vsetky ostatne PC sa teda pingnu medzi sebou aj na router, takze komunikacia najskor viazne v kombinacii switchov, skusil by som switch 2 vymenit za hub len na skusku, ked pises

jak dlho si skusal ping, skus pingnut router alebo iny PC mimo kancel 4 ale stylom

ping dana_IPcka -t

-t zanci ze ping sa bude opakovat kym ho neukoncis ctrl+c, nehaj ho zbehnut aspon 25-30 riadkov ci sa nahodou nerozbehne, mozno bude len problem v pridlhom zostavovani tabulky switchu

PC v kancli 4 sa dokazu opingovat navzajom?


switch2 by som rad vymenil za hub...ale ten nemam....a ten ping idem skusit...potom napisem co to dalo....

aby som to dal na pravu mieru..tak v kancl. 4 mam pc...ktory som skusal do zasuviek s jednyma tym istym cross kablom vo vsetkych kanc. to znamena ze kanc. 1 a pc v kanc4
kanc. 2 a pc v kanc. 4
kanc. 3 a pc v kanc. 4...cize ....funguje to....vsetko...
akurat...ze zasuvka kanc. 4...switch....pc v kanc...je jedna aky..nefunguje....takze tak..idem skusit ten ping


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.12.07
Prihlásený: 04.12.07
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2007 17:23

Router-Switch-Switch

pripajam screenshot...co sa tyka pingu...ak sa da, tak porad.....co dalej....


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Router-Switch-Switch

Registrovaný: 10.02.07
Prihlásený: 14.08.11
Príspevky: 1626
Témy: 22
Bydlisko: Ziar nad Hr...
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 20:20

problem vidim skorej v tych crosovych kabloch, kedze pouzivas aktivne prvky (switch, router), kde nie vzdy funguje detekcia kabla, preto by som ti odporucil pouzit vsade priame kable, nie cross







_________________
Myslenie nemohlo vzniknúť bez reči, no reč bez myslenia sa vyskytuje často. Brie Andre
My OS: Primary - Kubuntu 10.10 Maverick Meerkat , Secondary - Windows 7
Problemy sa riesia tu na fore nie cez ICQ a Skype. Dakujem
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.12.07
Prihlásený: 04.12.07
Príspevky: 9
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.12.2007 9:11

problem bol v tom, ze clovek....co mi robil kabelaz...mi urobil kable dost blbo....no take zapojenie ani neexisutuje, takze kable co isli do routra...a do steny boli zapojene, tak ako sa mu pacilo a skatulky v stenach...to ani nepochopim...uz to funguje.....line-router-switch-pc.........
DAKUJEM VSETKYM


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra